Anket

Vega'nın en iyi düeti hangisi?

Badem&Vega - Uyan
2 (40%)
Kargo&Vega - Beni Bırakma
0 (0%)
Nilüfer&Vega - Ta Uzak Yollardan
3 (60%)

Toplam Oy Verenler: 5

Gönderen Konu: Vega  (Okunma sayısı 29378 defa)

Vega
« : 02 Şubat 2005 - 17:38:49 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!

Bu sabah bir umut var içimde
nasıl olsa geri gelirsin diye
herşey yerli yerinde yine
bu sabahların 1 anlamı olmalı...
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Özlem Tekin

Vega
« : 02 Şubat 2005 - 17:38:49 »

Vega
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2005 - 18:33:38 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
kesinlikle olay burda bitiyo zaten....

Vega
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2005 - 11:35:03 »

Çevrimdışı batigol-7

• Yepyeni Üye
  • *
    • http://www.therockula.com/
sesi beni biritiyo , sırf sesine bile aşık olnuru bu kızın ...

Vega
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2005 - 20:54:50 »

Çevrimdışı sinem

• Aktif Üye
    • http://ozlemtekin.biz.
> ses güzel ama yorumlar daa ferklı olabilirdi bence
!!-- ÖZ'ÜNLE KAL--!!

alayına İSYAN ölümüne TEKİNİZM

Vega
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2005 - 14:29:35 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
    • http://www.ozlemtekin.biz
sevgilim benim kadar soğuksun artık.. artık bana yakın.. :lol:  :lol:  :lol:
bu arada bende vega'nın 99 yılının blue jean röportajı var gönderiyim mi
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2007 - 18:47:16 Gönderen: furkiii »
bir kadeh şarap, bir nefes duman, bir sıcak gülüş bana yeter..

Vega
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2005 - 14:19:29 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
gönder buraya

Vega
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2005 - 20:36:26 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
az sonra diil çok sonra çok sonra diil bi süre sonra diyelim artık (daa yazıcam) :D  :lol:

Vega
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2005 - 23:15:49 »

Çevrimdışı sinem

• Aktif Üye
> bi turne söylentisi geldi kulağıma?bilen var mı?
!!-- ÖZ'ÜNLE KAL--!!

Vega
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2005 - 22:57:30 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
kasedini bulamıorum kızılayın hiçbiyerinde, çok satıo  :)

vega '99 - blue jean röportajı
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2005 - 17:33:09 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath

VEGA

NR1’in müzik piyasasına kazandırdığı alternatif isimlere son olarak Vega katıldı. Grupla, “(Tamam) Sustum” isimli ilk albümleri ve müzik hakkında konuştuk.

KİMSENİN TRİBİNDE YAŞAMIYORUZ!

Güzel kızlarla pek alıp veremediğim olmasa da, onların ilk kliplerini seyrettiğimde biraz kıskandığımı belirtmeliyim. Oysa onlarla tanışıp, hele bir de beraber çok zevkli bir sohbet çevirince Deniz’i değil, grubun beylerini de çok sevdim. Evet grubumuz Vega. Tuğrul Akyüz, Mert Korel ve Deniz Özbey’den oluşan Vega’nın albümleriyle aynı adı taşıyan şarkıları “(Tamam) Sustum”un klibini televizyondan sıkça izliyoruz. Televizyondan izliyoruz da, bir de kendilerini görelim dedik. Onlar da kendilerini yine kendi cümleleriyle bize anlattılar.

Vega nasıl kuruldu?

Tuğrul: Biz zaten Mert’le on senedir müzik yapıyorduk. Fakat yoğun bir çalışmamız yoktu. Aramıza Deniz’in de katılımıyla ciddi bir tarzımız oluşmaya başladı.

Deniz’in varlığı gruba tam olarak ne kattı?

