Gönderen Konu: Vizyondakiler  (Okunma sayısı 5293 defa)

Vizyondakiler
« : 06 Temmuz 2007 - 00:25:56 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ

60. Cannes Film Festivali’nde “Altın Palmiye” ödülünü kazanan Romanyalı yönetmen Christian Mungiu’nun yönettiği  “4 AY, 3 HAFTA, 2 GÜN - 4 MONTHS, 3 WEEKS, 2 DAYS” adlı film, sinemaseverlerle buluştu. Şehir efsaneleri ve bireysel zorluklar etrafında gelişen anlatılardan yararlanarak komünizm dönemi Romanyasının sivil tarihine öznel bir bakış geliştiren filmde, Anamaria Marinca, Laura Vasiliu, Vlad Ivanov ve Alexandru Potocean rol alıyor. Filmde, komünist rejim döneminde yapılan kaçak kürtaj anlatılıyor.

Bugün, Emir Kusturica’nın yönetmenliğini üstlendiği “BANA SÖZ VER - PROMISE ME THIS” adlı film de izlenebilecek. Miki Manojlovic, Ljiljana Blagojevic ve Aleksandar Bercek’in rol aldığı filmde, uzaklarda bir köydeki tepede yaşayan Tsane’in büyükbabasının ölmeden önceki son isteklerini yerine getirirken karşılaştığı olaylar işleniyor.

Hong Konglu yönetmen Wong Kar Wai’nin İngilizce olarak çektiği ilk filmi olan “BENİM AŞK PASTAM - MY BLUEBERRY NIGHTS” adlı film de sinemaseverlerin karşısına çıktı. Jude Law, Natalie Portman ve Norah Jones’un rol aldığı filmde, yaşadıklarının ardından hayatındaki her şeyi, rüyasını ve duygusal olarak yakınlaşmaya başladığı arkadaşı Jeremy’yi geride bırakarak kırık kalbini düzeltebilecek bir şeyler bulmak amacıyla Amerika boyunca bir yolculuğa çıkan ve seyahatinde garsonluk yapan Elizabeth’in, Memphis’te kendisinden çok daha fazla üzüntülü ve sorun yaşayan bir polis Arnie ve eşi Sue Lynne ile babasıyla sorunları olan kumarbaz Leslie tanışmasıyla yaşanan gelişmeler konu ediliyor.

“Çılgın Dersane” filminin devamı olan “ÇILGIN DERSANE KAMPTA”, vizyona girdi. Faruk Aksoy’un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Cüneyt Arkın, Mustafa Topaloğlu, Alp Kırşan, Okan Karacan, Paşhan Yılmazer, Sibel Tüzün ve Ceyda Ateş gibi isimler bulunuyor. Filmde, üniversiteye giriş sınavına bir ay kala eğlenmek ve stres atmak amacıyla kampa giren öğrencilerin yaşadıkları olaylar anlatılıyor.

Gösterime giren bir diğer film ise “Maskeli Beşler İntikam Peşinde” ve “Maskeli Beşler Irak” serisinin devamı olan “MASKELİ BEŞLER KIBRIS”. Yönetmenliğini Murat Aslan’ın yaptığı filmde, Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Deniz Akkaya, Atilla Sarıhan, Seray Sever ve Hakan Ural gibi isimler rol alıyor. Film, şanssız geçen dönemlerden sonra suç işlemeye tövbe eden ve ticaretle uğraşan hırsızlar çetesi Maskeli Beşler’e, suç dünyasının önemli isimlerinden Rocky Selim’den Kıbrıs’ta bir kumarhane soyma teklifi gelmesi üzerine gelişen olayları konu ediyor.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2008 - 09:30:05 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Vizyondakiler
« : 06 Temmuz 2007 - 00:25:56 »

Ynt: Vizyondakiler
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2007 - 22:18:00 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
haberlerini biliyorum tvde de reklamları dönüyordu iyi filmler buarada şener şen i görmek sevindirici
vamos bien

« Yanıtla #2 : 30 Mart 2008 - 17:58:19 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Kesişme(To Perasma)

