Gönderen Konu: Albüm Tanıtımı (Underground Albümler)  (Okunma sayısı 1946 defa)

Albüm Tanıtımı (Underground Albümler)
« : 08 Mart 2007 - 13:08:20 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin

arkadaşlar bu başlıkta dinleyipte çok sevdiimiz albümleri tanıtalım, yanlız tanıttıımız albümler  mümkün olduunca bilinmeyen hatta adını sanı duyulmadık gruplar sanatçılar olsun ( tür önemli deil) yani kalkıpta burda şebonun cankırıklarını tanıtmayın yada ne biliim teo nun son albümünü mesela, butür albümleri zaten heryerde dinleyip bilgi alma  şansına sahibiz,amaç deişik türler tarzlar  dinlemek yeni gruplar sanatçılar tanımak...
ayrıca bu sayede   forum genelindeki ilgisiz başlık artışında engellemiş oluruz die düşnüorum, tek bi msj bile almayan onlarca başlık var forumda...

ve birde bu albümlerin varsa elinizde download linklerini lütfen  msjınıza koymayın, ilgilenen arkadaşlar  pm yolu ile ilgili kişiye ulaşsın halletsinler aralarında :D

ben dün edindiim bi albümü tanıtmak istiorum, grubun adı ''mozart in egypt'' mısırlı bi grup ( albümün adı arapca yazıldıı için  okuyamadım :D)  bu sene tüm dünyada mozart yılı  olduu için  bööle bi albüm çıkarmışlar ve çok ilginç bi çalışmaya imza atmışlar, binevi bizim dolapdere big gang tarzında bi albüm, mozartın meşhur  parçalarını  koncertolarını  mısır a ait enstrumanlarla harmanlayıp hatta biçouna arapça söz yazıp ( arapça arya dinlemek cidden  çok ilginç  oluo ) müthiş bi albüme imza atmışlar, eğerki arap ezgilerini çok seviosanız ( bnmgibi:D)ve klasik müziin en önemli isimlerinden biri olan mozart ın  bestelerini bir arada dinlemek isteyenler varsa kesinlikle   tavsie ederim bu albümü... ve  albümü edinmemi  sağlayan cnm kardeşim burçin'e çok teşekkür ederim  :çiçek: :D

1. Ikhtitaf Fi Assaraya (D.Entfuehrung A.D.Serail
2. Doppelquartett F-Dur Kv 496
3. Lamma Bada Yatathenna(Sinfonie Nr.40)
4. Mahdiyat (Lullabies)
5. Konzert F.Klavier & Orchester Nr.23 A-Dur
6. Hamilu Lhawa Tahibou Arie D.Papageno
7. Yaman Hawa/ Thamos,Koenig In Aegypten Kv 345
8. Mawwall
9. Doppelquartett Es-Dur Kv 374
10. Ouazat Al Kahira /Die Gans Von Kairo Kv 422
11. Egyptian Symphony Nr.25
12. Dhikr /Requiem Kv 626 Golgotha

bide mod arkadaşlardan ricam, bu başlıı bölümün sabit konular kısmına  alırlarsa tam süper olacak :D
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2007 - 10:08:22 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad

Özlem Tekin

Albüm Tanıtımı (Underground Albümler)
« : 08 Mart 2007 - 13:08:20 »

Ynt: Albüm Tanıtımı (Underground Albümler)
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2010 - 15:29:37 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Underground değil,onu söyliyeyim de... :D

Gönül Yazar - Forever

GÜL Kİ

Jazz olmuş resmen,altyapı güzel olmuş.Babam çok sever bu kadını,benim dinlediğim yok hiç ama,albüm kartonetinde repertuarı görünce acayip bir şekilde dinleyesim geldi ve aldım albümü tereddütsüz.İlk şarkı gerçekten beklediğimin ötesinde,TSM'den eser yok,Neyse,saksafon duymak hoş ve koro da aynen öyle.Outro ise,en güzel kısmı.Gülben Ergen söylemiş daa önce,öyle duyumlar aldım.

