Gönderen Konu: Nostaljik Haberler  (Okunma sayısı 30308 defa)

Ynt: Nostaljik Haberler
« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2006 - 15:24:56 »

FiRaThEaSeR

• Ziyaretçi
Ve hayranlarına bir mesaj gönderiyor:
"Hayat aslında bize gösterildiği gibi olmayabilir.Hayatı kalıplarının dışına taşımaya çalışmak bazılarını rahatsız edebilir ama insanların içlerindeki sese kulak vererek daha mutlu olacaklarına inanıyorum."

mesaj alinmistir..tamam :D

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2006 - 15:24:56 »

« Yanıtla #31 : 08 Ekim 2006 - 15:53:07 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
mesaj alinmistir..tamam :D
bu mesajı aldığımız algıladığımız için özz ü çok seviyoruz ve korkmuyoruz biz buyuz böyleyiz diyoruz...tanıştık kendimizle gerçek bizle ve yanlışlarımız en büyük hazinemiz oldu.artık yanlış yolu başından anlayıp terkedebiliyoruz yol yakınken,gitmeyi  de ögrendik sırası geliğinde,bahardan önce dönmemeyi de,kırılmanın çok kolay oldugunu,hayatın beklemediğini..kalkıp yatagımızı bozma vaktinin geldiğini.arkana bakmanın zaman kaybettirdiğini..rüyamızda aşkı bulduk,uynadığımızda göördüğümüz kanlı duvarları temizlemek için güç bulduk içimizde....maskelerimiz yok bizim,kanayan yaralarımız derinkende ayakta kalabildik,bütün yollar ona çıkarken de kaçabildik o şehirden..biz özz ümüzü bulduk,özz ümüzün peşindeyiz..iyi ki de ...

« Yanıtla #32 : 09 Ekim 2006 - 02:49:11 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
bi önceki sayfada verdiğim gazete haberinin daha kapsamlısı aslında bu dergideymiş..SHE&HE temmuz 1997 sayısı ..gazetedeki haberi birebir bu dergiden yapmışlar..fotolar baska ve ropörtaaj daha uzun ama dergideki..

Bayağı bir koşturmacadan sonra nihayet bir film studyosunda buluşuyoruz Özlem Tekin'le .Önce bir kahve,sonrasında ise çektirdiği yeni fotoğraflara bakıyoruz parmak izlerimizi üzerlerine bırakmamaya özen göstererek.Fotoğraflara her el atışımda Özlem "Aman dikkat" diye uyarıyor ama nafile.Yeni albumu dinlemem ve daha rahat konusabilmemiz için yer değiştiriyoruz.İLk önce albumden çıkacak ilk şarkıyı dinletiyor.şarkının adı "Bahar".Şarkıyı dinlemeye  başladığımız andan itibaren albumdeki elektronik soundlar hemen dikkatimi çekiyor.Bunun üzerine Özlem albumun müzik direktörlüğünü Ümit Kuzer'in yaptığını söylerken bir yandan da Ümit'in müzik bilgisi hakkında övgüler sıralamayı da ihmal etmiyor.
Albumde şarkıların altı tanesinin söz müziğini  Özlem kendisi yapmış.İki şarkı Alan Hosman'ın,diğer ikisi de Barlas'ın besteleri...Özlem dinlediğimiz şarkının sözleri ile ilgili  yaptığım yorum sonrası  yeni albumdeki sözlerin  ilk albümdeki "Sebepsiz Savaş","Herkes Şaanslı Doğmuyor" ve "Duvaksız Gelin" gibi sosyal içerikli mesajların tersine insanın daha çok kendi ruhuna dönmesi,ruhunun götürdüğü yere gitmesi,özünü kavraması gibi düşüncelerin ve kafiyelerin  uyumu oldugunu söylüyor.İki album arasında geçen zamanla ilgili olarak "Ben Gerçekten yalnız bir yıl geçirdim.gitmek istediğim yönde en iyi kendi kendime kalarak ilerleyebileceğimi düşündüğüm bir yıl oldu"diyor.

bunların üzerine bir de mesaj gönderiyor hayran kitlesine:
"Hayat aslında bize gösterildiği gibi olmayabilir.Hayatı kalıplarının dışına taşımaya çalışmak bazılarını rahatsız edebilir ama insanların içlerindeki sese kulak vererek daha mutlu olacaklarına inanıyorum."

