Gönderen Konu: deneme yazıları paylaşma ortamı  (Okunma sayısı 35509 defa)

Ynt: deneme yazıları paylaşma ortamı
« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2006 - 21:52:56 »

Çevrimdışı b.d.sude

• Daimi Üye
  • __________________________________________________
gülerek aglamayı öğrenmemiz gerek.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_CEA SERA SERA_

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2006 - 21:52:56 »

« Yanıtla #16 : 16 Ekim 2006 - 10:25:31 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
Ağlama, çalış...

Yoğurt...
En sevdiğim kelimedir.
Biz icat ettik.
Adını da biz koyduk.
Dünyanın neresine giderseniz gidin, yoğurdun üzerinde yoğurt yazar.
İnsan, gurbet ellerdeki marketleri gezerken, rafta, emmioğlunu görmüş gibi olur.
Ama yoğurt dışında, insanlığa pek katkımız olduğu söylenemez.
Bu nedenle, tıp, fizik, kimya ve barış Nobel'leri sayılırken, bizi hatırlayan pek olmaz.
Çünkü "sahte para" icat ederek, kimya ödülü almak mümkün değil.
SSK'yı soymak için erkeklere sezaryen faturası keserek, tıp ödülü almak da imkansız...
Ya da ne bileyim...
"Pinpon topu titreyince deprem olacağını anlıyoruz" diyene, fizik ödülü vermiyorlar.
Geriye ne kalıyor?
Edebiyat Nobeli.
Gidin kitapçılara...
Şaheser dolu.
Kimi, Nişantaşı'nda nasıl suşi yediğini karalamış, "roman" diye satıyor.
Kimi, gazete köşesindeki eski yazılarını ciltleştirmiş, "öykü" niyetine kakalıyor.
Nasıl doğurduğunu kitaplaştıran bile var...
Zannedersin Hazreti İsa'yı doğurdu kadın.

Bu yüzden çok önemsiyorum Orhan Pamuk'un Nobel'e aday olmasını...
Evet, "Türkler 1 milyon Ermeni'yi ve 30 bin Kürt'ü öldürdü" dediği iddia ediliyor.
Hatta bu yüzden yargılanıyor.
Hatta bu yüzden...
Nobel'i alabilir.

Öfkelenirsin, sevmezsin, okumazsın... Ayrı konu.
Ama gurbet ellerde kitapçı gezme merakı olanlar, Türkiye'den sadece onu görüyor...
Market rafındaki yoğurt gibi.

Böyle yazmışım 2 yıl önce.
Ve, Pamuk, Nobel'i aldı.

Fransa'daki rezaletle birleştirince, bugünkü durumumuz özetle şudur:
"Soykırım yoktur" diyene...
Hapis.
"Soykırım vardır" diyene...
Nobel.
Orhan Pamuk, 1 milyon Euro alacak.
Biz, adam başı, birer yıl yatıp, 45'er bin Euro ödeyeceğiz.

Hazindir.
Lütfen, hiç kimse çıkıp, "edebiyat ödülüdür" falan demesin.
Ödül, siyasidir... Kasıtlıdır.

Ama bu hazin durum, şu gerçeği değiştirmez...
Var mı "soykırım yoktur" u belgelerle, kanıtlarla "tüm dünyaya" haykıran, edebiyatla anlatan bir tane Türk yazar?
Yok.
Çıkarabilmiş misin, Orhan Pamuk'a rakip?
Çıkaramamışsın.

Ağlamayacaksın o zaman.

Bu iş yumurta atmakla olmaz.
Fransa gibi bir süper gücü, yumurta kapıya dayandıktan sonra tehdit etmekle de olmaz...

Lobiyle olur.
Halkla ilişkilerle olur.
"Adam satın almakla" olur.
Akılla olur.
Hukukla olur.
Dünyanın dört bir yanındaki Türkler'i... Heba ettiğin, hiç ilgilenmediğin... İnanılmaz insan gücünü organize etmekle olur.
Yoksa neden... Cephede erkek gibi kazandığını, masada dansözlere kaybettiğini sanıyorsun bunca zamandır?
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #17 : 18 Ekim 2006 - 04:18:26 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
yazmaya başladım ..kendimi kendimde arıyorum.....

YATAKTA ÜÇ KİŞİ.....

Yatakta üç kişiyiz.Günlerden ,sanki asırlarmış gibi gelen yalnız  gecelerden sonra en kalabalık gecesini yaşıyor yatağım..
Bana sırtı dönük bembeyaz bir bedene sarılmış,gögsüme yapışmış bedeninden gelen sessiz hıçkırıkları hissediyorum içimde bir yerlerde...
Solgun beyaz teninde dolaştırıyorum ellerimi;ama sanki hissetmiyor beni,sanki yokmuşum gibi...
Gözlerini sabitlediği noktada penceremden görünen geceyi izliyor sadece..
Konuşmuyor,ben tek bir kelimesini duymaya muhtaçken,içimi kanatan bir sessizlikle susuyor...
Ben pişmanlığımı anlatmayı binlerce kelimeyle başarmıyorken,o kırgınlığını nasıl da anlatıyor bu ölümcül suskunluğuyla...
Kelimelerin bittiği yerde ben de susuyorum artık...
Bir tek gece sürdürüyor  yıldızlarla sohbetini ...
Öylece kalıyoruz uzun bir süre.
Her saniye sanki benden uzaklaşıyor vücuduma değen ten,daha da soguyor...
Ellerimi yüzünde gezdiriyorum,parmaklarım ıslanıyor...O ağlıyor ,ben kanıyorum.....

-Neden? diyor  suskunluğunu bozarak,fısıltıyla..

-Neden beni terkettin?

Cevap vermek istiyorum,sesim çıkmıyor...O an arkamdan bana sarılmış elleri hissediyorum;
nefesimi kesen bir acıyla tırnaklarını etime geçirmiş elleri...
Bedenimi kavramış bir ateş gibi yakıyor tenimi..Canımı  yaktıkça daha da sarıyor vücudumu,sanki ruhuma sarılırmışcasına...
Sesim çıkmıyor;ne bana kırgın arkası dönük bembeyaz tene bir cevap verebiliyorum;ne de arkamdaki karanlık siluete 
"dur artık canım yanıyor" diyemiyorum...

Yataktayız ,üç kişiyiz...
Biri solmuş bir beyazlıkta,tertemiz ama hastalıklı gibi görünen;diğeri karanlığın içindn belirmiş bir gölge gibi koyu iki kişi...
ve ben...benim bir rengim yok,tıpkı söyleyecek lafım olmadığı gibi;tıpkı yarından bir beklentim kalmadığı gibi...

Gece boyunca etimde hissettiğim tırnaklara rağmen  yüzünü hiç görmediğimi farkediyorum arkamdakinin..
Dönüp bakmaya korkuyorum,içimde bir fırtınanın ilk rüzgarını  hissederek ürperiyorum...
Sırtı bana dönük yaralı ruha bakıyorum..
Onunla da gözgöze gelmeyeli asırlar olmuş sanki.....
Bogulduğumu hissediyorum;bu iki beden arasında sıkıştığımı,ezildiğimi...
Birden doğruluyorum ,sıkıştığım yerden kurtarıp kendimi çıkıyorum ikisinin arasından...
Kalkıp gitmek istiyorum..Gidip unutmak..Kaçıp kurtulmak...

Sorgulayan gözlerle bana  bakıyor ikisi de...Nereye gittiğini sanıyorsun dercesine;gidebileceğini mi sanıyorsun dercesine...
Umursamıyorum;yataktan inmek için hamle yaptığım anda anlıyorum  bu imalı,alaycı bakışların  nedenini..
Yatağımın dört tarafından bir lav denizi akıyor..Duvarları da yok artık odamın;
sonsuz bir karanlıkta kaybolmuş herşey..sadece  pencerem duruyor hala yerinde...
Dipsiz karanlıktan ,yıldızlı bir geceye açılan pencerem...Ay hala tüm ışığıyla sohbetine devam ediyor yıldızlarla ve geceyle..

O an anlıyorum bu yüzleşmenin kaçınılmazlığını..Birbirimizle hesaplaşmadan bu yataktan hiçbir yere adım atamayacağımı..
Bağdaş kurup oturuyorum;artık yüzleri bana dönük,gözlerini dikmiş bana bakan iki kişinin karşısında...
Aynı anda gözgöze geliyorum ikisiyle de...
Çok tanıdık geliyorlar gözüme;bir o kadar da yabancı...cesaretimi toplayıp soruyorum:

--Ne istiyorsunuz benden?

--Bize ait olanı;seni...
diyor ikisi de.

--Zaten sizin değilmiyim? diyorum.

İkisi de doğruluyorlar yattıkları yerden..Solgun ve beyaz tenli olan uzanıp dizlerime koyuyor başını...

--Artık değilsin. diyor sitemli bir ses tonuyla..
Nerde nasıl kaybettim seni bilmiyorum ama ,benim değilsin artık..Gözlerindeki ışık yok,yerinde ölümcül bir bulanıklık var.
Yüreğindeki ateş söneli çok olmuş ve sönmüş ateşin dumanında seçemiyorum artık yüzünü.
Yıllarca körüklediğim o ateşi söndüren sebebi sorguluyorum sürekli..
Ateşin sıcaklığının yerini alan bu buzul katmanda yaşayamıyorum ben.
Baksana halime;bembeyaz tenim solgun ve hastalıklı gibi...Senin de yaşayamayacağını biliyorum  bu ıssız iklimde...
Sen umut iklimi adamısın,aşk iklimi adamı..Bu çoraklık öldürecek seni de.
Sen anlamadan bitiyorsun,farketmeden ölüyorsun..Baksana bir etrafına ,ne kalmış senden....
Hani nerde senin kiraz ağaçların;nerde yasemin çiçeklerin..
Kokuları birbirine  karışırdı ruhundaki yaseminlerle hanımeli çiçeklerinin...
Sevdiklerin,dostların,köklerin...Neden unuttun hayatını sulamayı.
Bak soldu  gitti,kurudu hepsi şimdi...
Ne yasemin,ne hanımeli,ne dostların,ne sevdiklerin,ne kiraz ağaçların..Hepsini  kuruttun kendi ellerinle..

--O yanındakini nerden buldun" diyerek  bakışlarını
 başını omuzlarıma koyarak kollarını  bedenime dolamış karanlık siluete çeviriyor sonra....

Gözgöze geliyorlar;aralarında kalmak iki kasırganın  tam ortasında kalmışcasına donduruyor kanımı..
Bana sorulan bir soru olmasına rağmen karanlık siluet cevaplıyor soruyu...

-O değil,ben onu buldum...

Yüzünde alaycı ve hain bir ifade var.Kelimelerini etime batırdığı tırnaklarından  daha derine saplamak saplamak için kullanıyor sanki..
Gögsümde dolaşan elleri sanki kalbimi söküp alacakmışcasına korkutuyor beni..
Bir yandan da bana dokumasından tuhaf bir haz alıyorum.
Gözlerimi kapatıp ona teslim etmek istiyorum kendimi...

-Onun bana ihtiyacı vardı,sana değil . diye ekliyor hain sözlerine daha sivri dikenleri..

O konustukça  daha bir beyazlıyor başı dizlerimde,gözleri pencereden geceye bakan yüz..
Daha bir soluyor teni.Ama gözünü  bir an olsun bize çevirmeden Ay'a dikmiş  bakıyor.
O soldukça Ay daha çok parlıyor,yıldızlar çoğalıyor sanki...

Bense içimdeki çelişkiyle sessiz ve şaşkın bakıyorum ikisine birden.
Dizlerimin üzerindeki, yitip giden masumiyetin acısıyla;gögsümde dolaşan ellerin,tenimi çizen tırnakların verdiği zevk
birbirine karışıyor ruhumun labirentlerinde.
Bir çıkış bulamıyorum bu üçlü oyundan;çıkış aradığımdan da emin değilim gerçi.....

devam edecek..
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2006 - 04:26:39 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #18 : 18 Ekim 2006 - 10:32:32 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous

Bitti sanmıştım, unuttum demiştim, ömrümün geri kalanını sensiz geçirebileceğim fikrine bile kendimi inandırmıştım!... En büyük yalan, insanın kendine söylediği yalanmış geç anladım. Kaleminden çıkan birkaç cümleyle gözlerimin karşılaşması, yüreğimin seni yeniden hissetmesi, beynimin içine kazınan kare kare resimlerin ve kalabalıklar arasında yaşadığım başıboş dalıp gitmelerim!...

Seninle yaşadığı bir günü, tüm geçmişine ve geleceğine denk tutan bir ruhu, mahşere kadar taşımak zor gelecek biliyor musun?...

Öyle ya bir yağmur da, bir göl kenarında, gözlerinden içtim yağmur ve gece kadar yoğun şarabı ben!... Gece senin derinliğindir ben de, yağmur benim yüreğimin sağanakları...

Aklıma düşmeye gör, en fırtınalı denizde yolunu kaybeden en acımasız dalga olur bakışlarım... Dalgalarımın kayalıklarla buluştuğu an çıkan sesleri duymanı hiç istemem! Canı çok acıyan bir deniz ağlıyor dersin eminim... Seni özledim, anlıyor musun, özledim!!!

Gördüğüm her kuşun kanadına gözlerimi koyuyorum, bulunduğun diyarlara gelirler de seni görürüm diye...

Sana " yar" diyorum, " yaralarım" kanıyor...
Sana "yara" diyorum, tüm sözlerimin öznesi oluyor
" yar' a"...

Yara giden yolda kocaman bir yaram var!!!

Ne diyeyim, yara yardansa akan kanım değil, onun için gözümü bile kırpmadan verebileceğim canımdır!!!...
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2006 - 10:34:23 Gönderen: antepli_haxan »
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #19 : 26 Ekim 2006 - 09:38:35 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous

bir gün gittim..
geride yığınla soru işareti bırakarak
yanıtlamaya vaktim yoktu
geç kalmıştım hayata, uçtum kanatlarımı takarak
bir gün gittim..
dönüp arkama bakmadım bile bir kez
nelerden vazgeçtiğimi görmek istemedim
istemedim kimseyi bir kez daha yıkmak
zaten ben gelmeyi de istemedim ki

bir gün gittim..
hala kulaklarımda yankılanan; bir araba kapısı vuruşuyla çıktım o fotoğraftaki kareden
o kareki beni yıllarca kendimden uzağa iten.

bir gün gittim..
gitmeler hiç bitmeyecekti; bildim
bildim de, bilmemezlikten geldim
zaten ben gördüm de, görmemezlikten geldim.

bir gün gittim..
asırlar uzağa
uzaklar soğukmuş
üşüdükçe anladım düştüğümü tuzağa.

bir gün gittim..
hiç hesabım kalmadı artık kendimle
sen de dahil
..herkesi affettim..
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2006 - 09:39:09 Gönderen: antepli_haxan »
SAFKAN TEKİNİZM...

« Yanıtla #20 : 26 Ekim 2006 - 13:05:23 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
         ? :cry1:

sanki daha dünmüş gibi
bazı hatıralar var
gözümde canlanan
bi yasak aşkın pençesindeydim bi zamanlar
çok hatalı davrandım çogu zaman
hep kaçmak istedikçe biri ayaklarıma kapandı
ve ben onu hiç kıramadım ve kaldım
ama o beni bitirdikçe bitirdi
ve ben ona hiç bir zaman yok diyemedim
ve halen o aşk ölüm gibi içimde

zamanla beni anlar sandıgım
ve ben onu dost zannederken
o beni aglatan ve gerçekleri bana
pembe gözlüklerin arkasından bakmamı saglayan
sen...
nedir benim senden çektigim
ben böyle ihanet görmedim
gözyaşlarımı silen bana yaptıgım herşeyde
istedinde yaptın diyen ve
ben her tökezledigimde
acılar içinde kıvranırken bana
sadece elveda diyen sen
yüregimde fırtınalar vardı tek senin bildigin
yüregimdeki yaşa tek şahit olan sen
nasıl olurda herşey biterken
bana sadece bi elveda diyebiliyosun
şimdi yine yanlızım ve sen bana
ne halin varsa gör diyosun
oysa sen beni çok şımarttın sarılmamış
kollarında ben uyurken
benim anılarımı canlandrdın
bense şimdi yokoluş içersinde
sadece sana uzaktan bakabiliyorum
elimi uzatıyorum ama
gözlerim yaşlaı ben camdan
sana bakarken sen ::bye diyebiliyosun
acı içersinde kıvranıyorum
tutmadın ellerimden
bi gün geliceksin
çokta geç olmayacak ama ben
seni bir daha dinlemek istemiyorum
ama seni dinlemedigim gün ölmüşüm demektir
çünkü kalbim olmadan ben yaşayamamki
 :ühüh :ühüh :ühüh :ühüh

:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #21 : 26 Ekim 2006 - 13:07:54 »

Çevrimdışı jumanji_53

• Üye
  • **
                                                          ------SENDE AĞLA---

birgün daha başladı sensiz ve bitecek.kaçıncı güneşsiz sabah bu geçirdiğim,kaçıncı karanlıkları bekleyiş...bitermi bu acı bekleyiş???
nasılda başlamıştı hikayemiz.bitmez sonu gelmez sevgimiz neye yeni düştü??neydi bizi bu hale getiren sen mi? ben mi? yoksa yabancı birimi ???
ansızın yağan bir yağmur gibi bastırdı sevgin benii.sevmek çocuk olmaktı seninle yeniden.sevmek; hani bıraksalar bağıra bağıra şarkı sölemekti sokaklarda.haykırmaktı seveyi bilen benim gibi seven herkeze seni ve sevgimi.herşey demektin sen.herşeyimdin.şimdiyse sadece yanlızlıksın benim için yokluksun, umutsuzluksun...
sensizlik ölümün diğer adı oysa ölümsüzlüktün sen. yeni doğan günüm gökyüzünde yıldızlarımdın.şimdi gecemde yok gündüzümde herşeyde sensizlik var bense senin olmanı istiyorum
sen umudum sen dünüm, bugünüm., yarınım neleri aldın g*türdün benden neleri çaldın yüreğimden.hesapsız,kitapsız vazgeçmiş gibiydin giderken. benden mi , hayyalerinden mi yoksa gelecekten mi vazgeçmiştin?? cevap vermedin buna çünkü sen yanlızca olmayan sevginden vazgeçmiş gibiydin giderken. mutlumusun şimdi yarınlardan umutlumusun???
hasretti senin adın.. bazende deli sevgi.. ölmezdi, ölmeyecekti bu sevgi.
bitmedi hala aklımda, acıyla anıyorum şimdi seni `BİRZAMANLAR HERŞEYİMDİN ŞİMDİ NEFRETİM `
ÖLMEYEN AŞKIM SENDE YOK OLUP GİTTİN TIPKI BENİM BİR ZMANLAR SENİN YOKLUĞUNA KAYBOLUP GİTTİĞİM GİBİ. şimdi sen ağla sen yan kaybettiklerine değil kayboluşuna yok oluşunaa
cehennemden geldik...!!
ߣd£NiN ßaqiR£ oLsuN RuHuN faHi$£ oLduqTaN soNRa N£Y£ yaRaR!...

« Yanıtla #22 : 26 Ekim 2006 - 14:08:54 »

Çevrimdışı jumanji_53

• Üye
  • **
                                                                 KIRLENMIS BIR BEDEN

Kendi kanımda boğulurken bu küçücük bedende dünya bana bakıp kıs kıs gülüyor ve kanayan yaralarıma tuz basıyor canım yanıyor...öyle bir sevinç var ki yüzünde...ben göz yaşlarımda kaybolurken o bedenimle dans ediyor...gücüm yok...daracık bi dünyanın kollarındayım...mahkumum...bırakıyorum sonunda kendimi dünyanın o iğrenç batak çamuruna o bana sahip oluyor bense ırzına geçilmiş bir bedenin...
cehennemden geldik...!!
ߣd£NiN ßaqiR£ oLsuN RuHuN faHi$£ oLduqTaN soNRa N£Y£ yaRaR!...

« Yanıtla #23 : 27 Ekim 2006 - 01:27:05 »

Çevrimdışı alp_gfb

• Üye
  • **
  • herşeyi yakarmısın ?
    • antu
götürenleri sor bir defa kendine, squlea? bak şimdi daha kolay gülemk, beyaz daha bi soğuk şimdi, betimleme yapması daha bi tatlı, müzik daha canlı, balık tutmak hiç olmadığı kadar zevkli, otobüsde 3 sn aşk aramak daha heyecanlı, yukarıya dua göndermek daha bi hevesli, yürümek tattığın en güzel dugu...otobüslerin camlarında batan güneşi izlettiren otobanlar daha şanslı(küfür yoq),okanı asistan can abinin yanında tek başına izlemek sanki picasso tablosu seyiretemk gibi artık...büyümüşüm...çizgiler aşkı attı artık kafamdan. sevgi kötülük oldu ...uzaklaşan herşeye güldüm...şimdi daha güzel anlaşamamak...paylaşmayı, paylaşmalara umutla yaşamak yerine yuvarladım ve kulaklar güzel sözler akıttım '' herzaman, suratını asarken şarkı söyle, zamanı geldiğinde orta parmağınla çok adam güldüreceksin'' ve ozamn onlar bir zavallı sen ise güçlü olacaksın. Regina Spektor - Fidelity çalarken en haylaz şakalrı yapayım. karnım acıktı ayvalık tostu iyi gelir. şurada bi atm olacak. şehri izlemek istiyorum. üşüdüm.karda başladı.bu kitap asla bitmeyecek.fransızca şart.bunu nasıl beceriyorlar ben asla bunu yapmıyacağım.bütün kötü dilenciler ölsün.fotoğrafların yerini kokular alsın.ağlarken aman işte ağladığımda... her neyse. acurlar oldumu? . bide niye ankara takımları oyun havasıyla sahaya çıkıyo?. müşteri memnuniyeti öncelikli olmalı . yürüyen merdivenlerde çorap çekme, öndekini dürtme, öndeki mini etekli bayanı kesme gibi şakalar yapılmamalı. tuvaletler çok kötü. hala kaset satıyorlar. ataride zardanadama benzeyen tarzan oyunu oynayan bile var. çizgifilm izleyemiyorum. ben ben bu kış gezmek istiyorum. ali haydar kim? kültürünü bilmediğim bi film'e beni empoze edercesine kaptırmam. bide beşi bi yerde istiyorum. sabah kalktığımda ''odanesi ben ölmedim dimi'' deyip oramı buramı cimcirip uyanmak da istemiyorum. kargaların odamın önündeki ağaçtan defolmalarıda hiç iyi olmaz . cuma günleri yemek yediğim yerdeki o bankacı bayanın karşısında yemek yemek yemesi gibiside yoQ çok güzel vucudu var. bide sen ünzile şalvarın çok sexy. şimdi maymunlar cehennemi diye saçma sapan bi filmi 6. defa koy TV ye TV de İLK KEZ diye ba bas bağır olmaz. hıncal bile kişner. O danesi bir maganda kurşunu... yakalyın. adam öldü. ambulans nerde? itfaiye geldi. olurmu?tak hortumu aç aç aç kaçın mahallelei geliyo... neden abi 2 aydır su yoqmuş abi.balıklar hazır.fazilerde yükseldi ..borsa otuzyedibin civarında. başbaqan ağladı ..üüü hakkıımmı helal ediyom, geberin emi...üüü. polis filmi ve haluk bilginer gelyio. evi satamadık gitti. bide gitar çıktı başıma. zardanadamı sevmesen hadi neyse...gecenin bi yarısına kadar yalovada çal çal çal sonra dinle. fransa. mevlana. istanbul. pişmaniye. rock. punk. blues. dalga. dost. ilişkiler. buluttan gemi yapmak. maqet gemilerim. puzzle. futbol arşivim. danone karamelli. caffe crown am gs diil. saf insanlara soru sormak. türkçe dostluğu misal otobüs yerine; çok oturgaçlı götürgeç..lokanta, restaurant yerine; yemek yeme yeri YYM ....ben aşık olup bırakmamak istiyorum çok güzel olsun o kadar güzel olsun ki ...istediği an beni bırakabilme rahatlığında olsun. sıpalar hep ona benzesin. saçlarına şiirlerimi iliştireyim.caddeye çıkalım resim yaptığımız boyalı elbiseler ile istiklalde gezelim belki sinan çetin görürü biz. acıktım marqtten acılı turşu aldım, abim hepsini yemiş...ekmek kalmamış. zeytin yoq. anne biz fakirmiyiz? hayır olum sadece para biriktiriyoruz. ama ben açım. olsun geçer .nassi? barış manço cumhurbaşkanı olmalıdı. uğur dündarda olabilir hala yaşıyo.hakkı devrim yaptığı programda çocukları hep kendinden yukarıya oturtturudu.göcek.gani müjde kaç para aldın turkcellden? banada sponsor olurlarmı acaba? bende o programda olmak istiyorum. deniz kızı organ nakli yapsın.
the bunalim
Yorulsam saçlarında, ceplerinde duş alsam sessizce, dün gece söyleseydim seni sevdiğimi biterdi umudum ,kalmazdı param

« Yanıtla #24 : 28 Ekim 2006 - 01:31:46 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
                         sessiz haykırış
bir sonbahar  akşamı yanlızlıgım adı koyamadıgım bi duygu bi haykırış çogu zamanda bi sessizlik var
zaman zaman çıglıklara bıraksana kendini hep aglamıyorki bazen gülümsemeyide biliyor bu kuru yaprak
çözülmesi zor biraz düşmüş yere agacın hemen altında ,öylece sesiz sakin sadece birileri geçtikçe kıpırdıyor,
 ee bazende rüzgarın sesinden ürperiyor,
 ama o hep agacın dalından koptugu için birazda kendini özgür hissediyor,
çünkü onu tutan hiç bişi yok rüzgar bi uçursa kim bilir nerelere yada kimin avuçlrında olucak ,
ama çok yıpranmış birazda ezlmekten yaşlanmış, yagmur her yagdıgında hüzünleniyor, içi kararıyo
ama biliyorki toprakla iç içe işte o bunu çok seviyor bide yagmur damlalarının onu çok daha güzel göstedigine inanıyor,
çünkü damladıkça rengi bi daha güzel yeşilleniyor ,
bazen kafası atıyor git buralardan diyor içi biraz buruk kırılgan
insanlardan korkuyor her ne kadr o bunu belli etmesede
çünkü yaprak çok hasas salınıvermiş bi çocuk   oyun parkında o
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #25 : 28 Ekim 2006 - 14:00:01 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous

Öyle birini sevin ki, "Çünkü" süz, olsun. Yağmurda gökkuşağınız, baharda sevdanız, yokluğunda varlığınız, gözyaşınızda inciniz olsun.
Öyle birine tutulun ki, aramak için uzaklara gitmeyeceğiniz kadar sizin olsun. Ne zaman aşktan, yana söz duyarsınız kalbiniz çıldırmışçasına onun için gümbürdesin. Gün onunla başlasın. Gözleriniz uykudan uyandığında aklınıza ilk gelen, "Sevgilim, Canım" derken; yediverenler, onun kokusunu sunsun benliğinize. Gün yine onunla bitsin, uyurken ve de "Seni seviyorum" derken o olsun.
Öyle birine tutulun ki, aramak için uzaklara gitmeyeceğiniz kadar sizin olsun. Ne zaman aşktan, yana söz duyarsınız kalbiniz çıldırmışçasına onun için gümbürdesin. Onun estirdiği karayel samyeline, karanlıklar aydınlığa dönüşsün. O varken "Ümitsizlik" pılını pırtısını toplayıp gitsin. Onunla zorluklar kolay olsun. Ve de o varsa her şey var olsun.
Öyle birine yürekten sarılın ki, aranızdan rüzgar dahi geçemesin, kıyametin ayak seslerini duysanız bile o varsa yanınızda umurunuzda olmasın..
Öyle birinin olun ki, o kalbinizden çıkarsa şayet ruhunuz bedeninizden sökülecekmiş çesine olsun. "Seni seviyorum" diyemediğiniz zamanda gözleriniz, ciğeriniz, ruhunuz sevginizi söyleyip dursun.
Öyle birine bağlanın ki, yüreğinizin adımları onun adına yürüsün. İçinizden geçen şarkı o olsun ve de.... 'İçimden geçen şarkı gittiğinde ne yaparım ben! " diyebilirsiniz.
Öyle birine gönül verin ki, gönlünüz onun ardından koşsun, önünde hiçbir mani olmasın..
Öyle birine Aşık olun ki, şiirinizin ilhamı, duanızın kaynağı "Seviyor sevmiyor lara" gerek kalmasın onun da sizi sevdiği biri olsun.
Öyle birine vurulun ki, "Ben seni fakatsız, nedensiz, çünküsüz seviyorum." Bakma sen şimdiki zaman eki kullandığıma. En geniş zaman olan sonsuz geniş zamanla diyorum ki "Seni seviyorum". Adının geçmediği sözü dinlemiyorum.....
Seni ölesiye ve öylesine çok seviyorum ki birbirimizi bağlayan ipler görülmeyecek Canımı da, yolumu da, gönlümü de yoluna döşedim. Bittiğim gün kalbimden çıktığın gündür. Canım benim, ben senin bana zor gelen taraflarını da seviyorum, her şeyinle; bilmediğim bilsen ürkeceğim, anlamadığım, anlayamayacağım yanlarınla seviyorum. Seni ismin ne "de" haliyle ne de "e" haliyle seviyorum. Seni yalın halinle seviyorum.
Ben seni sevdiğim yerdeyim, heryerdeyim haykırabilirsiniz.

İŞTE BÖYLE BİRİNİ SEVİN
SAFKAN TEKİNİZM...

« Yanıtla #26 : 03 Kasım 2006 - 09:03:20 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous

Yaşamak varken yaşamamış olmak,sevmek varken sevgiyi çok uzak dağ sırtlarına gömmek...unutmak varken herşeyi hücrelerine varana dek hatırlamak...bağıra bağıra konuşmak varken sessizliğin içinde aramak nedenlerini....

Zaman ne zaman benim yönüme doğru çevirecek saatteki yelkovanları...yada ben ne zaman haykıracağım bütün gerçekleri tanıdığım bütün insanlara...sanırım çok zor olacak inandığım gerçekleri bir anda değiştirmek....

Aşk geliyor aklıma sonra sen geliyorsun nedensizce..kapılıp gitmek diyorum çok uzak diyarlara...bilmediğim köy kahvelerinde çaylarımızı yudumlamak sabahın en güzel hallerinde..sonra özgürce devam etmek ormanın derinliklerine...görmediğim güzelliklerde seninle birlikte senin güzelliğinle yaşamak.akşamın o dayanılmaz hafifliğinde uzanıp nehrin eşsiz melodilerini duymak sessizce...gece olunca seninle başlamak sabah yolculuğuna ve yolculuğun sonunu seninle tamamlamak....yani hep sen olmak....

Sen ne zaman ben olacaksın?ne zaman gelip alacaksın beni bu karanlık şehrin caddelerinden....o yolculuklara hangi saatlerde çıkacağız?ne zaman unutacağız geçen bütün zamanları....bu kadarmı imkansız herşey...yada bizlermi imkansısız....yada sen diye birşey yokmu?ben bir hikayemi yazdım yine sevdaya dair...

Eğer bir gün gelecek olursan hani beni özlersen akşamın en güzel saatlerinde, vazgeçme olurmu!...sakında bırakma dönüş yolculuğuna çıktığında....beraberliğin en güzel tanımı yapalım birlikte sevgiyi...

Peki biliyormusun neredeyim....yüreğinin götürdüğü yerde....

Gel olurmu?....

!!!GELECĞiM!!!!
SAFKAN TEKİNİZM...

« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2006 - 17:39:33 »

Çevrimdışı armina

• Deneyimli Üye
  • !!!(((alpalpalp)))!!!
Bırak anlatayım sarhoşum öyle
Sarhoşuda geçtim nolacak böyle
Hayatlar içinden hayat seçmişim
Hiçbişey farketmez kendimden geçmişim

Şair giden geminin ardından bakarya
Bakar da kendini zora sokar ya
Bazen bi hiçin duası tutar ya
Çok uzaklarda o gemi batar ya

Ahhh beni unut
Bitir beni
Gidiyorum
Ya unuttum
Ya vazgeçtin
Bilmiyorum

Yarim ateş olmuş içinden geçmişim
Kim ektiyse ekmiş ama ben biçmişim
Hiç boşanmadıki bardak hep dolu
Herşeyin bir sonu yok başka yolu

Şair giden geminin ardından bakarya
Bakar da kendini zora sokar ya
Bazen bi hiçin duası tutar ya
Çok uzaklarda o gemi batar ya

Ahhh beni unut
Bitir beni
Gidiyorum
Ya unuttum
Ya vazgeçtin
Bilmiyorum...
I'm with you...

« Yanıtla #28 : 07 Kasım 2006 - 14:38:53 »

« Yanıtla #29 : 07 Kasım 2006 - 19:14:51 »

Çevrimdışı armina

• Deneyimli Üye
  • !!!(((alpalpalp)))!!!
Her sey bos geliyor o an...
Sadece yaziyorum seni
Bir an bile düsünmeden…
Sesizligin icinde kayboluyorum ben

Hic biseyden korkmuyorum sana siir yazarken…
Ve hic bisey uzaklastiramiyor seni benden
Yalnızlığı içinde sessiz senin askına uzanıyorum…

Geceye benzetiyorum sana olan aşkımı
O kadar  derin..o kadar sakin ve  bir o kadarda büyük
Ver  elini… sana  uzanıyorum
Karanlığın içinden…
Yaşama geliyorum sana geliyorum…
Tut ellerimi senle yaşamak istiyorum!

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2006 - 19:15:26 Gönderen: armina »
I'm with you...