Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219439 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1155 : 24 Temmuz 2009 - 01:53:21 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Evet Şebnem Ferah'ı her kitle dinliyor..Bizim toplumumuz aşk kelimesi geçen her şarkıyı dinliyor..Gündelik konuşmalarınızdan aşk ile ilgili bir kaç kelimeyi şarkı olarak söyleseniz sizde dinlenirsiniz..Bizi m toplumumuz sanki hiç aşık olmamış gibi ya da aşk kavramını doğru düzgün telaffuz edemedikleri için bu tür döngüde saplanıyorlar..Yani, müzik türü ne olursa olsun içinde aşk kelimesi, sevgi kelimesi geçmişse o popiler oluyor..Pop müziğinde günümüzdeki yeri bu..Şebnem Ferah bu husus üzerinde şarkılarını yorum olarak çok iyi yansıtıyor..Kısaca özetlersek no love no s*x..:D

Özlem Tekin

« Yanıtla #1155 : 24 Temmuz 2009 - 01:53:21 »

« Yanıtla #1156 : 24 Temmuz 2009 - 11:16:24 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Harika bir yorum 5E. Tebrikler...

Aynı şey benim başıma da geliyor. Etrafımdaki insanlar mesela adam müzik listesinden müslüm gürses orhan gencebay eksik etmez ama bunun yanısıra yaa şebnemi de çok severim. Bu arada bu bir örnek değil yaşadığım gözlemlediğim şeyler.

Ha bu iyi birşey midir bence değil! Bazıları diyebilir gerçek bir sanatçı herkese hitap eder. Belki de ama bu kadar geniş bir yelpaze uçurumu olamaz olmamalı. ki kişi de bunun farkında olarak aynı yemeği yapıp masaya koyma dürtüsünü engelleyemez. Şebnemin de aşağı yukarı yıllardır yaptığı şey de bu aynı yemek aynı sofra aynı misafirler. Hayır efendim kimse kusura bakmasın, bu bir istikrar değil, yada türe sadık kalma da değil. Bu ticaretin en güzel yoludur ve şebnemi de bu açıdan kutluyorum.

Canlı performansı bu derece vasat, neredeyse şarkının %15-20'sini söyleyip gerisini vokalistine ve dinleyiceye bırakan birinin "Rock'n Kraliçesi" ünvanını alması elbette kaçınılmaz. Çünkü şebnem ne istenildiyse onu verdi. Şarkı sözleri her zaman "sevdim ama aldatıldım", "adam adam lanet olsun sana", "hayat bana da acımadı" vs. gibi temalar üzerine kurulu. Eee bir taraftan ismail yk dinleyip "allah belanı versin" diyen 13-15 yaşındaki genç kızımız "mayın tarlasın"da kaybettiği sevgilisini de aramaktan geri durmuyor.

İşte güzel bir başarı öyküsü. Ben de kutluyorum...

Duygularıma tercüman olmuşsun resmen. Ben de seni kutluyorum doğru tespitlerin için.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1157 : 24 Temmuz 2009 - 13:24:03 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
ağırlıktan kasıt çok önemli.ki burada sadece şarkının sert olup olmadığına bakmayacaksın.tamam söylediğin son albümden "can kırıkları"nı ele alalım.hatta klibinde de senin tabirinle gayet "sert" bir rock şarkıcısı görünümüne sahipti.
peki,hemmen şarkının sözlerine bakıyoruz.. "bu kalabalık içinde yapayalnız hissetmektense..." diye başlıyor. Al işte! zaten bunu duyduktan sonra ben şahsen devamında "dertler benim,çile benim..mutluluk senin olsun" gibi bir gidişat beklerim.ha zaten devamında gelen sözler beklentilerimi aratmıyor.. "elbette ağlarım,benim can kırıklarım var" vıdı vıdı.
arabesk müzik ile özdeşleştirilmeye çalışılan rap şarkılarının sözlerine bak.. bunlardan çok da farkı olmadığını göreceksin.
bu nedenle altyapısı ne olursa olsun... rockçısı da,rapçisi de,popçusu da,şusu da,busu da.. şebnem'in şarkılarını duyduğunda yabancılık çekmiyor.

sözlere değinmişken ben söz yazma yeteneğinin de fazlaca abartıldığını düşünüyorum.
aşk acısı çekersen diğer yandan güçsüzlüğüyle kendi kendini boğan .. biraz da yeteneği olan herkesin aklına gelebilecek sözler.

hiçbir konserine gitmedim. hiçbir albümünü almadım. ve kendisini hiçbir zaman sevmedim.
ne mutlu.  :D

Lakin;"gel ey seher"i dinlerim. 

