Gönderen Konu: Cafe Milliyet  (Okunma sayısı 2253 defa)

Cafe Milliyet
« : 21 Aralık 2007 - 10:52:31 »

Çevrimdışı Tekinci

• Üye
  • **
Oyunculuğu setlerde öğreniyor!
Asi Rock’çı Özlem Tekin, dizi, sinema oyunculuğu derken tiyatroya sahnesine de sıçradı.?Oyunculuğu setler ile tiyatro sahnesinde öğrendiğini söylüyor ve ekliyor: ''Birlikte çalıştığım isimler ayaklı okul gibi. Vallahi konservatuvarda 4 yılda bu kadar öğretmiyorlar''

İlknur Taş

1996 yılında çıkardığı ''Aşk Herşeyi Affeder mi?'' adlı albümüyle müzik dünyasına adım attı. Yaptığı müzik, giyim tarzı ve davranışlarıyla kısa sürede adının başına ''Asi Rock’çı'' yazdırdı. 11 yıl geçmesine rağmen hâlâ Rock müziğin asi kızı olarak anılan Özlem Tekin son birkaç yıldır yaptığı müzikle değil, rol aldığı sinema filmi ve dizilerdeki oyunculuk performansıyla adından söz ettiriyor. Şu günlerde Metin Serezli ile oynadığı ''Kim O'' adlı tiyatro oyunuyla izleyici karşısına hamile bir genç kız olarak çıkan Tekin, yıllardır müzik yaptığı halde, oyunculukta aldığı övgülerin yarısını alamadığını söyledi. Bir süre daha albüm çıkarmayı düşünmeyen ve oyuncuğa ağırlık vereceğini açıklayan Tekin’e göre başarının sırrı egoyu ortadan kaldırmak. Tekin’le Profilo Kültür Merkezi’nde oynadığı oyun öncesi konuştuk.

Metin Serezli ile ''Kim O'' adlı tiyatro oyununa başladınız. Nasıl gidiyor oyun?
Hem prömiyer, hem galamız çok güzel geçti. Ayrı ayrı heyecanlar yaşadım. Ama prömiyerde heyecandan oyunu biraz hızlı oynamışız. Çabuk çabuk hemen söyleyevereyim diye bir hal alıyor insan. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Zaten tepkiyi sahnede de anında alabiliyorsunuz. Söylediğimiz ufacık bir lafla bütün salonun kahkahasını duymak harika bir şey. İlk perde güldürüyoruz, ikinci perdede ben biraz ağlatıyorum. Gülmeyle, ağlama arasında duygusal bir durum var.

Daha önce ‘Mucizeler Komedisi’nde oynadınız. Oldukça kalabalık bir kadro vardı orada. Burada iki kişilik bir oyun var. İşiniz biraz daha zor olsa gerek.
‘Muzcizeler Komedisi’nde Şener Şen’in yanında başroldüm. Dolayısıyla orada da benim işim çok zordu. Hem şarkı söylüyoruz, hem dans ediyoruz, hem şiveli konuşuyordum. 3.5 saat ağır performans isteyen bir şeydi. Ancak bu oyun bambaşka. Hiç değişmeyen bir dekorda, bir apartman dairesinde oynuyoruz. Bir masada, bir de kanapede konuşuyoruz. Dolayısıyla tekst olarak zor. Duygu iniş çıkışı, alışverişi çok zor. Seyircinin nabzını yüksek tutmak çok zor. Uyutmamanız gerekir ki, ben onu çok güzel beceririm, şarkıcılıktan tecrübemden dolayı. Kimsenin bilmediği şarkıyı sonuna kadar seyrettiririm. Onun üzerine iktisatım var. Onu burada kullanıyorum.

Nedir bu uyanık tutma formülünüz?
Her an başka bir şey yapacakmışım izlenimi veriyorum. Bir anda bütün her şeyi değiştirebilecek izlenimini verebilirseniz, seyirci sizi pür dikkat seyrediyor, şimdi ne yapacak diye. Bu oyunda da çok gerekli. İki kişiyiz, gerçi Allah’tan üçüncü bir arkadaşımız var. Arada sırada üst kattan bize geliyor oyunu renklendiriyor.

