Anket

en beğendiğiniz ya da size yakın olan karakter hangisi?

aslı
burhan
yaprak
fatoş
tanrıverdi
şahika
dilber hala
makbule
volkan
diğer

Gönderen Konu: (Dizi) Avrupa Yakası  (Okunma sayısı 21926 defa)

Ynt: (Dizi) Avrupa Yakası Karakter
« Yanıtla #30 : 01 Nisan 2008 - 21:42:10 »

Çevrimdışı dark__shadow

• Yepyeni Üye
  • *
http://www.youtube.com/watch?v=iV7PlyngUlA

şahikanın videolarının bi kolajı bulunmakta adreste...

favorilerim;burhan,şahika ve yaprak

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 01 Nisan 2008 - 21:42:10 »

« Yanıtla #31 : 01 Nisan 2008 - 21:43:34 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
sıkıldım artık
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #32 : 01 Nisan 2008 - 21:54:56 »

Çevrimdışı dark__shadow

• Yepyeni Üye
  • *
sıkıldım artık
TRye bugüne kadar gelmiş en iyi sit-comdur bu dizi...TR kriterlerini aşmıştır ayrıca...

« Yanıtla #33 : 03 Nisan 2008 - 21:03:23 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
ortalama uzunlukta bir filmden daha uzun bölümleri olabiliyor
1 saat 40 dakika gibi
bazen çok sıkıyor gerçekten
yurtdışında komedi dizileri 22 dakika olurken bizimkisi çok uzun
ve konu edilen çok karakter var
herkese yetişmek zor oluyor herhalde gülse için bazen sıradanlaşıyor
ama türkiye deki en iyi dizilerden bencede
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #34 : 03 Nisan 2008 - 21:18:55 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
http://www.youtube.com/watch?v=iV7PlyngUlA

şahikanın videolarının bi kolajı bulunmakta adreste...

favorilerim;burhan,şahika ve yaprak
Şahika olmasa hiç çekilmez dizi zaten.

« Yanıtla #35 : 03 Nisan 2008 - 23:45:46 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
valla karakter hakkında yazmayacağım ama dizi hakkında bir iki diyeceklerim var..

galiba gülse birsel son zamanlarda senaryo da sıkıntı yaşıyo.. ş
şöyle ki son bir aydır yeni bölümler ana haberler öncesinde yayınlanan eski bölümler kadar güldüremiyo...

benim görüşüm, benim tespitim bu yönde...
hiç alınma darılma ama gülze, hakkaten de böyle yanii .. :hıh:
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #36 : 04 Nisan 2008 - 21:14:56 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
kuzicim bi de şöyle de bi durum var gercekten:

bu maç olayları falanvardı ya rahat bi 2-3 haftadır çıkmıyodu ya da çıkamıyodu....belki öyle algılanmıştır tarafından...ama bu hafta diziye Çağla Şikel'in dışında bir de Sezen Aksu Vardı...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #37 : 04 Nisan 2008 - 21:45:27 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
evet sezeni bende farkaettim kapının arasından... :höö:

valla bu yeni bölümler bana hiç komedik gelmemeye başladı...
hatta bakın güzdüzleri yayınlanan eski bölümlerden herhangi birini izleyin..
ondan sonra da akşama yayınlanan yeni bölümü izleyin.. belki sizde görürsünüz benim gördüğüm farkı..

haa. görmezseniz de sorun değil.. hayırlısı... :hı: :hı:
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #38 : 05 Nisan 2008 - 15:21:49 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Bir Haber Verelim,Duyumlara Göre Yeni Sezonda Avrupa Yakası ''45 Dakika'' Oynayacakmı$ =))
Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..

« Yanıtla #39 : 05 Nisan 2008 - 15:25:38 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Bir Haber Verelim,Duyumlara Göre Yeni Sezonda Avrupa Yakası ''45 Dakika'' Oynayacakmı$ =))
Oh..ne güzel..yani yola devam
-------------------------------------------------------------------------
----Kadından çok erkek hayranım var----

'Avrupa Yakası'nin romantik serserisi İzzet tiplemesiyle kalplerde taht kuran Timur Acar'ın bilinmeyen yönleri..

'Avrupa Yakası'nda canlandırdığı romantik serseri İzzet tiplemesiyle kalplerde taht kuran Timur Acar, romantik jön rolünün kendisine uzak olduğunu söyledi: Ben hırçın biriyim. 70'lerde sinema yapsaydım jönü değil, Erol Taş gibi kötü adamı oynardım.....
Timur Acar... O, Avrupa Yakası'nın romantik kabadayısı... Sert ve mafyatik görüntüsünün altında yumuşatıcıya yatırılmış kalbiyle, sevdi mi tam seven, 'Makbule'ye olan aşkı yüzünden kendini bile yakmayı göze alan saf bir mahalle delikanlısı... 'Avrupa Yakası' adlı dizide canlandırdığı 'İzzet' karakteri o kadar tuttu ki, tiyatro kökenli oyuncu Timur Acar kısa zamanda halkın sevgilisi haline geldi. Onun varlığı diziye, eski Türk filmlerinin tadını kattı... Gürcistan kökenli bir ailenin oğlu olan Acar, 6 yaşına kadar Almanya'da yaşamış. Oyunculukla 1999 Adapazarı Depremi'nden sonra Salim Atar tarafından Karasu'da kurulan tiyatroda çalışmaya başlayarak tanışmış. Oyuncu olmaya karar vermiş ve birincilikle 9 Eylül Üniversitesi'ne girmiş. Mezun olduktan sonra İstanbul'a gelmiş. 'Kurşun Yarası' adlı dizide rol aldıktan sonra, 'Avrupa Yakası'ndan teklif alan Acar'ın, bu teklifle hayatı değişmiş...

BEN ÖDÜN VERMEM!
* Türkiye'deki oyuncular, tiyatrodan para kazanamadıkları için dizilerde oynamak zorunda kaldıklarından yakınıyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? 'Avrupa Yakası'nda rol almaktan memnun musunuz?
Ben memnunum hayatımdan. İstemeyerek girmedim bu sektöre. 'Avrupa Yakası'nda oynamak bir şanstı benim için. Her oyuncuya kolay kolay 'Avrupa Yakası' gibi bir dizide oynamak nasip olmuyor. İnsanlar ne şartlarda, ne yerlerde, ne filmlerde, ne dizilerde çalışıp ondan sonra bir yerlere geliyor. Normalde Anadolu yakasında oturuyorum ve Avrupa yakasını pek sevmiyorum ama bu dizide oynadığım için mutluyum.

* Dizi sayesinde büyük bir hayran kitlesi edindiniz...
Evet. Bir yerde otururken insanlar yanıma gelip bana, "Sizi severek izliyoruz, beğeniyoruz" diyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Ama onlara görünmemek için uğraştığım zamanlar da oluyor. Kendimden fazla ödün vermiyorum çünkü verdiğim zaman sahtekarca bir tavır oluyor. Hep nasılsam, öyle davranmaya çalışıyorum insanlara karşı. Kırmak istemiyorum hiç kimseyi. İzleyiciler bizleri ailelerinden biri gibi görüyor. Bunu engelleyemiyorsunuz . 'Avrupa Yakası' çok sevilen, insanların kendi hayatlarından bir şeyler bulduğu bir dizi olduğu için, hepimize çok sıcak yaklaşıyorlar. Ben de o sıcak yaklaşıma karşı, insanlarla muhabbet ediyorum. Şöhretin güzel tarafları var ama ters zamanlarda ters şeyler de olabiliyor. Dikkatli olmak gerekiyor.

* Kadın hayranlarınızın sayısı, erkeklerden daha mı çok?
Bunaltıcı bir kadın hayran kitlem yok benim. Aksine, hayranlarımın çoğu erkek. Dizide canlandırdığım karakterden dolayı daha çok taksi şoförleri ve esnaf seviyor beni.

ROMANTİK BİRİ DEĞİLİM
* İzzet'in sert tavrının yanında romantik ve biraz saf bir hali de var. Sizin de romantik yanlarınız var mıdır?
Fazla romantik değilimdir. Romantik yanlarım da var tabii ama daha çok mantıklı davranmaya gayret gösteriyorum. Mantıklı olmak zorundayım...

* Zorundayım derken...
Hayata bakışım öyle. Oradan yaklaşmayı seviyorum hayata. Mantıklı olmayı seviyorum.

