Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219958 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #3630 : 17 Şubat 2014 - 22:01:32 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
. Ama Zevk, Keyif, Tutku bazında Rakibi sadece kendisidir....  Fiat Lineaya herkes biner sonuçta değil mi? :)

fazıl say boşunamı arabesk yavşaklığından utanıyorum dedi,acıların kadın arabeskin gülü modu..

şemsiyesi altına girmeyenleri yok edenleri anlatmadık mı,anlayana sivrisinekkk
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

Özlem Tekin

« Yanıtla #3630 : 17 Şubat 2014 - 22:01:32 »

« Yanıtla #3631 : 17 Şubat 2014 - 22:29:50 »

Çevrimdışı erol91453

• Deneyimli Üye
  • hhttps://www.youtube.com/watch?v=kYdHNrGox0I
    • OZLEMTEKİNVEVO
Benzetmeler çok güzel olmuş ama forumda en çok konuşulan konunun da Şebnem Ferah olması ironik
Sonsuz Bir Aşk Soundtrack Klibi
https://www.youtube.com/watch?v=kYdHNrGox0I

« Yanıtla #3632 : 17 Şubat 2014 - 22:37:52 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Benzetmeler çok güzel olmuş ama forumda en çok konuşulan konunun da Şebnem Ferah olması ironik

hiç de iro değil,gs fb gibi :)
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #3633 : 17 Şubat 2014 - 23:23:43 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
Yapılan albümlere, yazılan şarkı sözlerine, üretilen bestelere bakmak lazım gelir. Motorlu taşıtla insanı kıyas etmek de nedir?!

Şebnem Ferah'a çamur sıçratmaktansa biraz "öz"e dönmek gerekir. Hatalardan ders almak, sıradaki adımı bunun bilincinde olarak atmak filan...

"Piyasa böyle, önümü kestiler, bana destek olmadılar..."

Geçelim bunları...

Teşbihte hata olmaz kardeş, Motorlu taşıt herkesin algı kapasitesine uyacağı için seçildi.
Şebnem'e çamur attığım kanısına nasıl ulaştığını zorlasam da anlayamadım. Şebnem Ferah çok daha seveni dinleyeni var demek ki hakaret? Memleketimizdeki EN ÇOK TERCİH EDİLEN (15 saniyede 1 Fiat Linea satılıyor) Ara ca benzetmek mi hakaret?
Aslında adetim değildir yazdığım yoruma yeniden İZAH ETMEK MAKSATLI açıklama yapmak ama neyse :)

Senin de yazdığın gibi ÖZ'e dönüştür ÖZ, Şebnem'e göre AZ olsa da Çok daha ÖZ bir kitlesi vardır. Kimisi FAZLA SEVENi olsun ister, kimisi SAFKAN olsun ister. Umarım anlaşılmıştır bunca izahatten sonra :)

Yıllaaaar önce ilk defa bu forumda birisi benzetmişti Özlem ile Şebo'Yu GS ile FB ye benzeten, akabinde Özlem bir röportajında Bu meseleden bahsetmişti o hayranını onore ederek :D

Kimdi acep hasan, hatırladın mı :)

« Yanıtla #3634 : 18 Şubat 2014 - 00:07:55 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Eğri oturalım doğru konuşalım, zaman zaman Özlem'de istemişti çok geniş kitlelere ulaşmayı. Hatta Laubali'yi sırf geniş hayran kitlesine ulaşmak için istemeye istemeye çıkarmıştı. ÖZ, 109876543210 ve KARGALAR sadece kendi istediği için yaptığı albümler olduğundan en az satılan ama en çok sevilen albümler olmuşlardır.
Şebnem'le kıyaslama olayı hiç bitmeyecektir muhtemelen ama gerçekten arabalı örnek pek tuhaf geldi bana. :D
Kısacası; Şebnem'in sadece piyasa albümler yapıp bu konuma geldiğini düşünmüyorum, disiplinli çalışması ve yaptığı işe değer vermesi çok önemli iki etkendir. Şimdi çıkıp söyleyin; abuk sabuk reklamlarda, dizilerde, programlarda görseydik Şebnem'i yine bu kadar sevilir miydi?
Ama olsun Özlem'i ne yapsa severiz ama sadece biz severiz o ayrı. :)

« Yanıtla #3635 : 18 Şubat 2014 - 19:54:40 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Şebnem Ferah'ı başarılı yapan etmenler çok.

1- Daha disiplinli olması.
2- Ekip kültürünü devam ettirmesi ve bu konuda profesyonel olması.
3- Her ne kadar sevmesem de tarzını, iyi şarkı sözü yazıyor. (Besteler ve düzenlemeler beş para etmez.)
4- Piyasaya oynayan tarzını 3. albümden bu yana asla bırakmadı.
5- Piyasadaki isimlerle çok iyi geçiniyor.
6- Piyasanın arka bahçesindeki adamlarla (yazar, eleştirmen, radyocu..vs) iletişim ağı kuvvetli.
7- Menajerlik hizmetleri oldukça profesyonel.