ASRIN HATASI

S.Ortaç yazmış şarkıyı.Az-çok tahmin edilesi sözleri var.Slow bir parça.Şarkının girişinde "Bir kere sevdi GÖNÜL,kalbi bir TAŞ olsa da..." diye bir ironik durumla karşı karşıya kalmanız işten değil.Helal valla,kendine özel şarkı yazdırmış.

MAZİM DEĞİL

Bu parçayı sevmedim.Ayrıca,kadın ne kadar yaşlı ama,sesi her parçasında çok çiğ geliyor.

DELİLERİN DELİSİ

İlhan Şeşen'in yazdığı,daa önce Hülya Avşar'dan dinlediğim parça.Sözleri çok güzeldir.Ayrıca,bu parça da jazz a ışık yakmakla kalmamış,direkt o kategorideki yerini almış.Ayrıca,parçanın orijinal adı 'Delinin Delisi',kadın değiştirmiş albümüne alırken...

KİM NE DERSE DESİN

Ajda Pekkan'ın seslendirdiği parçanın sözleri Fikret Şenes'e,müziği adı çok çok çooook uzun yabancı bir besteciye ait.Parçayı daa önce Björk de 'Björk' albümünde izlandaca olarak seslendirmişti.Bu parça da güzel oluş,albümü daa derin bir müzik olur,arabesk-fanteziye göz kırpar sanarken,şu anda acayip derecede şaşkınım ve gizlemiyorum,albümün genel teması jazz olsa gerek diye kuruntu da yapmıyacam,görünen köy kılavuz istemiyor.

ŞİMDİ SEN VARSIN

Bu parçayı Göksel'den dinlemeden önce hiç duymamıştım,ister istemez bir kıyasla karşı karşıya kalıcam.Göksel,kesinlikle daa iyi söylemiş.Bu kadın tizlere ulaşamıyor,bunu da parçanın nakaratını söylerken,anlamak zor olmuyor.

ACILAR SÜREKLİ OLAMAZ

Bu söze inanmak istiyorum,ama bugün mümkün durmuyor pek.Ayar oldum parçaya şu anda.Track 8.de buluşalım en iyisi hahaha

AĞLAYALIM MI?

"Olgunum,anlarım" diyor.E,biraz geç oldu ama :) Beğenmiyecektim,tam,ama nakaratı fena değilmiş.Ayrıca,Ceylàn Ertem de kullansın bu saksafonu bol bol (alakaya maydonoz) :p

FİRAR

Veee Göksel coverı...İntrosu için bile dinlenebilir.Gökselseverlerin kaçırmaması ve dinlemesi gerektiğini kanaatinde oldugum parça."Şok şekşi,şok işveli,şok hınzır" söylemiş.Altyapısı sağlam,belki de en iyi altyapıya sahip diyebilirim.

KİBİR FT. RASHİT (YANMAM LAZIM)

İntrosu güzel diğer bir parça.Ne elektronik,ne de pop.Jazz versiyonunu dinlemek isteyen varsa,fazlasıyla hakkı verilmiş bir Hande,bir Sezen parçası (haa,bir de Nihat Doğan mı vardı sanki ne) :D En aşina olduğum 'Firar' ve 'Kibir' olduğundan,sanki bu ikisini  daa çok sevdim şu anda.Bu kadını sevebileceğimi hiç sanmazdım ayrıca.Parçanın ikinci yarısında ritm düşmekle beraber RasHit devreye giriyor ve nakarata da eşlik ediyor,biz de buna düet diyoruz. :p Ayrıca,albümün kapanışı için de iyi bir seçim olmuş,çünkü Gönül Yazar'ın "daa yol alması lazım"
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2010 - 17:21:45 »

