Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219431 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1260 : 10 Aralık 2009 - 16:03:43 »

Çevrimdışı sniperesky

• Yepyeni Üye
  • *
arkadaşlar ŞEBNEM FERAH heyecanla diil TUTKUYLA dinlenir...

sniperesky......

Özlem Tekin

« Yanıtla #1260 : 10 Aralık 2009 - 16:03:43 »

« Yanıtla #1261 : 10 Aralık 2009 - 18:07:25 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
yeni şarkılarını bekliyorum merakla.. :::::
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2009 - 18:21:10 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #1262 : 10 Aralık 2009 - 19:46:42 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Dilerim "Küresel ısınma türevleri"nden dem vurmamıştır:p

Aşk, kişisel sancılar ve hayatın ne kadar kötü olduğu gibi konular dışında bi konuya değinmişse oldukça şaşırırım.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1263 : 10 Aralık 2009 - 20:02:08 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Her ne kadar sevmesem de kendisini ben de merak etmiyor değilim albümü kapak ne kadar kötü olsa da diğerlerinden farklı.Bu içeriği hakkında bi bilgi vermez belki ama yine de bi nebze olsa da acaba dedirtti bana.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1264 : 10 Aralık 2009 - 21:03:21 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Her ne kadar sevmesem de kendisini ben de merak etmiyor değilim albümü kapak ne kadar kötü olsa da diğerlerinden farklı.Bu içeriği hakkında bi bilgi vermez belki ama yine de bi nebze olsa da acaba dedirtti bana.

Aynen.Bende pek sevmesemde merak ediyorum ama sadece merak o kadar...

« Yanıtla #1265 : 12 Aralık 2009 - 18:36:45 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
albümün adı şebnem yine aynı şebnem diyo :D
kapak sanki değil diyo :D neyse göreceğz artık aynı mı değil mi :D
schhh..

« Yanıtla #1266 : 12 Aralık 2009 - 19:46:38 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
Şebnem hakkında iyi bir düşünceyi söyleyen kimi insanlar ardından hemen onu sevmediği gerekçesini sunmalarının altında ne var acaba? Bütün bunlar komik görünüyor.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2009 - 11:49:25 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #1267 : 15 Aralık 2009 - 16:34:04 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı bayan rock albüm sanatçısıdır.... bunu kimse göz ardı edemez veya muallakta kalarak karar veremez bu kesindir.. nedir; sizin başarı kıstasınız farklıysa... türkiye de ve dünyada müzik adamlarının başarıları durumları albüm satış rakamları, verdikleri konser bilet satışları, yaptıkları düetler gibi kıstaslarla ölçülür veya bilinir..

bu başarı nasıl oluştu

doğru ekip, doğru kişiler, doğru söz yazarı, doğru yapımcı, doğru aranjör, doğru mixer vsvs kısacası doğru çerçeve. sonuç olarak resmi gösteren çerçevedir.. bu sözüm düşünmeye açık

Türkiye'nin en iyi rock sesi midir? bence hayır değildir
      ▌▐

« Yanıtla #1268 : 15 Aralık 2009 - 16:42:37 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı bayan rock albüm sanatçısıdır.... bunu kimse göz ardı edemez veya muallakta kalarak karar veremez bu kesindir.. nedir; sizin başarı kıstasınız farklıysa... türkiye de ve dünyada müzik adamlarının başarıları durumları albüm satış rakamları, verdikleri konser bilet satışları, yaptıkları düetler gibi kıstaslarla ölçülür veya bilinir..

bu başarı nasıl oluştu

doğru ekip, doğru kişiler, doğru söz yazarı, doğru yapımcı, doğru aranjör, doğru mixer vsvs kısacası doğru çerçeve. sonuç olarak resmi gösteren çerçevedir.. bu sözüm düşünmeye açık

Türkiye'nin en iyi rock sesi midir? bence hayır değildir

Kırmızıyla berlittiğim kısımlar başarıyı değil, popülerliği gösterir. Senin mantığınla fazla satan albümleri, seyirciyle dolup taşan konserleriyle bu ülkenin popçuları rockçılarından daha "başarılı". Ben Şebnem Ferah'ı manipülatif olarak görüyorum. Duygu söm... pardon, duygulara hitap etmeyi çok iyi biliyo.