Gibi etmenler sıralanabilir.

Araba modeli benzetmesi anormal değil, teşbihte gerçekten hata olmaz. Belirli bir çokluğun tercihi o kişiyi herhangi bir alanda iyi yapmaz. Öyle anılabilir ama, keza Şebnem'in "Rock Kraliçesi" olarak lanse edilmesi gibi. Ha şöyle bir durum var. Şebnem Ferah müzikal yolculuğunu çok sistemli hareket ettirdi, bir noktaya kadar da bu ünvanı alması anormal değil.

Fakat yine aynı noktaya geliyoruz. Bu onu, şahsen benim gözümde iyi yapmıyor, başarılı yapıyor belirttiğim nedenlerden dolayı. Yoksa bir şarkıcı olarak ne kendini geliştirebilmiş biri, ne de canlı performansı iyi. Hatta oldukça kötü. Besteler aynı, düzenlemeler kopyala-yapıştır...

Hani Şebnem'i başarılı yapan 10 tane özellik sayarsın şarkıcı bazında ama gelirsin ki, "kendini geliştirmeyen" negatifliğini koyarsan o 10 tane etmeni siler, götürür.

« Yanıtla #3636 : 19 Şubat 2014 - 00:00:33 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
Teşbihte hata olmaz kardeş, Motorlu taşıt herkesin algı kapasitesine uyacağı için seçildi.
Şebnem'e çamur attığım kanısına nasıl ulaştığını zorlasam da anlayamadım. Şebnem Ferah çok daha seveni dinleyeni var demek ki hakaret? Memleketimizdeki EN ÇOK TERCİH EDİLEN (15 saniyede 1 Fiat Linea satılıyor) Ara ca benzetmek mi hakaret?
Aslında adetim değildir yazdığım yoruma yeniden İZAH ETMEK MAKSATLI açıklama yapmak ama neyse :)

Senin de yazdığın gibi ÖZ'e dönüştür ÖZ, Şebnem'e göre AZ olsa da Çok daha ÖZ bir kitlesi vardır. Kimisi FAZLA SEVENi olsun ister, kimisi SAFKAN olsun ister. Umarım anlaşılmıştır bunca izahatten sonra :)

Yıllaaaar önce ilk defa bu forumda birisi benzetmişti Özlem ile Şebo'Yu GS ile FB ye benzeten, akabinde Özlem bir röportajında Bu meseleden bahsetmişti o hayranını onore ederek :D

Kimdi acep hasan, hatırladın mı :)

kimdi acep :)
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #3637 : 14 Mart 2014 - 19:08:18 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sezen Aksu & Şebnem Ferah - Ben Sende Tutuklu Kaldım
http://www.youtube.com/watch?v=O0iS2jQsh1U

« Yanıtla #3638 : 14 Mart 2014 - 22:00:27 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
Sezen Aksu & Şebnem Ferah - Ben Sende Tutuklu Kaldım
http://www.youtube.com/watch?v=O0iS2jQsh1U
çok güzelmiş :P fakat programın rahatlığına bak kadın sigara içiyor alenen heyy gidi 90 lar :D

« Yanıtla #3639 : 14 Mart 2014 - 23:21:27 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Valla ya şeker kız Şebnem bile sigara içiyor, üstelik yayında şarkı söylerken... :p

« Yanıtla #3640 : 14 Mart 2014 - 23:37:22 »

AnarchyTR

• Ziyaretçi
şebnem duruşunu kaybetmeden yapıyor bu müziği,Türkçe rock'ın en iyilerinden,inişler çıkışlar, albümler eleştirilir en iyiye taşıyan budur zaten,ekonomik kaygı gütmeyen müzik başarılıdır,punk müzik..şebnem bir kadının ve muziğin sertliğidir.bir kadın timsalidir.ona çok yakışıyor hep sert kalmasını isteyerek.

« Yanıtla #3641 : 16 Mart 2014 - 20:40:19 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #3642 : 16 Mart 2014 - 21:07:51 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben beğenmedim yazını bu kez..daha doğrusu yazıyı değil de albümde yaptığın öne çıkan yada geride kalan şarkı ayrımını..ama tabi kendi blog yazın olduğundan kendine göre yazmışsın :) ama çoğunluğa göre şöyle:
En dikkat çeken 3 şarkı: Girdap,OD,Birileri Var
Albümün Zayıf Halkaları: Bin Yıldır,Utangaç,Kalbim Mezar
« Son Düzenleme: 16 Mart 2014 - 21:08:24 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #3643 : 23 Mart 2014 - 17:42:16 »

Çevrimdışı soner16

• Daimi Üye
  • cesedine tukursem mi?
Metin Türkcan albüm çıkarıyormuş.ŞEBNEM FERAHta albümde yer alacakmış.

« Yanıtla #3644 : 23 Mart 2014 - 17:42:55 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
nası bir albüm ayrıntı yok mu?
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)