Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219396 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #2130 : 28 Mart 2011 - 18:54:07 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Aykut,
İzlenimlerini çok iyi aktarmışsın. Şebnem'in arkasındaki dinleyici kitlesinden dolayı duyduğu güven çok normal. Ama bu saatten sonra hiç bir şey yapmasa bile, onu desteklemek, göklere çıkarmak vs., senin de belirttiğin 'nitelikli dinleyici' eksikliğinden kaynaklanıyor. Aynı durum bizde de mevcut. Aramızda hala özlem ne yapsa iyi yapar, ne olsa dinlerim diyenler çoğunlukta. Durum böyle olunca, işin kötüsü müzisyen de bunun farkına varınca, müzik adına bir ilerleme göremiyoruz ki zaten sonuç ortada.
Ben artık eskisi gibi, konserlerde kullanılan efektlerden rahatsız olmuyorum her şarkıda olmadığı sürece. Hatta yerine göre çok iyi olabiliyorlar. Şebnem bunu en çok ve en etkili biçimde  kullanan bir müzisyen. Tek sıkıntı, vokalistinin olması gerekenden daha fazla şarkılara katılması.
Ses rengi, sesini kullanış biçimi, yazdığı sözler, müzikal seçimleri , hatta giyinişi, özel hayatı, seyirci ile olan iletişimi vs gibi bir çok kriter var bir müzisyeni sevip, başarılı bulmak için. Herkese göre değişir ama benim görüşüm, bu kadın işini fazlasıyla seviyor ve de acayip disiplinli çalışıyor.

Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

Özlem Tekin

« Yanıtla #2130 : 28 Mart 2011 - 18:54:07 »

« Yanıtla #2131 : 30 Mart 2011 - 21:14:30 »

Çevrimdışı sebofann

• Yepyeni Üye
  • *
Bu sayfada ki hiçkimseyi anlamıyorum ben.. Neden her lafın içine her konunun içine Şebnem Ferah'ı koyuyorsunuz.. Bizim sayfalarımızda Özlem Tekin'in adı pek geçmez.. Adının geçtiği heryerde de saygı duyarız.. Aynısını sizden de beklerdik.. Şebnem Ferah konserlerini beğenmeyen kişiler ya kıskançtır ya da tarafsız bakamıyordur, ön yargılıdır.. Burası Özlem Tekin fan yerine Anti Şebnem sitesine dönmüş.. Gerçekten çok yazık.. Sanatçıların değerini bilmek lazım..

« Yanıtla #2132 : 30 Mart 2011 - 21:19:03 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bu sayfada ki hiçkimseyi anlamıyorum ben.. Neden her lafın içine her konunun içine Şebnem Ferah'ı koyuyorsunuz.. Bizim sayfalarımızda Özlem Tekin'in adı pek geçmez.. Adının geçtiği heryerde de saygı duyarız.. Aynısını sizden de beklerdik.. Şebnem Ferah konserlerini beğenmeyen kişiler ya kıskançtır ya da tarafsız bakamıyordur, ön yargılıdır.. Burası Özlem Tekin fan yerine Anti Şebnem sitesine dönmüş.. Gerçekten çok yazık.. Sanatçıların değerini bilmek lazım..

Niye herkes Şebnemin canlı performansını sevmek zorunda mı? Nasıl bi gözükaralıktır bu yahu.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #2133 : 30 Mart 2011 - 21:55:10 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Körü körüne bir eleştiri yok ortada, sadece eksiklikler dile getirilmiş. Kimse mükemmel değildir, yeri gelir Özlem'de aynı şekilde eleştirilir.

« Yanıtla #2134 : 30 Mart 2011 - 22:03:01 »

Çevrimdışı sebofann

• Yepyeni Üye
  • *
bakın tabi ki eksikler dile getirilir tabi ki kimse mükemmel değil ancak ben hiç bir site de görmediği bu site de gördüm.. ben 20 den fazla sanatçının fan sitelerine üyeyim.. sadece bu site de gördüm bu kadar eleştiriyi.. artık eleştiri de denmez yani. yorumları görürseniz anlarsınız.. 5 senedir aynı şeyler yazılmış sahne de şöyle sahne de böyle.. benim diğer sayfalarda gördüğüm çoğu kişinin şeboyu sahnede gördükten sonra şebocu olduğu.. ayrıca şebnem ferah ve özlem tekin tartışılacak insanlar değiller artık bunu anlatmaya çalışıyorum.. artık ikisi de bu ülkenin müzik tarihinde yer alacak sanatçılar.. artık eleştiriyi bırakmalıyız.. zaten bu eleştiriler artık tek taraflı sürüyor nedense.. anlayamadığım konu bu...

