Gönderen Konu: İlginç Haberler  (Okunma sayısı 33412 defa)

Ynt: İlginç Haberler
« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2007 - 16:40:55 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
eleştirinin insan için olduğu su götürmeken başbakanın kendini eleştiren karikatüristlere dava açıyor olması da çok ilginç bi haberdi
vamos bien

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2007 - 16:40:55 »

« Yanıtla #31 : 20 Ağustos 2007 - 16:57:07 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
yaada şehrazat diye bi dizi vadı haberlere şu polamikle çıkmış hatta işgal etmişti orada zor durumdaki oğlu için insan fedakarlık yapıp biriyle bi gecelik ilişkiye girermi girmezmi sorgulanan yanlış  asıl sorgu insanın  sağlığı için paranın neden gerekiyor olması bu bir haktır bu nu hatırladım çok ilginçti
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007 - 16:59:30 Gönderen: öcü »
vamos bien

« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2007 - 11:06:39 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
13 çocuğa rağmen hala sıfır beden!
       İngiltere 13 çocuk doğurduktan sonra hiç diyet yapmadan 4 gün içinde sıfır bedene geri dönen kadını konuşuyor… 36 yaşındaki Joanne Watson eşi 42 yaşındaki John ve 13 çocuğu ile İngiltere’de yaşıyor. Watson’un her doğumdan sadece 4 gün sonra sıfır bedene dönmesi etrafındakileri şok ediyor. Her zaman zayıf kalabilmek için spor eğitmenlerinin verdiği reçetelerle yaşayan Hollywood ünlülerinin aksine Watson doğum yaptıktan sonra özel bir diyet uygulamadığının altını çizdi. 14. çocuğuna hamile olan Watson şunları söyledi:
      ‘Benim hayatım ailem! 14. çocuğu istediğimize eşimle birlikte karar verdik. O kadar sık hamile kalıyorum ki karnımın şiş olmasını özlüyorum’.
      46,5 kilogram ağırlığındaki Watson’ın ayrıca bir de torunu bulunuyor.
http://www.milliyet.com.tr/2007/05/18/son/sonyas08.asp

allah arttırsın ne diyelim.demekki o sancıları çekmek çok hoşuna gidiyomuş. ben bu kadının yaşlılığını merak ettim şimdi. ona şimdi güzel gelebilir ama yaşlanınca görür hamileliği.
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #33 : 14 Aralık 2007 - 15:18:55 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri

Uzay Mekiği Atlantis, Florida Cape Canaveral'da geçen hafta sonu gerçekleştirilen başarısız fırlatma girişimi sırasında dev bir örümceğin saldırısına uğradı! En azından Atlantis'i görüntüleyen internet kamerasından böyle yansıdı... Kameranın objektifine yerleşen bir örümcek 26 saniye boyunca cam üzerinde hareket edip durdu ve ardından aniden ortadan kayboldu. Atlantis, yakıt tankındaki sorun yüzünden en erken 2 Ocak'ta fırlatılacak. Atlantis'in 7 kişilik mürettebatı, Uluslararası Uzay İstasyonu'na yeni bir laboratuvar kuracak.

Vietnam’da akrepler, yolcu uçağının iki saat rötarla havalanmasına yol açtı. Vietnam havayollarına ait uçakta akrep gören yolcular çığlığı basınca ortalık karıştı. Hanoi’ye gitmek üzere havalanmaya hazırlanan uçaktaki 170 yolcu apar topar uçağı boşalttı. Akreplerin iki saat süren zorlu uğraş sonucu yakalanmasıyla herkes rahat nefes aldı ve uçak havalandı. Uçakta yapılan aramada 6 akrep bulundu.

Hippopotamus çenesini neredeyse 180 derece açabiliyor.Bu açı bir kara hayvanı için en geniş açı demek.Erişkin bir erkek ağzını ortalama 1.2 metre açabiliyor.

Benekli sırtlan Zebra ve Güney Afrika antilopu gibi geniş omurgalı leşleri diğer hayvanlara oranla çok daha etkin kullanılıyor.Çene kasları ve dişleri büyük kemikleri parçalayabilecek kadar güçlü olan bu sırtlan,güçlü sindirim sistemi ile kemiklerin organik kısımlarını,hayvanın tırnak, boynuz ve derilerini midesine indirebiliyor.