* 'Avrupa Yakası'nın bu sezon biteceğiyle ilgili söylentiler var. Sizin bilginiz var mı?
Benim bilgim yok çünkü ben orada bir oyuncuyum. Ne olup, ne biteceği hakkında inanın hiçbir şey bilmiyorum.

* Dizinin devam etmesini ister misiniz peki?
İsterim tabii, niye istemeyeyim ki? Güzel bir dizi, iyi bir iş. Bizim gibi, izleyen insanlar da çok büyük keyif alıyor 'Avrupa Yakası'ndan. O yüzden ben, devam etsin istiyorum. Gülüyoruz, eğleniyoruz. İnsanları da güldürüp, eğlendiriyoruz.

* 'Avrupa Yakası'na sizinle beraber 70'li yıllarda çevrilen Türk filmlerinin tadı geldi. Sever misiniz eski Türk filmlerini?
Severim ve oturup izlerim.

* 1970'li yıllarda oyuncu olsaydınız, Ediz Hun ya da Tarık Akan gibi bir jön olmak ister miydiniz?
Onlar çok değerli insanlar. Ama ben tipoloji olarak pek oraya yakın görmüyorum kendimi. Daha hırçın biriyim ben.

* Erol Taş olabilir mi peki?
Evet, evet. Erol Taş bana daha yakın olur. Yılmaz Köksal'a da çok benzetiyorlar beni. Herhalde o çizgiye biraz daha yakınım tip olarak. Jön olmak ise; biraz uzak geliyor bana.

TARİH FİLMİ İSTİYORUM
* Ben de Yılmaz Güney filmlerine yakıştırıyorum sizi...
O dönemde oyuncu olsaydım, mutlaka bir Yılmaz Güney filminde oynamak isterdim. Ben, Yılmaz Güney sinemasını gerçekten çok severim. Ayrı bir dili olduğuna inanıyorum onun sinemasının. Ayrı bir yere koyuyorum Yılmaz Güney sinemasını. Çünkü adamın gerçekten bir derdi var. Bir dertten yola çıkarak bu işe girmiş. "Ben bu işi yapacağım" demiş ve yapmış. Buna çok büyük saygı duyuyorum. Ayrıca, günün birinde tarihsel bir sinema filminde rol almayı da çok arzu ediyorum.

* Ailenizde sizden başka oyuncu var mı?
Hayır ama hala Almanya'da yaşayan ağabeyim müzikle ilgileniyor. Zaman zaman Türkiye'ye gelip, bazı yerlerde çalıyor. Onun sayesinde ben de müzikle ilgileniyorum. Gitar çalıyorum. Oyuncu olmasaydım müzikle uğraşmak isterdim.

* Sesiniz güzel midir?
Ben de herkes kadar şarkı söylemeye çalışıyorum. "Sesim güzel değildir" desem, yalan söylemiş olurum. Şarkı söylemeyi çok seviyorum. Kendi çapımda müzikle uğraşıyorum. Benimkisi çok keyifli bir hobi.

* Bir gün, bir müzikalde rol almak ister misiniz?
Zevkli bir şey olurdu herhalde. Bir müzikalde rol almanın nasıl bir şey olduğunu görmek isterim. Ama tabii önce oturup güzel güzel izlemek, bu işin nasıl yapılacağını öğrenmek lazım. Çünkü benim hiç müzikal tecrübem yok. 

* Bıyığınızı 'Avrupa Yakası' için mi bıraktınız yoksa zaten var mıydı?
Okuldan mezun olup İstanbul'a geldim ve Oyun Atölyesi'ne kabul edilip, tiyatro yapmaya başladım. 'Hırçın Kız' adlı bir oyunda oynuyordum. Oyunda baba rolündeydim. Provalar devam ederken, yönetmenimiz Kemal Aydoğan'a "Acaba bıyık bıraksam mı?" diye sordum. "Sen bilirsin" diye yanıt verince, denemek istedim. Sonra 'Avrupa Yakası'ndaki İzzet rolüne de oturdu bıyık... Artık alıştım bıyıklarıma. Okurken de bıyık bırakmayı düşünüyordum ama eğitim aşamasında zor oluyor. Ben bıyıklı olmayı seviyorum. Bıyık, bazı tiklere de yol açıyor. Bazen dalıyorum ve elim bıyığıma gidiyor. Arada bir kendimi bıyıklarımla oynarken yakalıyorum.

