Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219425 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #2070 : 06 Şubat 2011 - 13:51:43 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Rock müzikte getirisi yok Özlem'in? Güzel espri.

Neyse, bu albümü bir kez dinledim tam yorum yapamam fakat Şebnem coverı her dinlemeyle oturuyor diyebilirim. Bilenler bilir Şebnem Ferah'tan haz etmem çeşitli sebeplerden dolayı ama bu cover güzel bir cover.

Özlem Tekin

« Yanıtla #2070 : 06 Şubat 2011 - 13:51:43 »

« Yanıtla #2071 : 07 Şubat 2011 - 10:35:28 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
Espri değil..

Ozlem dinleyenler olarak "rock" dendiğinde azınlık oluyoruz resmen..Sokakta Sebnem bilinirliği tavan yapmıs Ozlem e oranla..Tıpkı Duman gibi..
Ben bugune kadar Ozlem e dair ne rock kelimesini duydum ne sarkıcı..ya oyuncu ya asi hepsi bu!
Rock müzik de bayan dendiğinde kısmen belki akla geliyor hasbelkader..
Getirisi cogunluga göre elbette yok ne bir ankette karsımızda ne tv de yapılan rock kadın zımbırtısında.
Kabul etmelisin serox!
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #2072 : 08 Şubat 2011 - 11:33:46 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Özlem'i dinleyen kitlenin bir azınlık olduğu kesin fakat bunun Özlem'in kendi türündeki geri kalmışlığı değil, alternatifliği sebep oluyor. Özlem belirli bir kitleye hitap ediyor. Kemik bir kitle, hani şu ne yapsa dinleriz kitlesi. Ki kendisi de bu durumdan şikayetçi değil ki bazı röportajlarında bunu belirtiyor. Bu onu "rock" müzikte getirisi yok diye damgalamaya sebep görmüyorum. Özlem hiçbir zaman, Şebnem, MorveÖtesi..vb gruplar gibi ne medya desteği aldı ne de herkesin istediği gibi müzik yaptı. Böyle bir azınlık olması normal.

« Yanıtla #2073 : 08 Şubat 2011 - 22:04:03 »

Çevrimdışı Sınır

• Aktif Üye
  • Hiç.
Şebnemin Nilüferle 'Erkekler Ağlamaz' şarkısına düet yaptığını biliyordum fakat dinleme isteğinde bulunup dinlememiştim...Ta ki geçenlerde sevdiğim mekanda hasbelkader dinledim. O an etkileyici geldi doğrusu. Belki bulunduğum mekan bunda etkili olmuştur diye de düşünmedim değil. Daha sonra şahsen klibiyle birlikte dinledim.. Güzeldi yine. Daa erkekler ağlamaz gibi absürt bir söylem'in bulunduğu bir parçayı seçmeyeydi iyiydi.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2011 - 17:30:36 Gönderen: Sınır »
..

« Yanıtla #2074 : 12 Şubat 2011 - 02:15:52 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
9 Mart'ta, Nilüfer & 12 Düet albümünün konseri var.

Güzel!

« Yanıtla #2075 : 21 Şubat 2011 - 16:18:54 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
12 Mart Ankara Anadolu Gösteri Merkezi
9 Nisan İzmir Arena

Bir de Bostancı Gösteri Merkezi patlatır sonra da Şenlikler....

« Yanıtla #2076 : 21 Şubat 2011 - 16:25:52 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Alıntı
Şebnem Ferah,  Efes Pilsen - Real Madrid maçında seyirciler arasındaydı..

Yalnız, fotolardaki Efes yazısındandır bu haberi yayınlamam..:) haber de sayılmaz..

Foto 1

http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fbid=10150146385508420&set=a.10150146385473420.336324.121179398419&theater

Foto 2

http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fbid=10150146385553420&set=a.10150146385473420.336324.121179398419&theater&pid=8008656&id=121179398419
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011 - 16:26:59 Gönderen: ARGo_ »

« Yanıtla #2077 : 23 Şubat 2011 - 19:43:42 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Tarih : 12.03.2011 20:00:00
Mekan : Anadolu Gösteri Kongre Merkezi
Bilet Fiyatları:945,50 TL (değil tabii ki daha belli değilmiş :)
Numarasız: 39,50 TL

- 6 yaşından küçükler giremez, büyükler bilete tabidir.
- Organizatör firma program ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.
- Kapı açılış 19:00 Konser: 20:00
- İlk 1.000 biletten sonra bilet fiyatı yükselecektir.

« Yanıtla #2078 : 24 Şubat 2011 - 13:18:42 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
izmir arena ne kadar acep?
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #2079 : 24 Şubat 2011 - 17:14:17 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
izmir arena ne kadar acep?

39,50 TL olur biletix fiyatı.

Ayrıca 6 şanslı ili kapsayan mini bir Türkiye Turnesi'ne çıkıyor.

Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, İstanbul, Adana...

Üstteki sırayla; 12-19 Mart, 1-9-16-23 Nisan konser tarihleri.

Istanbul konserinin Bostancı Gösteri Merkezi'nde olması kederlendirdi beni...

« Yanıtla #2080 : 24 Şubat 2011 - 20:18:56 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
bostancı bana da çok pis ters gelse de mali durumlar el verirse gitmeyi planlıyorum uzun zamandır şebnem'i dinlemiyorum fena olmaz :)
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #2081 : 24 Şubat 2011 - 20:21:11 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
SeRoX.v2 arkadaşım. burda hepimiz özlem tekini seviyoruz sanırım değilmi bunun tersi bir durum olduğunu zannetmiyorum.hepim iz özlem tekinin kişiliğini müziğini seviyoruz ondan dolayı burdayız zaten.ancak özlem tekini sevmek onun hatalarını dile getirmemeyi başka grupları sanatçıları yermeyi ve özlemi ilahlaştırmayi gerektirmez.bu özleme zarar verir sadece ve bizde kendimizi kandırmış oluruz.ben yıllardır özlem tekini dinlememe takip etmeme rağmen forumu yeni yeni takip etmeye başladım ama buna rağmen ben bile farkettim yazılarında objektif olamadığını.şebnem ferah rock müzikte en önemli isimlerden biridir türkiyede sevmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın.şebnem ferah türkiyenin en iyi vokallerinden biridir olağanüstü bir sese ve yoruma sahiptir.bunun aksini iddia eden yorumlar kötü niyetle yapılmış doğruluk payı olmayan dikkate alınmaya değer olmayan yazılardır ha şebnem ferah hakkında söylediklerim aynı özelliklerin özlem tekinde olmadiğı anlamina gelmez.özlem tekinde aynı şekilde türkiyenin en iyi vokallerinden biridir oda olağanüstü bir vokale ve yoruma sahiptir.özlem tekin evet gerçekten türk müzik piyasası için çok önemli adımlar atmıştır çok iyi albümler yapmıştır kalitesi tartışılmazdır ancak bu şebnem ferah yada mor ve ötesi için de geçerlidir.şebnem ferah ve mor ve ötesi mi çoğunluğun dinlediği istediği müziği yapıyolar??? bu cümleyi sarfetmeden önce bir kez daha düşün derim.mor ve ötesi de şebnem ferah da tıpkı özlem tekin gibi çok kaliteli işlere imza atmışlardır.türk müzik piyasasına bir kaç gömlek büyük gelecek albümler yapmışlardır.alternatif müziğin rock müziğin türkiyede yaygınlaşmasında en büyük rolü oynayan isimlerdendir her ikiside.özlem de aynı şekilde rock tabanlı müziğin kilometre taşlarındandır.
mor ve ötesi dünya yalan söyluyor albümüne kadar çok az kişi tarafından bilinen undergorund bir gruptu.o albümün gerçekten geniş kitlelere ulaşabilecek ayrıca da çok çok kaliteli bir albüm olması ve de promosyonunun tanıtımının adam gibi yapılması sonucu popüler hale geldi mor ve ötesi.ama o albümlerinden sonra mor ve öteside düşüşe geçti şu anda eski popülerlikleri yok çünkü daha sonra yaptıkları albümler bekleneni veremedi ha yine kaliteliydi albümleri ama çok geniş kitlelere hitap edebilecek şarkılar geniş renkli bir repertuar yoktu.tıpkı özlem tekinin öz albümü gibi.
şebnem feraha gelince.şebnem ferah insanlar rock nedir bilmezken 1996 yılında kadın albümünü yayınladı özlem tekin ve teomanla beraber alternatif rock müziğinin ilk uyanışını başlatan isimlerden biri oldu.ki her ikisine göre de daha sert takıldı her zaman.sert takılmak bir üstünlük değil yanlış anlaşılmasın.özlem tekin alternatif müziklerle rock müziğini harmanladı her zaman klavyelerle elektronik müziklerle zenginleştirdi müziğini.
teoman melodik pop rock takildı şebnem ferah ise işin biraz daha sert tarafındaydı her zaman.yani çoğunluğun istediği gibi müzik yapıyo demişsin de bu çok komik oluyo bundan ta 10-15 sene önceki müzik piyasasına sunduğu işleri düşününce.şebnem ferah kelimeler yetse albümüyle beraber müziğinide daha da sertleştirdi ve artık ifade tarzıda değişmeye başladı ama şebnem ferahı şebnem ferah yapan can kırıkları albümü oldu bi kere can kırıkları katıksız avrupai bir hard rock/heavy metal sounduna sahip albümdü.ve bu kadar zor bir albüm olmasına rağmen albümün kalitesi,geniş kitlelere ulaşabilecek şarkıların olması,şebnem ferahın sözel ifade tarzı  ve özellikle reklam ve promosyon konusunda da gereken herşeyin sonuna kadar yapılması şebnem ferahı ülkenin en popüler şarkıcılarında biri haline getirdi.ve konser dvd siyle de bu popülerlik tavan yaptı.ama bu şebnem ferahın çoğunluğun istediği müziği yaptığı ya da kalitesiz müzik yaptığı anlamına gelmez.hele de türkiyede ne tarz insanların piyasada olduğunu göz önünde bulundurursak bunu söylemek çok komik olur.şebnem ferah aksine duruşundaki istikrarı bozmadan bu kadar kaliteli ve sert işlerle bu kadar popülerlik kazanmasıyla taktir edilecek bir isimdir ve taktir edilmektedir zaten.zaten şebnem ferahın şarkılarıda yüksek sadakat yada manga yada daha başka gruplar kadar popüler değil satışlarıda o düzeyde değil.çünkü gerçekten sert ve algılanması zor bir müzik yapıyor.ve dediğim gibi soundu gerçekten çok kaliteli ve avrupai.