Çevrimdışı neden_sonuc

• Aktif Üye
  • pembe siyah...
lk kez duyanların nasıl bir tepki verecekleri ortada "Aaaarrghh" adını. Benim ilk önce aklıma Venom gelmişti, Aaaarrghh`ı görünce. Venom`un 1984 tarihli "At War With Satan" albümünde 6. şarkı olarak Aaaaaarrghh adında bir track var. Ama arada "a" sayıları fark ediyor.
Aaaarrghh Ankaralı bir black metal grubuymuş, ve ben 2004`te kaydettikleri "Ruhlar Fisildiyor" adlı self albümlerini download ettim sitelerinden.
Onun üzerine yazıyorum bu kritiği. Yani aslında hala Aaaarrghh adında bir grup olmama ihtimali var, bilemem. (Grubun geçmişini merak edenler www.Aaaarrghh.com a bakabilir, çok detaylı olmasa da birşeyler var)

"Ruhlar Fisildiyor" kendi deyimleriyle BFM (Black Fucking Metal) grubu olan "Aaaarrghh"ın ilk uzun metrajlı çalışması. Ufuk Önen`le birlikte kaydetmişler. 8 şarkı var albümde. Çalma süresi 27 dakika civarında.

Albümün açılış şarkısı "Kara Doğa". Evet, şarkı sözleri de Türkçe bu albüm de. Ama onun dışında benim dikkatimi çeken şey, yıllar evvel  Sadistic Spell`in "Messengers of Hate" demo`sunda kullandığı kurt ulumaları introda. Çok alışıldık.. Aslında "Aaaarrghh" bunu tam anlamıyla ortaya koymuş, yani alışıldık unsurlar. Yıllar evvel Ankara Black Metal denen bir tür vardı. Aslında yoktu ama varmış gibiydi. Genelde  Ankaralı grupların birbirine benzer soundlar kullanmaları sonucu böyle birşeyler deniyordu. İşte "Aaaarrghh" bunun devamı belki de.  Sonuçta şarkıların genelinde gitarı duymak olduça zor. Zaten şarkı sözleri Türkçe olduğu için bazı enstrümanların arkaya çekilip vokalin öne alınmasını beklemek ileri görüşlülük değil. Amma velaki geri çekilen enstrüman gitar olunca hoş olmuyor. Adam akıllı ilk rifler "Cenaze" şarkısında duyuluyor. Bu da büyük bir eksi. Ayrıca şarkılar genelde aynı şekilde başlıyor. Cenaze`den sonra, Sinsi Karanlık, Karanlığın İlahileri, Derinlerde ve Kefen neredeyse aynı introlara sahip. Arada "Karanlık Sular" farklı bir nebze de olsa. Ama son şarkı Ebedi Yalnızlık yine farklı olmayan bir intro sahibi.
Sıkıcı bu da bir süre sonra. Bu arada az önce vokalin ve davulların çok önde olduğunu söylemiştim ya, vokalde bir black metal grubu için çok çok yetersiz.
Kırılgan melek...Sana da bu yakısır!

« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2010 - 20:55:37 »

furkiii

• Ziyaretçi
kadın vokalli rock müzik gruplarını sevenler için "cryoshell" isimli grubu tavsiye edebilirim..çıkması beklenen stüdyo albümlerinin çıkıp çıkmadığından emin değilim; ama ben 5 şarkıdan oluşan ep'lerini dinlemiştim..hepsini dinlenesi bulmakla birlikte dikkatimi çeken şarkıları bye bye babylon oldu, şimdi de dinlemek aklıma geldiği için bu konuya da yazayım dedim..=) internette baktığım kadarıyla grubun bilinilirliği oldukça az, fikir alabilmek için sözünü ettiğim ep iyi bir alternatif..
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2010 - 20:57:15 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2011 - 23:23:24 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Progressive müziğin dibine vurmak isteyenler için, Ayreon'un tüm albümleri ama özellikle The Human Equations harikadır.