* 'Avrupa Yakası'nın getirdiği şöhretten memnun musunuz?
Çok memnunum. Bana gösterilen ilgiden fazla rahatsız olmuyorum. Ama kimseye görünmemek istediğim zamanlar da oluyor!

Makbule daha saf olduğu için İzzet'le evlendi
* Makbule dizide, neden Burhan'la değil de İzzet'le birlikte olmayı tercih etti?
Makbule de, İzzet de çok saf ve temiz karakterler. O yüzden İzzet'i seçti bence. Bir de Burhan'dan bayağı bir darbe yedi Makbule... Adam sürekli dolaplar çeviriyor. İzzet daha saf, temiz ve duygusal olduğu için onu seçti bence Makbule...

* Dizinin son bölümünde İzzet ve Makbule evlerini ayırdılar. Barışacaklar mı, yoksa boşanacaklar mı?
Bu sorunun cevabını Gülse Birsel'den başka kimse bilmiyor. Senaryo bizim elimize bir anda geliyor. Biz de, "Bu bölümün konusu böyleymiş" diyoruz ve o şekilde oynuyoruz. Bize de sürpriz oluyor yani...
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2008 - 18:11:10 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #40 : 09 Nisan 2008 - 23:30:44 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Uzun zamandan sonra ilk defa Avrupa Yakası izlerken bu kadar koptum.Bu akşam çok çok iyiydi sadece sonu bile yeter :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #41 : 10 Nisan 2008 - 18:25:37 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Uzun zamandan sonra ilk defa Avrupa Yakası izlerken bu kadar koptum.Bu akşam çok çok iyiydi sadece sonu bile yeter :)
ben de bu yorumu bekliyordum.bence de bugune kadar ki-ya da son zaman bölümlerinden-en iyi bölümüdür.Burhan koparttı dün akşam ya
Tanrım,Gülse de özüne döndü ve kendini toparlayabildi.

« Yanıtla #42 : 10 Nisan 2008 - 18:27:13 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
varmısın yokmusun bölümü  çok manyaktı
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #43 : 18 Nisan 2008 - 10:59:05 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Hale Caneroğlu röportaj:

---Beraber olduklarımı adam edemedim---

Hale Caneroğlu, şimdiye kadar beraber olduğu hiçbir erkeği adam edemediğini söyledi.

"Avrupa Yakası"nın Yaprak’ı Hale Caneroğlu, Tempo dergisinine verdiği röportajda, şimdiye kadar beraber olduğu hiçbir erkeği adam edemediğini söyledi. Başarılı oyuncu, "34 yaşındayım. Hayattaki en büyük hayalim, evlenip çocuk yapmak. Demek ki beceremiyorum. Kesinlikle evliliğe uygun olmayan kişilerle beraber oldum ve hiçbirini adam edemedim" dedi.
Reklamların çılgın kızı, bir kasabanın hüzünlü öğretmeni, Gelişim Orkestrası’nın solisti, "Avrupa Yakası"nın Yaprak’ı Hale Caneroğlu, şimdi de şarkılarını daha geniş kitlelere ulaştırmak için kolları sıvadı. Albüm çıkarmaya hazırlanan oyuncu, Tempo dergisinin sorularını yanıtladı.

Biraz eskiye gidelim. Nerede eğitim aldınız?

- Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdim. Diyalog, spikerlik ve sunuculuk kurslarına katıldım. Hayalini kurduğum konservatuvarlar Amerika’daydı. Sınavlara girdim ve hepsine kabul edildim. Arasından birini seçip iki yıl okudum.

Neden orada kalmadınız?

- Orada çok yorulmuştum. Öğrenci olarak zor bir dönem geçirdim. Ne ailemden çok iyi harçlık geliyordu ne de ben yan gelip yatıyordum. Geceleri barlarda çalışıyor, gündüzleri okulda koşturuyordum. Şu an bana New York’un gezilecek güzel yerlerini sorun, bilmem. Onun yerine, çalıştığım barın müşterilerini sayabilirim. Bir dizide başrol teklifi aldım. Hatta okulumun bittiği ilk gündü. Hemen ertesi gün uçağa atladım ve İstanbul’a geldim. Görüşmeye gittim, ama olmadı. Yine de buraya geldiğimde ailemi, arkadaşlarımı çok özlediğimi ve orada çok yalnız kaldığımı hissettim. Bir daha da dönmek istemedim.

