Anket

Aylin Aslım'ın En Beğendiğiniz Klibi Hangisi?

Senin Gibi
5 (15.2%)
Zor Günler
5 (15.2%)
4 Gün 4 Gece
2 (6.1%)
Ben Kalender Meşrebim
3 (9.1%)
Gülyabani
7 (21.2%)
Ahh
7 (21.2%)
Sen Mi?
2 (6.1%)
Hoşuna Gitmedi Mi? (Kızkaçıran)
1 (3%)
Aşk Geri Gelir
1 (3%)
İki Zavallı Kuş
0 (0%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 31

Gönderen Konu: Aylin Aslım  (Okunma sayısı 102225 defa)

Ynt: Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #165 : 12 Temmuz 2006 - 17:46:32 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
4 gün 4 geceyi dinledim vee çok begendim
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

Özlem Tekin

« Yanıtla #165 : 12 Temmuz 2006 - 17:46:32 »

« Yanıtla #166 : 12 Temmuz 2006 - 20:10:12 »

Çevrimdışı ekselans

• Üye
  • **
  • için kadar boş olsun hayatım
    • Varamayapımaşamasında.com
4 gün 4 geceyi dinledim vee çok begendim

ben daha çok aylin aslımı beyendim

:)))))))))))))))
bırak engelleme beni
bırak nefret edeyim kendimden..bırak...
al işte allahım canımı ,cok mu pahalıyım sanki
al işte canımı ,ucuzum işte al canımı

« Yanıtla #167 : 12 Temmuz 2006 - 20:27:34 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
ahh  klibinde  çok hoş çıkmış tayfasıyla  :kallP :D  şarkıda süper   :yeehu....

« Yanıtla #168 : 12 Temmuz 2006 - 20:49:36 »

Çevrimdışı only_

• Üye
  • **
hayran olunası şirin şey  :dill

iki kasetinide dinlerim tüm parçaları güzel bence ...
hüznümün üzerine ağırlık koymam lazım;
vakitsiz bir göz yaşı olmasın diye,muhtelif duygularıma kas yaptırmalıyım...

« Yanıtla #169 : 12 Temmuz 2006 - 20:56:36 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
  2. albümüde çok güzel  1. albümüde :holey: melekleri pardon tayfasıyla  :D daha bi güzel  :kallP :D

« Yanıtla #170 : 13 Temmuz 2006 - 12:29:35 »

cansu

• Ziyaretçi
fazla dinlemem ama athena bülent o. ile falan yaptıkları savaşa hiç gerek yok ..çalışmalarında taktir etmiştim :OK

« Yanıtla #171 : 13 Temmuz 2006 - 12:32:49 »

erkan8

• Ziyaretçi
turuncu sac bukadarmı yakısıırr bır ınsana yafff.. :alkıs: :şok: :şok:

« Yanıtla #172 : 13 Temmuz 2006 - 13:02:04 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
turuncu sac bukadarmı yakısıırr bır ınsana yafff.. :alkıs: :şok: :şok:
o insan değil zaten o bir melek :dill hehe
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #173 : 13 Temmuz 2006 - 17:08:38 »

erkan8

• Ziyaretçi
canım abim vurma beni
bu dünyadan alma beni
dökülür mü kardeş kanı?

bir karında yatmadık mı?
bir anadan doğmadık mı?
bir memeden doymadık mı?

binbir yarayla tek bir kurşunla gitti güldünya
kim farkında kimin umrunda yandı(söndü) bir dünya

seni gönderene söyle
köydeki büyük meclise
daha çocuk yaşta üstüme çıkan herife
eğer böyle ölürsem iki elim yakanızda
hayaletim gezer düşer peşinize...

aylin aslım"ın güldünya için yazdığı şarkı trt kurumları tarafından yasaklanmış... daha klıbını bıle ızlemeden kaldırıldı..bu nasıl bır zıhnıyet yaff..

