Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219399 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #555 : 10 Ağustos 2007 - 09:39:25 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Vay 1750 ytl mı oldu :) supermıs 2000 yda 2500 le bitirir heralde .Seboyu tebrık etmek lazım yaptıı güzel bi iş
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

« Yanıtla #555 : 10 Ağustos 2007 - 09:39:25 »

« Yanıtla #556 : 12 Ağustos 2007 - 01:43:40 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
1800 YTL'de açık artırma kapandı...

Alan belli değil(:

Amacı güzel kampanyanın devamını dilemekteyiz... Bir de dvd çıksın rahat edelim... 16 Ağustos'a geri sayıyoruz da terslik olmasa bari...

« Yanıtla #557 : 13 Ağustos 2007 - 16:30:48 »

Çevrimdışı deniz21

• Daimi Üye
tekil ama örnek olması açısından kıvılcım  olması önemli başat değil daha önce yapılan parojelerde var ama  daha genel bakılmalı tabi (siyasal ) aydın sanatçı duruş önemli
yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine

« Yanıtla #558 : 14 Ağustos 2007 - 14:36:52 »

furkiii

• Ziyaretçi
Şebnem Ferah "unplugged"

tarih : 08 Eylül Cumartesi, 21:00
mekan : Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HBKB1&promoterCode=BKM

yeni bi tane daha.. :wink:

« Yanıtla #559 : 14 Ağustos 2007 - 14:39:41 »

Çevrimdışı deniz21

• Daimi Üye
teşekkürler furkii çok güzel haber

« Yanıtla #560 : 14 Ağustos 2007 - 23:56:50 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Şebnem Ferah "unplugged"

tarih : 08 Eylül Cumartesi, 21:00
mekan : Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HBKB1&promoterCode=BKM

yeni bi tane daha.. :wink:

Buna giderim artık(:

Yalnız her yeni konser haberi yeni albümün geciktiricisi...

:cry1:

« Yanıtla #561 : 17 Ağustos 2007 - 20:13:11 »

Çevrimdışı dream_-

• Yepyeni Üye
  • *
şebneme bayılıyorum şakıları çok güzel :alkıs:

« Yanıtla #562 : 17 Ağustos 2007 - 20:26:40 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Sürekli çıkışı ertelenen "10 Mart Bostancı Senfoni Konseri" dvdsi için en son verilen tarih 23 Ağustos...

« Yanıtla #563 : 17 Ağustos 2007 - 21:27:45 »

Çevrimdışı Altarian

• Deneyimli Üye
  • Herkes karşı bu gidişime,öyle durma hadi gülümse.
Sürekli çıkışı ertelenen "10 Mart Bostancı Senfoni Konseri" dvdsi için en son verilen tarih 23 Ağustos...

01.09.2007 tarihinde stokta olacaktır diyo hepsiburada da eee bunar bizle dalga mı geçio
I don’t like morning people... or mornings... or people.

« Yanıtla #564 : 20 Ağustos 2007 - 02:16:26 »

Çevrimdışı drown

• Cool
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #565 : 20 Ağustos 2007 - 08:41:13 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
yaptığı işin aklı için bi çok kişi harika bi duruş sergiledi örnekleri dahada çoğalacaktır demiştir eminim
vamos bien

« Yanıtla #566 : 20 Ağustos 2007 - 14:59:39 »

Çevrimdışı ÖZzkaN

• Yepyeni Üye
  • *
En iyi konser dalında ödül alan...
iki tane senfonik konser veren ve ertesi günlerde tüm köşe yazarlarının öve öve bitiremediği yazılar yazdığı...
Konser dvd si çıkarcak olan...
İlk albümünden en son albümüne kadar en çok satanlar arasında olan...
Tek kaprisi Nutella olan...
En iyi Rock kadın dalında birçok kez ödül alan...
"İlkler" adı altında ilk bayan rock vokal ödünü alan...
Rock'n coke da iki sene üst üste çıkan nadir kişilerden biri olan...
Çok içten cana yakın ve kaprissiz...
 bir "Kadın"...
dvd 'de hep erteleniyor ama pasaj müzik genel müdrü şey demiş "Türkiye standartlarının çok çok üstünde bir dvd oldu üstünde çok mesai harcandı..."

« Yanıtla #567 : 20 Ağustos 2007 - 16:27:09 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
dostlarım arasında sohbet ediyorm herkes aynı sonuca varıyor 'helal olsun' evet şebo hakikaten iiyi bişe yaptı ve asıl iyi olan bu hareketin oluru sınandı eminim biçok kişi örnek alacaktır
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007 - 16:27:53 Gönderen: öcü »
vamos bien

« Yanıtla #568 : 20 Ağustos 2007 - 16:44:54 »

furkiii

• Ziyaretçi
bugünkü hürriyet gazetesi kelebek ekinden..

Ben de her kadın gibiyim

Şebnem Ferah, 24 Ağustos Cuma günü Bodrum Antik Tiyatro’da vereceği konserde şarkılarını yazdığı ilk günkü heyecanla izleyenleriyle paylaşacak.