« Yanıtla #1269 : 15 Aralık 2009 - 16:57:50 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
populerliği getiren nedir? başarıdır
yani şöyle anlatayım beğeni alanında başarıyı, başarıda populerliğide beraberinde getirir. yolda geçen birine sattır 2 milyon albüm dediğini anlıyım.. evet bugün tarkanında beğeneni fazladır... sen bugün ajdarı beğeniyomusun ama populer

neyse tartışma çok gereksiz tr'nin bir numarası şebnemdir
      ▌▐

« Yanıtla #1270 : 15 Aralık 2009 - 17:17:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Tr'nin bir numarası şebnemdir diyerek onu sadece sen kendi terazinde yüceltebilirsin,ahmete sorsan Tarkan der,mehmete sorsan Sezen der.Böyle deli işi o bir numara,bu 5 numara demek sence de saçmalıktan öte bişey'mi allasen...
şebnem altyapı olarak rock müzik yapmakta,sözel açıdan bunu hissetiremedi hiçbir zaman,eksik kalan birşeyler vardı hep.Tr'nin insanları,damar diye hitap edilen şarkıcıların şarkılarını dinlediklerini göz önünde bulundurursak,öldümlü,bittimli şarkılar dinliyor,Şebnem de bunu rock altyapıyla yerine getiriyor,tabir yerindeyse "damar rock" yapıyor bu şarkıcımız.her iki kitleyi de avucunun içine alıyor.Başarı buysa,denilecek bi'şey yok,Tr gibi bi yerde...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1271 : 15 Aralık 2009 - 20:49:02 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
populerliği getiren nedir? başarıdır
yani şöyle anlatayım beğeni alanında başarıyı, başarıda populerliğide beraberinde getirir. yolda geçen birine sattır 2 milyon albüm dediğini anlıyım.. evet bugün tarkanında beğeneni fazladır... sen bugün ajdarı beğeniyomusun ama populer

neyse tartışma çok gereksiz tr'nin bir numarası şebnemdir

O zaman Şebnem'e oranla albümleri daha az satan Aslı, Özlem Tekin, Pamela Spence gibi isimler başarılı değil ya da daha az başarılı? Şebnem piyasada nasıl müziğin tuttuğunu bilip o müziği yapıyo, olay bu. seytan_nikahı'nın "damar rock" tabiri de direk Şebnem'in şarkılarını anlatıyo zaten. Eeee aşk acısının kanayan yara olduğu ülkemde adam gidip "Seviyorum Sensiz" dinleyip sevgilisine "Güle güle!" mi der, "Mayın Tarlası" dinleyip "Kalbim kanıyor, ne feci insansın sen!" mi, orasını var sen cevapla. Ayrıca popülerliği başarı getirmez illa ki. Senin örneğinden gidelim, Ajdar'ın popüler olduğunu söylemişsin. Başarı mı getirdi o popülerliği? Neyse, bu yazdıklarım kesinlikle şarkıcıyı karalama amaçlı değil; gözlemlerimi söylüyorum sadece ve yaptığı her şarkının bize "rock müzik" adı altında dinlettirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hepsi bu! Türkiye'nin en popüler "rockçısı" Şebnem Ferah'tır; ama kesinlikle -rock müzik kültürü altında düşünülürse- en iyisi, en başarılısı değil.

« Yanıtla #1272 : 15 Aralık 2009 - 22:36:41 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Özlem mi Şebnem mi?, Türkiye'de bir numara kim gibi sürekli konuşulan ve artık kabak tadı veren bu konuları bırakalım artık..

Albüm yarın çıkıyor...Umarım albüm çıktıktan sonra albüm üzerine mesajlarla devam eder konu.....

