Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219405 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #3225 : 13 Mayıs 2013 - 02:16:52 »

Çevrimdışı ebegümeci

• Üye
  • **
Bazı şarkıların sözleri kapalı gerçekten.Albüm istendiği kadar kötülenebilir ama bazı sözler şairle şiirle ilgisi olmayanları açmayacaktır. Örnekler; Kalbim Mezar, Savaş Boyası, Bin Yıldır.Hatta "Bin Yıldır" şarkısı tam bir ballad.

Twitter hesabı açmış, henüz tweetsiz:twitter.com/sebnemferah
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013 - 05:31:18 Gönderen: ebegümeci »

Özlem Tekin

« Yanıtla #3225 : 13 Mayıs 2013 - 02:16:52 »

« Yanıtla #3226 : 13 Mayıs 2013 - 07:39:19 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
İki benzetme, metafor kullanınca şiirsel mi oluyor şarkılar? Zorlama, zorlama, zorlama! Ayrıca albümün "Can Kırıkları"ndaki sertlikle alakası yok, neyin kafasında bu insanlar? Direk "Benim Adım Orman" tadında.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #3227 : 13 Mayıs 2013 - 08:47:43 »

Çevrimdışı ebegümeci

• Üye
  • **
İki benzetme, metafor kullanınca şiirsel mi oluyor şarkılar? Zorlama, zorlama, zorlama! Ayrıca albümün "Can Kırıkları"ndaki sertlikle alakası yok, neyin kafasında bu insanlar? Direk "Benim Adım Orman" tadında.
Evet.Zorlama ya da değil, olmuş mu? Evet."Benim Adım Orman"daki sözler kötümüydü? Hayır, ama altyapı çok cansızdı.Sertlik olarak ben "A.K.C.K." albümüne yakın buluyorum.Beste ve söz ayrı.İkisinin birleşip ortaya çıkardığı şey ayrıdır.Ben bu şekilde bakarım.Beğenilmeyen şu; saf müzik olarak bakarsak bir "Delgeç" sözsüz de çok dinlenilesi.İstese GEE nin de hatırlattığı gibi "Özgürce Yaşa"daki gibi canlı ve herkes tarafından sevilebilecek şarkıların formülünü bildiğine eminim.Ama yapmıyor artık, sebep olarak birkaç teorim şöyledir;

1)Piyasada artık sivrilmek istemiyor albümünün satacağını zaten biliyor.
2)Sadece istediğini yazıp söyleyip konserlerde binler eşlik edince bundan haz duyması.
3)Besteden çok söze ağırlık vermesi.
4)Mutluluk.Evet kimse kimsenin üzülmesini istemez ama ciddi üretkenlik getirir.Annesini kaybetti ama yalnız değildi bu sefer.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013 - 08:49:25 Gönderen: ebegümeci »

« Yanıtla #3228 : 13 Mayıs 2013 - 12:54:00 »

Çevrimdışı Numbie

• Üye
  • **

bir od fena değil
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013 - 12:55:00 Gönderen: Numbie »

« Yanıtla #3229 : 13 Mayıs 2013 - 12:56:20 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Evet.Zorlama ya da değil, olmuş mu? Evet."Benim Adım Orman"daki sözler kötümüydü? Hayır, ama altyapı çok cansızdı.Sertlik olarak ben "A.K.C.K." albümüne yakın buluyorum.Beste ve söz ayrı.İkisinin birleşip ortaya çıkardığı şey ayrıdır.Ben bu şekilde bakarım.Beğenilmeyen şu; saf müzik olarak bakarsak bir "Delgeç" sözsüz de çok dinlenilesi.İstese GEE nin de hatırlattığı gibi "Özgürce Yaşa"daki gibi canlı ve herkes tarafından sevilebilecek şarkıların formülünü bildiğine eminim.Ama yapmıyor artık, sebep olarak birkaç teorim şöyledir;

1)Piyasada artık sivrilmek istemiyor albümünün satacağını zaten biliyor.
2)Sadece istediğini yazıp söyleyip konserlerde binler eşlik edince bundan haz duyması.
3)Besteden çok söze ağırlık vermesi.
4)Mutluluk.Evet kimse kimsenin üzülmesini istemez ama ciddi üretkenlik getirir.Annesini kaybetti ama yalnız değildi bu sefer.

Şahsi fikirleri herkesçe kabul görmüş gerçekler olarak göstermek de moda oldu. Olmuş mu? Hayır!

« Yanıtla #3230 : 13 Mayıs 2013 - 13:02:28 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Od cidden Şebnem'in en iyi parçası, Uçurtma'da yazamadığım dediği en güzel şarkıyı da yazmış oldu. Ben "Bugün" tadında bir parça bekliyordum doğrusu bu albümde ama olmadı Od da işimizi fazlasıyla görür.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3231 : 13 Mayıs 2013 - 15:22:05 »

Çevrimdışı ebegümeci

• Üye
  • **
Şahsi fikirleri herkesçe kabul görmüş gerçekler olarak göstermek de moda oldu. Olmuş mu? Hayır!
Edebi kurallar çok basit çerçevelerdir.Senin bunların ayrımını yapamaman bir şeyi değiştirmez.

« Yanıtla #3232 : 13 Mayıs 2013 - 18:41:25 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
acaba tüm bu olanları,Özlemin yazdığını falan Şebnem duyuyo mudur? Yoksa biz kendi kendimize öyle takılalım duralım kadının haberi bile olmasın :)
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #3233 : 13 Mayıs 2013 - 19:27:29 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Edebi kurallar çok basit çerçevelerdir.Senin bunların ayrımını yapamaman bir şeyi değiştirmez.

Edebiyat kurallarla değil, zevklerle ölçülen bir şeydir. Ortada ayrımı yapılacak bir şey yok.

« Yanıtla #3234 : 13 Mayıs 2013 - 19:45:02 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Şöyle bir gerçek var ki; kadın bu albümle gerçekten piyasaya oynamak isteseydi kesinlikle "OD"la çıkış yapardı ama o zor olanı seçti bu kez.

« Yanıtla #3235 : 13 Mayıs 2013 - 20:01:41 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Bence Şebnem en güzel şarkısını hala yazmadı.

"Od" çok güzel bir şarkı ancak en güzel şarkısı değil bana göre.

Ve evet,

"Benim hala umudum var"  .islik.

« Yanıtla #3236 : 13 Mayıs 2013 - 20:50:06 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
albüm ttnet mziğe düşmüş dinledim sadece od'u beğendim o da nakarattan dolayı.. bi de utangaç içinde bulunduğum durumu anlatıyor yakınım ona da gerisi çok sıkıcı can kırıklarının yanından bile geçemez!!!

« Yanıtla #3237 : 14 Mayıs 2013 - 01:29:46 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
konu çok sıktı ama son bişey söylicem :) şu hayranlarının noktanoktalığına bakar mısınız???

http://www.youtube.com/watch?v=p0EXSxXxaqk
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013 - 01:30:30 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #3238 : 14 Mayıs 2013 - 20:40:16 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
birileri var dışında girdapla kalbim mezarı beğendim
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