Bugüne dek yakalanan en uzun kobra 1937'de Malezya'da yakalandı ve daha sonra götürüldüğü Londra hayvanat bahçesinde 5.71 metreye kadar büyüdü.Kral kobranın başı insan başı kadardır ve yetişkin bir insanla göz göze gelebilecek kadar yükselir.Kral kobranın bir ısırığının zehri bir fili ya da 20 insanı öldürmeye yetiyor.

Dünya'nın en agresif kelebeği Ugandalı Charaxes candiope.Bu çok güçlü uçucu tür,bölgesine davetsiz giren hayvanlara ve insanlara aktif biçimde saldırıyor.

bunları yazarken bile içim ürperdi ve o resimleri görünce nedense zehirli hayvanlara bakamıyorum içim tuhaf oluyo sanki yanımda gibi ııyyy

« Son Düzenleme: 14 Aralık 2007 - 16:31:38 Gönderen: gümüş »

« Yanıtla #34 : 10 Ocak 2008 - 21:42:44 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
yök başkanının insanı hayvandan ayıran düşüncenin gelişimi için eğitime para sınırı koyma isteği çooooook ilginç
vamos bien

« Yanıtla #35 : 14 Ocak 2008 - 14:03:48 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
cumhur başkanımızın sınır ötesi operasyonların kritiğinde abd ziyareti çoooooook ilginç geldi bana ve haberi ilginç haberler başlığına eklemeyi düşündüm  (umarım yorum farkı ile  konu dışı yorum için örnek oluşturur) cooL
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2008 - 14:06:32 Gönderen: öcü »
vamos bien

« Yanıtla #36 : 07 Eylül 2008 - 13:50:49 »

Çevrimdışı snm

• Üye
  • **
  • geri dönüş...
46 yıl süren hamilelik

Tam 46 yıl önce hamile kaldı. O zaman doğum gerçekleşmedi. Ancak 75 yaşında doğurdu.

46 yıl önce doğurdu ama acıları yeniden başlayınca korkunç gerçekle karşılaştı. Kadının 46 yıl önce hamile kaldığı bebek içeride taş kesilmişti.

İnternet haberin haberine göre; 1955’te, Kazablanka’nın bir köyünde yaşayan Zehra Ebu Talip, ilk çocuğuna hamile kalır.

ZEHRA BEBEĞİ DOĞURMUYOR

Doğum sancıları tutan Zehra hastaneye kaldırıldı. Aradan 48 saat geçmiştir ama hala bebek doğmamıştır. Doktorlar "sezaryen şart" derler. Ancak Zehra korkmaktadır. Çünkü bir başka kadının sezaryenle doğum yaparken öldüğünü görmüştür. Doğum yapmadan hastaneden kaçar...

Zehra'nın doğum sancıları günlerce devam eder. Ama birkaç gün sonra  Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner.

HAMİLELİĞİNİ "UNUTUYOR"!

Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir. Zehra da bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır. 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir.

75 YIL SONRA YENİDEN SANCILANIYOR

Aradan çok uzun zaman geçer. Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlar.

Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat`a götürür. Dr Taibi Quazzani karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra`ya ultrason çekimini uygun görür.

KARINDAKİ BEBEK TAMAMEN KİREÇLENMİŞ

Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle vardır. Zehra`yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister. İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra`nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır.

Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir. Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta`ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir.

4 SAATLİK AMELİYATLA ALINIR

Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar. Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır.

Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür. En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.

4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılır. Ektopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır.

Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar. Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır.
kaynak:Milliyet
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2008 - 13:51:26 Gönderen: snm »
.
.
.

« Yanıtla #37 : 07 Eylül 2008 - 14:47:11 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
 :höö: :höö: canım bu nasıl bi haberdir bööle yaa:) kahvaltıyla da hiç gitmio hani:d

şimdi bu taş bebek durumu gönül yazar gibim bişimi oluo :D ( iğrençti ) :p
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #38 : 08 Eylül 2008 - 23:13:01 »

Çevrimdışı schulechan

• Deneyimli Üye
  • dark is the sunlight
Kuaförlere gidip de boş yere para dökmeyin. Doğal bir sarışın olmak istiyorsanız bu göle gidin. İşte örnek vakalar;

Türkiye'de sarışın olmak bir sevda... Bu nedenle özellikle kadınlar kuaförlere avuç dolusu para harcıyor. Üstelik bu doğal sarışınlık da değil...

Oysa doğal yollardan sarı saçlara sahip olmanın yolu var.
Nasıl mı?
Van gölünün sodalı suyu sayesinde...

Örnek vaka bu çocuklar...
Sürekli gölde yüzen kara saçlı bu çocuklar bir süre sonra sapsarı saçlara sahip oldular...

Kuaförlere gitmek yerine bir yaz tatilinizi Van gölünde geçirip, geriye doğal bir sarışın olarak dönebilirsiniz.

« Yanıtla #39 : 10 Eylül 2008 - 13:30:04 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
valla bu bizim milletin sarışınlık sevdasını anlayamıyom benim favorim esmer
ezelden beri  esmeriz öyle daha güzeliz ülke olarak

« Yanıtla #40 : 10 Eylül 2008 - 13:30:35 »

Çevrimdışı sarah

• Üye
  • **
  • временной
yada papatya suyu kullanın :)
Whiplash!!!!        ._.

parazitlerimi seviyorum

« Yanıtla #41 : 10 Eylül 2008 - 13:32:22 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
bende sevmiyorum sarı saçı hele son yıllarda iyice nefret etttim nereye baksam sarı saçlı biri.benim saçta favori rengim mavi ve patlıcan moru

« Yanıtla #42 : 10 Eylül 2008 - 13:36:35 »

ARGo77

• Ziyaretçi
valla bu bizim milletin sarışınlık sevdasını anlayamıyom benim favorim esmer
ezelden beri  esmeriz öyle daha güzeliz ülke olarak
+ 1

bi ispanyol havası veriyor..:) nebilim saç boyatmak, sarışın biriside siyaha boyatınca çok tip duruyor..

« Yanıtla #43 : 04 Ekim 2008 - 01:52:51 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Yarım saatte 13 hayvanı katletti

Avustralya'da bir hayvanat bahçesine gizlice giren 7 yaşındaki çocuk, nadir görülen hayvanları öldürdü, bazılarını da timsaha yedirdi.

Olay, ülkenin kuzeyindeki Alice Springs kentinin Sürüngen Merkezi'nde meydana geldi. Güvenlik kameraları, çocuğun gizlice hayvanat bahçesine girdiğini ve alarmlara yakalanmadan ilerlediğini gösteriyor. Yedi yaşındaki erkek çocuk, bunu izleyen yarım saat boyunca tam 13 hayvan öldürdü.

Bunlardan bazılarını taşla vurarak, bazılarını da canlı canlı timsah kafesini çevreleyen iki çitin üzerinden timsahlara atıp yem ederek öldüren çocuğun, bu sırada gülümsediği de kameralardan görüldü. Alice Springs Sürüngen Merkezi'nin yetkilileri, olay karşısınad şaşkın. Görevliler, "yedi yaşında bir çocuğun, bu kadar kısa sürede, bu kadar büyük ziyana yol açması inanılmaz" diyor.

Çocuk mahkemeye verilemeyecek kadar küçük olduğu için, yetkililer, şimdi ona gözkulak olmayan ailesini dava etmeyi düşünüyor. Ölen hayvanlar arasında bir kaplumbağa, dört mavi dilli kertenkele, iki sakallı ejder, iki dikenli şeytan kertenkelesi ve 20 yaşındaki bir iguana da bulunuyor.
Hayvanat Bahçesi Müdürü Rex Neindorf ölen hayvanlardan çoğunun nadir bulunan ya da ergin hayvanlar olduğunu ve bu yüzden de telafi edilemeyecek kayıplar olduğunu söyledi.

Bir ara 3,3 metrelik tuzlu su timsahı "Terry"nin yanına girmeye çalışan çocuğun, polisteki sorgusu sırasında içine kapanıp tek kelime etmediği belirtiliyor.

« Yanıtla #44 : 06 Ekim 2008 - 11:49:08 »

Çevrimdışı sarah

• Üye
  • **
  • временной
bu çocuk tam bir canavar
Whiplash!!!!        ._.

parazitlerimi seviyorum