« Yanıtla #1273 : 15 Aralık 2009 - 23:04:43 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Özlem-Şebnem tartışmasından da çıktı konu.Şebnem'in tartışmasız Tr'nin en önde gelen şarkıcısı deniliyor.Bu aşk fazla sana.
Super_Sonic'e sonuna kadar katılmamak elde değil.Şebnem'i Tr'nin 1 numarası görenler:Şebnem,piyasa şarkıcısıdır ve albüm satamama kaygısıyla her türlü kesime hitap ediyor.Güçlü bir duruş sergilemesinin ardında,tavşan yüreği yatıyor zannımca.Yermiyorum,gözlemlerimi söylüyorum yalnızca ben de.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1274 : 15 Aralık 2009 - 23:42:57 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
cümle cümle yanıtlayayım daha anlaşılır olması açısından. gerçi bu konuyu kişilerle tartışmam gereksiz

O zaman Şebnem'e oranla albümleri daha az satan Aslı, Özlem Tekin, Pamela Spence gibi isimler başarılı değil ya da daha az başarılı?

Aynen öyle

Şebnem piyasada nasıl müziğin tuttuğunu bilip o müziği yapıyo, olay bu.

olaylara fazla takılma bence.. bu söylediğin çok saçma şebo bu olayı çözmüş bahsettiğin aslı özlem pamela çözememiş. sen düşünüyomusun ki özlemi pamelayı veya aslıyı bu müzik tutmaz diyerek masaya oturduğunu.... "tutmaz ama yinede çıkartıyım" her şarkıcı bu iş tamam diye çıkar ama parsayı kim toplar? yine ilk mesajımda dediğim noktaya geliyoruz herşeyden önce şebnemin ekibi mutfağı çok çok iyi olay aslında bu!! ilk mesajı keşke iyice kavrayıp daha sonra yorum yapsaydın.

seytan_nikahı'nın "damar rock" tabiri de direk Şebnem'in şarkılarını anlatıyo zaten. Eeee aşk acısının kanayan yara olduğu ülkemde adam gidip "Seviyorum Sensiz" dinleyip sevgilisine "Güle güle!" mi der, "Mayın Tarlası" dinleyip "Kalbim kanıyor, ne feci insansın sen!" mi, orasını var sen cevapla.

:)

kimin ne dediğini ve diyeceğini bilmem ben.. bu nasıl soru :)))  sen istanbul a bakıp şiirmi yazıyosun yoksa küfür mü ediyosun orasınıda sen cevapla :)))

Ayrıca popülerliği başarı getirmez illa ki. Senin örneğinden gidelim, Ajdar'ın popüler olduğunu söylemişsin. Başarı mı getirdi o popülerliği?

felsefeden gidelim arkadaşım

1. önerme : ateşin rengi kırmızıdır. doğrumu doğru kırmızı kalemde kırmızıdır öyeleyse kırmızı kalem ateştir. bumudur! populerliği tek bir şey sağlamaz. bunu sende biliyosun neyin cümlesini kuruyosun... her populer olan başarılı değildir ama her başarılı insan muhakkak populerdir

Neyse, bu yazdıklarım kesinlikle şarkıcıyı karalama amaçlı değil; gözlemlerimi söylüyorum sadece ve yaptığı her şarkının bize "rock müzik" adı altında dinlettirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hepsi bu! Türkiye'nin en popüler "rockçısı" Şebnem Ferah'tır

evet çok doğru

ama kesinlikle -rock müzik kültürü altında düşünülürse- en iyisi, en başarılısı değil.

ilk mesajıma dön bi daha bak istersen. "Türkiye'nin en iyi rock sesi midir? bence hayır değildir" demişim
Rock müzik kültürü senin bu kültürü yemiş yutmuşluğun belli ama şebnem en başarlı kadın rock şarkıcısıdır buna Apocalyptica "okey" vermiş gerçi onlar bu işin bilir kişisi deil ama senin kadar olmasada biraz tozunu yutmuşlardır heralde

e ayrıca neden bu başlığa her girişimde bir tartışma çıkıyor oda ayrı bir sorunsal :))
      ▌▐