Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219434 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #870 : 23 Mayıs 2008 - 16:34:30 »

Çevrimdışı sapmelek

• Yepyeni Üye
  • *
Rock müziğin radikal yorumcusu Teoman, Aktüel dergisinin -18 ekine verdiği röportajda, hem geçmişini hem de yeni projelerini anlattı. Annesi Şaziment Alper'le çektirdiği sünnet fotoğrafıyla birlikte, ilk gençlik yıllarına ait kareleri de -18'e veren Teoman, "Olgun insanların dünyasına giremedim" dedi. Ocak ayında 'İstenmeyen Tüyler' isimli yeni filminin çekimlerine başlayacağını açıklayan Teoman, "Yunus Günce, Hayko Cepkin şu anda kesinleşen oyuncular. Şebnem Ferah ile benim bir parti sahnemiz var; orada kendi gençliğimizi oynayacağız" şeklinde konuştu...
süper haber

Özlem Tekin

« Yanıtla #870 : 23 Mayıs 2008 - 16:34:30 »

« Yanıtla #871 : 23 Mayıs 2008 - 20:30:24 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Kendileri Koçfest'le Türkiye'yi dolanmaya devam ediyor...

Yaz boyunca da her ay 1 konseri mevcut :s

Şöyle ki;

1 Haziran Koçfest Son Konser Park Orman
6 Temmuz Masstival 2. Gün
9 Ağustos Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu (Bahçeşehir)

Aralarda stüdyoya uğramayı da ihmal etmez umarım:p

« Yanıtla #872 : 23 Mayıs 2008 - 20:36:39 »

Çevrimdışı comalies

• Deneyimli Üye

Şöyle ki;

1 Haziran Koçfest Son Konser Park Orman
6 Temmuz Masstival 2. Gün
9 Ağustos Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu (Bahçeşehir)

Kesin midir bu konser haberleri yoksa söylenti mi?Eğer kesinse albüm için daha çok bekleriz gibi duruyor... :lipsrsealed:
people are crazy and times are strange
i'm locked in tight, i'm out of range
i used to care, but things have changed

« Yanıtla #873 : 23 Mayıs 2008 - 20:51:56 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
1 Haziran
6 Temmuz
9 Ağustos

Detaylar yukarıdaki linklerde(=

Şebnem çalışkan kızdır, konserini de verir, albümünü de çıkarır(=

« Yanıtla #874 : 23 Mayıs 2008 - 21:02:28 »

Çevrimdışı comalies

• Deneyimli Üye
Evet çalışkandır Şebo'muz (: Çok fazla bekletmez umarım bizi (:
people are crazy and times are strange
i'm locked in tight, i'm out of range
i used to care, but things have changed

« Yanıtla #875 : 24 Mayıs 2008 - 12:37:14 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Alıntı yapılan: Hürriyet-Kelebek
Müzik basittir

Konser DVD’sinin ardından yeni albüm için gün sayılmaya başlandı. Stüdyo kayıtlarına ne zaman başlanacak?

Koçfest turnesinin ardından Amerika’da küçük bir tatil yapacağım ve onun ardından dönüp yeni albüm için hazırlıklara başlayacağım.

Yabancı bir prodüktör olacak mı yoksa eski ekiple çalışmaya devam mı?

Birkaç değişiklik olabilir ama eski ekibimle çalışmak istiyorum.

Şarkılar tamamlandı mı peki?

Geçtiğimiz bir iki yıl içerisinde hep yazdım çizdim. Sadece biraz konsantre olup onları toparlamam gerekiyor. Kayıtları turne sonrasına bırakmamın sebebi de o. Biraz dinlenip, tüm yorgunluğu üzerimden atıp konsantre olup onları toparlayacağım. Hazır diyebiliriz.

Yeni albümdeki şarkılar ağırlıklı olarak yaşanan aşk şarkıları mı?

O kadar açık vermeyelim. Bazı şeyler sürpriz olsun çünkü bazı değişik yaklaşımlar var içerisinde. Ama bence bu konuyu konuşmayalım (gülüyor).

Bu yeni albümde nasıl bir Şebnem Ferah karşımıza çıkacak?

Böyle şeyleri kelimelerle anlatmayı sevmiyorum. İnsanlar şarkıları dinlerken nasıl algılayabileceklerse öyle anlamalarını tercih ederim. Ama benim pek değişmeyen bir tarafım var. Bir de hepimiz büyüyoruz, gelişiyoruz, tecrübeler ediniyoruz. Onlar elbetteki şarkı sözlerine yansıyor. Çok fazla ayrıntı veremiyorum bu konuda.

12 yıldır üniversite konserlerinde yer alıyorsunuz. Her zaman aynı tatla bir ağızdan şarkılarınızı söylemeleri nasıl bir duygu?

Teşekkür ederim. Bunun için ancak çok mutlu olabilirim. Bu nasıl oluyor, bunu nasıl hep sürdürebilirim diye hiç düşünmüyorum. Sadece bildiğim şeyi, doğru bildiğim ve hissettiğim şekilde özenli bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Dinleyiciler de belki bunu ayırt edip seviyorlar. Basitçe seviyorlar. Çünkü müzik basit bir şey. Bazen içini kurcalamanız gerekmiyor.

Devirdiğiniz bunca yılın ardından yeni bir şeyler deneme arayışı içine girdiniz mi?

Müzik şapkanın içinden tavşan çıkartmanız gereken bir alan değil, dediğim gibi gayet basit. Basit derken sadeliğini kastediyorum. Kayıt teknolojisi olmayan zamanlardan beri devam ediyor. Esas önemsediğim müzik yaparken yaptığım şeyi iyi yapmaktır. Bu bazen beraberinde entresan fikirler getiriyor, bazen de yaptığınız şey bin yıldır yapılan şeyi tekrar etmek oluyor. Zaman ne gösterecek bilmiyorum. Bırakın dinleyicileri, kendi dinlemeyi sevdiğim müziği yaptığım için o bana bir şekilde yol gösteriyor. Umarım uzun süre daha bana yol gösterir. Herkesin beklentilerini karşılamak zor. En doğrusu kendi içinden geleni doğru biçimde yapmak.

Daha önce enteresan düetlerde yer aldınız. Sizi rap ya da pop müzikte bir düette görebilecek miyiz?

Kendimi verimli hissedebileceğim her türde bir arkadaşım benden böyle bir şey rica ederse seve seve yardımcı olurum. Çünkü benim keskin bir müzik türleri ayrımım yok. Kendim yaparken bu müziği yapmayı seviyorum ama keskin bir ayırımcı değilim. Böyle bir rica ile karşılaşırsam verimli olabileceğimi de düşünürsem neden olmasın.

Teoman’ın söz ve müzik albümünün ilkinde yakın arkadaşı olarak yer almamanız şaşırtmıştı...

İkinci albümde yer alacağım ama daha netleştiremedik. İlk albüm sırasında çok yorgundum ve Teoman’a da bu şekilde açıkladım. Aramız hiçbir zaman bozulmaz. Gerçekten çok yorgundum ve biraz dinlenmeye ihtiyacım vardı. Çünkü bu tip şeyleri konstantre olduğum zaman yapmayı tercih ediyorum. O dönemde DVD hazırlamıştım, yaptığım tatiller bile işe yaramamıştı. O da sağolsun anlayış gösterdi.

Sürekli oradan oraya koşturuyorsunuz. Kendinize nasıl bakıyorsunuz?

Uykuma dikkat ediyorum. Midemde rahatsızlık yaratacak riskli şeyler yemiyorum çünkü mide asidi sesinizi de etkiliyor. Fırsat bulduğumuz zaman otellerin kapalı havuzu varsa yüzüyorum bu da beni zinde tutuyor. Bol bol vitaminlerimi alıyor ve su içiyorum.

« Yanıtla #876 : 25 Mayıs 2008 - 16:35:45 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Şebnem Ferah önceki akşam KOÇFEST Üniversite Festivali kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde konser verdi.

Ünlü sanatçı sahnede şarkılarını söylerken 2 üniversite öğrencisi arasında yer tutma nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Anestezi Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Sıddık Yiğit Okçu (21) sağ bacağından bıçakla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Okçu’nun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Vatan
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #877 : 01 Haziran 2008 - 12:31:40 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Koçfest'in son ayağı olan Istanbul Konseri bugün(=

Etkinlik ücretsiz olduğundan -ki ücretli olsa da gene yoğun bir kalabalık olması muhtemeldir:p- her türlü kalabalığa kendinizi hazırlayın gidecek olanlar..!

Saat 18 civarı Parkorman'da olmayı planlıyorum. Geç kalacağım biliyorum ama Güneş'in altında bekleme fikri Şebnem Ferah'a olan tüm sevgimi buharlaştırıyor(=

« Yanıtla #878 : 02 Haziran 2008 - 13:16:57 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Planladığımdan 15 dakika kadar erken vardım Parkorman'a...
İlk kez gidiyordum.
Pek güzelmiş.
Masstival'e hazırlık oldu:p

Konsere gelince;

Aylar sonra Şebnem Ferah'ı sahne üstünde görmek inanılmaz bir keyif verdi bana... Hayko Cepkin sahnedeyken "hayfan"lar mı "hayvan"lar mı çözemedim tam son derece rahatsız edici tavırlar sergiledi. Neyse ki Şebnem Ferah sahneye çıktığında arkaya geçtiler de rahat edebildik.

Kısa sayılabilecek bir playlisti vardı Şebnem'in. Ama bu playlist "Geçmişe Yolculuk", "Perdeler" ve "Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler"i barındırıyordu. Bu şarkıları dinlemek playlistin kısa oluşunu unutturuverdi:p

Masstival Konseri bu yazın son konseri olcakmış (Bahçeşehir Konseri'ne dair bir şey söylemedi, olmama ihtimali var sanırım:/) ve sonra "Uzuuun bir süre görüşemeyeceğiz konserlerde" dedi.

Üzüldük tabi ama bunun yeni albüm habercisi olduğunu bilmek hüznün sevinçle yer değiştirmesine sebep oluyor(=

Ses sisteminin muazzama yakın olması konseri daha da güzelleştirdi..!

« Yanıtla #879 : 04 Haziran 2008 - 22:08:48 »

Çevrimdışı zamansız

• Yepyeni Üye
  • *
şarkı sözlerini çok beğendiğim bir İNSAN.
Siisss

« Yanıtla #880 : 04 Haziran 2008 - 22:52:59 »

Çevrimdışı CahilCüvelek

• Aktif Üye
  • qwertyuıopğüişlkjhgfdsazxcvbnmöç
şebnemi çook seviyorum özlemden sonra en sevdiğim.. ama son zamanlarda sahne performanlarını sevmiyorum
1234567899874563214 7852369951753247925 4548526548866210084 46

« Yanıtla #881 : 14 Haziran 2008 - 00:59:59 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
  • sebepsiz ve sonuçsuz,denek hayatım!!
iyi-kötü (konser) şarkısına fena taktım
acaba benim gibi sadece 'tembeeeeeeeeel' deyişine hasta olan varmıdır
yoksa herkes bu bölüme mi hastadır :)
bak bu tren devrilir,bağırır bu raylar
o sahte o kart düzene....

« Yanıtla #882 : 15 Haziran 2008 - 16:21:02 »

Çevrimdışı puppetcursed

• Üye
  • **
pek sevmem ama işte milletin beimsediği kişi=)

« Yanıtla #883 : 16 Haziran 2008 - 17:23:28 »

Çevrimdışı CahilCüvelek

• Aktif Üye
  • qwertyuıopğüişlkjhgfdsazxcvbnmöç
tarkanın gül döktüm yollarına şarkısında geri vokali var
1234567899874563214 7852369951753247925 4548526548866210084 46

« Yanıtla #884 : 18 Haziran 2008 - 00:13:45 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Bu cuma saat 20:30'da Dream Tv'de Koçfest Özel programı gösterilecek. Turnenin can alıcı performansları, Şebnem Ferah ve Hayko Cepkin röportajları, festival katılımcılarından yorumlar...