Gönderen Konu: [Dizi] Shameless  (Okunma sayısı 1405 defa)

[Dizi] Shameless
« : 30 Mart 2011 - 00:13:12 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...

Alıntı yapılan: Reset Magazine, Ebru Deniz
Altı çocuk babası Frank Gallagher bütün gün içki içerek, orada burada sızarak tek gözü ile çocuklarına bakan “utanmaz” bir babadır. Anneleri tarafından terk edilen, babalarının da hayrını görmeyen 6 çocuk kendi kendilerine ayakta durmaya çalışır. Çocukların en büyüğü Fiona kardeşlerine ve babasına hem annelik hem babalık yapar. Diğer çocuklar Lip, Ian, Carl, Debbie de evin geçimine yardım ederler. Ailede herkes kendi üzerine düşeni garip bir şekilde yerine getirir. Lip, diğer öğrencilerin yerine sınava girerek para kazanır, Ian okuldan sonra markette çalışır, Debbie yardım için topladığı paraları cebe indirir, Carl da evsiz hayvanlara zarar vererek kendince aileye yardım etmeye çalışır. Ailenin en minik üyesi zenci Liam da ev ortamına uyum sağlamaya çalışır. Altı çocuğunun yanında, komşuları ve Fiona’nın erkek arkadaşı da evden çıkmayınca, Gallagherların evi çok kalabalık ve curcunalı bir hal alır.

“Shameless” alıştığımız dizilerden biraz farklı. Genelde bir iki karakter üzerine yoğunlaşan dizilerin aksine “Shameless” da bütün karakterlere aynı özen veriliyor, kimse arka planda kalmıyor. Farklı karakterlerin detaylı işlenmesi diziyi akıcı kılıyor. Bunun yanında “Shameless” kafamızda oluşan “anne – baba – çocuklar” dan oluşan aile komedisini ( bkz: Cosby Show, Full House, Married with Children, According to Jim, vb) yıkıyor. “Shameless”da seyirci hiç alışık olmadığı bir aile yapısı ile karşı karşıya kalıyor.

Dizinin başrollerinde “Air force One”, “Boogie Nights”, Pleasantville”, “Psycho”, “Jurrasic Park III ”, “Magnolia” gibi filmlerden tanıdığımız William Hall Macy  (Frank Gallagher) ve “The Day After Tomorrow” ile tanınan,”The Phantom of the Opera” ile yıldızı parlayan Emmy Rossum (Fiona Gallagher) yer alıyor.  Senelerce yan rollerde gördüğümüz William Hall Macy ayyaş baba rolüne cuk oturmuş. Emmy Rossum da dizideki oyunculuğundan bahsettiriyor. Ailenin diğer çocukları da yaşlarına rağmen iyi oyunculuk çıkarıyor.

2004 senesinde yayınlanmaya başlanan ve 8 sezonu gösterilen “ İngiliz Shameless” henüz bitmemişken, dizinin Amerikan versiyonunun çekilmesi bence biraz riskli olmuş. Ancak ikisini de izleyen herkes dizinin Amerikan versiyonunun da iyi olduğunu söylüyor. Şu ana kadar Amerikanlaşan İngiliz dizileri çok beğenilmese de ( Coupling, The Office, vb) Shameless bu düşünceyi de yıkacak gibi duruyor.

Diziyle ilgili sonlara doğru fazlaca spoiler veren bir yazı ise burada!

Özlem Tekin

[Dizi] Shameless
« : 30 Mart 2011 - 00:13:12 »

Ynt: [Dizi] Shameless
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2011 - 00:19:41 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Birinci sezon finalini geçen pazar yayınlanan 12. bölümüyle yapan Shameless, ilk bölümden itibaren bağlıyor kendisine. Bir sonraki bölümü de merakla bekletiyor tabii! 40 dakikadan fazla olması da artısı bence. İzlerken ne kadar kalmış diye bakıyorum bazen ve daha ortalarında olduğumu görünce seviniyorum:p Bitince de bir burukluk...

Öyle işte (=

e2'de oynuyor "uyku kaçınca" kuşağında. 7. ya da 8. bölümdedir ama stok yapmak candır :D

Ocak 2012'de başlayacakmış ikinci sezon.

Enseyi kararttık, daha ilk günden geri sayıma başladık. Şafak karanlık!

« Yanıtla #2 : 30 Mart 2011 - 00:39:48 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Ben öylesine bi başlayayım deyip, bırakamadım valla. Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden. İlk 5imi zorlar gibi. Bunun bir de İngiliz versiyonu varmış ama orda başroldeki adamın görüntüsü diziyi izlememek için koca bir neden :P

İlk sezonu bari uzun tutsalardı keşke. Hemencecik bitiverdi.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2011 - 16:01:02 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
2011'in ilk bombasıydı! Hala izlemeyenlerdenseni z yazın iyi gider.

« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2012 - 20:23:59 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Zaman ne hızlı!

Büyük gün bu pazar *:

Shameless 2. sezonuyla dönüyor. Bu kez mevsimlerden yaz!

« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2012 - 14:23:13 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
İlk bölüm düşmüştü nete 2 hafta falan önce. Ben önümüzdeki haftayı bekliyorum :(
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2012 - 21:04:18 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Zaman ne hızlı!

Büyük gün bu pazar *:

Zaman ne hızlı vol. 2

2. sezon finalini izledim az önce! Tersköşeler, mutlu sonlar...

Allah'tan Game Of Thrones başladı ve The Killing.

« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2012 - 14:32:32 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Her bölümle daha da arsızlaşan sevimli dizi. Kesinlikle tavsiyedir.

« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2013 - 11:22:02 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Zaman ne hızlı!

Büyük gün bu pazar *:

Zaman ne hızlı vol. 3

Shameless 3. sezonuyla 13 Ocak'ta geri dönüyor! Mevsim sepya?!

« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2013 - 11:25:03 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Gerçek hayatta olsa buradaki karakterler, çoğuna ağız burun dalarım, o kadar net. Yine de seyrediyorum orası ayrı.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #10 : 17 Mart 2013 - 23:42:54 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Gerçek hayatta olsa buradaki karakterler, çoğuna ağız burun dalarım, o kadar net. Yine de seyrediyorum orası ayrı.

ahahahah ahahaha
 ben yine o debbie'nin kafasını koparmak istiyorum izlerken:D
I\'m going slightly mad