Anket

Aylin Aslım'ın En Beğendiğiniz Klibi Hangisi?

Senin Gibi
5 (15.2%)
Zor Günler
5 (15.2%)
4 Gün 4 Gece
2 (6.1%)
Ben Kalender Meşrebim
3 (9.1%)
Gülyabani
7 (21.2%)
Ahh
7 (21.2%)
Sen Mi?
2 (6.1%)
Hoşuna Gitmedi Mi? (Kızkaçıran)
1 (3%)
Aşk Geri Gelir
1 (3%)
İki Zavallı Kuş
0 (0%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 31

Gönderen Konu: Aylin Aslım  (Okunma sayısı 100640 defa)

Aylin Aslım
« : 17 Nisan 2005 - 16:18:43 »

Çevrimdışı O

• Emekli Mod
    • http://ozlemtekin.biz
1976 yılında Almanya'da Lich adında küçük bir kasabada doğdu.

1994�ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi.

1996�da beş kızdan oluşan �Zeytin� adlı rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

1998 Roxy Müzik Günleri�nde 2.�lik ve 1999 Roxy Müzik Günleri�nde Jüri Özel Ödülü kazandı.

1998�de �Süpersonik� adlı grubu kurdu ve oldukça alışılmadık elektronik altyapılı parçalardan oluşan repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.

2000�de �Gelgit� isimli alternatif elektronik pop albümünü Power Records�dan çıkardı.

2000�de müzikal direktörlüğünü yaptığı �H2000� organizasyonunda, BUSH, Chumbawamba, GusGus, Lamb Jay Jay Johanson gibi dünya müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaştı.

2001�den itibaren H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük organizasyonlarda ve Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray ve Queen Adreena gibi büyük konserlerin açılışında sahne aldı.

2003�te Mor ve Ötesi, Athena, Bülent Ortaçgil, Vega, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi ve Koray Candemir�le birlikte �Savaşa Hiç Gerek Yok� single�ında yer aldı.

2003�ten itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede �Süt�lü� adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi.

2003�te ilk albümünde yer alan �Senin Gibi� isimli şarkısı Yunanlı pop müzik sanatçısı Teresa tarafından Yunanca yorumlandı. Teresanın albümü 2005 yılı içerisinde Türkiye�de de yayınlanacak.

2004�te Murathan Mungan�ın �Söz Vermiş Şarkılar� albümünde �Kimdi Giden Kimdi Kalan� şarkısını yeniden yorumladı.

2004�te DJ Mert Yücel�le birlikte yaptıkları �Dreamer� adlı İngilizce single İngiltere�de Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve İngiltere�de Balance Chart UK�de 3 numaraya, Amerika�da Balance Chart USA�de 1 numaraya kadar yükseldi.

2004�te Fatih Akın�ın �Duvara Karşı� filminde ilk albümünden �Senin Gibi� adlı şarkısı yer aldı.

2005�te Teoman�ın �Balans ve Manevra� filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack�inde Teoman�ın �Bazı Yalanlar� isimli parçasını yorumladı.

2005�te Bulutsuzluk Özlemi�nin �Felluce-Bağdat� adlı single albümünde �Bağdat Kafe� adlı şarkıda vokalde Nejat Yavaşoğulları�na eşlik etti.

2005�te Kutluğ Ataman�ın çektiği �İki Genç Kız� filminin soundtrack�inde ilk albümünden �Keşke� adlı şarkısı yer aldı.

Çoooook baktım ama bulamadım,kimse bu kızdan bahsetmemiş.Umarım kör olmamışımdır.
İlk kasetini hala severek dinliyorum.Çok güzel sesi var.Nisan sonunda da yeni kaseti 5 yıl sonra çıkıyormuş.Bence kaliteli bir isim ama sanırım ortalarda pek görünmemesine rağmen garip tavırları da olmuyor değil.
Umarım güzel bir albüm hazırlıyordur...
Dinleyen yok mu bu kızı?
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009 - 17:45:40 Gönderen: furkiii »
Sen Olmasanda Yaşatırım Ben Bu Aşkı!...
SONSUZA DEK ÖZ!

