Anket

En sevdiğiniz Nev albümü hangisi?

Herşeye Rağmen  (2001)
1 (25%)
Sen Gibi  (2004)
2 (50%)
Işığım ve Gölgem  (2007)
1 (25%)
Bir Nev-i Alaturka  (2010)
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 4

Gönderen Konu: Nev  (Okunma sayısı 12953 defa)

Ynt: Nev
« Yanıtla #135 : 24 Eylül 2011 - 23:38:12 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
"Yokum" 12984198465132. dinlemeden sonra hâlâ güzel! Klibi de çok tatlı olmuş. Özellikle de klipteki kadının arabasıyla Nev'i ortaya alıp tabir-i caizse tozu dumana kattığı sahne pek hoş, yaratıcı ve düşündürücü. Önceki rezalet albümden sonra bu çok iyi oldu.

Kendisine yakışan şarkılarla gelince, oluyor.. Evet, bu kez olmuş Nev.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

Özlem Tekin

« Yanıtla #135 : 24 Eylül 2011 - 23:38:12 »

« Yanıtla #136 : 02 Ekim 2011 - 22:53:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Nev
Geçtiğimiz yıl çıkardığı "Bir Nev-i Alaturka" isimli albümünde Türk Sanat Müziğinin klasiklerini yorumlayarak dinleyiciden büyük beğeni toplayan Nev, 2012 yılında yayınlayacağı yeni albümü öncesi "YOKUM" isimli yeni şarkısını müzik severlerle paylaştı..

Nev, hayranlarının merakla beklediği yeni albümü ve hakkındaki tüm gelişmeleri konuşmak üzere ekibimiz ile bir araya geldi…

"BİR NEV-İ ALATURKA" ÇOK SEVİLEN BİR ALBÜM OLDU, PEKİ NEDEN ALATURKA?

Bu albüm ile birlikte geri dönüşleri bizi çok mutlu etti ruhumuzu okşadı. Bir kaç defa ödüllendirildik. Normal yaptığım albümlerin haricinde alaturkanın özel şarkılarının hatırlatılmaya, genç nesillere fark ettirilmeye, bilenlere başka bir keyifte sunulmaya layık olduklarını ve bu konuda herkesin mesleki sorumluluğu olması gerektiğini düşünüyorum. Yapabilenleri yapmaya davet ediyorum.

GÜÇLÜ MELODİSİ, RİTMİK YAPISI VE HAYATIN İÇİNDEN ŞİİR TADINDA SÖZLERİ İLE "YOKUM" DEDİNİZ.. NEDİR "YOKUM" HİKAYESİ?

Bu sürecin devamında biliyorsunuz albümler ve albüm niteliği taşıyan üretimler ve çalışmalar yaklaşık bir, iki yılı buluyor. O süreçte tekrardan dinleyenlerle o keyfiyeti o ritmi bozmamak için alaturkanın listelerde satış başarılarından sonra, hiç durmadan yine bu süreci bölmeden "Yokum" adlı şarkıma devam etmeyi uygun gördüm. "Yokum’’ bazı değerlerimizin bazı kavramlarımızın içinin boşaltıldığı son dönemlerde özellikle aşkla ilgili, aşk gibi birçok kavram var ama aşkı bir yarış haline getirenlerin hatta kendi bencil bakış acısından değerlendiren yaşanan sorunları aşkın doğasına yükleyenlere karşı şiir tadında, hayatın içinde bir cevap. Hayatın içinden göndermelerin olduğu biraz dertleşen bir şarkı..

YENİ ALBÜM ÇALIŞMALARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ? BELİRLİ BİR TARİH VAR MI?

Bir sonraki albümüm inşallah kısmet olursa, biriktirdiğimiz şarkıları önümüzdeki mart gibi sevenlerimize sunmayı düşünüyoruz. O iki sureci birbirine bağlayan artık yeni albüm süreçlerinin o aradaki boşluğunu ortadan kaldırmak amacı ile yaptığım bir şarkı.

"Yokum’’sadece dijital platformda yayınlanıyor sunuluyor ayrıca zaten albüm içerisinde başka versiyonu ile birlikte olacak. "Yokum’’ video klibinde çok sevdiğim arkadaşım Burcu Çetinkaya rüzgârın kızı bizi hic yalnız bırakmadı, bu çalışmada bizimle birlikte oldu ona sonsuz teşekkür etmek istiyorum…

KONSER PROGRAMINIZDA OLDUKÇA YOĞUN…

Konserlerimiz devam ediyor konserlerimize gelmek isteyen bütün sevenlerimizi bekliyoruz. İstanbuldada olacak yurtdışında da olacak bu konser tarihlerini ve yerlerini www.nev.com.tr dan takip edebilirler. Diğer dijital platformlardan da takip etme olanağı vardır. Herkesi bekliyoruz çünkü hem sahnede alaturka oluyor hemde rock müzik oluyor, ikisinin bir arada harmanlandığı, enerjisi yüksek ve herkesi kucaklamaya çalışan performansa sevenlerimizi bekliyorum.

BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ, RÖPORTAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Nev: Ben de sizlere ve sizin aracılığınız ile tüm sevenlerime teşekkür ederim..

http://www.powerturk.com/

« Yanıtla #137 : 11 Aralık 2011 - 16:18:50 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
O ne güzel "Sarı Çizmeli Mehmedağa" deyiştir öyle! Ayrıca introsu en güzel "Göğe Selam" parçası. =}
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #138 : 29 Nisan 2014 - 21:42:07 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Yeni albüm çıkarıyormuş, klip bile çekmiş;
http://www.netd.com/muzik/nev/toy