Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219396 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1320 : 24 Aralık 2009 - 20:27:36 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tekrar kendisini dinlemeye başladım son albümle birlikte.Ayrıca albümün değeri zamanla anlaşılıyor.En yakın zamanda albümünü edineceğim.İyi olmuş.Beklediğimden daha iyi.Belki Şebnem aynı şeyi yapıyor kendini tekrar ediyor ama bu albüm bende öyle bi etki yaratmadı nedense rahatsız da etmedi o yüzden tekrar gündemimde kendisi :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

« Yanıtla #1320 : 24 Aralık 2009 - 20:27:36 »

« Yanıtla #1321 : 25 Aralık 2009 - 18:23:22 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
kendini tekrar ediyor deniliyor da.. farklı olarak ne yapmalı ki..

o böyle iyi ve diğer insanlar arasından kolayca kendini farkettirebiliyor zaten..
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2009 - 18:25:55 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #1322 : 25 Aralık 2009 - 18:42:28 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

o böyle iyi ve diğer insanlar arasından kolayca kendini farkettirebiliyor zaten..

Farklı konulara değinebilir, farklı sözler yazabilir, farklı altyapılar deneyebilir... -bilir de -bilir... Ama onu sevenler böyle sevdiği için ne onlar değişmesini ister, ne de kendisi. Bu onun kimi insanlara göre kendini yenilemediği gerçeğini değiştirmez, o ayrı.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1323 : 25 Aralık 2009 - 20:24:26 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
"Yalnız" ve "İstiklal Caddesi" mükemmel parçalar..

Ancak albümde "Can Kırıkları" veya "Ben Şarkımı Söylerken" gibi ortalığı kopracak bir şarkı yok...Yinede çok iyi bir albüm.

« Yanıtla #1324 : 26 Aralık 2009 - 10:49:39 »

Çevrimdışı drown

• Cool

Farklı olarak birsürü şey yapabilirsoru mu bu şimdi?

Herneyse albümü edindim.Buket Doranın fotoğrafı ne öyle ya çok kötü çıkmış.Ayrıca Şebneminde bi kaç fotoğrafı gerçekten çok kötü.İçeriğine birşey demiyorum :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1325 : 26 Aralık 2009 - 19:58:25 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
albümü sindirim sistemimin bütün imkanlarını kullanıp sindirdikten sonraaaa :D sıra geldi boşaltıma :D :
şimdi ilk ve genel olarak sözlerden başlıyım, şarkıların sözleri güzel olsa da yer yer basitleşiyor, bunun sebebi olarak da bnm aklıma ilk sezen aksu geldi, önceki albümlerdeki şarkıların yarısından fazlasının sözlerinde sezen aksu'nun parmağı vardı ama bunda hepsi şebneme ait olunca olmuş bi şeyler :D
fotoğraflar da bi tanesi hariç kötü, o da zannımca fotoğrafların en sonuncusuna tekabül ediyor :D

gelelim şarkılara..
'merhaba' yı çoğu kişi beğenmiş ama ben dinlerken başım ağrıyo valla :D
'benim adım orman' güzel..
'yalnız' iki kelimeyle çok güzel, tek kelimeyle süper :D

'istiklal caddesi kadar'
"İstiklal Caddesi Kadar" demeseymiş tadından yenmezmiş bu parça.

'eski' diğerleri varken 'eski'ye gerek yok :D
'mahalle' favori şarkım diyebilirim zannımca 2. klibi hakediyo.. ama 'kalbimin topraklarına mezarlar kazdım'dan sonra daha anlamlı bi cümle bekliyodum :D
'ateşe yakın' bana uzak olsun :D eh işte..
'serapmış'.. sözleri güzel, müzik serapmış :D
'insanlık' sonradan sindirmeye başladığım ama bunun için kendimi kınadığm favori şarkılarmdan
bazı aşklar,uçurtma, eski-2.. bunları hep es geçtim pek de güzel değiller..

..genel olarak albüm güzel, ve eminim ki gün geçtikçe daha da sevecğm, ama şimdilik bu kadar.Bi de şu disko kralı, beyaz konusuna ben de çok taktım sırf beyaza kimler geliyomuş reklamını göreyim de öğrenyim diye dün hanımın çiftliğini izledim :D ama bu hafta da çıkmasa bile doğal daha 1.5 hafta oldu ama işte merakla beklediği bi albüm olunca haftalar geçmiyo :D Son olarak daha önce aynı şebnem mi başka şebnem mi diyodum, farklı geldi :D farklı olması için bence sözlerin ya da tarzın farklı olması gerekmiyo, onları farklı olanları görüyoruz zaten, neyse, bazı şarkıların vokali farklı geldi onu söyliyim dedim :D ..
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009 - 20:03:32 Gönderen: O®haN »
schhh..

« Yanıtla #1326 : 26 Aralık 2009 - 20:02:44 »

Çevrimdışı drown

• Cool
bunun sebebi olarak da bnm aklıma ilk sezen aksu geldi, önceki albümlerdeki şarkıların yarısından fazlasının sözlerinde sezen aksu'nun parmağı vardı ama bunda hepsi şebneme ait olunca olmuş bi şeyler :D

Sezen Aksunun sadece "Kadın" albümünde parmağı var :) Diğer albümlerinde Sezen parçası yok ki Şebnemin :)

« Yanıtla #1327 : 26 Aralık 2009 - 21:19:01 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..

Sezen Aksunun sadece "Kadın" albümünde parmağı var :) Diğer albümlerinde Sezen parçası yok ki Şebnemin :)

evet öyleymiş .lol. valla konser albümünde bazı şarkıların söz kısmında sezen aksu yazıdığını hatırlıyodum ama hangi şarkıları olduğunu hatırlamıyodm :D herneyse demek ki sebep sezen aksu değilmiş :D
schhh..

« Yanıtla #1328 : 28 Aralık 2009 - 19:37:16 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
“BENİM ADIM ORMAN” ALBÜMÜYLE 4.5 YILLIK HASRETİ SONA ERDİREN ROCK MÜZİĞİN SEVİLEN İSMİ ŞEBNEM FERAH, KONSER MARATONUNA NE ZAMAN BAŞLIYOR?..

Türk rock müziğinin en önemli isimlerinden Şebnem Ferah’ın 'Benim Adım Orman' albümünün gala konserleri başlıyor.

Şebnem Ferah, 6. stüdyo albümü 'Benim Adım Orman'ın dinleyicilerine ulaşmasıyla birlikte, ilk etapta İstanbul, İzmir ve Ankara'da müzikseverlerle buluşacak.

Ferah, klavyelerde Ozan Tügen, gitarda Metin Türkcan, bas gitarda Buket Doran, davulda Aykan İlkan ve geri vokalde Ceren Akyıldız'dan oluşan grubuyla birlikte, yeni ve eski albümlerinden şarkılarla özlenen performansını sergileyecek.

Ferah'ın konser takvimi şöyle:
- 9 Ocak İstanbul-Bostancı Gösteri Merkezi
- 17 Ocak İzmir -Atlas Pavyon
- 22 Ocak Ankara -Anadolu Gösteri Merkezi

http://www.ucankus.com/detay/57598/benim-adim-orman-albumuyle-45-yillik-hasreti-sona-erdiren-rock-muzigin-sevilen-ismi-sebnem

« Yanıtla #1329 : 28 Aralık 2009 - 21:27:17 »

« Yanıtla #1330 : 28 Aralık 2009 - 21:38:05 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
http://www.seboistnet.com/

Geri dönüyolar sanırım :)

Uzun zamandır var o yazı...Yanlış hatırlamıyorsam site kapandıktan 1 ay sonra yazmışlardı.

« Yanıtla #1331 : 29 Aralık 2009 - 00:42:04 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Üç dört gündür sürekli dinliyorum sanırım baştan sona albümü deli bağımlılık yarattı diyebilirim."Bazı Aşklar" hariç albüm sevilesi yer yer ölünesi :) "İstiklal Caddesi Kadar" hala favorim hepsinden çok çok ayrı."Yalnız" ve "Mahalle" de diğerleri arasında ayrı bi yer edindi kendilerine.Özellikle Şebnemin çığlıklarını hiç sevmesemde "Mahalle"nin sonundaki çığlıklar on numara olmuş."Yalnız"da ki son kahpe diyişine de hasta oldum :)

« Yanıtla #1332 : 30 Aralık 2009 - 23:18:18 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009 - 23:19:15 Gönderen: tekin ali »

« Yanıtla #1333 : 30 Aralık 2009 - 23:23:25 »

furkiii

• Ziyaretçi
teşekkürler tekin ali..kesinlikle aklına ve diline çok hakim biri şebnem,şarkı sözleri kadar,röportajlarındaki yerli yerindeki yanıtlarını da seviyorum..=)

« Yanıtla #1334 : 31 Aralık 2009 - 07:04:59 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Albüm hergün ayrı bi hit çıkarmakta benim için :) "Can Kırıkları" ve "Kelimeler Yetse" benim için uygun albümler değildi zaten."Perdeler" de bence diğerleri arasında zayıf kalıyor. Bu albüm "Kadın" ve "AKCK" ile yarışır benim için hatta ilk sırayı bile alabilir.Sözler Şebnemin değilmiş gibi geliyor demiştim başta da bu sefer öyle dolambaçlı yollar yerine direkt söylemiş söylemek istediklerini Şebnem.Her parçada vardır eminim ki bu vurucu sözlerden bir kaç tane.

"Dünyanın bütün günlerinden en güzel günü bugün olsun"  Merhaba

"Yeşildim olabildiğince yaşlandım maviye değince"   Benim Adım Orman

"Uzaklara dalıp gitme gözlerin de dolmasın kimse böyle yalnız olmasın"  Yalnız

Özellikle yukarıdaki bu basit anlatımına rağmen beni fazlasıyla etkiledi.Her yöne çekilebilmesi en güzel özelliği sanırım.Hatta "Yalnız" ın bütün sözlerini bu vurucu sözler kategorisine ekleyebilirim.

"Düşünüyorum ne kadar sevmiş olabilirim düşünüyorum sen ben gece ve bir yol başka bir şey yok elimde hafızamda düşünüyorum ne kadar yer etmiş olabilir"

İstiklal Caddesi Kadar. Umursamazlık hoş istiklal caddesi kadar kısmı olmasa bence çok daha cool olurmuş.

"Mahalle" ve "Serapmış" da bütün olarak çok iyi.Özellikle Mahallenin kalbimin topraklarına mezarlar kazdın diyerek başlaması fazla etkileyici ve iddialı.Bu albüm benim gözümden daha uzun süre düşmez :)