:höö: :höö: :höö:
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2006 - 17:35:51 Gönderen: erkan8 »

« Yanıtla #174 : 13 Temmuz 2006 - 17:28:54 »

Çevrimdışı emre83

• Üye
  • **
  • SENİ BENİM GİBİ KİMSE SEWMEDİİİ SEWMEEZ...
aylin aslım ı dinlerim iidir walla hatta cuma günü aywalık ta konseri war tanucumla konserine gidicez biletler çok ucuz 1 milyon kapıda satılacakmış..
SİZİ BENİM GİBİ KİMSE SEWMEDİ SEWMEEZ...

« Yanıtla #175 : 13 Temmuz 2006 - 20:37:50 »

Çevrimdışı GOKCE

• Aktif Üye
Cok begenıyorum

« Yanıtla #176 : 15 Temmuz 2006 - 12:10:28 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Microsoft.Life dergisinde yapmış oladuğu röportajı ( 2005 )

Onu ilk olarak Kemancı'da 'Zeytin' adlı grubuyla cover şarkılar söylerken tanıdık... Ama kitlelere ulaşması 2000 yılında çıkardığı 'Gelgit' albümüyle oldu. Beş yıl aradan sonra geçtiğimiz aylarda çıkardığı 'Gülyabani' adlı albümüyle de yerli pop-rock müziğinin en iyi söz yazarlarından ve yorumcularından biri olduğunu kanıtladı. Sosyal sorumluluk sahibi genç bir müzisyen olarak sağlam bir duruş da sergileyen Aylin Aslım'la; bu yaz yaptığı turne, yasaklanan şarkısı 'Güldünya', müzik anlayışı ve internette MP3 dolaşımı üzerine 'sıkı' bir sohbet gerçekleştirdik...

E.O.: Bu yaz 'Tayfa'nızla birlikte, Direct, MFÖ ve Athena ile Türkiye turnesindeydiniz. Nasıl bir deneyimdi?
A.A.: Daha önce hiç turneye çıkmadığım için farklı bir tecrübe oldu. Her gün yollarda olmak, her gece başka bir şehirde çalmak ilginçti ama bir ayın sonunda psikoloji hafiften bozulmaya başlıyor. Otel odaları insanı yabancılaştırıyor. Doğal olmayan bir durum... Ama Antep'te, Diyarbakır'da, Erzurum'da çalmış ve söylemiş olmaktan çok memnunum. Dinleyici, İstanbul dinleyicisine göre çok daha coşkulu, katılımcı ve ilgiliydi. 'Kanto' ('Ben kalender meşrebim') ve 'Gülyabani'yi hep bir ağızdan söylüyorlardı. Beni çok şaşırttılar. Özellikle 'Kanto' çok ilgi ve sevgi gördü turnede. On yedi konser arka arkaya verdik. Çok ciddi bir tecrübeydi.

E.O.: MFÖ gibi bir efsane ile olmak nasıldı?
A.A.: Benim için en ilginç olanı MFÖ'nün albümüme gösterdiği ilgiydi. Üçünün de ayrı ayrı ciddi yorumlarda bulunduğu uzun sohbetler ettik. Tavsiyeleri benim için çok aydınlatıcı oldu. Tayfa'nın kızlardan oluşması ve bu kızların enstrüman çalıyor olması da MFÖ'nün çok hoşuna gitti.

E.O.: Genelde çok fazla enstrüman çalan kız yok, daha çok solist olmayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni sizce nedir?
A.A.: Enstrüman çalmak ciddi bağlılık, sadakat ve sabır gerektiriyor. Erkekler belli yaşlarda bazı şeylere daha tutkuyla bağlanabiliyorlar galiba... Örneğin gitarın erkek enstrümanı olduğu söylenir... Gerçeküstü bir sebat gösterip aylarca eve kapanıp çalışma gerektirir. Kızlar daha sosyal varlıklar oldukları için o sabrı gösteremiyorlar sanırım. Belki bir motivasyon sorunları da var. Başlayan herkesin bıraktığını gördüm. Bizim Tayfa bu aşamaları geçebilmiş kızlardan oluşuyor. Gayet güzel çalıyorlar.

