Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219412 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1065 : 18 Haziran 2009 - 15:42:29 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Dün gece Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde Özge Fışkın'ı izledi kendisi.
01:15 civarı Buket Doran'la beraber mekana gelen müzisyen her zamanki gibi barın arkasına geçerek yakın arkadaşı Özge Fışkın'ı dinledi.

Özge Fışkın ara verdiği sırada çalan Depeche Mode - Wrong, Şebnem Ferah'ın iyice keyiflenmesine sebep oldu. Neşeli tavırlar sergileyen müzisyenin aşk hayatı da rayında gidiyormuş! Birkaç hafta önce İstiklâl Caddesi'nde Özgür Çevik'le el ele yürürken görülmüş.

:cry2:

Dün gece Özge Fışkın performansını noktaladıktan sonra Şebnem Ferah mekanda gezinmeye başladı. Ben de peşinden tabi :D Bir arkadaşıyla konuştuğu sırada hemen yanında Özgür Çevik de kendi arkadaşıyla konuşuyordu :p

Albüm tarihiyle ilgili birinci ağızdan bir bilgi edinemedim. Buket Doran; "Bilmiyorum" diyerek geçiştirdi. Şebnem Ferah'ı öpmekle meşgul olan bünye esas kıza soruyu sormayı unuttu!

:D

Öyle işte...

Yeşil ökçeli ayakkabılarını da sevdik!

Özlem Tekin

« Yanıtla #1065 : 18 Haziran 2009 - 15:42:29 »

« Yanıtla #1066 : 18 Haziran 2009 - 19:33:18 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Özgür Çevik mi?   hı:

Neyse özel hayatı kendine kalmış..Şu albüm işini daha fazla ertelemezse çok mutlu olacağım  :floating:

« Yanıtla #1067 : 19 Haziran 2009 - 01:33:30 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
özgür çevik'e şaşırdımm bayaağıı hadii hayırlısı....
albümü bekliyorum aynen...
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #1068 : 23 Haziran 2009 - 14:18:31 »

Çevrimdışı kenny

• Deneyimli Üye
    • twitter
ben bir mülteciyim - yeniden doğup gelsem vs.

Alıntı
özgür çevik mi :S :S
albüm bekliyoruz bir an önce
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009 - 14:21:52 Gönderen: ßurçin »
tekinizM

« Yanıtla #1069 : 25 Haziran 2009 - 23:22:47 »

« Yanıtla #1070 : 25 Haziran 2009 - 23:28:18 »

Çevrimdışı bırakkadınınolayım

• Yepyeni Üye
  • *
evet len benzemiş...
şebnemim kimseye benzemez. kadın albümünü çok seviyorum. o albümü dinledikçe birini hatırlıyorum daha çok  .flow
Senin için geldim.Luv luv luv.

« Yanıtla #1071 : 25 Haziran 2009 - 23:29:55 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
şebnem değil zaten o bjök benzeyen
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #1072 : 26 Haziran 2009 - 00:14:04 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
gıdım sevmem .lol.
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #1073 : 26 Haziran 2009 - 00:15:05 »

« Yanıtla #1074 : 26 Haziran 2009 - 12:07:38 »

Çevrimdışı kenny

• Deneyimli Üye
    • twitter
http://s.azbuz.com/uploads/homepagePhotos/3000000001078712.gif

bu resimde björk aynı şeboya benziyo ben çok benzettim...

aynen baya benziyormuş.
tekinizM

« Yanıtla #1075 : 26 Haziran 2009 - 12:32:49 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
ben pek benzetemedim
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #1076 : 27 Haziran 2009 - 17:11:00 »

furkiii

• Ziyaretçi
sezen aksu konusunda lafı geçince yazmak geldi içimden..=) şimdi dinliyorum da sanırım ne yaparsa yapsın benim için en özel parçası "perdeler" olarak kalacak..albüm ve klibi çıktığında 8.sınıftaydım,çok iyi hatırlıyorum..=) ilk dinleyişimde en sevdiğim şebnem ferah parçası olmuştu,şimdilerde neredeyse üniversiteyi bitirecek yaşa geldim ve aynı şarkıdan hâlâ aynı zevki alabiliyorum,hemen hemen aynı şeyleri,hatta aslında olaylar farklı da olsa benzer duyguları yaşayabiliyorum..hiç değişmemek de değil durum aslında ama yerli rocktan sevdiğiniz ve sizi etkileyen birkaç şarkı sayın deseler mutlaka perdeler'i de katarım..öncesinde sevdiğim şarkıları oldu,sonrasında da sevdiğim şarkıları oldu,"ben bir mülteciyim"i de çok çok sevdim ama "perdeler" hep bambaşka kaldı..

can kırıkları albümünü ilk dinlediğimde beğenmiştim;ama kalıcılık anlamında bence kadın albümüyle birlikte perdeler albümü daha önde..hatta benim gözümde perdeler'in kalıcılığı daha da önde (en sevdiğim albümü genel itibariyle akck albümüdür)..aşk,nereye kadar,perdeler ve korkarak yaşıyorsan gerçekten de çok önemli bir parçalar..bir de o albümde -benim o kadar da sevmediğim- ama pek çok kişinin çok sevdiği sigara ve sil baştan gibi şarkılar da var..bir diğer önemli konu da "perdeler" parçasının apocalyptica tarafından düzenlenmiş yeni bir hâlinin yer alması,bence bu kimi zaman gözardı edilen ya da yeni nesil şebnem severler tarafından pek bilinmeyen önemli bir başarı..apocalyptica'nın da kendilerine yollanan onca şarkı arasından "perdeler"i beğenmesi ve onu düzenlemek istemesi de çok hoşuma gitmişti ve hâlen de öyle..=) şebnem'den 2. veya 3. albümü gibi bir albümü gelirse çok büyük zevkle dinlerim diye düşünüyorum,zaten şu an daha fazla sevmiyor olmamdaki sebep de "kelimeler yetse" albümüdür..2-3 şarkısı dışında keşke böyle bir albüm yapmasaydı dediğim albümdür..

« Yanıtla #1077 : 27 Haziran 2009 - 18:01:34 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
apocalyptica sebnemin önceki albümlerini de dinlemiş karar vermeden önce sadece perdelerde değil..bencede çok önemli o grupla çalışmış olması..bide apocalyptica sarkının düzenlemesini sarkıcıya gönderiyomuş sarkıcılarla yüz yüze bile gelmiyomuş ama şebnemle aynı studyoda çalıştılar..
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2009 - 18:02:44 Gönderen: shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #1078 : 28 Haziran 2009 - 16:45:38 »

furkiii

• Ziyaretçi
lakin bunu yapmayacaktı skin'in üstüne..:

http://www.youtube.com/watch?v=qd2xLA42IPw&feature=related

gerçekten de skin gibi bir sesten dinlediğimiz bir şarkıya böyle bir cover yapmakla kötü bir duruma düşmüş..birincisi şarkının sözlerini ya unutmuş ya da bazı yerlerini bilmiyor,ikincisi telaffuzunu hiç beğenmedim..üçüncüsü kimi yerlerde,hatta çoğu yerde skin gibi tonlamaya ve yorumlamaya çalıştığı için başarısızlığı daha da belirginleşmiş,insanın aklına hemen skin'in söylediği şekli geliyor..son olarak zaten genel olarak kötü söylemiş..ayrıca skin'in o değişik ses çıkardığı bölümü -anlaşılmıştır sanırım- ahh ahh ahh diye zıplayarak söylemesi de çok komik geldi bana..belki de tüm bunlarda skin'in çok iyi bir ses ve vokalist olmasının da payı vardır ama kesinlikle hiç olmamış..keşke en azından skin gibi değil de kendisi gibi söylemeye çalışsaymış şebo,belki o zaman hataları bu kadar belirgin olmaz ve en azından özgün olmasıyla kurtarabilirdi..şebnem'i severim ama bu cover kesinlikle olmamış ve hatta çok kötü olmuş..

cover yapması oldukça zor bir şarkı,şimdiye kadar bu şarkıdaki en büyük tadı daima skin'de aldım ama dinlediğim en kötü hâli de şebnem'e ait oldu..bir de şu hâllerine bakınız..=)

http://www.youtube.com/watch?v=bV7omquyGZk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=90prleBIY8w

amacım elbette ki şebnem ile skin'i karşılaştırmak değil,sadece şarkıyı ne hâle getirdiğini göstermek..
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2009 - 16:56:19 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1079 : 28 Haziran 2009 - 17:00:53 »

Çevrimdışı drown

• Cool
lakin bunu yapmayacaktı skin'in üstüne..:

http://www.youtube.com/watch?v=qd2xLA42IPw&feature=related

Ben özellikle zıplayarak söylediği yeri sevdim :D

Bu şarkıdan hiç hazeetmem normalde de sevme ihtimalim varsa bile şu an artık yok Şebnem beni soğuttun be :D
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.