Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219410 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1605 : 12 Haziran 2010 - 15:48:51 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
serapmış ve ateşe yakın'ın melodileri günlerdir dilimde. 2 si de güzel şarkı.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

Özlem Tekin

« Yanıtla #1605 : 12 Haziran 2010 - 15:48:51 »

« Yanıtla #1606 : 12 Haziran 2010 - 15:55:59 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Şarkının ismi "Eski" diye illaki harabede mi çekmesi gerekiyor !!! :D

Videoyu görmeden dili keskinleştirmek :p

Hayırlısı :D

« Yanıtla #1607 : 12 Haziran 2010 - 16:04:17 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Şebnem'in "O Dünyada" diye Deniz Kızı2nda kullanılan bir parçası var,bilen var mı?
O parça,uyarlama mı,yoksa orijinal mi?
En ve tek sevdiğim Şebnem parçasıdır o ayrıca  .klbk.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1608 : 12 Haziran 2010 - 16:13:47 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Şebnem'in "O Dünyada" diye Deniz Kızı2nda kullanılan bir parçası var,bilen var mı?
O parça,uyarlama mı,yoksa orijinal mi?

Part Of Your World

Sözleri birebir tercüme olmasa da fikir bazında aynı manayı kucaklamakta.

« Yanıtla #1609 : 12 Haziran 2010 - 16:16:49 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye

Part Of Your World

Sözleri birebir tercüme olmasa da fikir bazında aynı manayı kucaklamakta.

ben de link arıyordum ki yazmışsın :) Bu arada klip olayı çok iyi oldu(sanki bilmiyordum bu gün çekileceğini :D ama iyi oldu işte :P)
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2010 - 16:17:26 Gönderen: DiviNeSouL »

« Yanıtla #1610 : 12 Haziran 2010 - 16:29:22 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
serapmış ve ateşe yakın'ın melodileri günlerdir dilimde. 2 si de güzel şarkı.

inanılır gibi diil :D

« Yanıtla #1611 : 12 Haziran 2010 - 16:51:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
inanılır gibi diil :D
en son bestesinin söz yazarıyla şebnem yüzünden araları bozulduydu face de..bi de gelmiş ne diyor baksana hahaha
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #1612 : 12 Haziran 2010 - 17:00:11 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
aman  dangalaktır bu fırat..özlem yüzünden de beni silmişti face inden :D

« Yanıtla #1613 : 13 Haziran 2010 - 06:32:18 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

Dipnot:Şebnemin kendı muzıgı hakkında sozlerıyle ılgılı ılerı surdugu dusunce  kendınce haklı olaıblır ama  bır rock muzıkten bahsedıyorsak en az  sound kadar sözlerinde önemi vardır.ikisi birbirinden ayrılmayan ve birbirini tamamlaması gereken öğelerdir.Öyle ya da  böyle şebnem ılk basladıgı gunden berı  buutun sarkılaırnda ıcınde yansıttıgı duygusunu gıttıkce  daha uzun ya da  yasının geregınce daha cesıtlı kavramlarla  analtmaya calısmıstır.Ama soylemek ıstedıklerı baktıgı bakıs acısı hıc bır zaman degısmemıstır.Zaman ıcerısınde  anlatmak ıstedıklerı degısmeyen ınsan var mıdır?hele kı bu sahıs bır ''sanatcı'' kavramını tasımaya calısıyorsa...

''Bu kalabalıgın ıcınde  yapayalnız hissetmektense...''

"aşk acısı"ndan bile! kurtulamayarak mütemadiyen kıvranan kesime hitap eder albümlerindeki sözler..
şebnem ferah' dinleyenler kötüdür.. hepsi aşk acısı çeker veya aşk acısı kötüdür kesinlikle demiyorum..!
gözümdeki genel duruştan bahsediyorum...
ayrıca "rock müzik" dinlediğine şaşılası tipler ile karşılaşıp kimleri dinliyorsun diye sorulduğunda birçoğu

"Şebnem Ferah" der..

bu durumuda en iyi şu sözler açıklar...

"şebnem=gunumuz genclıgının ilan ettigi en buyuk populer ıkondur..."

düz çizgi düz..dümdüz...

saygılar efem.. (:

Tekrar tekrar özlüyoruz bu iki kişiyi..Fikirlerim kendileriyle pek bir uyuşurdu Gizem'le hemen hemen her konuda hemfikir olurduk.Kendisi de aşkitosu Arda'yla hemfikir olurdu.

Burda,anlatmak istediklerimi çok özlediğim bu kişilerin düşünceleri üzerinden paylaşıyorum sizlerle...

Bu arada özel teşekkürlerim arasında kendisini yazmayı unuttuğum için kendisi burda olmasa da Arda'dan özür diliyor,teşekkürler ediyorum kendisine.
Zira,yeri benim için ayrı olan insanlardandır kendisi ve "Secret"ım her zaman öyle kalacak... :::::

Alıntı
"şebnem=gunumuz genclıgının ilan ettigi en buyuk populer ıkondur..."

işin özü budur...Nostalji yapayım dedim ve de bu başlığı seçtim :D

« Yanıtla #1614 : 13 Haziran 2010 - 09:47:34 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
en son bestesinin söz yazarıyla şebnem yüzünden araları bozulduydu face de..bi de gelmiş ne diyor baksana hahaha
sercan'la benim aram mı bozulmuş. bizim niye haberimiz yok, sen biliyorsun da :)) yanlış istihbarat şenay düdek :))
aman  dangalaktır bu fırat..özlem yüzünden de beni silmişti face inden :D
evet mutlu mesut 2-3 gün geçmişti. ekledik yine. eski günlere döndük:/ peah!

Ayrıca, ben şebnem ''düşmanı'' değilim. Müzikle az-çok ilgilendiğim için bir çok bestesi bana aynı gelir. Bunu hep dile getirdim. Can kırıkları haricindeki tüm albümleri bana göre kendini tekrarlamaktan ibaret. Bu albüm hakkındaki fikrim hala değişmedi. Ama içinde güzel şarkılar yok değil.

« Son Düzenleme: 13 Haziran 2010 - 09:52:09 Gönderen: FIRATESER »
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1615 : 13 Haziran 2010 - 10:27:36 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Tekrar tekrar özlüyoruz bu iki kişiyi..

Sen de kaybol seni de özlesinler...

.bye.

Şebnem Ferah müzikal anlamda geçmişi son derece sağlam olan biri. Müziği amatör olarak hayatına soktuğu anlardan itibaren "rock" dinleyip çaldığı için albümlerine dair bir takım değişiklikleri görebilmek adına ayrıntılara bakmamız gerkiyor. Kadının ana tavrı çok değişmiyor. Popüler isimlerden her albümde değişik bir şeyler beklenebiliyor ama misal Metallica'dan böyle değişiklikler beklenmiyor. Yapısına hakim olan müzik çok dominant olduğundan şarkı formatlarıyla bu açığı kapatmaya çalışıyor. Her albümünde mutlaka bir farklık oluyor. Melodik olarak, düzenleme olarak... Sound olarak değil şarkıya bakış açısıyla, söylemek istedikleriyle kendisini yeniliyor.

Hayatına giren her şeyden bir resim, bir sonuç, kendince hoş bir anlatım çıkarıp onu müzik, insanlarla paylaşabileceği herhangi bir şey haline getirmekten geçiyor yaşam biçimi. Hayat ona ne sunuyorsa iki albüm arası hayatta payına ne düşmüşse bunları müzik haline getirip kaydediyor.

Şöyle de bir ifadesi var sevdiğim; "Hayatında her şey sana olabilir. İstediğin her şeyi çalışırsan elde edebilirsin. Yeter ki sen kapılarını açık bırak. Bir şeylerin sana ulaşmasına izin ver. Sen de ulaşmaya çalıştığın şey için çabala."

« Yanıtla #1616 : 13 Haziran 2010 - 16:07:31 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Biraz önce "star panorama"da izledim Şebnem'i.

Böylesine sağlam bir gruba sahip olduğu için çok şanslı  :)

« Yanıtla #1617 : 13 Haziran 2010 - 19:46:16 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

Sen de kaybol seni de özlesinler...

.bye.

Kaybolanlar özlenir her zaman,burda herkes hemfikir ama,ben ait olduğum yerdeyim...Büyük bir aksilik olmadığı sürece,daa uzun yıllar özlemeyecek kimseler beni...Ben buraya AİTim...

Ortaya:

Şebnem Ferah'ı bundan 5 yıl öncesine kadar dinlerdim,hatta DVD ve Can Kırıkları albümlerini ilk çıkmış olduğu hafta alacak kadar da fanatiktim.Ama sonra tekdüzeliğin bana göre olmadığı anladım ve aslında sadece bir parçasını dinleyerek diğer 60 küsur albüm parçasının gidişatını kestirmem de hiç zor olmadı..Ben böyle düşündükçe kanatsız melek'imle aynı kafa yapısına ait olduğumuzu anladım,samimiyetimiz bu kadından ötürü daa da ilerledi ve en iyi anlaştıgım kişiyle kafa yapımızın uyuşması da açıkçası büyük bir mutluluktu benim için...Ayrıca,Arda'yla elektronik müzik dışında pek uyuşmasak da Şebnem konusunda da hemfikirdik,zira kendisinin müzik konusundaki bilgisine gözüm kapalı uyarım.Ayrıca,dün akşam başlığın büyük bir kısmını okudum da,bu başlık da başından beri sabit görüşe sahip sadece Burçin ve Furkan'mış bunu da farkettim.Hemen hemen diğer herkesin fikirleri değişiklik göstermiş,ya önyargı sebebiyle ya da başka sebeplerden ötürü...
Değişik müzik tarzlarını dinleyicisine sunan benim için bişeyleri başarmış insandır.Metalica da sevmem zaten,o da herkesin kendi zevkini yansıtır.
Aslında bu başlığa sadece kanatsız melek gibi "sevmiyorum" deyip geçmek vardı ama,o yaşımı çoktan geçtiğimden ötürü gerekli açıklamayı yapmak istedim.Nasıl sevenleri bu başlık da sürekli 2-3 mesajdan sonra sevgilerini dile getirmişse veya başka bir başlıkta,sevmeyen insanlar da sanatçıyı yermeden fikirlerini her 2-3 mesajda belirtmesinde zarar görmüyorum açıkçası...

« Yanıtla #1618 : 13 Haziran 2010 - 19:55:29 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
dvd 5 yıl önce çıkmadı ki..

« Yanıtla #1619 : 13 Haziran 2010 - 19:59:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
En son 5. solo albümünü 2005'te aldım,2007'de kadar dinlemedim,daa sonra DVD çıkınca yapmış olduğu işi görmek istedim.DVD çok başarılıydı,onu da söyliyim.Görsel olarak ve seyircinin coşkusu olarak herşeyiyle 10/9 luk bir çalışmaydı.