« Yanıtla #2135 : 30 Mart 2011 - 22:35:15 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
bakın tabi ki eksikler dile getirilir tabi ki kimse mükemmel değil ancak ben hiç bir site de görmediği bu site de gördüm.. ben 20 den fazla sanatçının fan sitelerine üyeyim.. sadece bu site de gördüm bu kadar eleştiriyi.. artık eleştiri de denmez yani. yorumları görürseniz anlarsınız.. 5 senedir aynı şeyler yazılmış sahne de şöyle sahne de böyle.. benim diğer sayfalarda gördüğüm çoğu kişinin şeboyu sahnede gördükten sonra şebocu olduğu.. ayrıca şebnem ferah ve özlem tekin tartışılacak insanlar değiller artık bunu anlatmaya çalışıyorum.. artık ikisi de bu ülkenin müzik tarihinde yer alacak sanatçılar.. artık eleştiriyi bırakmalıyız.. zaten bu eleştiriler artık tek taraflı sürüyor nedense.. anlayamadığım konu bu...

Bunları yazarken aklınızda belirlediğiniz bir ileti var mı? Benim yazdığım iletiye ithafen yazıyor olma ihtimaliniz nedir?
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011 - 22:35:46 Gönderen: Super Sonic »
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #2136 : 30 Mart 2011 - 22:40:11 »

Çevrimdışı sebofann

• Yepyeni Üye
  • *
Hayır ben genel olarak yazdım.

« Yanıtla #2137 : 30 Mart 2011 - 22:59:45 »

Çevrimdışı kenny

• Deneyimli Üye
    • twitter
Sayın Sebofan farkındaysan bu konunun adı Şebnem Ferah tabiki onun hakkında şeyler yazılacak iyi ya da kötü. Herkes şebnem ferah i sevmek zorunda değil. Şebnem Ferah ı fazla sevdiğimi söyleyemem. Heleki özenti insanların ağzında şarkılarının gezmesi onu yuceltmez. Burası anti şebo yeri felan değil ;) herkes düşüncesini yazabilir.
tekinizM

« Yanıtla #2138 : 30 Mart 2011 - 23:00:53 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Alıntı
Yalovalılar Şebnem Ferah’ı istiyor

Yalova’daki etkinliklere ve konserlere ünlü rock sanatçısı Şebnem Ferah’ın katılması istendi. İlimizde doğup büyüyen, ilkokul tahsilini Yalova’da tamamlayan, 17 Ağustos 1999 Depremi’nde Yalova’daki evleri çöken ve babasını kaybeden Şebnem Ferah’ın, Belediye tarafından düzenlenecek bir etkinlikte yer almasını isteyen Yalovalılar, sanatçıdan ilimizin tanıtımı için de yardım istenebileceğini söylediler. Yalovalı sanatçılara destek verilmesini ve onlardan da il tanıtımı için destek istenmesinin önemli olduğunu vurgulayan vatandaşlar, “Şebnem Ferah, ülkenin en beğenilen sanatçılarından biri olmasına rağmen, Yalova’daki konser organizasyonlarında onu göremiyoruz. Yalova’dan çıkan bir çok değer, yetkililerin duyarsızlığı yüzünden ilimizde konser verdirilmiyor. Bir etkinlik olacaksa, Yalovalı ünlü sanatçılarımızın önceliği olmalıdır. İlimizi tanıtma görevini de en iyi onların yapabileceği unutulmamalıdır” şeklinde konuştular.
Şebnem Ferah kimdir?
Şebnem Ferah, 12 Nisan 1972'de Yalova'da doğdu. Üsküp'ten Yalova'ya gelen ailesinin üç kızından en küçüğü. İlkokul yaşlarında öğretmen olan babasından solfej ve enstrüman dersleri almaya başladı. Babasının çaldığı bağlama, mandolin, piyano eşliğinde annesi ile yaptığı Rumeli türküleri düetlerini dinleyerek müzik sevgisi ile büyüdü. İlkokul dönemlerinde ise Yalova'da ne kadar müzikal etkinlik varsa hiç birini kaçırmadı. Kolej sınavlarına girip Bursa Koleji'ini kazandı... Liseyi yatılı olarak Bursa Namık Sözeri Lisesi'nde okudu. İlk gitarına lise 1. sınıfta sahip oldu. Okul dışında akustik dersleri aldı. Lise 2'de arkadaşları ile bir stüdyoda kiraladıkları enstrümanlar ile Pegasus grubunu kurdular. 1987'de Bursa'da bir rock festivalinde ilk sahne deneyimini gerçekleştirdi. Kısa süre sonra Pegasus dağıldı. Yeni grup arayışında olan Şebnem Ferah, 1988 yılında 4 arkadaşı ile birlikte Volvox isimli grubu kurdular. İsmi biyoloji dersinde geçen Volvoks alginden esinlenerek koymuşlardı.
Liseyi bitirdikten sonra ODTÜ Ekonomi Bölümü'nü kazandı ve ablası ile birlikte Ankara'ya taşındı. Özlem Tekin ile bu yıllarda tanıştı ve onu Volvox'a dahil etti. Grubun diğer üyelerinin İstanbul'da olmaları sebebiyle, 1,5 yıl Volvox hiç bir çalışma yapmadı ve dağılma durumuna geldi. Ve Şebnem Ferah ekonomist olmaktan vazgeçerek 2. sınıfta okulu bıraktı ve İstanbul'a taşındı. İstanbul'da İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü´ne girdi. Bu arada grupla beraber çeşitli barlarda sahne aldı. 2 yıl süren bu zamanda sahne performansını geliştirdi. Hem tekdüzelikten hem de yorgun tempodan dolayı 1994 yılında Volvox dağıldı. TRT'de yayınlanan bir programda Volvox'un bir kaydının yayınlanması Şebnem Ferah için bir dönüm noktası oldu. Sezen Aksu'nun tarafından fark edildi ve artık ona vokalistlik yapmaya başladı. Ama içinde kendi albümünü yapma hevesi bitmedi. Bir gün Sezen Aksu ve Onno Tunç'a ‘Deli Kızım Uyan’ parçasını dinletti. Çok beğenildi ve onların desteği ile ilk albüm çalışması ‘Kadın’ı 1996 yılında çıkardı. Satış grafikleri oldukça iyiydi.
Depremde babasını kaybetti
Şebnem Ferah’ın, 1999 yılındaki Marmara Depremi'nde Yalova'daki evleri yıkıldı ve babasını kaybetti. Müzik çalışmalarına devam etmekte olan ve günümüze kadar ‘Artık Kısa Cümleler Kuruyorum’, ‘Perdeler’, ‘Kelimeler yetse...’, ‘Can Kırıkları’ adında dört albüm daha çıkartan Şebnem Ferah, müzik çalışmalarından arta kalan zamanlarında kitap okumaktan, film seyretmekten, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ve Playstation oynamaktan hoşlanıyor.