İnsanların ve medyanın Özlem'i marjinal kız ilan etmesiyle ilgili ne düşündüğümü sorduğumda,"Marjinal öyle bir kalıp ki aslında,ne bileyim "rockçı kız","bad girl" gibi kalıplara sokmak istemiyorum kendimi.Ben fazlaca özgürüm sanıyorum..Hoop diye canım ne istiyosa yapıyorum,eğer insanların kafasındaki marjinalliğin ölçüsü buysa,öyle olduğumu söyleyebilirim."
Tüm bunlar konuşulurken yeni bir şarkı başlıyor.Özleme ait bir beste oldugunu sonradan öğrendiğim şarkının girişinin Moloko adlı bir grubun şarkısına benzediğini söylediğimde ise üzerine basarak ve gözlerinde sert bir bakışla "Benziyor demek haa"  gibi bir uyarı gönderiyor.Ben de vahşi ve güzel kızımızı kızdırmamak için  "andırıyor "diye değiştirip lafı,geyiğin kızarmayan yanlarını çeviriyorum ateşe doğru.Konuyu yalnız oldugu ve kafayı yastığa koydugunda düşündükleri,kurguları ve hayalleri dogrultusunda değiştirmeye çalıştığımda,hiç bir yeri evi gibi hissetmediğini,kaplumbağa gibi bir insan olduğunu,kurguları ve hayalleri ile ilgili herşeyi albumde bulabileceğimizi söylüyor.Aslına bakarsanız Özlem ile daha bir çok şey konuştuk ama,tüm bu söyleşinin derginin son günlerine kalması(Özlemin yoğun trafiğinden dolayı)ona yeterince yer ayıramamıza neden oldu.

Albume gelince,Öz ve Duvar gibi ilgi çekici şarkıların bulunduğu album geç kalmış yeni akımcıların löp diye üzerine atlıycağı türden.Yine de albüm Volvox gibi bir grupta çalmış,rock temelli bir müzisyenin kaygısızca ve cesurca kendisini kendi içinde farklı bir çizgiye taşıma aşamasında attığı  çok hoş bir adım.Uzun lafısı kısası Özlem  yine kafasına göre takılmış.dinleyen dinlesin...Ben dinleyeceğim...

Yazı:Taylan Özgür İncedal
                                                                                                                                               Fotograflar:Cem Göçmen   /SHE&HE Temmuz 1997
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2006 - 02:51:45 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #33 : 11 Ocak 2007 - 21:51:56 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
KATRİNA'NIN ETKİSİNDE!
 04 eylül 2005

ROCKÇI ÖZLEM TEKİN, 4 YIL YAŞADIĞI NEW ORLEANS'IN SULAR ALTINDA KALIŞINI GÖZYAŞLARI İÇİNDE İZLEDİ. TEKİN, "KONSER PROGRAMIM DEĞİŞMESEYDİ, BEN DE ORADA OLACAKTIM" DEDİ.

Rockçı Özlem Tekin, 4 yıl yaşadığı New Orleans'ın sular altında kalışını gözyaşları içinde izledi. Tekin, "Konser programım değişmeseydi, ben de orada olacaktım" dedi.

Cazın başkenti New Orleans'ı vuran 'Katrina' kasırgası, rock müziğin asi ismi Özlem Tekin'i derinden yaraladı. Tam 4 yıl New Orleans'ta yaşayan ve halen ablası ve yeğeni orada olan Özlem Tekin, sular altında kalan kenti televizyonlardan görünce sarsıldı.

'DALLAS'TA KALIYORLAR'
Tekin, "Kasırganın olduğu dönem, ben de orada olacaktım. Ama son konser programı yüzünden planım bozuldu gitmedim" dedi. Sorularımızı telefonda ağlayarak yanıtlayan Özlem Tekin, Türkiye'de çok sıkıldığı bir dönem New Orleans'a gittiğini ve oradan yenilenmiş olarak döndüğünü belirterek, şunları söyledi: "Kasırganın olacağı önceden belliydi. Bu yüzden New Orleans, boşaltıldı. Ablamla, diğer insanlarla birlikte topluca Teksas'a götürüldüler. 10 gündür Dallas'talar. Evlerinin ne olduğuna dair bir fikirleri yok. Çünkü evlerinin olduğu, Mendeville semti sular altında kaldı." Tekin, uzun süre yaşadığı bir kentin yok oluşunu seyrederken kendisini çok kötü hissettiğini sözlerine ekledi. 

nostaljik ama kötü bi haberr..  :cry1: yüreğim cızz etmiştiii
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #34 : 10 Şubat 2007 - 23:22:12 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
BU HABERLER İÇİN ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRMA ZAHMETİNE GİREN "TARKANCOLL" ARKADAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ  :çiçek:

AGUSTOS-1996-NUMBER 1 DERGİSİ

EKİM-1997-TOPPOP DERGİSİ

« Son Düzenleme: 10 Şubat 2007 - 23:31:30 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #35 : 10 Şubat 2007 - 23:34:55 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
OCAK -1997-TOPPOP DERGİSİ

HAZİRAN-1997-POPSİ

« Yanıtla #36 : 10 Şubat 2007 - 23:35:31 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
canım tarkancool çok teşekkürler iyiki geldin sitemizeee    :çiçek:  :çiçek:
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #37 : 10 Şubat 2007 - 23:36:50 »

cansu

• Ziyaretçi
tarkancool ve bedri abi( :nanik: ) saolun ikinizde. . . .

« Yanıtla #38 : 10 Şubat 2007 - 23:39:37 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
vay be habere bak dostum pyro ellerin zeeval görmesin internet bağlantı hızın 4096 kb olsun inşallah :D
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #39 : 11 Şubat 2007 - 10:30:50 »

furkiii

• Ziyaretçi
teşekkürler tarkancool..=))teşekkürler bedri abi..=))

« Yanıtla #40 : 11 Şubat 2007 - 19:04:50 »

Çevrimdışı deep_de

• Daimi Üye
  • akıll söyle ne yaptın senelerce
ahh ahh toppop dergilerim nasıl da güsellerdi özlemle birlikte taşındıktan sonra kayboldu ya da atıldı:(  saolun
sadece özz için.......

« Yanıtla #41 : 11 Şubat 2007 - 23:10:53 »

cansu

• Ziyaretçi

ÖZLEM TEKİN'DE BODRUM'DAYDI

'Çılgın Kız'ın balkon eğlencesi

Rock müziğin 'Çılgın Kız'ı Özlem Tekin'i en son Kanal D'de yayınlanan 'Karaoğlan' dizisinde büyücü Zenka rolüyle izlemiştik... Daha sonra Amerika'ya New Orleans'a giden Tekin, yaklaşık altı orada kaldıktan sonra geri döndü... Efes Dark tarafından düzenlenen Rock'ın Dark partilerinin son gecesinde Kemancı'da bir konser veren şarkıcı, daha sonra Veneu'de yedi bin kişiye hareketli bir müzik ziyafeti sundu... Özlek Tekin, ardından da Bodrum, Kuşadası, Antalya, Ayvalık ve Çeşme konserleri için orkestrasıyla birlikte güney sahillerine indi... Tabii, en rahat ettiği, 'Çok özlemişim' dediği yer de Bodrum oldu... Merve Park Suites Otel'de kalan Tekin ve orkestrasının balkona çıkıp güneşlenmeleri bile konserlerindeki hareketli şarkılardaki danslarını andırıyordu... Bu arada gözlerden kaçmayan olay ise Tekin'le orkestradaki klavyeci Öztan'ın yakınlaşmaları oldu. Gerçi geçtiğimiz ay yaptığımız röportajda 'Kalbum boş' demişti ama aşkın ne zaman geleceği belli mi olurdu!

haberin hangi dergiden olduğunu bilmiyorum. . . çünkü elime sadece bu sayfası ulaştırılmıştı:)) 2 yıl önce:))

« Yanıtla #42 : 11 Şubat 2007 - 23:35:01 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Nostaljik olsun bu haber hatta hatırlanmayak kadar nostaljik olsun...
      ▌▐

« Yanıtla #43 : 12 Şubat 2007 - 05:58:40 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
cansu açmışsın kara kaplıyı bakıyorum...  :D :D

« Yanıtla #44 : 12 Şubat 2007 - 11:49:23 »

furkiii

• Ziyaretçi
hiç sevmedim bu haberi..=(