Özlem Tekin

Aylin Aslım
« : 17 Nisan 2005 - 16:18:43 »

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2005 - 19:35:31 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
bu kızdan çok bhsettik zamanında; bizzat ben çok konuştum hatta ama gözden uzak olan forumdan da ırak oluyo zamanla :)

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2005 - 20:54:42 »

Çevrimdışı tansuu

• Deneyimli Üye
harika bir ism albümü çıkıyormuş hayırlı olsun
hayatı güzellikler kurtaracak,
herşey ÖZ'ü sevmekle başlayacakk

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2005 - 14:13:18 »

Çevrimdışı C_myrna

• Aktif Üye
dün milliyette röportajı vardı
kibariyeyle beraver yapılmış bi röportaj  :?iki genç kızın hikayesi filminde 2sinin de şarkıları varmış ordan şeettiler heralde
 sanırım kibariye aylin aslımın bi şarkısını coverlıcak

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2005 - 15:26:59 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
hadi ya:)

bi ara murathan mungan'ın albümündeydi.. balans ve manevra'da ad var galiba bi şarkısı.. eski forumda vardı başlığı o zamanlar da deniyodu yeni albüm gelecek diye.. özlem'in ki gibi oldu:)
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2005 - 19:44:29 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
    • http://www.ozlemtekin.biz
Aylin Aslım Yeni Melek Gösteri Merkezin'de - 7 Mayıs '05 Cumartesi

Power record'un ilk türkçe albümü "GELGİT" Aylin Aslım'ın ilk albümü. 14 şubat 1976' da doğan Aylin Aslım, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Lise yıllarında okul orkestrasında solistlik yapmış ve çeşitli yarışmalarda başarılar elde etmiş. İki yılı aşkın bir süre İstanbul'un çeşitli mekanlarında yabancı coverlar söylemiştir.

Artık kendi albümünü yapma zamanının geldiğine inandığı sırada, albüm çalışmaları devam ederken elektronik alt yapılı coverlar yapan Süpersonik adlı grubu kurdu. Oldukça alışılmadık parçalardan oluşan repertuarına karşın Süpersonik kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı. Son olarak bir parça hariç bütün şarkıları kendisine ait olan Aylin Aslım.

Yer: Yeni Melek Gösteri Merkezi - Beyoğlu/İstanbul
Tarih: 7 Mayıs '05 Cumartesi
Fiyat: 17 YTL
Bilet: biletix.com

http://www.anadolurock.com'dan alınmıştır. :)
bir kadeh şarap, bir nefes duman, bir sıcak gülüş bana yeter..

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2005 - 15:24:13 »

Çevrimdışı O

• Emekli Mod
    • http://ozlemtekin.biz
Albümü çıkmış.
Tam bir Rock albümüymüş.
Çıkış parçası cover olan Ben Bir Kalender Meşrebim miş.
Aylin Aslım da sürüye uyup cover yapmış.
Albümü alacağım,iyi-kötü fikrimi dinleyince söylerim...
Sen Olmasanda Yaşatırım Ben Bu Aşkı!...
SONSUZA DEK ÖZ!

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2005 - 19:53:54 »

Çevrimdışı audiLe

• Yepyeni Üye
  • *
    • http://
7 mayıs yeni melek koseri 10 mayısa ertelenmiştir.. ilgilenenlere duyurulur :D

sütlü yü özlemekle birlikte yeni "tayfasını" da çok sevmekteyis.. umarım begenirsiniz.!! çok şeker 2 "hanım kızımız" mevcuttur yeni oluşumda :D
".....Matter, that thing the most solid and well-known, which you are holding in your hands . . . is now known to be mostly empty space. Empty space and points of light. What does this say about the reality of the world?....."