özlem tekine gelince.daha öncede belirtmiştim zaten özlem tekin 109876543210 albümüne kadar türkiyedeki en popüler rock şarkıcılarından biriydi albümleri ciddi bir satış grafiğine sahipti ciddi bir dinleyici kitlesine sahipti klipleri şarkıları sürekli dönerdi ekranlarda rock müziği başlatan isimlerdendi ve bi 8 yıl kadar zirvede devam etti.o zamanın gençliği için rock deyince teoman şebnem ferah özlem tekin ve bi kaç grup vardı sadece.aşk herşeyi affedermi yar bana varmadı duvaksız gelin bahar laubali yazmamışlar beni yakan aşkın aşka dair hep yek dağları deldim.hepsi hit oldu bu şarkıların o dönemlerde özlem tekinde farklı ve yenilikçi tavrıyla rock müziğinde önemli bir isimdi artık az önce şebnem ferah için söylediklerim özlem tekin içinde geçerli.oda duruşunu bozmadan müziğine her albümde alternatif soundlar ekleyerek istediğini yaparak kalitesinden ödün vermeden ve türk müzik piyasasına büyük gelecek albümler yaparak popüler olmayı başarabilmişti kaliteli müziği ve geniş kitlelere ulaşabilecek şarkılarıyla takdir kazanmıştı.ayrıca reklam promosyon işleride çok yerindeydi dağları deldim albümünün klipleri şarkıları bıktırana kadar dönerdi ekranlarda radyolarda.o zamana kadar zaten özlem tekin şebnem ferah ve teomanla aynı popülerliğe ve satış grafiğine sahipti aşağı yukarı.2004-2005 gibi artık rock müzik gerçek anlamda popüler olmuştu bu bağlamda eskiden beri bu işi sürdürenlerin patlama zirve yapacağı yıl olacaktı şebnem ferah ve teoman bunu başardılar kaliteli albümleriyle özlem tekinde başaracaktı çünkü 109876543210 özlem tekini sevmeyenlerin bile karşı durumayacaği kadar kaliteli bir rock albümüydü yer yer hard rock kokan bir albümdü.ve çok eğleneceli melodik bir albümdü.teoman daha slow şebnem ferah daha ağır daha depresifti özlem tekin şarkıları ise eğlenciliydi.o albüm aşık ve cinayetle bile patlama yapacak bir albümdü
zaten forumlarda herkes diyodu nasıl olduda cinayet ya da aşık 2005  yazında patlama yapmadı diye ortalığı inletmedi diye o kudrette bir albümdü ancak gel gör ki sıfır promosyonla sunuldu resmen çöpe gitti o albüm özlem tekinde bunu belirtti bunun üzüntüsünü duyduğunu belirtti suç onun değildi çünkü.bi okuyun forumları özlem tekine en mesafeli duranların bile bayıldığı bir albümdü o albüm ve o albüm sonrası yaşanan süreç ve özlem tekininde küsüp oyunculuğa ağır vermesi çok uzun süre müzik adına hiç bir şey yapmaması geri plana attı özlem tekini şu anda evet kemikleşmiş bir dinleyici kitlesi var sevilen bir şarkıcı rock müziği için önemli bi isim geitiriside var kesinlikle ama eskisi gibi en popüler rock şarkıcılarından değil uzun bir ara verdi ha yeniden eskisi gibi olabilir olur ama biraz kariyerini ivmelendirmesi lazım.çünkü bi önceki albümde güme gittiği için 7-8 yıldır müzik piyasasında yokmuş gibi özlem tekin.dolayısıyla şimdiki lise gençliği tanımiyo doğru dürüst özlem tekini çok önem teşkil etmiyo özlem onlar için çogunlukla ha yine önemli bir isim rock müziğin önemli isimlerinden getirisi de var kesinlikle ama çok ismi belirgin değil genel olarak. ha bunu yeniden sağlayabilir ve sağlayacaktır bu albüm moralini yükseltmiştir özlem tekinin eminim.ki bu albümde bile sen anlaya kadar promosyon adına hiçbir şey yapılmadı konser albüm çıktıktan 1 sene sonra verildi.yani özlem tekin çoğunluğa hitap edemediği için değil son yıllardaki promosyon eksikliklerinden dolayı bu durumda.yani diğer şarkıcıların daha öne geçmesi onların kalitesizliğini yada özlemin kalitesini değil onların reklam olayını hallettiğini özlemin son yıllarda o konuda biraz sorunlar yaşadığını gösterir.
kısaca biraz objektif olalım lütfen ayrıca özlemi çok az insan dinlesin herkes dinlemesin demekte bencillikten başka birşey değildir.sanatçı senin hayatında arasıra dinlediğin hayatında bir zevk olarak yer alan bir nesne olsun sirf bunun için dünyalar para harcayıp albüm yapsın ama popüler olmasın çok fazla kişiye ulaşamadan devrik bir şarkıcı olarak sürünerek hayatıni devam ettirsin
oldu canım başka ??? :):):) bu bencillik tek kelimeyle. özlem bahsettiğim gibi sürünmüyo özlem için değil genel şarkıcılar için konuştum zaten.ama istnen resmen bu
özlem laubali döneminde dağları deldim aşk herşeyi affedermi döneminde kalitesiz işler yapıyodu o zaman??? ya da sen anla şu anda çok kalitesiz(!) olduğu için herkesin dilinde o zaman.popülerlik=kalitesizlikse eğer böyle bi sonuç çıkarırız o zaman.
lütfen objektif olalım müziğe bu kadar emek vermiş insanları bu kadar kolay harcamayalım emeğe saygı lütfen.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011 - 20:34:06 Gönderen: keremm88 »

« Yanıtla #2082 : 24 Şubat 2011 - 20:22:01 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
bu arada konser sezonu başladı anlaşılan.düet konserleri iyiymiş
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011 - 20:23:26 Gönderen: keremm88 »

« Yanıtla #2083 : 24 Şubat 2011 - 20:30:36 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
kerem88, inan bana objektif olduğum için o gereksiz yazıyı düzüp, karşı hamlede bulundun. O değil de oturdum okudum bir de, yeni bir şeyler katar diye. O objektif olmama durumunu şeboistlere söyle, onlar daha iyi bilirler. Ben oldukça realist biriyim. Zaten sevmiyorum fakat Türk müziğine kattıkları dolayısıyla saygı duymadığımı söylemedim. Uydurmayalım. Ayrıca başlık altında bir üyeyle mesaj dalaşını sevmem. Başka bir düşüncen var ise pm'den atabilirsin. Çünkü bu konuyu tartışmaktan çok üyeye verilen bir cevap niteliği taşıyor.

« Yanıtla #2084 : 24 Şubat 2011 - 20:45:50 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
ben tartışmıyorum seninle.şebnem ferah hakkındaki görüşlerimi söylüyorum objektif biri olarak onun hakkının yenilmesini doğru bulmuyorum.türkiyenin en önemli kadın şarkıcılarında biri üstelik bunu zor bir müzik yaparak sağlamış biri için kötü niyetle yapılmış yorumlar benim kabul edebileceğim birşey değil.şebnem ferahın vokali için kötü demişsin neredeyse.erkekler ağlamazı duyunca ekrana yapışıyo millet oha kadın hayvan gibi söylemiş diyolar.bunu bu şarkıylada keşfetmedik zaten şebnem ferahın olağanüstü bir vokali ve yorum gücü var.bunun aksini iddia etmek gerçek dışı bir bakış açısı ve kötü niyetle ortaya atılmış bir iddiadır.ayrıca dikkat edersen asıl konu şebnem ferah değildi popülerlik konusunda ve özlem tekinin rock müziğe getirisi konusunda düşüncelerimi söyledim çoğunlukla.özel mesajlaşmaya gerek yok seninle tartışmıyorum dediğim gibi aynı şeyi bi başkası özlemede yapsa tavrım aynı olurdu.objektif olduğun yada olmadığın için değil yukarıda yazdiğım sebeplerden dolayı ve popülerlik konusundaki özlemin rock müziğine getirisi ve yeri konusundaki düşüncelerimi dile getirmek için o yazıyı yazma gereği duydum.objektif olduğunda evet hala şeboistler diye tanımladığın insanlarla bu yazıda bile sürtüşmeye hazır olmandan ve cevap olarak bile şeboistler diye nitelendirdiklerini ortaya atmadan belli oluyor.