Gönderen Konu: Guano Apes  (Okunma sayısı 7237 defa)

Guano Apes
« : 24 Temmuz 2007 - 19:37:55 »

Çevrimdışı drown

• Cool
1994 senesinde almanya nın göttingen sehrinde henning rümenapp(gitar) stefan ude(bas)ve dennis 
poschwatta(davul)tarafından kurulan alternatif rock grubu guano apes sandra nasic(vokal)'in katılımıyla şu anki kadrosunu oluşturdu.1996  senesindeki bir yarışmada 'Open Your Eyes' adlı parcasıyla bırıncilik kazanan grup,1997 senesinde 'Proud Like A God'adlı ilk albümünü yayınladı.Almanya listelerinde 5 numara olan albüm .Almanya'da şu ana dek 650,000 kopya sattı ve grup 2. albüm için stüdyoya yöneldi.
1998 senesinde 'Guano T-Apes'adlı VHS'i piyasaya süren Guano Apes,bu kayıtın içerisinde grubun video kliplerinin yanısıra konser görüntüleriyle beraber grup üyelerinin normal yaşantılarından görüntülere de yer verdi.2000 senesinde 'Don't Give The Names'adlı 2. albümünü yayınlayan dörtlü,bu albümle almanya listelerinde 1 numara oldu.Özellikle albüm içerisinde yer alan Alphaville parçası 'Big İn Japan'nın baştan yorumu ile dünya çapında ismini duyurmayı başaran grup,ayrıca albümden 'No Speech' 'Living İn A Lie' ve 'Dödel Up' adlı 3 tane single yayınladı.aynı sene albümü DVD ve VHS formatında piyasaya süren ekip,MTV Avrupa Müzik Ödüllerindende 'Almanya nın en iyi sanatçısı' ödülüne layık görüldü.
2003 senesinde "Walking On A Thin Line" adlı 3. albümünü BMG etiketiyle yayınlayan Guano Apes bu albümle de Almanya listelerinde 1 numara oldu.Albümden çıkan ilk single "You Can't Stop Me" ile listelerde 10 numara olan grup,bu albümle 100,000 kopya satarak altın plak kazandı.
Aynı sene içerisinde "Live" adlı konser albümünü piyasaya süren Guano Apes,bu albümü aynı zamanda DVD formatında da hayranlarına ulaştırdı.2003 senesinde "Guano Apes Single Collection" adlı DVD den sonra,grup 2004 senesinde "Planet Of The Apes" adlı ilk derleme albümünü çıkartarak en iyi parçaları bir araya getirdi.
2005 senesinde son kez turneye çıkan Guano Apes,Şubat ayında dağılma kararı aldı.Grup elemanlarından davulcu Dennis Poschwatta,Tamota adlı grubu kurarak bu grubun vokalistliğine ve gitaristliğine soyundu.Basçı Stefan Ude,Tamota'nın stüdyo kayıtlarında yer alırken,gitarist Henning Rümenapp Guano Apes'in sahne arkası görüntülerini düzenlemeye yöneldi.Nitekim 2005 senesinde "Planet Of The Apes/The Documantary" adlı DVD piyasaya sürüldü ve grubun hiç görülmemiş görüntüleri bu DVD içerisinde yer aldı.
2006 senesinde "The Lost (T)apes" adlı albüm yayınlanırken,bu albümle Guano Apes'in ilk kuruluş aşamasında hazırlanan ve kaydedilen parçaları gün ışığına çıkmış oldu.Şu günlerde Guano Apes ile ilgili gelen tek haber,vokalist Sandra Nasic'in solo albüme yöneldiği doğrultusunda ve bu albüm çok yakında piyasaya sürülecek.
Kaynak:MTV
işte arkadaşlar böyle bu grubu kesin dinleyin derim isterseniz ben şarkıları yollarım size yani bu grubu dinlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.  :alkıs:

« Son Düzenleme: 01 Şubat 2009 - 15:42:24 Gönderen: drown »
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

Guano Apes
« : 24 Temmuz 2007 - 19:37:55 »

Ynt: guano apes
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2007 - 01:43:18 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
yaf ben dinlemedim :S inanmıyorum kendime :D nası ulasabilridim nerden dinleye bilirim??? :D
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2007 - 01:59:57 »

Çevrimdışı drown

• Cool
farketmes aslında eklemek ıstemessen sarkıları ben sana solım sen bul bak ozellıkle you can' stop me bıg ın japan coverı ve pretty ın scarlett kesın dınle
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2007 - 20:00:53 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
ilk dinlediğimde solistinin bayan olduğu konusunda algı sorunu yaşadığım grup :s yalnız solist baya hiperaktif biri olsa gerek veya bişey kullanıp klip çekiyo olabilir :s
      ▌▐

« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2007 - 15:58:27 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Ama sesi harika bence Sandra'nın muhteşem bi ses özellikle Big In Japan ını sonunda cosuo tabı bende cosuyorum :D

« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2007 - 18:17:59 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Guano Apes in solisti-grup tarih oldu ama-Sandra Nasic yeni albümü The Signal ı çıkardı

Guano Apes tadı yok albümde ama Sandra yı sevenler için -mesela ben-harika bi albüm :D

« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2007 - 15:29:44 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
bu grubu cok sewiorum... drownla tanısmamı sagladı :D
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2008 - 23:21:56 »

Çevrimdışı drown

• Cool

« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2008 - 20:40:30 »

furkiii

• Ziyaretçi
çok teşekkürler drown..

ben de yeni dinleyen arkadaşlara big in japan'i öneriyorum..:D onun yanısıra ise break the line ve open your eyes'ı..

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2008 - 00:17:18 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Rica ederim :D

Bi kaç tane foto eklemekte fayda var diye düşündüm bu arada Sandra Nasic te ki değişim gözlerden kaçmasın :D

« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2008 - 00:22:58 »

furkiii

• Ziyaretçi
bence saçlarını sarı yapmasaydı keşke sandra ve keşke dağılmasalardı..guano apes ile ilgili keşkelerim bunlar..=( :D

« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2008 - 00:30:12 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Siyah saç kendisine baya yakışıyo gerçekten ama ben sarıyı da sevdim baya böyle daha bi çekici olmuş bence :D

Sanırım artık Guano Apes birleşmez grubun diğer elemanları da başka projelerde yer almaya başlamıştı en son 
Sandra Nasic yeni bir grup arıyormuş çalışabileceği solo olarak pek bişi yapmıcak sanırım 

« Yanıtla #12 : 04 Mart 2008 - 00:19:09 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Geçen gün bi kaç şarkısının remixini dinledim bayıldım yine Pretty İn Scarlett ve Storm u alıp bi araya getirip öyle harika bişi nasıl ortaya çıkarmışlar şaşırdım onun dışında Open Your Eyes ın remixi biraz dans şarkısı gibiydi ama iyiydi yine de Living In A Lie ın akustik versiyonu ise tek kelimeyle harika bulursanız kesinlikle dinleyin derim

« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2008 - 01:03:14 »

furkiii

• Ziyaretçi
nasıl da "rain"i söylemeyi unutmuşum..mahvetti beni bu akşam,her gece bir şarkıyla mahvolma nöbetlerime devam eedeceğim sanırım neyse öyle melankolik öyle güzel bir şarkı ki zaten daha fazlasını söyleyecek gücüm de yok şu anda..ayrılınan veya görüşülmeyen,aranızın iyi olmadığı veya umutlarınızı tersine döndüren sevgiliyi düşünürken en acıtan şarkılardan biridir sanırım..

i'm alone..
can't wait until i feel your rain..
so unreal can't find another place of your rain..
i believe..
i still believe in your warm rain..
i'm alone..
can't sleep until i feel your rain..

how can i find love, faith and trust inside of your rain..?
so unreal can't find another place of your rain..
i believe..
i still believe in your warm rain..
so untrue..
help me to find through your warm rain..

i send out my wishes..
you gave me promises..
why don't you feel the same..?
(i'm sad, i feel like a little child,somebody left, there is no rain..)

oh no, i'm waiting..
how about your rain..?
i can't believe..
i still believe in your rain..
like in heaven..
i can't wait until i feel your rain..
so where's your life..?
who's living the rest of your life..?

i can't, i can't, i can't live this life, i can't live this life..
i can't see in your eyes..
can't change it, no more tries..
leave everyone with a smile..
and you're sad,you feel like a little child..
somebody's left..
there is no rain..

i send out my wishes..

böyle güzeldir sözleri..her zaman ne kadar takdir ettiğimi belirttiğim sandracım'ın da en güzel vokal yaptığı şarkılardan biridir öyle ki sanki şarkıyı birden fazla kişi söylüyormuş gibi hissettirir sesindeki oynamalarıyla..

« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2008 - 14:40:48 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Blind me, I fly over some place
In those days we used to run in hard
Surely sooner clock wakes me up
Your nightmare's seen
And become the part of this existance

Guano Apes in en iç burkan parçasıdır bence High ne zaman dinlersem dinliyim beni acıtır üzer hiçbişey olmasa bile :s