Şebnem Ferah, 24 Ağustos Cuma günü Bodrum Antik Tiyatro’da vereceği unplugged (akustik) konserde şarkılarını yazdığı ilk günkü heyecanla izleyenleriyle paylaşacak. Ferah, şarkılarına duyulan büyük ilgiyi şöyle özetliyor: "Ben de her kadının yaşadıklarını yaşadım. Ama onları başkalarının süzgecinden çıkan sözlerle değil, içimden gelen kelimelerle anlattığım için müziğimi dinleyenlere ’Ben de böyle hissetmiştim’ dedirtebiliyorum.

Bu konser için ne zamandan beri hazırlanıyorsunuz?

- Unplugged konseri için şu an dördüncü provamızı yapıyoruz. Aklımızda akustik bir konser verme fikri vardı. Bodrum Antik Tiyatro’nun tarihi dokusuyla uyuşacağını düşündük. Sanırım iyi olacak.

"Senfonik Hareketler" gibi devamı gelecek bir konser serisinin başlangıcı mı olacak bu konser?

- Evet... Ben şarkılarımın neredeyse tamamını akustik gitarla çalıp kaydediyorum. Şarkının en ilkel hali ve benim için en gerçek hali o oluyor. Onun üzerine stüdyoya girip bir şekilde kreatif çalışmalarda bulunuyoruz.

DVD ne zaman raflarda olacak?

- Sonuna yaklaştıysak da kayıtlar ve montajlar devam ediyor. Tarih veremem ama az kaldı.

Dinleyicileriniz gerçek anlamda birer "fan". Yine bir izdiham mı yaratacaklar?

- İnşallah... Aslında ben olsam onlara fanatik demem. Bizim onlarla kemikleşmiş bir ilişkimiz var. Karşılıklı seviyoruz birbirimizi. Çünkü aramızdaki ortak payda müzik ve şarkılar. Ben o şarkıları yaparken olabildiğince özenli olmaya çalışıyorum. Çünkü şarkılarımla kalbimi paylaşıyorum. Onlar da bu paylaşıma karşılık vererek beni çok mutlu ediyorlar.

Bu yola çıkarken gün gelip böylesine büyük bir ilgiyle karşılaşabileceğinizi düşündünüz mü hiç?

- Düşünmedim. Yıllar önce kafayı müziğe takmış, bütün gün deli gibi gitar çalmak ve şarkı söylemek için çalışan bir kızdım. Beni şanslı kılan o heyecanımı hálá kaybetmemiş olmam.

Alternatif bir müzikte ortaya çıkan ve kalıcı olan güçlü bir bayan vokalsiniz. Sizden sonra piyasaya açılan genç bayan rock vokalleri nasıl buluyorsunuz?

- Bir sürü genç arkadaşımın albüm yapmalarını ve konser vermeleri beni çok mutlu ediyor. Müzik bir ülkenin kültürüne ait önemli bir sanat dalıdır. Hiç üretim olamayan yerden korkmak gerekir. Ben rock müzikteki gelişimi çok olumlu buluyorum. Bundan 20 yıl önce ’Her akşam hangi bara giderseniz gidin farklı bir rock grubu çalacak’ deseydiniz buna asla inanmazdım!

Ufukta düet projeleri görünüyor mu?

- Hazırda bir proje yok. Ama arkadaşlarım rica ettiği zaman mutlaka yardımcı olurum çünkü ben de düetlerden keyif alıyorum. Tek sorun zaman. Bütün konsantrasyonumu başka bir projeye verdiysem bu tür projeleri hayata geçirmek zor oluyor. Elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum.

Peki, bu konserde bizi neler bekliyor?

- Bana beraber çalıştığım arkadaşlarım Ozan Tügen, Buket Doran, Metin Türkcan, Aykan İlkan ve Ceren Tügen ve Can Şengün eşlik edecek. Sahnede ayrıca bir çello, bir viyola ve iki kemandan oluşan bir ’quartet’ olacak. Umarım dinleyenler de sever.

Ünzile’ye ruhumu kattım

Onno Tunç şarkılarından "Ünzile"yi seslendirdiniz ve büyük ilgi gördünüz...

- O şarkının her bir sözünü her bir notasını söylemekten zevk aldım. Hayatım boyunca yazmak istediğim sözler bütününü içeriyordu. Parçayı kaydederken de elimizden geldiği kadar iyi bir şekilde yorumlamaya çalıştık.

Aşk şarkılarınız seviliyor, kabulleniliyor ve benimseniyor. Siz de herkes gibi mi yaşıyorsunuz ilişkilerinizi?

- Her kadının yaşadıklarını yaşadım. Ama onları başkalarının süzgecinden çıkan sözlerle değil, kendi içimden gelen kelimelerle anlattığım için belki biraz daha "Ben de böyle hissetmiştim" dedirtebiliyordur.

drown linki vermiş,görmemişim başta..:D..teşekkürler kendisine,böyle açık olarak da kalsın bari röportaj..:D
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007 - 16:55:19 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #569 : 20 Ağustos 2007 - 17:47:58 »

Çevrimdışı deniz21

• Daimi Üye
iddialı olmuş