Deniz: Ben ilk önce Tuğrul’la tanıştım. Tuğrul’la ilk tanıştığımda onun gerçek bir müzik delisi olduğunu, evinde birçok müzik aletinin bulunduğunu bilmiyordum. Mert’le de tanışınca onun da ayrı bir müzik tutkunu olduğunu farkettim. Böylece birlikte çalışmaya başladık. Prodüktörümüz Murat Akad, Mert’le Tuğrul’un arkadaşı olarak arada sırada bizi dinlemeye geliyordu. Benim grupta ilk yaptığım şey “Tamam/Sustum” oldu. Murat Akad şarkıyı çok beğendi. Hatta Murat düşündüklerini belli etmeyen bir insan ama onu tanıyanlar o anda gözlerinin parladığını söylüyor! Bu şekilde sürekli ilerleyerek, yeni şeyler deneyerek albümü oluşturduk.

Grupta belli bir iş bölümü var mı?

Deniz: Sözleri ben yazsam da herkes ortak olarak birşeyler ortaya koyuyor. Kimsenin görevi tam olarak belli değilken bu kadar koordine olup çalışmamız özellikle ileride üretimimiz için bana çok umut veriyor.
Mert: İş bölümü dah çok fikir bazında var. Herşeyi ortak düşünüyoruz ve yapmaya çalışıyoruz. Herkesin belli bir görevi olsa da bu görevler beraberce yapılıyor.
Çeşitli yarışmalarda ödülleriniz var. Bu konuda neler diyeceksiniz?
Tuğrul: Üniversite zamanında bunlar oldu. Yıldız Teknik ve İstanbul Teknik Üniversite’lerinin yarışmalarında ödüller kazandık.

Müziğinizi tanımladığınız “Electronica” akımını anlatabilir misiniz?

Deniz: Son dönemde Avrupa’da kendini gösteren Garbage, The Cardigans gibi grupların yaptığı müziğe “Electronica” ismi veriliyor. Kökeni elektronik olsa da kesinlikle gitarlardan vazgeçilmeyen bir müzik.
Mert: Synth altyapılardan oluşan ama üstünde sert gitarların olduğu bir müzik “Electronica”. Değişik bir modern rock.

Siz bahsettiğiniz grupların müziğine kendinizi yakın görüyor musunuz?

Mert: Bazı şarkılarda evet.
Deniz: Çok yeniyiz. Onları dinleyerek büyümedik, başka şeyler dinleyerek büyüdük. Depeche Mode, Cure, Queen gibi gruplar bizim gençliğimizde hüküm süren isimlerdi. Ancak son 4-5 yıldır bir bombardıman halinde yeni bir müzik türü var. ‘80’li yıllar bizim üzikte çok zevk aldığımız bir dönemdi ve biz ‘90’lardan hiç haz almadık. Ancak son zamanlarda ‘80’lerin geri geldiğini görüyoruz. Biz de kendimizi bu akım içerisinde iyi bir yerde buluyoruz.
Tuğrul: Aslında '80'lerin popüler müziği çok da iyi değildir. İyi olan tarafı daha alternatif müzik yapan synth pop gruplarıydı. Neredeyse bir devrim yapıldı o dönemlerde.

Ürettiğiniz müzik Türk dinleyicileri için yeni ve değişik bir tarz. Bu müziği yaparken bazı grupların taklidi olarak görüleceğinizden korkuyor musunuz?

Deniz: Müziğimizin çok değişik olduğuna inanmıyorum. Biz neysek öyle çıktık. Değişik de, taklit de olduğumuzu sanmıyoruz. Taklit olup olmamak içten yapıp yapmamak olamkla alakalı birşey. Ben bu grubu taklit olarak görmüyorum. Dinleyici de kendi görüşünü verir.
Tuğrul: Herşey bir başka şeye benzeyebilir. küçük nüansla birbirini anımsatabilir ama direkt bir başka şarkıyı kopyalamak söz konusu değil. Başkalarının trip'lerinde yaşamıyoruz.
Mert: Sonuçta altyapılar belli akor sıralamalarından olduğu için benzeşmeler olabilir. Standart akorlar herkes tarafından biliniyor.
Deniz: İnsanlar takliti ve samimiyeti gayet iyi ayırt edebiliyor. Biz de yaptığımız müziğin taklit olmadığını bildiğimiz için kendimize güveniyoruz. Dinleyici de buu hissedecektir.
Tuğrul: Taklit ancak Avrupa'yı örnek alma anlamında bizim için doğru olabilir. Neticede yaptığımız müzik bizim kendi müziğimiz değil Avrupa kökenli müzik.
Deniz: Müzik artık etnik kökenleri kullanmak ya da kullanmamak diye ikiye ayrılmış vaziyette. Etnik müziği seviyoruz ve "Yapmayalım" diye bir kararımız da olmadı, ortaya çıkan bu oldu.

Gerek albüm gerek prodüksiyon sizi tatmin etti mi?

Deniz: İlk albümümüz ve birçok şeyi öğreniyoruz. Her geçen gün başka şeyler karşımıza çıkıyor. Buna rağmen her şey çok güzel gidiyor. NR1 bu ülkenin müzik dünyasındaki Don Kişot'u. Yeni işlere çok güzel şanslar veriliyor. Biz de burada olmaktan mutluyuz.

İkinci klibi hangi şarkıya çekmeyi düşünüyorsunuz?

Deniz: "Alışamadım Yokluğuna" ya da "Anlatma"ya çekeceğiz.

Vega olarak gelecek hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Tuğrul: Üçüncü albümü yapmak!
Mert: Konserler, yeni kasetler, bar çalışmaları yapmak kısa vadede yapmak istediklerimiz. Lee'nin sponsorluğunda birşeyler yapacağız.
Deniz: Her günümüzü müzikle geçirmeye çalışıyoruz. Çok uzağı değil günümüzü düşünüyoruz.

Gelecekte yurtdışı için planlarınız var mı?

Mert: Bizim hayallerimizden birisi. Olması için çalışıyoruz.
Deniz: Aslında yurtdışında başarılı olma çok zor değil. Neticede bu birkaç kanalda yayınlanmamızla ilgili birşey. Bunda da yapımcılara büyük iş düşüyor. Son yıllarda bu yönde çalışmalar son yıllarda hızlandı.

Müzik piyasasına alternatif birşeyler sunduğunuza inanıyor musunuz?

Tuğrul: Bence alternatif bir ürün ortaya koyduğumuz doğru. Başkalarına benzemeyen bir sound'umuz var. Müziğe iyi ya da kötü farklı bir yönden bakıyoruz.
Deniz: Açıkçası ben alternatif diye birşeyi tanımıyorum. Zamanı gelen piyasaya sürülür.
                                           berna kabacaoğlu

Vega
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2005 - 17:56:54 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath

Yastığına senin sarılıp
kokunla uyumuşum.
Üstüm açılmış, üşürken sabah olmuş.
”Uyan” dedi bir ses, ”uyan, o burada”.
Uyandım,aradım.Bulamadım.
Suçum neydi? Neden böyle oldu?
Koltuğuna senin kıvrılıp
hayalinle uyumuşum.
Camlar açık kalmış
ürperirken sabah olmuş.
”Uyan” dedi bir ses, ”uyan, o burada”.
Uyandım, aradım, bulamadım.
Bu sabah bir umut var içimde
nasıl olsa geri gelirsin diye.
Her şey yerli yerinde yine.
Bu sabahların bir anlami olmalı.
Bu sabah bir umut var içimde;
nasıl olsa geri gelirsin diye.
Her şey yerli yerinde yine.
Bu sabahların bir anlamı olmalı.

Vega
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2005 - 13:21:15 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
roportaj için sağol wernoa... ama site açılmıo..
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Vega
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2005 - 19:46:47 »

Çevrimdışı sinem

• Aktif Üye
> iki albümlerini indirdim netten.bugün dinlerim belki..
!!-- ÖZ'ÜNLE KAL--!!

Vega
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2005 - 19:49:51 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
bende "bu sabahların bir anlamı olmalı" yı indirdim netten, sonunda :lol:

ilk kasetleri de var bende ayrıca, and the baya güzeldi seviorum ben vega'yı yauw :D  :lol:

Vega
« Yanıtla #14 : 10 Mart 2005 - 21:19:13 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
seviyosan şarkıyı inidirceğine albümü satın alki adamlarda şu shaft gibi iğrenç yerlere çıkmaktan kurtulsun  :evil: