Gönderen Konu: Özlem Tekin Official Twitter sayfası  (Okunma sayısı 85425 defa)

Ynt: Özlem Tekin Official Twitter sayfası
« Yanıtla #1185 : 13 Mayıs 2013 - 00:13:18 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Ne yazdın? Çatlatma adamı!  :p

Özlem Tekin

« Yanıtla #1185 : 13 Mayıs 2013 - 00:13:18 »

« Yanıtla #1186 : 13 Mayıs 2013 - 00:21:09 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Özlem, Şebnem'i takip edeyim dedim ama sahte hesabını etmişim gibisinden bir şey yazdı. Ama bunu geyiğine yazdı. "ahahaha gül gül öldük" yazmış falan.

Ben de, "Bırak o seni takip etsin. Aynı müziği millete kakalamaktan bıkmadı. Bir şeyler öğrenir belki" dedim ve RT etti.

Sandım ki kafası dumanlı ama değilmiş. Durumdan o da rahatsızmış. Şebnem'in böyle yapması başka bir şey fakat piyasanın da artık buna olumsuz cevap vermeyip teşvik etmesi de sinirini bozmuş. Bilinçli bir "eleştiri" aslında.

Sonra şebocular "aaa bu ne saygısızlık" diye Özlem'e yüklendi. Yazı bana ait olmasına rağmen. Ben de zarar gelmemesi için sildim.

« Yanıtla #1187 : 13 Mayıs 2013 - 02:05:01 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Sevgili fanboylar, fangirller

Eleştirmiyorsunuz siz; öfke, nefret, kin kusuyorsunuz. Futbol taraftarların atışmaları kadar anlamsız, seviyesiz.

İnsan, hay Şebnem'ine de Özlem'ine de diyor resmen.

« Yanıtla #1188 : 13 Mayıs 2013 - 02:30:49 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Şebnem fanları ergenliklerini de alıp gitsinler bu gezegenden. Az önce birkaç tivit okudum, midem kalktı.

Ben Şebnem'i sevmiyor olabilirim, Özlem de sevmiyor olabilir, bunu kimi zaman radikal kelimelerle de dile getiriyor olabiliriz. Ki doğrusu da budur. Ergence laflar ettiğimizi düşünmüyorum. Birileri buna ister nefret desin, ister kin...

Fakat sırf Özlem Şebnem'in son albümünü sevmediğini ima etti diye tivitırda dönen muhabbetler iğrenç Şebnem fanları arasında.

Biri resmen "Özlem Tekin şeref yoksunu, iğrenç" demiş ve devam etmiş "aids olasıca" demiş. Bu ne abi? Bu ülkede bir sanatçı başka bir sanatçının işlerini onaylamadığını dile getiremicek mi? Ne biçim bir fan kitlesi olm bu? Manyak mısınız, sapık mısınız? Aids olsun inşallah ne demek lan?

Kökünüze kibrit suyu.

« Yanıtla #1189 : 13 Mayıs 2013 - 03:01:50 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Şebnem fanlarının değil; bu fanatik ve kör zihniyete sahip, seviyesiz herkesin köküne kibrit suyu.

Eleştiri elbet olacak. Cayır cayır eleştirilecek hem de. Olması gereken budur. Ancak üslup çok önemlidir bu noktada.

"Rock müziğin Demet Akalın'ı aynı müziği millete kakalıyor" demekle "Şebnem Ferah'ın albümü hiçbir yeniliğe ve çekiciliğe sahip değil." demek aynı şey midir ? Ki bu bile hiçbir şey değil. Bahsettiğim seviyesizlik bu değil. Diğer kişilerin atışmalarına bakalım.

Objektif gözle dışarıdan bakıldığında, çoğu yorumda al Şebnem Ferah fanını vur Özlem Tekin fanına. Sidik yarışı gibi resmen.

Ülkemin en büyük sorunu bu. Kraldan çok kralcı olanlar utansın.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013 - 03:03:08 Gönderen: DiviNeSouL »

« Yanıtla #1190 : 13 Mayıs 2013 - 03:06:42 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Benim üslubum o, bir sorun mu var? Şebnem Ferah bir Demet Akalın'dır. Bu cümleyi alıp başka şekle de sokabilirsin, umrumda değil. Ben bu şekilde, daha radikal ve ironik yapmak istiyorum. Sizin seviyesizlik dediğiniz, şebnem fanları tarafından kitabı yazılmış şeyler. Konuşturmayın beni şimdi.

Seviyesizlikmiş.

« Yanıtla #1191 : 13 Mayıs 2013 - 03:16:54 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Şebnem Ferah fanları yapıyor, öyleyse Özlem fanlarının yapması meşrudur. Bu mudur?

Kısasa kısas. Ete et. Dişe diş.

Ben de diyorum ki, aynı şey.

Müzikal bilginizle çok daha vurucu ve etkili eleştiriler yapabilecekken bu üslup bitiriyor işte olayı. Buyrunuz, devam ediniz. Eleştiri, eleştiri diyoruz ya. Sergilediğiniz "en iyisini ben bilirim" tavrı tüm hepsiyle çelişiyor. 2-3 cümle yerle yeksan ediyor anlatabileceklerini zi. Ama tabii buna bir şey diyemem.

Üslubunuz bu; bence sorun yok. Olsa kime ne ?

« Yanıtla #1192 : 13 Mayıs 2013 - 03:26:48 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Müzikal eleştiriler 140 karaktere sığmıyor, onu da böyle sitelerde, bloglarımda falan yapıyorum. İsteyenler okuyor.

Tivitır ortamını, olması gerektiği gibi kullanıyorum. Daha vurucu, ironik ve radikal olmasına dikkat ediyorum. Demet Akalın benzetmesi benim açımdan en iyimser benzetme, daha kötüleri de var. Kalkıp da, Şebnem kanser olsun, yok şerefsiz falan demiyoruz, kimseye de düşmez demek.

Ha bunu diyen birileri varsa da çıkar uyarırım. Uyardığım da oluyor, bilenler bilir.Geçenlerde öyle bir muhabbet vuku buldu Özlem cephesinde Şebnem için, birebir müdahele ettim. Tamam işlerini eleştir, hatta kulp bile tak, benzetmelerde bulun ama direkt kişiye hakaret etme. Haklıyken haksız olursun.

Eleştiri çok sert, ironik de olabilir. Bu üslup ile alakalı bir durum. Ben sert yoldan gidiyorum, daha da serti yapılabilir ya da sert demeyelim, fantastik. Onu da kendime yakıştırmıyorum.

Geçen yine Şebnem fanlarından biri yazmış tivitıra Özlem'in bir röportajında Şebnem'i kastettiğini düşünmüşler, Trendy dergisi röportajı.

"özlem de salak ha, hem şebnemi eleştiriyor hem de onun şarkısı yağmurları söylüyor"

Kıza bir türlü anlatamadım, şarkıyı Özlem seçmedi, onun elinde değil, bu bir konsept konseriydi diye diye bi hal oldum. Anlamadı da, anlamadı. Ki arada neredeyse 10 yıl var. Yok Özlem yanardöner, yok aptal, yok bilmem ne.

Tivitırda kullandığım bir program sayesinde Özlem Tekin etiketli girdiler sonrası uyarı alıyorum. Görünce sinirlerim hopluyor. Adam Şebnem'in albümünü dinlemiş, beğenmiş..vs yere göğe sığdıramıyor. Yazmış "özlem kargalar derken köpek gibi havlayadursun, şebnemim yine yardırmış.", bu bir örnek mesela, bir dolu var bundan. Ee bu kendini bilmezleri görünce Özlem fanlarının ama dolaylı ama direkt cevap vermesi kaçınılmaz bir durum.

« Yanıtla #1193 : 13 Mayıs 2013 - 03:49:55 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Tivitırda kullandığım bir program sayesinde Özlem Tekin etiketli girdiler sonrası uyarı alıyorum. Görünce sinirlerim hopluyor. Adam Şebnem'in albümünü dinlemiş, beğenmiş..vs yere göğe sığdıramıyor. Yazmış "özlem kargalar derken köpek gibi havlayadursun, şebnemim yine yardırmış.", bu bir örnek mesela, bir dolu var bundan. Ee bu kendini bilmezleri görünce Özlem fanlarının ama dolaylı ama direkt cevap vermesi kaçınılmaz bir durum.

"Seviyesiz" addettiğim şeyler bunlar zaten. Bu tarz cümleleri kim sarf ederse zerre tahammülüm yok. Tepki de gösterilmeli. Ancak aynı tarzda cevaplarla yapıldığında hiçbir farkı kalmıyor. Bu da -senin de bazılarına şahit olduğun üzere- Özlem fanları tarafından da yapılıyor.

Güven Erkin Erkal olaylarını hatırlayalım. Yerinde tartışmalar ne kadar fazlaysa yersiz şeyler de o kadar fazlaydı. Adamın tipine mi laf edilmedi, şerefsiz mi denilmedi ? Ha onun yaptıkları doğru muydu ? Pek çoğu değildi. Ama bu ona yapılan tavrı da meşrulaştırmıyor dediğim gibi. Neyse bunları açmanın anlamı yok tekrardan.

Kaldı ki bu tepkiler sadece hakaret içeren mesajlara da değil. Adamın biri diyor ki Şebnem Ferah'ın albümü çok sağlam olmuş. Kargalar'a bin basar. Hemen atlıyor biri.

" Siz aynı şeyleri dinlemekten bıkmadınız, zevksizsiniz. "

Aynı şey değil mi şimdi bu ? (Hakaretten bahsetmiyorum)
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013 - 03:51:32 Gönderen: DiviNeSouL »

« Yanıtla #1194 : 13 Mayıs 2013 - 03:54:49 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Tamam adam beğendiğini belirtmiş, biri de çıkmış, demiş "aynı şeyleri dinlemekten bıkmadınız mı?" ne var bunda? Sorsun, güzel güzel cevaplayacaklarsa da konuşsunlar.

Sosyal platform olarak hayran çokluğundan dolayı Şebnem lehinde yazılırken özlem'e giydirenler çok olacaktır, görürsünüz. Bunu Özlem fanları yaptı diye yapmıyorlar, zira böyle bir ortam olmasa bile adamların içinde var. Neden?

Çünkü görünüşte, Şebnem daha çok seviliyor, daha başarılı, daha çok satıyor ve daha halktan. Senin böyle bir sosyal gücün var, bırak Özlem'e giydirmeyi, başkalarına da giydirirsin. Sorun burada başka bir şey.

« Yanıtla #1195 : 13 Mayıs 2013 - 04:04:30 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Sorun orada zaten. Güzel güzel tartışmıyorlar. Her iki taraf da "üstünlük kurma", tam anlamıyla sidik yarıştırma derdinde. Bunun silinen/silinmeyen pek çok örneği mevcut. Bu noktada tartışma Şebnem fanı ve Özlem fanı arasında değil de Şebnem düşmanı ve Özlem düşmanı arasında gerçekleşiyor. Hiçbir yere varılamıyor haklı olarak.

Özlem - Şebnem tartışmalarını, kim; nasıl başlattı zerre fikrim yok. Tek bildiğim bu olayın artık fanatikliğe dönüştüğü ve inanılmaz rahatsız edici bir hal aldığı. Bunu belirtmek de en doğal hakkım.

« Yanıtla #1196 : 13 Mayıs 2013 - 09:57:40 »

Çevrimdışı Nitrogliserin

• Deneyimli Üye
Şu "Öz-Şebo" tartışmasını ben de sevmiyorum.Neticede müzik önemli olması gerekirken,insanlar hangisini küçümseriz diye düşünür olmuş.Şebnem Ferah iyidir ya da değildir,sağlam şarkı yapar ya da yapmaz.Özlem daha iyi,daha güzel şarkıları var ya da yok.Anlatmak istediğim bazı eleştirileri müziğe bakmadan yapıyo insanlar.Hayır Şebnem Ferah'ı sevdiğimden değil,bizimkilerden eleştiriyi yüzeysel yapan çok arkadaş var nette.

Yani ne biliyim,sırf saldırmak için eleştiri yapmak değil mesele.Müzikal söylemleri olan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum.
Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.
Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.
Baktığım yeri söyleyebilirsiniz ama ne gördüğümü asla!

« Yanıtla #1197 : 13 Mayıs 2013 - 17:51:53 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Al bi dümbük daha, hem de durup dururken. :D

"Unutmayın ki Şebnem Özlem'i volvox'a almasaydı Özlem şimdi olduğu yere bile gelemeyecekti."

:D :D

« Yanıtla #1198 : 13 Mayıs 2013 - 17:56:40 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Al bi dümbük daha, hem de durup dururken. :D

"Unutmayın ki Şebnem Özlem'i volvox'a almasaydı Özlem şimdi olduğu yere bile gelemeyecekti."

:D :D

tabi bu tiplere alkı başında normal ve ikna edici cevaplar verirsek sorun olmaz..

cevap tarzı çok önemli :D
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #1199 : 13 Mayıs 2013 - 18:05:04 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Cevap vermeye değmez klasmanında bu tipler bence. Hiç el atmayın. Bırak öyle sansın.