Gönderen Konu: Joss Stone  (Okunma sayısı 686 defa)

Joss Stone
« : 09 Ağustos 2008 - 21:21:02 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

"Joscelyn Eve Stoker, 11 Nisan 1987’de Dover, İngiltere’de dünyaya gelmiş soul, R&B, blues şarkıcısıdır. Joss Stone aynı zamanda söz yazarıdır. Richard ve Wendy Stoker’ın dört çocuğundan üçüncüsüdür. 16 yaşındayken disleksi hastalığı sebebiyle okulu bırakmak zorunda kalır. Joss Dusty Springfield, Aretha Franklin gibi soul müzik yapan sanatçıları dinleyerek büyür. 2001 yılında Stone 13 yaşındayken, BBC Televizyonunda yayınlanan Star for a Night adlı yetenek programında bir Donna Summer klasiği On the Radio adlı şarkıyı seslendirerek dikkatleri üzerine çeker.
2002’de, New York’a giderek orada S-Curve Plakçılık ile anlaşır. Oradan da Miami’ye geçerek ilk albümü için çalışmalara başlar. The Soul Sessions adlı ilk albümü 16 Eylül 2003’te piyasaya çıkar. Stone bu albümünde Timmy Thomas, Little Beaver, Betty Wright gibi isimlerle çalışır. Albüm İngiltere’de ilk beşe girer. Amerika Billboard 200 listesinde de 40 numaraya çıkar. Çıkış şarkısı Fell in Love with a Boy 20 numara olur.

İlk albümünün iyi eleştiriler almasının ardından ikinci albümünü hazırlamaya başlar. 28 Eylül 2004’te 2. albüm Mind, Body&Soul piyasaya sürülür. Stone bu albümünde şarkıları daha iyi yorumladığını düşündüğünü söyler. Albüm İngiltere’de 1 numaradan giriş yapar (böylelikle de tarihe; İngiltere Albüm listesine 1 numaradan giriş yapan En Genç Bayan Şarkıcı rekorunu kırmış olarak geçer) A.B.D.’de ise 11 numaradan giriş yapar. İlk single You Had Me ilk 10’a girer (ilk 10’ giren ilk şarkısı olur) dünya çapında başarı kazanır. Sırasıyla diğer şarkıları ise; Right to Be Wrong, Spoiled, Don’t Cha Wanna Ride olur.

Joss Stone, 2005 yılında Sarah Jessica Parker’ın yerine geçerek GAP’in reklam yıldızı olur ve firmanın reklamları için bir Ray Charles klasiği "Night Time Is the Right Time" ve Beach Boys, "God Only Knows adlı şarkıları yeniden yorumlar. Yine aynı yıl Brit Ödülleri için 3 dalda aday olarak 2 dalda ödül alır. Ayrıca 2005 Grammy Ödülleri’nde de 3 dalda aday olur, gecede sahneyi Melissa Etheridge ile paylaşarak Cry Baby/Piece of My Heart adlı şarkıyı seslendirir. Bu şarkı sonradan single olarak piyasaya çıkar ve Billboard Hot 100 listesine 32 numaraya kadar yükselir. Haziran 2005’te Stone, Fantastic Four adlı film için What Ever Happened to the Heroes adlı şarkıyı seslendirir.

Joss Stone, Eragon adlı fantastik filmde bir cadıyı canlandırarak sinemaya adımını atar.

Joss Stone ayrıca 2005 yılında Dünyanın En İyi Köpek Sahibi Ünlüsü seçilir: Rottweiler ve Poodle cinsi iki köpeğiyle.

Maxim 2007 En Seksi 100 listesinde Joss Stone 78. numarada yer alır.

Joss Stone üçüncü albümü için stüdyo çalışmalarına Mayıs 2006’da başlar. Introducing Joss Stone adlı albüm, 12 Mart 2007’de Virgin Plakçılık etiketiyle piyasaya çıkar. Albümde Lauryn Hill, Common, Joi ile çalışır. Stone albüm için tamamiyle beni yansıtıyor der ayrıca The Tavis Smiley Show’da Beau Dozier ile ayrılığının bu albüm için bir çeşit ilham kaynağı olduğunu da söyler. Albüm, İngiltere’de 12 numaradan listelere giriş yapar. Albüm A.B.D.’de en hızlı giriş yapan İngiliz Şarkıcı rekoru kırarak 2 numaradan giriş yapar listelere (Amy Winehouse’ın rekorunu da geçer).

Tell Me ‘Bout It albümün çıkış şarkısı olur. 2. single Tell Me What We're Gonna Do Now rapçi Common ile ortak çalışılmıştır. Bu şarkının videosu Product Red (Afrika’daki HIV virüsü taşıyan kadın ve çocuklara yardım eden bir kuruluş) adlı ürüne dönüştürülüp iTunes şeklinde online olarak erişilebilir hale getirilir ve geliri de Product Red’e gider. Stone bu çeşit yardımı yapan ilk sanatçıdır ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girer.

Joss Stone yenilerde Chanel’in Coco Mademoiselle adlı parfümünün reklam kampanyası için Nat King Cole’nin L-O-V-E adlı şarkısını yeniden seslendirir."

Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

Joss Stone
« : 09 Ağustos 2008 - 21:21:02 »

Ynt: Joss Stone
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2008 - 21:39:46 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Bu kadının yokluğunu neden farkedemedim ki ben ya..
MTV'deki bir röportajında izlediğimde çok mütevazi bulmuştum,kibar ve natureldir kendileri..

You Had Me favorimdir başından beri...Bu yaştaki bir kız(kadın)dan bu şekilde kuvvetli zenci gırtlağı duymak O'nu gözümde yüceltmeye hatta tanrılaştırmaya yeterli diye düşünüyorum..

Alkışlanası müzisyen...
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008 - 21:40:20 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Ynt: Joss Stone
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2008 - 09:47:24 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
ii müzisyen  severim