Gösterim tarihi: 28.03.2008

Yönetmen : Dimitris Stavrakas

Oyuncular : Safiullah Bari Adam / Hassina Banu Eti / Thanos Gramenos / Ümit Güney

Jahid, sevdiği kızla evelenebilmek için başlık parasına ihtiyaç duymaktadır. Para biriktirmek ve geleceğini kurtarabilmek için ailesinin karşı çıkmasına karşın yasadışı yollarla Yunanistan’a gitmeye karar verir. Bangladeş’de başlayıp Türkiye üzerinden Yunanistan’a uzanan bu uzun yolculuk, aslında Jahid için hiçbir zaman bitmeyecek acı dolu bir macera olacaktır.  Bangladeş, Yunanistan ve Türkiye’de çekimleri gerçekleştirilen filmin  ortak yapımcıları Baran Seyhan ve Jale Onanç.

Tanrının Vadisinde (In the Valley of Elah)
Gösterim tarihi: 28.03.2008

Yönetmen : Paul Haggis

Oyuncular : Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Susan Sarandon, Jason Patric, James Franco,Josh Brolin, Frances Fisher, Wes Chatham, Jake McLaughlin, Mehcad Brooks, Jonathan Tucker

Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield, ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield  ile annesi Joan oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders onlara gönülsüzce yardımcı olur.

Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.

"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2008 - 14:41:50 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2008 - 17:22:03 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2008 - 16:26:23 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
http://www.ensonhaber.com/Kultur-Sanat/144939/Vizyonda-BU-HAFTA.html

Liv Tyler'in 'Ziyaretçiler'inden,Lordi'nin 'Ölüm Kapanı' da aralarında yer almaktadır.

___________________ ___________________ ___________________ _______

Bunlarda önümüzdeki aylarda vizyona girecek 31 Türk filmi:

http://www.ensonhaber.com/Kultur-Sanat/144963/Vizyona-girecek-31-Turk-filmi.html
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008 - 16:29:34 Gönderen: seytan_nikahı »

« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2008 - 19:39:37 »

Çevrimdışı Burchu

• Yepyeni Üye
  • *
  • Sonuna Kadar Rock....
Dünyanın Durduğu Gün

Tür :   Dram / Bilim Kurgu  / Uzay  / Felaket
Gösterim Tarihi : 12 Aralık 2008
Yönetmen : Scott Derrickson
Senaryo : David Scarpa
Müzik : Tyler Bates
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular

Keanu Reeves (Klaatu) , Jennifer Connelly (Helen) , Jaden Smith (Jacob) , Kathy Bates , John Cleese (Dr. Barnhardt)
1951 yapımı bir bilimkurgu klasiği olan The Day the Earth Stood Still'in yeniden yapımı olan filmde, ünlü bilimci Dr. Helen Benson (Jennifer Connelly) kendisini, insanlığı dünyanın beklediği krize karşı uyarmak için gelen uzaylı Klaatu (Keanu Reeves) yüzyüze bulur.

Helen’in kontrolü dışındaki bir takım güç merciileri Klaatu’ya düşman gözüyle bakarlar ve dünya liderleriyle temasa geçmesini önlerler. Helen ve üvey oğlu Jacob (Jaden Smith) da Klaatu’nun “Dünya dostu” bir uzaylı olmasının ölümcül sonuçlar da verebileceğini farkederler.

Helen’in yapması gereken, dünyayı yok etmek için gelen bu varlığa dünyanın kurtarılmaya değer bir yer olduğunu göstermektir; fakat bunun için çok geç kalmış olabilir.