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2005 - 18:28:59 »

Çevrimdışı tayfon

• Emekli Mod
Albümü aldım, umduğumdan çok iyi, ilk albüm gibi baymıyor. Düzenlemeler süper, konserde çalamazlar böyle gibime geliyor.

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2005 - 18:38:16 »

trt46

• Ziyaretçi
bende alayım mı var mı tavsiye eden görüş bildiren  :?:

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2005 - 20:58:42 »

Çevrimdışı audiLe

• Yepyeni Üye
  • *
konser provasına girdiler sanıorum bugün itibariyle.. güsel ve eglenceli gececeğini umuorum konserlerin..

malesef hala oturup adam gibi dinleyemedim albumu ama ilk izlenim:
album bir öncekine nazaran çok daha mesaj kaygılı.. toplumsal vs vs meselelere kendince bi yorum getirmiş... feminist bir tavır içerio  denebilir mi album için bilemem ama duydugum kadarıyla öyle bi derdi varmış... ve ilk albumdeki elektronik tınılar yerini akustik/rock/alaturka/ve hatta çıkış parçasında da görüldüğü üzre kanto ya kadar varan bi yelpazeye bırakıyor.. eski sevenleri bile şaşırtacaktır...

dinlemenizi, edinmenizi tavsiye ederim..  :D
".....Matter, that thing the most solid and well-known, which you are holding in your hands . . . is now known to be mostly empty space. Empty space and points of light. What does this say about the reality of the world?....."

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2005 - 13:36:18 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
Önemli düzeltme:

daa önce tv.de ASLI we tayfası olarak gördüğüm yazı ASLIM we tayfası imiş :)

dün PowerTurkte röportajları wardı; sadece röportajı olduğunu hatırlıyorum; detaylar yok :)

tayfasının da hepsi kızmış filan :)

önyargım war aylin aslıma karşı; ne çıkarsa peşin hüküm 10 puan :)

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2005 - 16:52:45 »

Çevrimdışı audiLe

• Yepyeni Üye
  • *
Alıntı yapılan: theBad
Önemli düzeltme:

daa önce tv.de ASLI we tayfası olarak gördüğüm yazı ASLIM we tayfası imiş :)

dün PowerTurkte röportajları wardı; sadece röportajı olduğunu hatırlıyorum; detaylar yok :)

tayfasının da hepsi kızmış filan :)

önyargım war aylin aslıma karşı; ne çıkarsa peşin hüküm 10 puan :)

hepsi kız deil.. :lol:
sütlüden mehmet kaldı, davulda.. bir de diger gitarist, mehmet var... eger yanlış bilmiyorsam tabi..
yoksa:
bas gitarda ayça ,
elektrik gitarda ayşe,
davulda mehmet
klavyede hayko
şeklinde olacaktır tayfa.. :D

düzeltmeee haykoyu unutmuşum:D

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #13 : 03 Mayıs 2005 - 17:07:03 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
abi ben sunucunun yalancısıyım...

sunucu da ayrılsakda beraberiz de JANSET'in yerine gelen; şu an ismini hatırlayamadığım (subaru imprteza hayranı) bayan war ya; o dedi...

Mehmet kardeşimizden de özür dileriz; abimizsin :)

Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2005 - 17:28:29 »

Çevrimdışı audiLe

• Yepyeni Üye
  • *
Alıntı yapılan: theBad
abi ben sunucunun yalancısıyım...

sunucu da ayrılsakda beraberiz de JANSET'in yerine gelen; şu an ismini hatırlayamadığım (subaru imprteza hayranı) bayan war ya; o dedi...

Mehmet kardeşimizden de özür dileriz; abimizsin :)

eheh eyvallah abi :D  
baya bi tepki alıcaklar bu tayfayla ben ona yanıorum..
bilirisiniz ülkemizdekki zihniyeti... :roll:  
göreceğiz neler olacak..