E.O.: Tayfa'yla nasıl bir araya geldin?
A.A.: Ben daha albüm kaydına girmeden önce, kız müzisyen arıyorum diye etrafa haber salmıştım. Merak ediyordum, çalan var mı diye, çalanlarla tanışmak istiyordum. Sonra buluştuk, tanıştık, anlaştık, sevdik birbirimizi... Albümün henüz kaydedilmemiş bazı parçalarında çaldılar. Sahnede kızlarla olmak gerçekten güzel... ilk kez benim sahnemde benden başka kızlar var.

E.O.: Kızların bir araya gelince geçinemedikleri söylenir. Özellikle çalışma ortamlarında...
A.A.: Olabilir ama bunun tersi de yaşanabiliyor. Dört tane yetişkin erkek arasında iletişim kurmaya çalışan kadın olmak da bazen çok zor olabiliyor. Kızlarla iletişim kurmanın farklı kolaylıkları var. Ortak yanlarınız oluyor. Bunu sahnede ve sahne arkasında ilk kez yaşıyorum ve hoşuma da gidiyor. Öte yandan arkadaşlarımın çoğu erkektir benim. Erkeklerle daha iyi anlaştığımı düşünürüm. Ayşe ile Ayça da çok klasik kız tipine uymuyorlar. Geçinemeyen kadın tipi, sanırım bizim daha kaçındığımız, rekabet iktidar oyunlarına meraklı kadın tipi. Enstrüman çalan kişiler genelde daha kendilerine ve müziğe dönük oluyorlar. O yüzden bizim aramızda problem olmadı, olacağını da sanmıyorum. Hatta erkeklerle olmaktan daha kolay, çünkü erkekler bazen bir kadın tarafından yönlendirilmekten hoşlanmıyorlar. Hem solist hem de işi sürükleyen kişi olunca böyle problem yaşanabiliyor.

E.O.: Turne sırasında yeni şarkılar yazdın mı?
A.A.: Turne sırasında ufak tefek sözler karaladım, notlar aldım. Gelince de birkaç şarkı yazdım. Ancak çok komik şarkılar çıkıyor, bilmiyorum sonum ne olacak. Bir albümün bütünlüğü içinde göremediğim şarkılar bunlar. Bazılarını belki albüme koymam bile, sadece internette dolaşıma
bırakırım.

E.O.: internet deyince hemen sormak istiyorum. Microsoft.Life dergisinde yayınladığımız röportajlarda internet ve bilgisayar teknolojilerine yakınlığınıza da değiniyoruz. Bir internet siteniz var değil mi?
A.A.: www.aylinaslim.com adresinde yer alan sitemi uzun süre kapatmıştım aslında. Bu site sayesinde bana ulaşan ve hayatımı bir süre çok zehir eden bir iki kişi oldu. O yüzden internet yakınlaşmalarına karşı bir süre duygusal bir tepki gösterdim ve uzak kaldım. Elbette bütün bunlardan internet sitesini sorumlu tutmak doğru değildi. şimdi aynı müziği dinleyen insanların birbirini bulması için gerekli olduğunu düşünerek siteyi tekrar açtım. Açıkçası zarafet konusunda epey eksiğimiz var ve bu sanal ilişkilere de yansıyor.