Müzik serüveniniz nasıl başladı?

- Konservatuvarda müzik eğitimi de almıştım. Her zaman müzikal yapma hayalim vardı. Manevi babamla (Melih Kibar) tanıştırıldım. Altı-yedi ay kadar benimle ilgilendi. Dizi çalışmaları, reklam çekimleri derken, Melih babam beni Gelişim Orkestrası’na önerdi. Ve kaderimin bir bölümü orada çizilmeye başlandı.

İlk albümünüzün hazırlığı içindesiniz. Daha çıkmadan çok konuşuluyor.

- Sadece, bir buçuk ay önce kameralar karşısında albüm çıkaracağımı söyledim. Hálá kimliğini ve tarzını arayan bir şarkıcıyım. Bu arayışın ilk albümden sonra da süreceğini tahmin ediyorum. Hatta ancak üçüncü albümde taşlar yerine oturur.

Ne zaman çıkacak albüm?

- Maalesef kesin bir tarih veremiyorum.

"Avrupa Yakası"nda Yaprak caz söyledi. Ve herkes sizin için, "Caz içerikli albüm yapacak" diyor. Doğru mu?   

- Hayır, bu konuya gerçekten açıklık getirmek istiyorum. Toplumumuz, caz parçasının ne demek olduğunu bilmiyor. Senaryo gereği, caz kafede şarkı söylediği için, Yaprak’ı herkes cazcı ilan etti. Gerçekten haykırmak istiyorum: Ben cazcı değilim! Caz da söylemiyorum! Müzikal ve pop tarzı şarkılar söylüyorum.

Hale Caneroğlu, Yaprak’ın özelliklerini taşıyor mu?

- Cıvıl cıvıl ve enerjik olmamız Yaprak’la uyuyor.

Dizide, çapkın Kubilay’ı adam ettiniz. Hale bir erkeği adam eder mi?

- 34 yaşındayım. Eğer bir erkeği adam etmeyi becerebilseydim, evli olurdum. Hayattaki en büyük hayalim, evlenip çocuk yapmak. Demek ki beceremiyorum. Kesinlikle evliliğe uygun olmayan kişilerle beraber oldum ve adam edemedim.

İster miydiniz öyle biri olmayı?

- İnsanları adam etmekten yana değilim. Herkesi olduğu gibi sevip, ortak nokta bulunmasını isterim.

Diziden ayrılmam hata olur

"Avrupa Yakası"ndan her yıl bir oyuncu ayrılıyor. Siz ayrılmayı düşündünüz mü?

- Ben çok mutluyum. Ayrılırsam, kariyerim için çok büyük bir hata yapmış olurum. Bu kadar saygı ve sevgi gören bir projenin parçası olmayı başarmışken, bırakmak bana doğru gelmiyor. "Avrupa Yakası" devam ettiği sürece kadroda yer almak isterim.

Yaprak’tan sonra nasıl bir karakteri canlandırmak istersiniz peki?

- Kesinlikle Yaprak gibi saf bir kızı oynamayacağım. Oyunculuğumu göstereceğim bir karaktere bürünmek istiyorum. Şafak Sezer, zamanında "Sen çok güzel kötü kadını oynarsın" demişti. Aslında o da olabilir. Bir katili oynamak da güzel olabilirdi.

Eda Imik Kelebek/Hürriyet 18/04/08

« Yanıtla #44 : 20 Nisan 2008 - 00:03:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Avrupa Yakası' na  Cem'in sevgilisi Melek olarak dahil olan Çağla Şikel'in yerine daha önce Aysun Kayacı'ya teklif götürülmüş. Senaryo yazarı Gülse Birsel, Kayacı'ya dizide ön planda olacağını söylemesine rağmen bu rolü kabul ettirememiş. Bunun üzerine yapımcılar rotayı Çağla Şikel'e çevirmişler.