Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219450 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #660 : 18 Ekim 2007 - 00:33:26 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
ESC: Eurovision Song Contest; Erovizyon Şarkı Yarışması vs. gibi bi'şey Türkçesi...

Şebnem Ferah "yaylı" kullanıyor, "ney" kullandı zamanında... Son derece de iyi yerleştirilmişti üstelik bu enstrumanlar... Az çok "yerli işi" yapıyor ama özünde dışarıdan geldi "rock".

İlk ağızdan birileri şu haberi kesinleştirse ve Şebnem Ferah'ın yanıtıyla ilgili "en doğru bilgi"yi de ulaştırsa bize...

TRT'den sonra, 5'ten önce virgül (,) olmayışı TRT 5 algısı yaratmış(:

Özlem Tekin

« Yanıtla #660 : 18 Ekim 2007 - 00:33:26 »

« Yanıtla #661 : 18 Ekim 2007 - 01:02:49 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
şebnem ve eurovision.. çok şık durmadılar beraber, ama bana öyle geliyor ki, Şebnem kazanacağını hissederse ve inanırsa bu işe girer, öyle girerse de kazanır.. artık altyapısna hoppidi türk motifleri mi koyar, lordi gibi etramı sarsar orasını bilemem.. ama büyük ihtimal de kabul etmez gibime geliyor..
hele ki eurovision'a gönderdiğimiz şarkıcalara aylarca yapılan manevi baskılar vs. düşünülürse, burdaki kariyerini riske etmesine gerek yok bence..
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #662 : 18 Ekim 2007 - 01:10:25 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Şu ana kadar hata yapmadıysa kariyerinde bundan sonra da hata yapmaz... Sırf Eurovision için de şarkı kalitesini değiştirmez... Nasıl yaptıysa önceden öyle gider ve zirveyi kimseye bırakmadan döner...

Ama gitmesin... Kariyer riski falan hikaye... Bıraktığı yerden başlar, en iyisi için çalışmaya devam eder...

« Yanıtla #663 : 24 Ekim 2007 - 18:57:31 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
ya ben ilk defa burdabn duyuorm sebo ya teklif gittiğini ben hep bu yıl ozlem tekine teklif gider die bekliodm cunku kıpır kıpır deli dolu we en onemliside turkiyeye gore aykırı bi konumda yani umursamaz halleri war biras daa ince dusunseler ozlemde karar kılabilirlerdi

nez de ii bi show yaabilir ama sebnemden ole bişi bekyelemem
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #664 : 24 Ekim 2007 - 22:00:54 »

Çevrimdışı mavitilki

• Aktif Üye
şebnem ferah ve eurovision çok hoş durmuş bence arkadaşıma katılıyorum özlem tekin aykırı durduğu için öyle bir teklif gelmemiştir bence de bu teklif tam şebnem feraha göre çok sevindim eğer gerçekleşirse başarılar dilerim dillere destan bir özlem performansı için ise trt nin kendini zorlamasına gerek yok kendi kayıtlarına bakmaları yeter canlı performans programına   unutulacak gibi değildi trtrde bile seyircilerin coşkusu haaa bu arada eğer doğruysa ben kendimle çelişmeyeyim hem bu işi sen yaparsın yürü be şebnem diyip hem de teklif gelmemesine sevindim demiyeyim umarım teklif almıştır arkasında oluruz yürü be şebnem eurovision tam senlik

« Yanıtla #665 : 24 Ekim 2007 - 22:39:26 »

Çevrimdışı mavitilki

• Aktif Üye
evet canlı performansları ve bir de canlı performans dvdleri var arada da çok fark var

« Yanıtla #666 : 24 Ekim 2007 - 23:55:40 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
bence sebonun sesi tek kelimeyle iğrenç!!
ve
bence sebonun sarkıları tek kelimeyle harika!!
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #667 : 25 Ekim 2007 - 17:13:29 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
bu nası bi yorum hiç anlamıs diilim arkadasım sesi iğrenc olsa tum turkiye tarafından tutulan bi muzisyen olamazdı sadece bestelerini on plana cıkarırdı bi kere daa dusun bertaraf ol
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #668 : 25 Ekim 2007 - 21:49:29 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
bu sebnem ferahla benim aramda bişe anlaşılması da gerekmio..  ama yinede söyle acıklayım.. siz sebonun o derin anlamlar tasıyan müthiş sarkılarını yine sebodan büyük zewk alarak dinlio olabilirsiniz ama ben sizinle aynı düşüncede deilim... cünkü sebnem ferahın sesini sarkıları kadar sewmiorum... sewenler counluk olup onu rock ın kraliçesi yapabilirler. ama benim için kralice deil... bunuda ben kendim secebilirim heralde?! büyük counluk sewio die sewmek zorunda deilim.. yaptıgı işe sewenlerine saygım sonsuz..  cünkü bi yerde bu zewk meselesi.. bence tartısılmaz bile.. dedim ya bu sebo ile benim aramda bişey =)
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #669 : 26 Ekim 2007 - 17:56:28 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
bende sebo u kraliçe ilan etmedm ki etmem de zaten karaliçem belli bnm sadece santı ve ses rengi büyüleyici ve gothic

« Yanıtla #670 : 27 Ekim 2007 - 11:02:28 »

Çevrimdışı delgeç

• Üye
  • **
nasıl olsa alıştım ben bu sert rüzgarlara bu sert iklimli ıssız hayata DELGEÇ gibi deleceksin sende ruhumu gidiyorum durmadan bide sen vur şebnem tapıyom sana

« Yanıtla #671 : 27 Ekim 2007 - 20:22:06 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
DVD gerçekten güzel olmuş, çok imrendim umarım Öz'ün de böyle bir DVD'si olur. Tek eleştirim Dolby 2.0 olması, sese yazık etmişler.

Yüxexes Ekim sayısında Şebnem Ferah'la yapılan röportajın sorularından biri de şu;

"Bir de dvd 5.1 ses özelliğini desteklemiyor. Neden? Bu kadar iyi bir performansta böyle bir özelliğin olmaması büyük bir eksiklik değil mi?"

Şebnem Ferah demiş ki;

"Bu; Tarkan, çalıştığımız tüm ses teknisyenleri, Ozan ve kendimce ortak alınmış bir karardı. 5.1 mixler, film endüstrisi için çok fonkisyonel oldu çünkü evimizde oturup film izlerken arkadan gelen bir silah sesini gerçekten arkamızda gibi duymak güzeldi. Ancak müzik bu şekilde algılanan bir şey değil. Hiçbir konseri sahneyi arkanıza alarak ya da sahnenin üstünden, örneğin; gitarı sağdan, davulu arkadan, trompeti önde duyarak izlemezsiniz, dinlemezsiniz. Bu konuyu araştırırken bir çok makale de okudum. Tarkan'la fark ettik ki 5.1, müzik dünyasında hala tartışılan ve tam olarak kabul görmemiş bir konu. Boşuna iki kulağımız olmadığı, bu yüzden 2.0'ın en uygun ve fonksiyonel seçenek olduğu iddia ediliyor. Eğer içinde surround efektlerinin olduğu bir müzik yapıyor olsaydık ya da 50 kişilik bir salonda çalıp en arkadaki seyircilerin kendi aralarındaki konuşmaları bile temiz bir şekilde kaydedip yayınlamak isteseydik o zaman 5.1 miksajını da yapar, o seçeneği de eklerdik ama ne çaldığımız müzikte böyle efektler var, ne de konserimizi o kadar küçük bir yerde verdik. 5.1 seçeneğini sunan aldığınız çoğu müzik dvdsinde de arkadan duyduğunuz tek ses alkış ve seyirci tezahuratıdır. Açıkçası benim fikrim de müziğin setero mixlerden dinlenmesinin daha doğal olduğundan yana."

Bir sonraki dvd projesi için 2-3 yıl bekleyecekmiş Şebnem Ferah.  6. albümün gelmesiyle beraber çıkılacak büyük bi' turnenin kaydı dvd olarak beğenimize sunulsa şahane olur(:

« Yanıtla #672 : 29 Ekim 2007 - 17:25:07 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...

şebo dvd'den başka hangi klipleri çıkaracak,belli olan bişeyler var mı..?

"Ben Bir Mülteciyim" ve "Can Kırıkları" Dream Tv'de dönüyor(muş). "Çakıl Taşları" da gösterimde benim bildiğim. Şahsen tadını kaçırmasınlar derim. İzlemek isteyen gitsin alsın dvdyi(:Bu arada  "Çakıl Taşları" Dream 10'da 3 numarada(:

Radyolarsa 2001 tarihli "Perdeler" albümünün kıymetlisi "Sil Baştan"ı yeni keşfetti(: Powerturk Fm Pop 40'ta "Sil Baştan" 37 numarada. İstanbul Fm'in en çok çaldığı  40 şarkı arasındaysa bu hafta 4 basamaklık yükselişle 28 numaraya yerleşti.  Süper Fm Top 40'ta 27. sırada yer alıyor.  Best Fm'in Best Top 20'sinde 19 numaranın sahibi.

Şebnem Ferah cephesinde her şey tıkırında(: Yeni albüm için geri sayıma geçmeye var daha. "Yeni albüm" için çalıştığını bilmek bile yetiyor ama...

« Yanıtla #673 : 29 Ekim 2007 - 17:42:53 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

"Ben Bir Mülteciyim" ve "Can Kırıkları" Dream Tv'de dönüyor(muş). "Çakıl Taşları" da gösterimde benim bildiğim. Şahsen tadını kaçırmasınlar derim. İzlemek isteyen gitsin alsın dvdyi(:Bu arada  "Çakıl Taşları" Dream 10'da 3 numarada(:

Radyolarsa 2001 tarihli "Perdeler" albümünün kıymetlisi "Sil Baştan"ı yeni keşfetti(: Powerturk Fm Pop 40'ta "Sil Baştan" 37 numarada. İstanbul Fm'in en çok çaldığı  40 şarkı arasındaysa bu hafta 4 basamaklık yükselişle 28 numaraya yerleşti.  Süper Fm Top 40'ta 27. sırada yer alıyor.  Best Fm'in Best Top 20'sinde 19 numaranın sahibi.

Şebnem Ferah cephesinde her şey tıkırında(: Yeni albüm için geri sayıma geçmeye var daha. "Yeni albüm" için çalıştığını bilmek bile yetiyor ama...

Evet radyolar sil baştanı yeni keşfetti galiba ne zman radyo açsam sil baştan rast geliyor...

« Yanıtla #674 : 30 Ekim 2007 - 18:53:28 »

Çevrimdışı drown

• Cool

Bence Ay a klip gelseydi süper olurdu çünkü o şarkı nın Şebo şarkıları içinde farklı bi yeri olduğunu düşünüyorum ayrıca senfonik düzenlemenin en yakıştığı şarkı da Ay olmuş =)Bu dvd yi en iyi şekilde tanıtıcak şarkı Ay olurdu çünkü dvd ruhunu kesinlikle süper şekilde yansıtmış =)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.