Gönderen Konu: Yıldız Tilbe  (Okunma sayısı 10034 defa)

Yıldız Tilbe
« : 17 Kasım 2011 - 19:17:19 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
16 Temmuz 1966 yılında İzmir'in Gültepe mahallesinde doğmuştur. Annesinin adı Altun Tilbe, babasının adı Ali Tilbe'dir. Tilbe'nin babası Ağrı'lı bir Sünni Kürt, annesi ise Tunceli'li bir Alevi Zazadır. Babası Ali Tilbe mevsimlik işçiydi. Fabrikalarda çuval indirip kaldırarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyordu. Annesi ise küçük bir bakkal işletiyordu. 6 kardeşin en küçüğüdür. Bitmiş olan evliliğinden Sezen Burçin adında bir kız çocuğu bvardır. İş hayatına tezgahtarlıkla başlamış, sekreterlik, ütücülük, bebek bakıcılığı, ve şarkıcılık işlerini de yapmıştır. İzmir'de gece klüplerinde çalışırken, Sezen Aksu'nun kendisini dinlemeye gelmesi ile İstanbul'a gitmiş ve Sezen Aksuy'a 1992 yılında 9 ay boyunca vokalistlik yapmıştır. Daha sonra Cem Özer'ni Laf Laf Açıyor programında solistlik yaparak şöhret kazanmış ve 1994 Yılında tek başına hazırladığı Delikanlım adlı albümü ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Albümünün çıktığı ilk yıllarda türk popunun zirvede olması, Tilbe'yi pop söylemeye itmiştir ve pop müziğine önemli eserler vermiştir. 1996 yılında narkotik şube tarafından yapılan baskında bir miktar esrarla yakalanıp göz altına alınmıştır. 1998 yılına kadar adı bu tür olaylarla anılmıştır ve bu yıl içinde tedavi olmuştur. 2002 yılında kanser hastalığına yakalanmış ve bir süre tedavi görmüştür. Yaşama isteği ile bunu da atlatır. Günümüze kadar sayısız şarkıya imza atarak başarısını sürdürmektedir.

Şarkıları

Yıldız Tilbe yazdığı şarkılarda hüzün, aşk ve ayrılık konularını edinmiştir. Aşk temasını şarkılarında imgesel olarak, güçlü bir dil ile anlatmıştır. Sanatçının 1993 yılından 2005 yılına kadar yayınladığı 9 albümde yer alan şarkılarda bu temaları görmek mümkündür. Sanatçı kariyeri süresince 2004 yılında bir ilk olarak "Yıldız'dan Türküler" adlı albümünde seçme türkülere, 2009 yılında ise "Aşk İnsanı Değiştirir" albümünde arabesk ve halk müziklerine yer vermiştir. Şarkılarında günümüzde daha sade bir dil kullanmaktadır. Tarz olarak pop ile başlamış ve repertuvarını genişleterek arabesk, halk müziği ve sanat müziği formlarını da kullanmıştır.

-------------------------------
Çook harika ve güçlü bir sese sahiptir yıldız tilbe,gerçi fösür fösür sigara içtiğinden eski sesi,yorumu kalmadı pek güzel,yırtık sesine pek iyi bakamadı ..
Şarkıları ARABESK önyargısıyla dinlenmeyen biri olsa da ilk 3-4 albümü çatır çatır poptur hemde kaliteli poptur. Özellikle Aşkperest albümünü dinleyin derim türkçe sözlü pop albümleri içinde en iyilerinden biridir..

Amaaaaaan size yıldız tilbeyi anlatıyorum bende çatlağın teki işte abii  .woot.
İzin verilen 400 karakter

Özlem Tekin

Yıldız Tilbe
« : 17 Kasım 2011 - 19:17:19 »

Ynt: Yıldız Tilbe
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2011 - 19:53:30 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Kalbiiiiiiiiiim duuuuuuuuuuuraksız haykırışlardaaaaaaaaaaaa

Severim zaman zaman Tilbe'yi..Yürü Anca Gidersin albümünün orijinali mevcuttur arşivimde.Aklımda kalan bir sözü;"Sen ellerle demlenirken ben çay içmedim"

Şarkı sözü yazarlığı müthiş olan kadın.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2011 - 20:10:37 »

Çevrimdışı Cloudy

• Üye
  • **
  • Damn.communitY
hemşerim.
severim.
dinlerim.
A secret code carved ...

« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2011 - 20:23:10 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Çook harika ve güçlü bir sese sahiptir yıldız tilbe,gerçi fösür fösür sigara içtiğinden eski sesi,yorumu kalmadı pek güzel,yırtık sesine pek iyi bakamadı ..

buna katılmıyorum..artık ilk albümündeki gibi okumuyor şarkılarını yani onunda vokal koçuna ihtiyacı var yada istediğim gibi okurum

havasında.Özlem gibi,zorlamayla bişeyler yapan bi tip değil.

ekşi sözlükte ''çirkin kadın yoktur yıldız tilbe vardır'' yorumu çok canını sıkmış tv de söylemişti:D

çok özel bi sestir bence de..''dayan yüreğim''şarkısı  fovreyttir..dinleme yenler dinlesin  ''ADI AŞK BU EZİYETİN''

http://www.youtube.com/watch?v=qiKXsVy8_08&ob=av3e
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2011 - 20:56:38 Gönderen: halil »
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2011 - 21:19:52 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
İlk albümü Türk pop müziği tarihinin en iyi 10 albümünden biridir. "Gülüm" adlı albümünden "Aşk Denen Ölüm" de şu sıralar en sık dinlediğim parçası.

"Acıttı beni, unuttu beni verdiğin hazlar..."
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2011 - 21:45:36 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
bu kadın bir harika bence. (dansı hariç)
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2011 - 00:36:16 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Seveni olduğunu bilmek güzel :D Bi tek ben varım sanıyordum. İlk albümleri çok güzel. Ondan sonra aralarda birkaç falsosu oldu ama özellikle şarkı sözlerini ve yorumunu çok severim.
Son albümün çıkış şarkısı da ayrı bi güzel bence.
http://www.youtube.com/watch?v=cNHdGPL1ieo&ob=av2e

Bir de Tarkan'a verdiği şarkılar var. ' Kış Güneşi'nin benzeri yoktur mesela.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2011 - 00:38:03 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2011 - 00:47:17 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Bugün -eğer gerçekten oysa- twitter da ekşi sözlüğe bayağı sağlam giydirdi :)

« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2011 - 01:05:40 »

ARGo_

• Ziyaretçi
bi ben sevemedim bu zatı...bi kaş şarkısı dışında da dinlemişliğim yok...o bir kaç şarkısıda eski(yakın geçmiş) denebilecek bir zaman dilimine ait..

« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2011 - 12:39:12 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Eskilerden olmuş, ne zamandır.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2011 - 16:18:29 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
yıldız arabesk dinlemek istediğim zaman imdadıma yetişiyor =)

« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2011 - 00:10:11 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Saçlarını laciverte boyamış twitter da bi fotoğrafta gördüm . geçen hafta da pembeydi.<allah sabır versin>

« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2011 - 00:34:58 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
Saçlarını laciverte boyamış twitter da bi fotoğrafta gördüm . geçen hafta da pembeydi.<allah sabır versin>
amin :D
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2012 - 11:12:56 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Dün TRT Müzik kanalında programa başladı her hafta 2 saat canlı program yapıcak konser tadında valla süper oldu,kendisi konserleri için astronomik rakamlar istediğinden gidemiyodum. Yalnız dikkat ettim de tespitim gerçekten doğru çıktı. Sesten falan tabiki öyle teknik anlamda çakmam ama sigaranın sese kötü etkileri olduğunu biliyodum,dün yıldızda bunu bir kez daha görmüş oldum kadın artık TİZLERE ÇIKAMIYOR resmen. O kadar zorlanıyor ki , inşallah düzelir ne bileyim yoksa şarkı söylemeyebilir bir süre sonra...

« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2012 - 12:37:38 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
tam bir çılgın güzel şarkıları vardır ne kadar saçma dans etsede kendine yakışıyor  :D
Hımm bu arada Kubatla olan düeti çok güzel ;)
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