özlemin laubali albümünü hatırlatırım

Evet Şebnem Ferah'ı her kitle dinliyor..Bizim toplumumuz aşk kelimesi geçen her şarkıyı dinliyor..Gündelik konuşmalarınızdan aşk ile ilgili bir kaç kelimeyi şarkı olarak söyleseniz sizde dinlenirsiniz..Bizi m toplumumuz sanki hiç aşık olmamış gibi ya da aşk kavramını doğru düzgün telaffuz edemedikleri için bu tür döngüde saplanıyorlar..Yani, müzik türü ne olursa olsun içinde aşk kelimesi, sevgi kelimesi geçmişse o popiler oluyor..Pop müziğinde günümüzdeki yeri bu..Şebnem Ferah bu husus üzerinde şarkılarını yorum olarak çok iyi yansıtıyor..Kısaca özetlersek no love no s*x..:D

demekki aşk insanıyız duygusal bi toplumuz içimizdeki baskıları şarkılarla dışa vuruyoruz nede olsa baskıcı toplumlardanız
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #1158 : 24 Temmuz 2009 - 13:51:01 »

furkiii

• Ziyaretçi
konser performansını yeterli bulmuyorum ben de ancak iş şarkı sözü yazmaya gelince -hangi konuda yazmış olursa olsun- bu ülkede bir elin parmaklarını geçmeyecek derecede yetenekli ve başarılı isimlerden biri şebnem ferah..

"çamur mu sürmek istiyorsun başkalarının duygularına,önce senin ellerin kirlenecek.."

"derdimiz,yaramız,acılarımız farklı olabilir;gözyaşlarımızın tadı aynı.."

"tüm sözcüklerin cümlelerden kurtulmuş gibi incitmeden özgür kalabildiği yerdeyim.."

"umut doğurmak için hayatla seviştim.."

gibi farklı alanlara kayan ve her elden çıkamayacak,daha da örnekleri mevcut olan şimdilik aklıma bunların geldiği güzel sözleri de var..=)

ayrıca popüler olmasını sağlayan tek etkenin müzik olması çok da kötü değil bence,pek ortalıklarda görünmeyen ve görünmek istemeyen bir müzisyen şebnem ferah..

ek olarak "ben bir mülteciyim" gibi bir şarkı da baş yapıt olacak cinsten,"iyi-kötü","her şey insanlar için","perdeler","oyunun sonu",vs gibi şarkıları da aşk teması dışında gayet iyi şarkılar yapabildiğini gösteriyor..zaten aşk temalı olsun da varsın "babam-oğlum","ay" gibi kaliteli şarkılar olsun..
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2009 - 14:22:27 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1159 : 24 Temmuz 2009 - 14:50:29 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Evet ya söz yazarlığı açısından çok önemli biri bence Şebnem Ferah..Her ne kadar bazı şarkıları baysada bir genelleme yapmak hoş olmaz...Bence Şebnem Türkiye'de olan en iyi SÖZ YAZARlarından biri ama konser performansıda berbat denilcek kadar kötü değil,performanslarda söz yazarlığına nispeten biraz daha kötü o kadar..Ben seviyorum Şebnem'i ama....

« Yanıtla #1160 : 24 Temmuz 2009 - 15:11:47 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...

.cool. aynen +1 bu toplumun aşk dan anlamadığını düşünüyorum. Herkes aynı şeyleri yaşıyor :p kısır döngü içinde aynı davranışlar aynı tepkiler...