Tiyatro camiası genelde manken ve şarkıcıların oyunculuk yapması konusunda rahatsız. Siz bu konuda tepkilerle karşılaştınız mı?
Hayır tiyatro camiası çok güzel kucakladı beni. Bu beni çok mutlu ediyor. Rock şarkıcısı tiyatro yapıyor ve üstelik komedi. Rock şarkıcısından komedyen herhalde dünyada bir ilk. Oyuncu olan Rock şarkıcıları var ama komedyen olan yok. Dolayısıyla tepki gösterebilirlerdi. Şarkıcıların, mankenlerin ve eğitimsiz insanların oyunculuk yapmasına kızıyorlar. Aralarına kabul etmiyorlar. Çünkü çok ciddi bir hiyerarşi var. Ekol havasıyla devam eden bir şey. Hakikaten sadece sanat için yapılan bir dal. Beni kabul etmeyebilirlerdi açıkçası ama ben çok sıcak algılandığımı düşünüyorum.

Dizi, sinema, tiyatro, müzik her şey var. Bu kadar başarılı olmayı neye borçlusunuz?
En başta ‘Şunu yapmam lazım’ diye düşünmüyorum hayatımda. Bir şeyi hakikaten çok fazla istiyorsam yapıyorum. Gözümden ışık çıkması lazım. Bunun karşılığı bazen para olarak, bazen seyirci tepkisi olarak, bazen neşe, mutluluk olarak gelir. Yaşıma yaş katar. Zorla bir şey yapmıyorum kesinlikle. İstediğin şeye doğru gittiğinde başarıya gidiyorsun. Her sabah kalkıp ‘Bugün ne yapmak istiyorum’ diye soruyorum kendime. Yapılacak işler listesi yerine, benim ne yapmak istediğim ön planda. Çılgın Rock’çı olarak adım çıkmış dokuza inmez sekize fakat benimle çalışan herkes çalışma disiplinime çok hayret ederler. Mesela tiyatroysa ve 1.5 aylık bir zamanımız varsa ben ilk hafta bütün teksti ezberlerim. Hatta üstüme düşmeyen işleri de yapma konusunda çok mütevazıyımdır. Sürekli kim olduğumu büyütmek yerine, kendi kimliğimden çıkıp yapılan işe odaklanmaya çalışırsan başarıyorsun. Yani egoyu ortadan kaldırmaca. Üçüncüsü ise bu maalesef herkeste yok, cesaret.

Oyunculuk anlamında bir eğitim aldınız mı ya da ilerleyen zamanlarda almayı düşünüyor musunuz?
Ben tabiri caizse uyanık bir tipimdir. Pratik zekâlıyımdır, çok hızlı çalışır aklım. Oyunculuk en başta gözlemden geçiyor. Bir güzel etrafı gözlemleyebilmen lazım. Birazcık pratik zekâ ve durumu çabuk kavrayıp bir şeyleri tersine düzüne çevirebilecek bir yetenekte olmak lazım. O şekilde bulunduğum yerlerde o eğitimi halletmeye çalışıyorum.
Oyunculuğu işin en güzel yerlerinde film setinde, dizi setinde ve tiyatroda öğrendim. Şener Şen, Metin Serezli, Hale Soygazi, Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci gibi isimlerle çalıştım. Takıldığım yerlerde ‘Burada nasıl yapayım?’ diye soruyorum hepsi çatır çatır söylüyor. Ayaklı okul gibi hepsi. Böyle böyle ben bu işi hallettim. Vallahi konservatuvarda 4 yılda bu kadar öğretemiyorlar (Gülüyor).

Şubat ayında turneye çıkıyorum

Üç yıldır albüm yapmıyorsunuz. Oyunculuk üzerine mi kariyer yapmayı planlıyorsunuz?
Evet oyunculuğa ağırlık verdim. Son dönemlerde oyunculuğumla konuşuluyorum. Yaptığım işle konuşulmak çok güzel bir şey.

Albüm yapmayacak mısınız artık?
Müzik market sisteminde çok ciddi boşluklar var bu dönem. Son albümde de ben çok fazla çaba harcadım. Albüm elinizden kayıp gidiyor. Çok büyük emekle, hayalle yapıyorsunuz. Ertesi gün internetten bedava indiriliyor. Bu dönem albüm yapmayı hiç istemiyorum. Müziği bırakıp ev kadını olmadım. Yine ortalardayım, oyunculuk yapıyorum.

Albüm yapmamanız sevenleriniz tarafından unutulmanıza neden olmasın?
Hayır unutacaklarını sanmıyorum. Ayrıca şubat ayı içinde bir konser turnesi yapacağım. Kendi şarkılarımdan değil de değişik şarkılardan oluşan bir şov hazırlıyorum. Çünkü artık kendi şarkılarımı söylemekten ben bile sıkıldım.

Kaynak :
http://www.milliyet.com.tr/2007/12/21/cafe/?ver=18
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2007 - 10:59:22 Gönderen: Tekinci »
..crystal..

Özlem Tekin

Cafe Milliyet
« : 21 Aralık 2007 - 10:52:31 »

Ynt: Cafe Milliyet
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2007 - 10:55:37 »

Çevrimdışı Tekinci

• Üye
  • **
Gazetede resimleride var kaçırmayın bence :)
Şu turnede inşallah artık Bursa yada gelir ve bende bu sefer atlarım sahneye :) Bitanem benimm senin altından kalkamayacağın iş mi var :) Bide unutlmayasınız diye sormuş yaa Allahım Allahım unutulur mu Özlem Tekin !!!
..crystal..

« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2007 - 13:23:04 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
şubat ayında turne
başka şarkılardan
e süpermiş

eyvalla tekinci

« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2007 - 14:01:36 »

Çevrimdışı Tekinci

• Üye
  • **
rica ederim fanlık görevimis :):):)
..crystal..

« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2007 - 19:11:23 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist

Albüm yapmamanız sevenleriniz tarafından unutulmanıza neden olmasın?
Hayır unutacaklarını sanmıyorum. Ayrıca şubat ayı içinde bir konser turnesi yapacağım. Kendi şarkılarımdan değil de değişik şarkılardan oluşan bir şov hazırlıyorum. Çünkü artık kendi şarkılarımı söylemekten ben bile sıkıldım.

yanlış duymadık değilmi ? yada yanlış okumadık? şubat ayında değişik şarkılardan oluşan bir turne.
bu kalbinin bir köşesinde beklettiği müzik aşkının vazgeçilmezliğini anlatan bir söz..
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2007 - 19:12:12 Gönderen: -tarzan- »
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2007 - 19:18:44 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
valla bayramda alınacak en güzel haberlerden biri bu... umarım albüm gibi suya düşen bi proje olmas böle belli tarihler verdiğinde özlem nedense hiç gerçek olmuyoo
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2007 - 21:20:43 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Maçolar bitiminde de böyle ümitsizdik ama özlem TURNE VAR diyince herkesin içi kıpır kıpır oldu..=)
Şubat Ayındaki Turne İyiymiş,Yabancı Coverlarmı Olacak Acaba İşte Burda Şüpheleniyoruz !
Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..

« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2007 - 22:29:30 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Kendi şarkılarını söylemesini ercih ederdim gerçi o söylesin yeter ama ben yine Değmez yine Dağları Deldim yine Aşka Dair yine Tarlalar dinlemek istiyorum :cry1:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2007 - 23:29:30 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Turne iyi hoş ama "kendi şarkılarımı söylemekten ben bile sıkıldım" kısmını sindiremedim henüz...

« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2007 - 14:23:11 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
aaaaaaaa
çok mutlu oldum valla şimdi
güzel bi bayram hediyesi oldu benim için
nası bişi olcak acaba
bekliyoruz...
şubata az kaldı ohh
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2007 - 17:35:02 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
turne de kendi sarkılarını sölemicekmiş ama hiç yoktan iidir deip kendimi avutmak istiorum.. eminimki izmire gelecektir.. =)
Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2007 - 04:56:08 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
turne de kendi sarkılarını sölemicekmiş ama hiç yoktan iidir deip kendimi avutmak istiorum.. eminimki izmire gelecektir.. =)
hiç yoktan izmire geliyor haklısın :D
vamos bien

« Yanıtla #12 : 23 Aralık 2007 - 11:47:06 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Albüm çıkarrrrrrr!! :(
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2007 - 13:25:09 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
şimdi sevinim heyecanlanim diyorum ama özlem bu, belli olmaz işi.. böyle roportajlardan verdiği çok turne, yeni şarkı, yeni albüm haberleri okuduk =) yarın vazgeçmez umarım..
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2007 - 16:43:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Turne iyi hoş ama "kendi şarkılarımı söylemekten ben bile sıkıldım" kısmını sindiremedim henüz...

+1  :sorry: