Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219442 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1290 : 17 Aralık 2009 - 22:40:28 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Öyle ya da böyle albümü satıyor,dinleniyor,konserleri dolup taşıyor,klipleri izleniyor...Belki çok iyi bir sesi olmayabilir ama sırf sahip olduğu söz ve beste yapma yeteneği, duruşu,çalıştığı kadro ve iş azmi için Şebnem bunların hepsini hakediyor..

Özlem Tekin

« Yanıtla #1290 : 17 Aralık 2009 - 22:40:28 »

« Yanıtla #1291 : 18 Aralık 2009 - 00:19:30 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
bugün bende albümü edindim. klasik şebnem düzenlemeleri var yine albümde.
farklı müzik aletleri süslemelerde var bazı şarkılarda.. sözler yine aynı beğenilen tarzda.
müzikal anlamdada iyi çalışıldığı belli.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #1292 : 18 Aralık 2009 - 02:03:55 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
ROCK müziğin başarılı ismi Şebnem Ferah’ın, 4.5 yıl aradan sonra yeni şarkılarından oluşan albümünün internet üzerinden sınırlı sayıda satışa sunulan imzalı CD ve posterleri, satışa çıktıktan yarım saat sonra tükendi. Çıkış ve ilk video klip şarkısı “Yalnız” olarak belirlenen, sözleri ve müzikleri Şebnem Ferah’a ait 12 şarkının yer aldığı “Benim Adım Orman” albümü, 6 aylık stüdyo çalışması sonucunda tamamlandı.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1293 : 18 Aralık 2009 - 20:18:17 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
daha dinlemedim ama şebnemi albüm yapacak ve harika olmayacak..dünyada inanmam..bi an ömce alcam albümünü....

darısı özümün başına
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #1294 : 18 Aralık 2009 - 22:24:10 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
albümü eveli gece edindim :p iki üç tur attım sadece ve açılış parçası merhaba hariç dikkatimi çeken bi parça olmadı..sanki bi şarkının değişik versiyonlarınını dinliyomuşum gibi hissettim(: bikaç yıl sora daha bi dikkatli dinlerim artık(:
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #1295 : 18 Aralık 2009 - 22:26:38 »

« Yanıtla #1296 : 19 Aralık 2009 - 12:07:31 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
vaoov 'insanlık' şarkısı çook sağlam olmuş. ilk ilkel anarşik kabileleri anlatıyor resmen. çoğaldıkça kirlendik, unuttuk barışça yaşamayı, karşılıklı yardımlaşmayı. neden?

Diyor: ''İnsandık kul olduk. Masumdu gözlerimiz. Savrulduk her birimiz insanlığa ne oldu?''

Aynıydı gökyüzümüz,
savrulduk her birimiz insanlığa ne oldu
Masumdu gözlerimiz
Adildi kalplerimiz insanlığa ne oldu
Ormandık kül olduk
İnsandık kul olduk
Kaybettik savrulduk
Ayrıldık haykırmadık biz
Farklıydı seslerimiz
Aynıydı gerçeğimiz insanlığa ne oldu
Berraktı umutlarımız
Çekingendi hırslarımız insanlığa ne oldu
Ormandık kül olduk
İnsandık kul olduk
Kaybettik savrulduk
Ayrıldık ayrı kaldık
Ormandık kül olduk
İnsandık kul olduk

Şebnem Ferah bu sözleriyle ne kadar 'güzel insan' olduğunu gösteriyor.
Saygılar ona. :happy:

''yalnız''

dinlediğim ilk şarkısı. girişini çok beğendim, başlardaki 'sokak sesleri' şarkıya hoş bir hava katmış.
___

henüz hepsini dinleyemedim ama tüm ayrıntılarıyyla içmek istiyorum onu.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009 - 13:25:28 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #1297 : 19 Aralık 2009 - 13:26:18 »

Çevrimdışı schulechan

• Deneyimli Üye
  • dark is the sunlight
ben de albümü beğenenlerdenim diğer albümlerin tadını pek vermesede yine de hoş olmuş hakkını yememek lazım...

« Yanıtla #1298 : 19 Aralık 2009 - 14:07:44 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"Merhaba" albümün kesinlikle en en en iyisi.Sesi hiç rahatsız etmiyo özellikle nakaratını çok sevdim nakarattan sonra gelen vokaller parçayı 10 numara yapmış müzik falan hepsi çok iyi tüylerimi diken diken etmeyi başardı.Dinlerim ben bunu sık sık :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1299 : 19 Aralık 2009 - 15:34:55 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
"Benim Adım Orman" Şebnem Ferah için basit kaçan bi şarkı.. (Bence !)
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #1300 : 19 Aralık 2009 - 16:43:14 »

furkiii

• Ziyaretçi
albümü çokça dinledim,artık şebnem ve albüm hakkında daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilecek hâle geldim diye de düşünüyorum..=) önceye göre çok daha pozitif düşünüyorum,bir karşılaştırma yapmak gerekirse albüm ne kelimeler yetse'ye ne de can kırıkları'na benziyor..kadın albümüne de benzemediğini belirterek daha çok akck ve perdeler albümleri arası bir yere denk gelir diye düşünüyorum..şebnem ferah'ın aşk temasına odaklattırılmasına neden olan kelimeler yetse'ye benzememesine ayrı olarak sevindiğimi belirtmeliyim,aslında o albümde de sevdiğim şarkıları olmasına rağmen o albümle birlikte türeyen konserde "mayın tarlası" çalın diye haykıran yeni nesil şebnemciler yerine şebnem'in akck zamanında,perdeler zamanında hitap ettiği kitleye ve ona yakın kitlelere hitap edeceğini düşündüğüm bir albüm..bu nedenle şebnem ferah olduğu için iyi bir satış rakamı yakalayacağını düşünüyorum ama aşk temasından ziyade,bir olgunluk albümü olduğu,başından geçenleri birebir aktarmak yerine daha bir ortak paydada buluşturmayı sağlayan sözleri,bir hitten ziyade de dinledikçe alışılan ve sevilen şarkıları barındırması sebebiyle çok geniş bir kitlenin seveceğini düşünmüyorum..

öncelikle can kırıkları'nı hoşçakal diye bitiren şebnem, bu albümünü merhaba ile açıyor, merhaba gerçekten ilk dinleyişlerde en çok dikkat çeken parça,aynı zamanda da albümün en hareketli parçası.."hayattan,hayallerinden,istediğinden bahset;düşünden,düşündüklerinden hepsi olmuş farzet" şeklindeki nakaratı hem akılda kalıcı hem de çok güzel olmuş,sade sözler ama gayet hoş,olduğu gibi sevmek ve olduğu gibi gelmek de çok güzel gitmiş şarkıya,sözlerini de müziğini de sevdim,her yönüyle sevdim..

benim adım orman'ı dinlemeden önce açıkçası şebnem'in bu cümleyi nasıl bağlayacağını merak ediyordum ki bence onu da gayet şık bir şekilde yapmış..albümün en iyisi değil ama bence iyi şarkılarından,dinlenesi oldukça..

yalnızda kullanılan enstrümanlar çok hoşuma gitti,müziği sevdim;sözleri biraz klasiğe yaklaşsa da yine de güzel..

istiklâl caddesi kadar'ın sözlerini "istiklal caddesi kadar" sözü dışında gayet sevdim,keşke oraya başka bir şey koysaymış şebnem,sanki sırıtıyor gibi diğerlerinin içinde; yine de özellikle geceleri dinlemesi keyif verecek bir şarkı.."düşünüyorum ne kadar sevmiş olabilirim" gibi basit görünen ama anlamlı ve yaralayıcı kısmı çok hoşuma gitti..

eski de sevdiğim parçalardan,sözler yine güzel,akustik hâli de diğer hâli de dinlenesi olmuş benim için..

mahalle,sözleri itibariyle sanırım albümün en orjinal parçası,müziği ve metin türkcan'ın katkıları da bir o kadar güzel olmuş..albümün en iyilerinden biri,çok dinleyeceğimi sanıyorum..=)

ateşe yakın maalesef en başta bahsettiğim mayın tarlası ekibini mutlu edecek bir şarkı..albümde en hoşlanmadığım şarkı; ama tahminim genel olarak oldukça benimseneceği..

serapmış da albümün en tatlı parçası..aslında çok üzgün bir parça sözleri itibariyle ama şebnem gerçekten çok tatlı söylemiş..özellikle geceyarısı yalnız bir yolda araba kullanırken mükemmel gidecek bir şarkı olmuş diye düşünüyorum..hatta bu sözleri ben yazmalıymışım gibi düşündüm dikkatlice dinlerken,yaşananların özeti gibi insanı düşündüren (ki sözlerin bittiği son bölümde bu daha yoğun oluyor) bir parça,albümde en çok sevdiğim şarkılardan biri,hatta şu an o ruh hâlinde olduğumdan en sevdiğim şarkı an itibariyle..=)

insanlık da şebnem'in toplumsal şarkı yazma konusundaki başarılı örneklerinden biri niteliğinde..can kırıklarındaki ben bir mülteciyim veya zaman geçip gidiyor kadar etkileyici değil ama yine de özellikle sözleri itibariyle yerli yerinde olmuş..

bazı aşklar da maalesef ateşe yakın'ın bir kopyası gibi,sevemedim onu da hiç..

uçurtma'yı başlangıçta sevmiştim,şimdiki görüşüm fena değil şeklinde,en güzel şarkısını yazmasını merakla bekliyorum.=)

birçok yerde okuduğum gibi şebnem'in en kötü albümü değil bana kalırsa..en iyi albümü de değil; ama kelimeler yetse'den ve can kırıklarından daha çok hoşuma gitti..can kırıkları ilk dinleyişte daha çok dikkat çeken;ama sonra sıkılma durumu yaratan bir albümken;benim adım orman, dinledikçe daha çok sevilen ve hit parça barındırmayan (belki biraz merhaba hit sayılabilir),bir olgunluk albümü olmuş..kelimeler yetse'deki gibi aşk üzerine bir yoğunlaşma yok,yine belirttiğim gibi bazı olaylardan çıkarılan tecrübeler üzerine geneli kapsayacak şekilde yazılmış sözler var; aşk hiç mi yok..? tabii ki var; ama şebnem ferah'a has bir kullanımmış gibi üstüne yapışacak şekilde değil,bugün hemen hemen tüm albümlerde hissettiğimiz kadar,bunun altında da yaşanılan olaylar sonunda elde edilen tecrübelerde aşkın da önemli payının olması yatıyor..

öyle olağanüstü,inanılmaz,müthiş bir albüm değil ama güzel bir albüm,dinledikçe sevdim..
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009 - 16:51:40 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1301 : 19 Aralık 2009 - 18:14:19 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Sanırım Şebnem bu hafta Okan'ın konuğu ?

Umarım öyledir..

Ciddi ciddi beklicem çünkü..
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #1302 : 19 Aralık 2009 - 22:58:13 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Müzik piyasasına Candan ve Şebnem bereket getirdi

Candan Erçetin'in beş yıl aradan sonra çıkardığı 'Kırık Kalpler Durağı' adlı yeni albümüyle rock'çı Şebnem Ferah'ın 'Benim Adım Orman' adlı çalışması Unkapanı'nı canlandırdı
Türkiye'nin kendi kulvarlarındaki en önemli kadın besteci, yorumcu ve söz yazarlarından Şebnem Ferah'ın 'Benim Adım Orman' ile Candan Erçetin'in 'Kırık Kalpler Durağı' isimli yeni albümleri, müzik marketlere büyük hareket getirdi. İlk günden itibaren 100 bin adet sipariş alarak Unkapanı'nı canlandıran iki sanatçının, aynı plak firmasında olması da dikkat çekti. Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan iki albümün de piyasaya çıkış tarihi 16 Aralık'tı.

İmzalı albümler tükendi
Radyolarda aynı anda çalmaya başlayan Şebnem Ferah'ın 'Yalnız' isimli şarkısı ile Candan Erçetin'in 'Kırık Kalpler Durağı' isimli parçası, ilk günden itibaren dinleyiciler tarafından en çok istenilen parçalar arasına girmeyi başardı. Bu arada Şebnem Ferah'ın internetten sınırlı sayıda satışa çıkan imzalı albümleri de tükendi.

Kırık kalpler durağı
Sözleşmeden buluşuverir kırık kalpler Anlatılmaz ama ordadır bütün dertler Gönül kırgınlıkları hayat haksızlıkları Kader yalnızlıkları çeken bütün kalpler Gönül durgunlukları hayat yorgunlukları Şehir yalnızlıkları çeken bütün kalpler Kimini yakıp geçen aşklar incitmiş Kimini yanlış kararlar yıkıp geçmiş Kimine yakın dostu ihanet etmiş Kimi hayatın sillesini yemiş Kırık kalpler durağında inecek var Eteğindeki taşları dökecek var Doldurun kadehleri içelim beraber Yılların yorgunluğu geçene kadar Kırık kalpler durağında inecek var Yüreğindeki dertleri dökecek var Doldurun kadehleri içelim beraber Yılların yorgunluğu geçene kadar Kendini eğlenmeye verir kırık kalpler Sanki unutulurmuş gibi büyük dertler

Yalnız
Kimbilir neler neler geçti başından Kimse böyle yalnız olamaz Anlat birer birer tut ellerimden Kimse böyle küskün olamaz Çizgi çizgi yüzünde Gölgeli gözlerinde Ağır sessizliğinde Neler neler var Ne hikayeler var Her bahar öncesinde Kardelene dönüşmeyi Kopmayı koparılmayı anlat Karanlıkla dans etmeyi Sonra ölmeye yatmayı Kahpe dünyayı anlat anlat Titreyen çenende dünya devrilmiş Kimse böyle üzgün olamaz Gözlerin dolu dolu hayatın da öyle Kimse böyle yorgun olamaz Her göz pınarında Duran o gözyaşında Akmaya hazırlanan Neler neler var Ne hikayeler var Her bahar öncesinde Kardelene dönüşmeyi Kopmayı koparılmayı anlat

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2009/12/19/muzik_piyasasina_candan_ve_sebnem_bereket_getirdi

« Yanıtla #1303 : 20 Aralık 2009 - 00:22:11 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Disko kralı başlıyor bakalım Şebnem var mı bu gece?  =)

« Yanıtla #1304 : 20 Aralık 2009 - 00:26:54 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Disko kralı başlıyor bakalım Şebnem var mı bu gece?  =)

Konukları saydı maalesef Şebnem Ferah yok  :((

Neyse Moğollar teselli olur belki  =)