1951’de efsanevi yönetmen Robert Wise tarafından çekilen film, bilmkurgu severler, yazarlar ve film yapımcıları için bir klasik haline gelmişti. Uzay aracı ile Washington D.C.’ye inen, insan görünümündeki uzaylı Klaatu’nun insanlığı insanın ta kendisinin yol açtığı tehlikelerden korumak adına dünya liderlerini uyarmasını konu alan filmde Klaatu, dev robot bodyguard’ı Gort’un da yardımıyla kendisini hapsetmeye çalışan otoritelerden kaçmaktaydı.
RocKN RoLL BaBY :P

« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2009 - 17:59:09 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Soğuk Ölüm 9 Ekim'de vizyonda...
Yönetmenliğini Dominic Sena'nın üstlendiği; başrollerini Kate Beckinsale ("Underworld"), Gabriel Macht ("The Spirit"), Columbus Short ("Stomp the Yard") ve Tom Skerritt ("Contact")'in paylaştığı Soğuk Ölüm, 9 Ekim'de vizyona giriyor.

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2009 - 16:54:26 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Uzak İhtimal ne zaman vizyona giriyor ya

Meraklandıranlardan beni bu film.

« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2009 - 00:39:37 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Yönetmen Selda Çiçek
Senaryo Selda Çiçek
Oyuncular Özgü Namal, Derya Durmaz, Sevinç Erol, Nalan Başaran, Veysel Diker
Filmin Türü  Drama 
Orijinal Adı İncir Çekirdeği 
Yapımcı Firma Çiçek Film
Yapım Yılı 2009
Filmin Süresi 0 dakika
Resmi Sitesi http://www.incircekirdegifilmi..   
Dağıtıcı Firma Özen Film
Vizyon Tarihi  06.11.2009

Filmin Konusu:

Başrollerini Özgü Namal ve Derya Durmaz'ın oynadığı film Mardinli bir ailenin bir gününü konu alır. Yedi yıl önce, ailenin askerden gelen oğlu Celil (Halil Yomak), gittikleri piknik sırasında mayına basarak ölür. Kendini sorumlu hisseden ablası Delal de (Makbule Sitare Akbaş) bir süre sonra intihar edecektir. Heda (Özgü Namal) ölen ablasının kocası Nazif'le (Barış Çakmak) evlendirilmiş ve onların küçük kızları Suham'a (Semanur Dönmez) annelik etmektedir. Film, insan yaşamının değersizliğini incir çekirdeği metaforu ile sorgular.

Özgü Namal'ın filmlerine karşı hep bir önyargım olmuştur,itici gelmekle beraber,şivesi de ayrı bir güzeldir.

« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2009 - 00:43:10 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Yönetmen Doğa Can Anafarta
Oyuncular Doğa Can Anafarta, Yiğit Uçar, Billur Kalkavan , Efe Can Kudu, Can Göksoy, Uraz Kaygılaroğlu
Filmin Türü  Drama 
Orijinal Adı Mezuniyet
Yapımcı Firma İstanbul Productions
Yapım Yılı 2009
Yapım Ülkesi Türkiye
Orijinal Dili Türkçe
Filmin Süresi 0 dakika
Resmi Sitesi http://www.mezuniyetfilm.com/   
Dağıtıcı Firma Özen Film
Vizyon Tarihi  06.11.2009

Filmin Konusu:

Mezuniyetlerine bir sene kala en yakın arkadaşlarının intiharıyla sarsılan liseli genç grup, bu intiharın etkisinden kurtulamamıştır. Kız arkadaşıyla sorun yaşayan Akın; aklı serserilikte olan Metin; ailesiyle sorunu olan Efe; bir çete grubuyla arkadaşlık yapan Aykut ve her şeyin iyi gitmesi için elinden geleni yapan Umut’un hayatları bir şekilde kesişecektir.

« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2010 - 03:21:24 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Bu hafta sinemalarda yabancı filmler hakim. Penelope Cruz'un oynadığı Kırık Kucaklaşmalar daha önceden sevişme sahneleri nedeniyle gündeme gelmişti.

Filmde 14 yıl önce geçirdiği korkunç trafik kazasında görme yeteneğini ve hayatının kadını Lena’yı kaybeden bir adam, senaryo yazarken kullandığı takma adı Harry Caine ismiyle hikayeler yazar. Caine, artık hayatını
karanlıkta ve yalnız sürdürmeyi seçmiştir. Filmin yönetmenliğini Pedro Almodovar yaparken başrolleri Penelope Cruz, Lluis Homar, Blanca Portillo ve Jose Luis Gomez paylaşıyor.

« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2010 - 21:47:17 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Ejder Kapanı

Yönetmen :Uğur Yücel

Oyuncular : Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Berrak Tüzünataç, Nejat İşler, Ceyda Düvenci

Tür : Aksiyon

Yapım : Türkiye, 2009

Güneydogu’da askerliğini yapan Er Ensar (Nejat İşler) acımasız bir ölüm makinasıdır. Askerdeyken 12 yaşındaki kız kardeşine bir sübyancı tecavüz etmiştir. Kızın akıl hastanesinde kendini astığını askerden döndüğü ilk gün sarsıntıyla öğrenir Ensar. Ardından şehirde cinayetler işlenmeye başlar. Soruşturmayı cinayet masasından iki usta dedektif Abbas - (Uğur Yücel), “Akrep”Celal (Kenan İmirzalıoğlu) ve stajyer polis memuresi Ezo (Berrak Tüzünataç) üstlenir. Emekliliğinde önce son görevini üstlenen Abbas’ın tek hayali uzun yıllardır sevgilisi olan ve bir pavyonda şarkıcılık yapan Cavidan’ı (Ceyda Düvenci) da alıp gitmektir uzaklara.

_______

The Princess and the Frog (Prenses ve Kurbağa)

Prenses ve Kurbağa, muhteşem şehir New Orleans’de geçiyor. “Küçük Deniz Kızı” ve “Alaattin”in yaratıcıları, klasik bir masalı çok farklı bir şekilde ele alıyor.

Prenses ve Kurbağa

Yönetmen :Ron Clements, John Musker

Oyuncular : Anika Noni Rose, Bruno Campos, Keith David, Michael Leon Wooley, Jennifer Cody

Tür : Animasyon

Yapım : ABD, 2009

Filmde Tiana adında (Anika Noni Rose) güzel bir kız, insan olmak için çabalayan bir kurbağa prens, onları Louisiana’nın gizemli bataklıklarında komik bir maceraya sürükleyen bir öpücük var. “Prenses ve Kurbağa” herkesin övgüyle söz ettiği John Musker ve Ron Clements’in klasik el çizimi animasyona dönüş yaptığı bir film. Filmin müzikleri, Oscar ödüllü besteci Randy Newman’a ait. Bir prensesin, yakışıklı bir prense dönüşen bir kurbağayı öpmesiyle birlikte gerçek aşkını bulduğu hikayeyi herkes biliyor. Bu hikayemizde kızımız yine bir kurbağayı öpüyor fakat sonuçlar çok farklı oluyor. Bunun peşinden mizah, heyecan, müzik ve duygu dolu bir macera başlıyor. Sonunda prens ile prenses arasında aşk bir yolunu bulup gelişiyor... ayrıca bir kurbağa, bir ateş böceği ve onun aşkı da filmde yer buluyor. En önemli ayrıntıların insanın içinde olduğunu izleyeceksiniz.

Did You Hear About the Morgans ? (Morganlar Nerede ?)

Komedi filmi “Did You Hear About the Morgans/Morganlar Nerede?”de, Manhattanlı çok başarılı bir çift olan Paul ve Meryl Morgan’ı (Hugh Grant ve Sarah Jessica Parker) konu alıyor.

Morganlar Nerede ?

Yönetmen :Marc Lawrence

Oyuncular : Hugh Grant, Sarah Jessica Parker, Natalia Klimas, Vincenzo Amato, Jesse Liebman

Sherlock Holmes
Yönetmen :Guy Ritchie

Oyuncular : Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan

Tür : Aksiyon / Macera

Sherlock Holmes, en karmaşık gizemlerin kalbindeki gerçeği ortaya çıkarmasıyla ün salmıştır. Güvenilir dostu Dr. John Watson'ın ve gerek eşi olmayan gözlem gücü, gerek sonuç çıkarma konusundaki inanılmaz yeteneği, gerekse yumruklarının kaba kuvveti ile meşhur hafiye her türden suçlunun takibinde eşsizdir. Ama şimdi Londra üzerinde fırtına bulutları dolaşıyor; Holmes'ün hiç karşılaşmadığı gibi bir tehdit bu... ve tam da aradığı gibi bir mücadele. Bir dizi vahşi ve ayin özelliği taşıyan cinayetten sonra, Holmes ve Watson tam zamanında yetişip son kurbanı kurtarıyor ve katili açığa çıkarıyorlar: Karanlık güçlerle ilişkisi nedeniyle mahkumları da gardiyanları da dehşete düşüren, insafsız Lord Blackwood, ölümün kendisine hiçbir şey yapamayacağı konusunda Holmes'ü uyarıyor. Gerçekten de, idamı tam da Blackwood'un planlarına uygun işliyor. Ve tüm işaretler Blackwood'un sözünü tuttuğunu gösterirken, görünüşteki dirilişi Londra'yı paniğe, Scotland Yard'ı paniğe sevk ediyor. Ama Holmes için, oyun başlıyor.

Kaptan Feza (Kaptan Feza)

Film, bir Yeşilçam aktörü olan babasına tıpatıp benzeyen Ömer’in bugünkü yaşamını konu alıyor.

Kaptan Feza
Yönetmen :Ümit Ünal

Oyuncular : Hakan Karahan, Mine Tugay, Meral Okay, Ahmet Mümtaz Taylan

Tür : Dram

Yapım : Türkiye, 2009

Ömer’in, 6 yaşında küçük bir kız çocuğu olan Asu ile yollarının kesişmesi ve kızın onu gerçekten uzay kahramanı “Kaptan Feza” zannetmesi ile başlayan senaryo aslında bir mafya tetikçisi olan Ömer’in küçük kızın masumiyetini ve hayallerini yıkmamak için bir uzay kahramanı gibi davranması ile devam ederek, 24 saat içinde gerçekleşen dramatik bir hikâyeyi anlatıyor. Bir yandan Mafya hesaplaşmasının içinden sağ salim çıkmak diğer yandan da küçük bir çocuğun hayalleri yıkmamak ve yakınlarıyla onu korumak arasında kalan filmin kahramanı Ömer karakterini Hakan Karahan canlandırıyor.

« Yanıtla #13 : 26 Ocak 2010 - 23:56:29 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Tanrının Kitabı
Albert Hughes ve Allen Hughes'in yönettiği; Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis ve Ray Stevenson'un oynadığı Tanrının Kitabı, 05 Şubat 2010'da vizyona giriyor.

Tanrının Kitabı
Albert Hughes ve Allen Hughes'in yönettiği; Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis ve Ray Stevenson'un oynadığı Tanrının Kitabı (The Book of Eli), 05 Şubat 2010'da vizyona giriyor.

Aksiyon/gerilim türündeki "Tanrının Kitabı", güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanların yaşam mücadelesinde Eli (D.Washington) adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesini anlatıyor.

« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2010 - 12:21:27 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Edge of Darkness (İntikam Peşinde)
Mel Gibson kendisini özleyen hayranlarını tempolu ve gerilim dolu bir film ile selamlıyor.

İntikam Peşinde
Yönetmen :Martin Campbell

Oyuncular : Mel Gibson

Tür : Dram

Thomas Craven ( Mel Gibson ) Boston Polis Departmanı’nda tecrübeli bir cinayet masası dedektifi ve kızını yalnız büyüten bir babadır. 24 yaşındaki biricik kızı Emma ( Bojana Novakovic ) evinde vurulunca herkes asıl hedefin Craven olduğunu düşünür. Ancak kısa zaman sonra Craven bu durumdan şüphelenmeye başlar ve kızının ölümünü araştırmaya karar verir. Araştırma onu, kızının gizli yaşamına, devletin gizli işlerine ve kanıtları yok etmekle görevli devletin gizli adamı Darius Jedburgh’e (Ray Winstone ) götürür.