E.O.: internette şarkılarının MP3'lerinin dolaşmasına yaklaşımın nedir?
A.A.: internette MP3 dolaşımının, albüme koymadığım bir şarkının insanlara ulaşması açısından çok süper bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Onun dışında albümü çıkamayan, müzik şirketleri tarafından fazla marjinal bulunan grup ve müzisyenler için de büyük bir fırsat sunuyor. Kendi müziklerini kendi sitelerinden tanıtabilirler, satabilirler... Bizim gibi plak şirketlerinin çeşitli yatırımlarla albümlerini çıkardığı müzisyenler açısından da dezavantajlı bir yanı var. Ben yine de bunun iyi sonuçlar getirebileceğini düşünüyorum. Evet, sektör bu yüzden çok kötü durumda ve daha da kötüye gidebilir. Bu iki taraşı bir durum... Bir yandan senin emeğinin sonucuna bedava ulaşılabiliyor olması kötü bir şey; diğer yandan albüm alacak parası olmamasına rağmen bir kişinin müziğinizi dinleyebiliyor olması iyi bir şey. Uzun vadede benim albüm yapmamı zorlaştırabilecek bir durum olabilir, çok daha az insan albüm çıkartabilir. Ancak böylece bazı şirketler saçma projelere, saçma büyüklükte paralar yatırmak lüksünü de kaybedecekler. Klip çekmek bu kadar pahalı olamayacak. Türkiye'de hala, yurtdışındaki insanların bile ağzının açık kaldığı rakamlara klip çekiliyor. Böyle bir tıkanma noktası insanları daha yaratıcı olmak zorunda bırakabilir. Daha küçük bütçelerle teknolojinin olanaklarını da kullanarak daha ilginç klipler çekmek söz konusu olabilir. Hep birlikte sürecin nasıl işlediğini göreceğiz.
      ▌▐

« Yanıtla #177 : 14 Temmuz 2006 - 11:13:46 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
E.O.: Albümün can alıcı parçalarından 'Güldünya', şubat 2004'te töre cinayetine kurban giden kızın öyküsünü anlatıyor. Bu parça TRT Televizyonları ve radyolarında yasaklandı. Tepkin ne oldu?
A.A.: Bu yasağın günümüzde anlamsız olduğunu düşünüyorum. 80'lerde değiliz artık. Başka bir sürü kanal var. TRT'nin yasaklaması hiçbir şey ifade etmiyor. Hatta böyle bir haber şarkıya daha çok ilgi çekilmesi anlamına geliyor. TRT, Ayben'le söylediğimiz hiphop parça 'Gelinlik Sarhoşluğu'nu da çalmıyor. Orada da argo var diye diyeceğim ama argo da neye göre, kime göre anlayabilmiş değilim. Türk popunda çok cüretkar ama yasaklanmamış sözler var 90'ların başından beri...

E.O.: Doğu Anadolu'daki şehirlerde 'Güldünya'yıseslendirdiğinde, dinleyicilerin tepkisi nasıldı?
A.A.: Çok iyiydi. fiarkının öncesinde ya da sonrasında dinleyiciye Güldünya'nın hikayesini anlattım. Çok ciddi destek ve alkış aldı parça. Diyarbakır'da KAMER'cilerle görüştüm. Onlarla bu konuyu gündemde tutmak ve bu durum hakkında insanların bir şeyler yapmasını sağlamak için ortak projeler üzerinde konuştuk. ılk görüşmelerimizi yaptık.

E.O.: 'Güldünya'ya klip çekecek misiniz?
A.A.: Evet ama nasıl bir şey çekeceğimiz üzerine epey düşünmemiz gerekiyor çünkü hassas bir konu. ınce ayar yapılması gerekecek. Ajitasyon olmamalı ama suya sabuna dokunmayan bir şarkı da olamaz. fiarkı zaten olmuş bir hikayeyi anlatıyor. Belki istatistiklere bakıp, eğer bir izin sorunu olmazsa, bu sebepten hayatını kaybetmiş kızların fotoğraşarını kullanmak istiyorum.

E.O.: fiimdi konserlere sanatçılar ikili şekilde çıkıyor. Siz albümün tanıtım konserine Nurhan Damcıoğlu ile çıkıp 'Kanto'yu söylemiştiniz. Yine onunla bir konser düşünüyor musunuz?
A.A.: fiu anda öyle bir plan yok, biz bir kere sahneye birlikte çıktık ve çok eğlendik. Küçükken evde hep kanto söylerdim, Nurhan Damcıoğlu'na bayılırdım. ılk taklidini yaptığım şarkıcı odur. O yüzden benim için çok eğlenceli oldu Nurhan Damcıoğlu ile sahneye çıkmak. Kantonun özgüvenli, cüretkar sözlerini de seviyorum. 'Kanto' albümün dik başlı söyleminde bir renk oldu ama kanto geleneğini sürdürmek gibi bir misyonum yok.