http://haberci.com.tr/Haberler/HaberDetay.aspx?HaberID=1378

maziden bir haber Şebnem Ferah ile ilgili...Evet Şebnem Ferhah'ın gelmesini istiyoruz biz Yalovalılar.. Ama benim istediğim Özlem Tekin'in gelmesi....(Keşke Şebnem değilde Özz Yalovalı olsaydı:)

« Yanıtla #2139 : 30 Mart 2011 - 23:06:13 »

Çevrimdışı sebofann

• Yepyeni Üye
  • *
Sayın Sebofan farkındaysan bu konunun adı Şebnem Ferah tabiki onun hakkında şeyler yazılacak iyi ya da kötü. Herkes şebnem ferah i sevmek zorunda değil. Şebnem Ferah ı fazla sevdiğimi söyleyemem. Heleki özenti insanların ağzında şarkılarının gezmesi onu yuceltmez. Burası anti şebo yeri felan değil ;) herkes düşüncesini yazabilir.
Kesinlikle tabi eleştiriler olacak tabi ki kimse sevmek zorunda değil. Ancak farkındaysanız biri ne yazdıysa diğerleride arkasından aynı şeyleri tekrarlıyor. 5 seneki önceki yorumlarla şimdikiler aynı.. 5 yıldır süren bu yorumlar biraz abartı geldi sadece.. Bir sonu olmalı yani. Eleştiriler de aynı yönde olmamalı.. Ayrıca şu özenti lafına katılıyorum. Ama her sanatçıda var öyle fanlar ya da kendini fan sanan hayranlar..

« Yanıtla #2140 : 30 Mart 2011 - 23:24:48 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Bir sonu olmalı yani. Eleştiriler de aynı yönde olmamalı..

takip ettiysen Özlem'i bile verdiği son balans konserindeki durumlarından dolayı eleştiriyoruz

şahsa yönelik değil ama dediğin tarzda abartı yapanlar her zaman ve her yerde vardır,az da olsa

eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #2141 : 11 Nisan 2011 - 19:51:18 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
izmir arena konserinde fırtına'yı bir arkadaşım sayesinde telefonda canlı canlı dinledim. hakkını yemek olmaz. iyiydi.
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

İyi ki doğdun!
« Yanıtla #2142 : 12 Nisan 2011 - 00:35:11 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
39 oldu Şebnem Ferah.

Yaş almaya devam ediyor işte...

« Yanıtla #2143 : 17 Nisan 2011 - 16:43:45 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Nİlüfer'den sonra Emel Sayın'da yeni albümünde rock şarkıları okumaya hazırlanıyor. Türk Sanat Müziği'nin yanı sıra rock parçalarını da severek dinlediğini belirten Emel Sayın bir kaç ay önce ünlü rockçı Şebnem Ferah'la bir araya gelmiş. Sayın yeni projesini şöyle anlattı: 'Şebnem ile buluşup, konuştuk, Hatta birlikte şarkılar bile söyledik. Ben Şebnem'e yeni albümümde rock parçalar da okumak istediğimi söyledim. O da çok sevindi. Henüz repertuarıma hangi şarkıları alacağım belli değil ama yeni albümüm de mutlaka rock şarkılar da olacak'

GÜNEŞ GAZETESİ

Para kokusu.

« Yanıtla #2144 : 17 Nisan 2011 - 17:36:49 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Şebnem'in kabül edeceğini sanmıyorum =)