Anket

En beğendiğiniz Hande Yener albümü hangisi?

Senden İbaret - 2000
2 (5.7%)
Ekstra -2001
0 (0%)
Sen Yoluna... Ben Yoluma... - 2002
1 (2.9%)
Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor - 2004
4 (11.4%)
Apayrı -2006
9 (25.7%)
Hande Maxi - 2006
1 (2.9%)
Nasıl Delirdim? -2007
8 (22.9%)
Hipnoz - 2008
4 (11.4%)
Hayrola? - 2009
2 (5.7%)
Hande'ye Neler Oluyor? - 2010
3 (8.6%)
Teşekkürler - 2011
0 (0%)
Kraliçe (2012)
1 (2.9%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Hande Yener  (Okunma sayısı 117523 defa)

Hande Yener
« : 03 Şubat 2006 - 11:48:26 »

Çevrimdışı antwerp

• Deneyimli Üye
Hande Yener (1973 - .... )

Ünlü şarkıcı Hande Yener, 1973 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi İstanbul'da bitirdikten sonra evlendi ve Çağın adını verdiği bir oğlu oldu. Evliyken bir giyim mağazasında satış elemanı olarak çalışmaya başlayan sanatçı, çalışırken 1992 yılında Sezen Aksu ile tanışarak hem vokalisti hem de asistanı oldu. "Deli Kızın Türküsü" albümüyle birlikte yaklaşık 40 konserde, sahnede Sezen Aksu'ya vokal yaptı.

Yener, 1993 yılında Sezen Aksu'nun yanından ayrıldı ve Erdem Siyavuşgil'den şan dersleri aldı. Aynı dönemde Cem Özer'in televizyon programında şarkı söyledi. 1994 yılında boşandı. Daha sonra Antalya'da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle şarkı söyledi. İstanbul'a dönerek İstanbul'da sahne almaya başladı. 2000 yılında çıkardığı ilk albümü "Senden İbaret" ile müzik piyasasına bomba gibi düştü.

Yener, çok satan ilk kasetinin ardından, 2001 yılında "Extra" isimli ikinci albümünü piyasaya sundu. Sanatçının üçüncü albümü ise 2002 yılında "Sen Yoluna Ben Yoluma" ismiyle çıktı piyasaya. Bu albümüyle de çok dinlenilen ve sevilen Hande Yener, özellikle yaz aylarının aranılan sanatçıların başında yer aldı.

Ya bir yol bulacağız, ya da bir yol açacağız.

Özlem Tekin

Hande Yener
« : 03 Şubat 2006 - 11:48:26 »

Ynt: Hande Yener
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2006 - 11:55:06 »

Çevrimdışı antwerp

• Deneyimli Üye
"Bu albüm tam istediğim kıvamda, satmasa da artık gözüm açık gitmem"

"Hep böyle bir albüm yapmak istiyordum. Dünya standardında, 2006 model, tam istediğim kıvamda bir albüm oldu. Satmasa da olur. Artık gözüm açık gitmem." Yeni çıkan "Apayrı" albümü için bunları söyleyen Hande Yener: "Yeni görüntümü de etrafımdakiler çok beğendi. Eskiden tanıyanlar 'Özüne döndün' dedi"

Hande Yener'le evinde buluştuk, alt kata indik. Büyük bir salon, ekran yerine koca bir perde, barkovizyon, birkaç koltuk, havuz manzaralı yer koltukları, her yerde mumlar, kocaman kolonlar, Madonna'dan Norah Jones'a konser DVD'leri ve bir köşede de bir DJ seti. Bu salonun ortası boş. Tam bir parti mekanı. Sanki ufak çapta bir kulüp. "Arada kiralayabilir miyiz?" diye soruyorum, "Her zaman" diyor. Zaten onlar da arkadaşlarıyla ufak partiler veriyorlarmış burada. Hatta bazen Yener'in de DJ'lik yaptığı oluyormuş.
Hep olduğu gibi, TV'dekinden daha ufak tefek bir kadın. En büyük merakınızı gidereyim, bu yeni haliyle Sibel Kekilli gibi falan olmamış. Zorlarsanız andırabilir.
Biz onunla yeni albümü için buluştuk. Albümünü o kadar beğenmiş, sevmiş, bu konuda o kadar güvenli ve rahat ki "Artık gözlerim açık gitmem. Bu albüm satmasa da olurdu" diyor, sonra ekliyor: "Çok dinleme, alışkanlık yapar ha." Hande Yener şarkıları seven biri olarak şunu diyebilirim, iyi bir Hande dinleyicisine bu albüm başta (belki sonra da, bilmiyorum) bayağı farklı gelecek. Hemen ısınmak kolay değil. Zaten şirketi de başta korkmuş. "Tarzımda, vokalimde değişiklikler olacak" deyince "Eyvah, alternatif şeyler yapacak" demişler: "Ya satmazsa"... O kadar da değişik değil, bir pop albümü ama Hande bu "batılı" albümü için bayağı "mücadele vermiş". Sadece bu mücadeleden değil, "Ben müziğe aşığım" derken de, çalışma sistemini, şimdiden bir sonraki albümün hazırlıklarına başladığını anlatırken de onun disiplinli bir Oğlak burcu olduğunu anlayabiliyorsunuz.

"Kendimi profesyonellere tamamıyla teslim edebilirim"

Bu albüm farklı. Yani "Yalanın Batsın"ı, "Balon"u "Acele Etme"yi dinlemek isteyenler, o şarkıları bulamayacaklar.
Aslında bunlar tam Hande Yener şarkıları. Tam istediğim kıvamda. Ben 17 yaşında da böyle şarkılar söylemek istiyordum. Ama o zamanlar gördüm ki o şarkıları yapmak imkansız. Benim her zaman dünya standartıyla ilgili bir takıntım vardı. "Neden o sound'u Türkçe parçalarla yapamayalım?" derdim.

Vokal de değişik. Daha sakin, kelimelerin üzerinde durarak.
Evet, değişik. Tonlamalarım değişti. Hem dinlenecek bir albüm hem de dans albümü olsun istedim. Gerçekten 2006 model bir albüm yaptım. 1980'lerin 2006 versiyonunu yaptık bazı şarkılarda. 80'lerin hissiyatı var yani. İnsanların içi kıpır kıpır olsun istiyorum şarkılarımda.

Bir ara her röportajınızda "Beni entelektüeller de dinlesin" diye bir lafınız vardı. Değişikliğin bununla ilgisi yok değil mi?
Alakası yok. Ben beni herkes dinlesin demek istedim, bu entel meselesi çıktı. Ben her zaman kendi duygularıma, zevklerime göre albümler yaptım.

O duygular, zevkler de biraz değişmiş anladığımıza göre.
Bir kere çok daha bilinçliyim. Biraz daha müziği öğrendim. Bu işi yıllarca yapabilmek için insanların gözünde ve kulağında eskimemek, her an nabzı tutabilmek gerekli. Yabancı vokaller dinledim. Ben yine Hande Yener'im ama. Bana uymayan, yakışmayan bir değişim yapmadım. Ayrıca sürekli aynı şeyi yaparsam ne diyeceğim? Şimdi sizinle ne konuşacaktık? Müzik dünyasındaki gelişmeleri yakından izlemek gerekiyor. Eski model işler artık tutmuyor. Onlar satamaz.

Ben slow müzik sevmediğim için de sizin albümleri seviyor olabilirim. En ağırı bile biraz eğlenceli, dalga geçer gibi.
Ben de slow müzik dinleyemem, sevmem. Daraltamam kendimi.
 Şarkı sözlerinizle ilgili çok soru soruldu size. Biraz "Gidersen git", "Sana da ihtiyacım yok" gibi sözler. Siz de böyle misiniz? Ayrılıkta kendini çok paramparça etmeyen, kendiyle dalga geçebilen...
Aynen. Ama hiçbir zaman da "Haydi, çabuk, unuttum" havasında değilim. Elbette sarsıntı yaşıyorum. Tabii şarkılarım dinlenince daha az duygusal gibi görülüyorum. Aksine çok hassas bir kadınım.

Sizin klipleriniz çok iyi olur, çok Avrupai... "Acele Etme" mesela.
"Acele Etme" klibini biz Madonna'nın baş dansçısı ve koreografıyla çektik. Bu tam bir ekip işi. Şaka değil, 70 milyonun karşısına çıkıyorsunuz. Ekibimdeki insanların benden daha önde, çok dışarıya açık olmasını istiyorum.

Seksilik de var ama Demet Akalın klibi seksiliği değil.
Avrupalı film çeker gibi klip çekiyor. O seksiliğin komik hale gelmeden ayarlanması buna bağlı. Bu çok ince bir çizgi. Biz batılıları takip ediyoruz, seviyoruz. Sonra uygulamaya başladığımızda iki zihniyetin fikri karışıyor, o iş çorbaya dönüyor. Ben kendimi profesyonellere çok rahat ve tamamıyla teslim edebilirim.

"Fotojenik değilim, biliyorum. Sahnedeyken 'Aa, sen hoşmuşsun' diye bağırıyorlar"

Nasıl tepkiler alıyor yeni görünümünüz?
Acayip beğenildi.

Beğenmeyen de çok galiba. Ama siz de şimdi bu fotoğraflardaki gibi değilsiniz ya da kliplerdeki gibi.
Bakın ben donuk şeylerin içinde daha da donuk oluyorum. Fotojenik olmadığımı biliyorum. Bir fotoğraf sorunum var. Beni gören herkes "Sen fotoğraftaki o kız değilsin" der.

Fotojenik olmamak çok kötü değil mi sizin meslekte?
Müthiş kötü bir şey ama daha kötüsü sesim iyi olmayabilirdi. Veya orada iyi çıkıp gerçekte çirkin olabilirdim. Ne yapalım beni de yakından görenler benim aslında nasıl göründüğümü bilecekler. Zaten sahneye falan bağırıyorlar, "Aa, sen hoşmuşsun!" diye. Ne yapayım, ben de beğenmiyorum fotoğraflardaki halimi.

Yani etrafınızdakiler beğendi bu son halinizi.
Bu renk aslında benim kendi saç rengim. Sarıdan nefret edenler ya da daha önceki halimi bilip de "Oh, özüne döndün" diyenler beğendi.

Bir de çok zayıf bulanlar var. Buraya gelirken teyzem "Sor, o kesin bir hastalık geçirdi bu arada" dedi.
A, yok. Aslında geçen albümle kilom aynı. Ama spora çok dadandım. Ağır bir şekilde. O da beni daralttı, sıkılaştırdı. Haftada dört gün hocamla birlikte spor yapıyorum. Kendimi çok sağlıklı ve fit hissediyorum. Ayrıca her yönden güvenim yerine geldi. Tüm bu işlerle uğraşırken kendimi keşfetmeye hiç zaman ayıramamıştım. Şimdi bunu yapabildim. Korkularım zaten çok azdı ama onlar da bitti. Daha güçlü oldum.

"Sevgilimin arkadaşlarıyla maç seyretmeyi çok severim"

Ne yer, ne içersiniz?
Her yerde özel yemeklerim vardır. Papermoon'da tavuk şinitzel, sıcak profiterol... Nişantaşı'nda Yufka vardır, orada dürüm, Marmaris Büfe'nin dilli sandvici, Casita'da çökertme. Ama bunları öğlen yerim.

Bakımlı bir kadın mısınızdır?
Manikür, pedikür, profesyonel cilt ve vücut bakımı yaptırırım. Masajımı yaptırırım. Bedenime ve ruhuma çok iyi baktığıma inanıyorum. Bu arada o profesyonellerle arkadaş oluyorsun. Manikürcüm buraya eve gelir...

Aman en önemli kişi. İyi bir manikürcü. Zaten sonra en iyi arkadaşınız oluyor.
Aynen öyle. Her şeyini anlatıyorsun. Bu albümdeki parçaları ilk dinleyen oydu.

Nasıl bir sevgilisiniz?
Mıymıntı bir kadın değilimdir. Daha arkadaş gibiyimdir. Çok duygusalımdır. Dokunmatiğimdir. Onun erkek arkadaşlarıyla maç seyretmeyi seviyorum. Fenerbahçeliyim ama bütün önemli karşılaşmaları seyrederim. Bir de çok serbest bırakırım birlikte olduğum adamı. Gerçekten aklı onda kalıp yanımda oturacağına gitsin, yapsın.
Ya bir yol bulacağız, ya da bir yol açacağız.

« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2006 - 18:00:52 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
valla ilk albümünde çok nadiren çıktığı kilbini ben çok begenmiştim..(yani klip parçasını)
hakkaten de daa sonra gelen albuymlerle kalıcı oldugunu kanıtladı..
e tabi biraz da magazinel tavırlar onun kalıcılıgını pekiştirmedi diil yanee..
ama ben pek tutmuyorum hande'yi...
en azından albumunu alacak kadar fan'ı diilim...
ama bi yerden elime de geçerse tabni, ki de dinlerim hehe hehe hehe
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2006 - 18:13:53 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
ben beğeniyorum hande'nin müziğini.. apayrı güzel ve değişik bir albüm olmuş. ama o hareketli alaturka Hande şarkılarını (küs, senden ibaret,..) sevenler biraz üzülecekler. çünkü gerçekten apayrı bir sound var bu albümde..
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2006 - 18:18:43 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
kelepce güsel valla son albüm de iki parcasını beendim
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2006 - 19:45:27 »

Çevrimdışı çetin ceviz

• Aktif Üye
  • Ozzz..!!!Ses kezzzzz...
gigaoza katııyorum popta birşeyleri başardı bu kadın
Lacivert Ne kadaR yakı$mıs bilmesede ?!
Hayat buysa beN yoquM bu yoLda..
Ü$üdüq donduK saNdık oLta oRda saP buRda!..
Bir D€qil miyiZzZ ki Herke[Ş]anslı DoqmuyoR..
Rock=)Müzikle deqil sözle aNlatıLır...

« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2006 - 20:45:05 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
''sevene kelepçe vurulamaz'' demişş güzeldee demişşş popun en ii vokalii bencee
kelepçe şakıssının saundudaa süper yahuu.......
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2006 - 21:09:51 Gönderen: igves »
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2006 - 21:06:50 »

Çevrimdışı lidy

• Deneyimli Üye
bende severim kendilerini...eskid en de sevdiğim şarkıları vardı yeni albümünde de var...ama bu son albümündeki yorumu, tonlamaları ve saund hakkatten öncekilere göre daha iyi... genel olarak albümlerinde fazla slow şarkısının olmaması ve sözlerin de fazla melankolik ya da klişe olmaması da onu diğer sözde popçulardan ayırıyo bence...

« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2006 - 21:50:34 »

aslı

• Ziyaretçi
fena deil

« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2006 - 21:58:45 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
çooooooooooook sewiyorum bu kadını ya zaten harika bi insan şarkılarıda mükemmel :alkıs: :happy:
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2006 - 18:38:45 Gönderen: kanatsız melek ;) »
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2006 - 18:58:50 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
........ genel olarak albümlerinde fazla slow şarkısının olmaması ve sözlerin de fazla melankolik ya da klişe olmaması da onu diğer sözde popçulardan ayırıyo bence......

fazla değil hiç yok desek yeridir bence.. bu da pop yapayım derken arabeske kaçmasına mani oluyor bence ve hande'yi hoop diye ayırıyor diğerlerinden..
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!

« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2006 - 20:23:34 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
pop dedimi erkeklerde---gökhan özen bayanlarda da hande yener aklıma gelio :))
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2006 - 20:31:59 »

Çevrimdışı GOKCE

• Aktif Üye
Dınlemem kelepce ıyı gıbı pek anlayamadım

« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2006 - 21:36:45 »

Çevrimdışı wickedgame

• Üye
  • **
  • eer bi yanlış yapacaksan bari onu doğru yap!!!
hiç haz etmiorum bu kadından sıradan bi popçu işte magazin gülü................
köpekler burunlarının ucunda bile olsa renk körü oldukları için gökkuşağının o güzel renklerini göremezler bizde zamanında bi köpeğe gökkuşağının renklerini gördüğümüzü anlatmaya çalıştık ama hiç bi köpeği döndüremedik....

« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2006 - 00:12:04 »

burçin önvermez

• Ziyaretçi
Bence sıradan olamaz çok iyi bir ses ve yorum.Şarkıları da iyi....