E.O.: Kanto'yu bir filmde kullanacaklarını duyduk. Var mı böyle bir film müziği projesi?
A.A.: Yok. Genelde benim yaptığım şarkıları filmlere istiyorlar. Metin Akpınar ile Ahmet Uğurlu'nun oynayacağı 'Kerhane' adlı yeni bir filme, 'Kanto' ve 'Olduğun Gibi'yi istediler. Biz de çalıyor görüneceğiz filmin bir sahnesinde.
E.O.: Albümün tanıtım fotoğraşarı hayli ilgi çekti. Bu imajla rahat mısınız?
A.A.: Kıyafetten, fotoğraşara kadar her şey benim kendi kafamda hayalini kurduğum şeylerdi. Başka birinin benim için tasarladığı bir imaj değildi. Sahnede olmayacaksa nerede olacak erotizm. O yüzden de kafamdakini gerçeğe dönüştürdüğüm için mutluyum. Derdin kendini ifade etmek olduğu için her yoldan bunu yapmak istiyorsun. Kıyafetinle de, fotoğrafınla da, röportajlarınla da, klibinle de... Kendimi beğendirmek veya kabul görmek değil sorun ama bir şey yapılacaksa o benim yazdığım hikayeleri tamamlayacak bir şey olmalı.
E.O.: Tarzın biraz Courtney Love'un 90'ların ortasındaki imajını hatırlatıyor...
A.A.: Courtney Love bu tarzın temsilcilerinden sadece biriydi ama en çok o popüler oldu. Çok sevdiğim biri değil. Müziğini de çok sevmiyorum. Bir tek şeyini takdir ediyorum; o kadar çok insana kafa tutabiliyor ki... Korkusuz bir kadın... Antikahraman... Ancak fotoğraşarımdaki taçın, Courtney Love ile birleştirilmesi beni biraz üzüyor. Çünkü benim hikayelerimin bir Courtney Love'la ilgisi yok. Ben çok masal okudum küçükken... Bu, bakış açımı etkiledi sanırım. Her şeyi, siyah-beyaz, ya hep-ya hiç, iyi- kötü olarak ayırmaya yatkınım. Ancak yaşlandıkça bunların böyle olmadığını kabul etmek zorunda kalıyorsun. Dolayısıyla masalsı bir görüntü yarattım, ama hiç bir şeyin masallardaki gibi olmadığını da söyleyerek... Fotoğraf mekanlarının
döküntü ve harabe olmasını istedim. Taç da ironik birşey. Yıkık kalenin dökük prensesi gibi...
E.O.: Tori Amos'un konserine gittiniz mi?
A.A.: Gittim ve kendisiyle konuştum da. Müzisyen ve anne olmakla ilgili bir soru sordum. Bana güzel güzel cevap verdi. Çok enteresan bir kadın, herkesle sakin sakin ilgilenip konuştu. Tori Amos çok iyi bir müzisyen ama şarkı yazarlığı konusunda benim aradığım şeye çok tekabül etmiyor. Daha bilinç akışı düzeyinde yazıyor. Benim kendimi yakın hissettiğim şarkı sözü yazarları hikâyeciler; Leonard Cohen, Nick Cave, Patti Smith, PJ Harvey, Lou Reed, Fiona Apple gibi...
      ▌▐

« Yanıtla #178 : 16 Temmuz 2006 - 04:00:02 »

Çevrimdışı y.o.k

• İl Temsilcisi
  • ANKARA TEMSİLCİSİ
yaw doomsday supersın cok saol..super oldu bu valla
bütün düşler siyah beyaz ;)

« Yanıtla #179 : 16 Temmuz 2006 - 10:13:30 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator