Gönderen Konu: Bir Ünlünün Sansürsüz Günlüğü  (Okunma sayısı 830 defa)

Bir Ünlünün Sansürsüz Günlüğü
« : 29 Kasım 2017 - 15:37:58 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Kitabın tam ismi Bacaklarımdan Yükselen Şöhret & Bir Ünlünün Günlüğü... Gizem Ay diye birisi derlemiş,kesin öneririm!!!!!.. Ünlü kendisini herkesin tanıdığı 1.5 millondan fazla satan albümü olan bir ses sanatçısı olarak tanıtmış..Ama okurken 30 sayfaya kadar kim olduğunu anladım ben..Bu forumda da sevilen birisi..Ses sanatçısı değil... Ama söylemeyeceğim okuyun bulamazsanız bana sorun :nanik: :nanik:  :mm: :mm: :happy: :happy: Kitap çok iyi, ünlünün tanınmadan  önceki 2-3 yılıyla beraber ilk albüm hikayesini anlattıyo.. Mekan isimleri ve kişilerin isimleri sadece baş harfiyle yazılmış..Zaten tam yazsa büyük skandal olurdu..

Kitabın piyasaya sürülme amacı ünlüler dünyasındaki iğrençlikleri,haksızlıkları,dudak uçuran menfaat ilişkilerini,ünlülüğe gidilen yolların ne derece pis olduğunu,otel odalarında verrilen teminatları,daha fazla ekranda görünmek adına gazeteciler,köşe yazarları,plak şirketleri..vb kişilerle yaşanılan günü birlik hayvani ilişkileri-gizli çekimleri,ünlülerin reklam için nasıl maskeler taktığını...vb şeyleri halkın özellikle de  ünlü olma hevesi olan gençlerin bilmesi ve pis dünyada girdiklerinde daha dikkatli olup kendini koruyabilmesi...

"Fakat en sonunda A. dayanamadı, yüzü allak bullak oldu ve dedi ki “Ben onların altına yatmayıp kendimi onlara düzdürmeseydim hayat beni düzecekti! Sen olsan hangisinin altına yatarsın?” Sustum, sustum… Sonra gözlerim yavaşça uzaklara kaydı ve orada, uzaklarda bir yerde, bozulmamış bir dünya aradım. Irzına geçilmemiş kadınları; hayattan tokat yememiş, namussuz heriflerin altına yatmamış, bedenleri bir tarafa hayalleri düzülmemiş kadınları aradım. Aradım ama bulamadım Günlük. Bulamadım… Bir kez daha yıkılmış bir vaziyette ayrılıyordum. Çalacak kapım kalmamıştı. “Deneriz ama teminat isteriz.” sözü, yüzümde bir kere daha tokat gibi patlamıştı. “Teminat, ha!..” Ben, albüm için para harcamak bir tarafa; kaldığım kokuşmuş pansiyonun geceliğini zar zor öderken, boğazımdan geçecek iki lokmanın hesabını yaparken, nasıl teminat gösterebilirdim ki? Çoğu zaman dolmuş parasının hesabını yapan ben, neyi teminat gösterecektim? Bedenimi mi, kadınlığımı mı? Bacakaramı açıp “Buyurun, işte teminat!” mı diyecektim? Orası, onun dünyasıydı ve benim orada işim olamazdı ama ordaydım; onun mahreminde, onun yatağındaydım"
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2017 - 15:53:39 Gönderen: ShiverVol2 »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

Özlem Tekin

Bir Ünlünün Sansürsüz Günlüğü
« : 29 Kasım 2017 - 15:37:58 »