Şebnem ferah ii bir söz yazarı, cesur, çirkin, rock ın en iilerinden, bu zamana kadar çizgisini bozmamış( Bu iyi bir şey mi bilmiyorum :p) canlı performansını izlemiş biri olarak da berbat kelimesini abartı buluyorum. arada sesi gidiyor back vokalin yardımıyla işi idare ediyor olur öle :D
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #1161 : 24 Temmuz 2009 - 15:47:19 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Her insanın sevme iç güdüsü farklıdır(hayranlık bazında)..Bazıları aynı kişiyi sever, bazısı hiç sevmez nefret eder..Bazılarının kulağına hoş gelir sesi, bazılarının nahoş..Yani, Şebnem Ferah'ı seven kadar da nefret eden insanlarda vardır elbet..Sorun Şebnem Ferah değil, sorun insanoğlunun karmaşık olması(biri kapuska yer diğeri yemez bunun gibi bişey:)..Kanaatim sevilmeyecek bir yanının olmamasından yana, şimdiye kadar sergilemiş olduğu meziyeti benim hoşuma gidiyor..Sonuç itibari başkasının ne düşündüğü, bir başkasını alakadar etmez..Seven sever(isim gibi oldu:) sevmeyen sevmez..Şebnem Aplamı...:)

« Yanıtla #1162 : 24 Temmuz 2009 - 16:10:20 »

« Yanıtla #1163 : 24 Temmuz 2009 - 17:03:56 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
Her insanın sevme iç güdüsü farklıdır(hayranlık bazında)..Bazıları aynı kişiyi sever, bazısı hiç sevmez nefret eder..Bazılarının kulağına hoş gelir sesi, bazılarının nahoş..Yani, Şebnem Ferah'ı seven kadar da nefret eden insanlarda vardır elbet..Sorun Şebnem Ferah değil, sorun insanoğlunun karmaşık olması(biri kapuska yer diğeri yemez bunun gibi bişey:)..Kanaatim sevilmeyecek bir yanının olmamasından yana, şimdiye kadar sergilemiş olduğu meziyeti benim hoşuma gidiyor..Sonuç itibari başkasının ne düşündüğü, bir başkasını alakadar etmez..Seven sever(isim gibi oldu:) sevmeyen sevmez..Şebnem Aplamı...:)

çok iyi bi yazı olmuş şebnem konusunda şebnemin şarkıları gibi eğitici öğretici iyimser ve olumlu .lol.
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #1164 : 24 Temmuz 2009 - 21:03:44 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Dün geceden beri o kadar çok yorum yazılmış ki tam yarım saattir bunları okuyorum...Bence mevzuyu fazla uzattık (bende dahil olmak üzere)... :D

« Yanıtla #1165 : 24 Temmuz 2009 - 23:09:30 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
Dün geceden beri o kadar çok yorum yazılmış ki tam yarım saattir bunları okuyorum...Bence mevzuyu fazla uzattık (bende dahil olmak üzere)... :D

dün geceyi geçtim bi 2-3 sayfadır tutturmuşsunuz bi muhabbet şebnem'den soğudum be sağolun :D
schhh..

« Yanıtla #1166 : 25 Temmuz 2009 - 16:06:29 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu kadar hararetli tartışmanın üstüne bu video iyi gider..:p zamanında dream tv şebnem ferah haftasonunda aralarda gösterilmişti..:D

http://www.youtube.com/watch?v=YTn0LP5x12Y&feature=related

« Yanıtla #1167 : 25 Temmuz 2009 - 16:12:39 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
bu kadar hararetli tartışmanın üstüne bu video iyi gider..:p zamanında dream tv şebnem ferah haftasonunda aralarda gösterilmişti..:D

http://www.youtube.com/watch?v=YTn0LP5x12Y&feature=related

İlginç :D

« Yanıtla #1168 : 29 Temmuz 2009 - 23:00:31 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
ben o ''gel ey seher'' deki erkek sesini levent yüksel sanıyordum .lol. şu sıralar 'gel ey seher' i dinliyorum bi de müzeyyen senar'la 'sarı kurdelem sarı' yı söylemiş, ne alaka anlamadım ama güzel olmuş bi de onu dinliyorum..
schhh..

« Yanıtla #1169 : 02 Ağustos 2009 - 19:06:41 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
Bugün magazin programında gördüm kendisini, timuçin esen'le aşk yaşıyor faln diyordu, eğer doğruysa şebnem oyunculara takmış kafayı :p bir de haberde şebnem için 'aykırı rockçı'' dediler, demek ki aykırı rockçı görmemişler..
schhh..