Gönderen Konu: Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera  (Okunma sayısı 954 defa)

Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera
« : 11 Ağustos 2008 - 13:35:57 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Yıllar içinde sadık bir dinleyici kitlesi edinen, 1990'larda kurulan Diplomatic Immunity'in devamı olarak 2007 yılında kurulan DİPLOMATİK ROCK OPERA'nın ilk albümü "Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera" Seyhan Müzik etiketi ile yayınlandı...

"İstanbul Seni Hapsetmiş", "Ayrılamayız Biz" gibi şarkıların bestecisi Artun Ertürk(gitar), Alp Dündar(gitar/vokal), Barış Menküer(davul), Koray Işıldak(bas) ve Murat Köselioğlu'ndan oluşan grup, uzun yıllardır aynı sahneyi paylaşıyor.

Çok sesli operatik vokaller ve senfonik rock tınıları özellikle dikkat çekerken; punk, dans ve endüstriyel rock ile bir araya getiren Diplomatik Rock Opera, rock müziğe başka bir açıdan yaklaşıyor.

Tüm söz ve bestelerin, biri hariç, ARTUN ERTÜRK'E ait olduğu albümde birçok ünlü sanatçı guruba eşlik etti. Türkiye'nin Santana'sı sıfatı ile otuz yıldır bir çok hit şarkıya imza atan Kurtuluş, Pamela Spence, Dandanadan'ın solisti ve kendine has saksafon sounduyla isim yapmış Korhan Futacı, Türkiye'nin en ünlü bateri ve perküsyon üstadlarından Turgut Alp Bekoğlu, enstrüman özelliğinde kullanabildiği sesi ile Cem Adrian ve son yılların en dikkat çeken yorumcularından Zeynep Casalini...

Albüm İmaj stüdyolarında Aykut Şahlanan ve Artun Ertürk'ün ortak prodüktörlüğünde kaydedildikten sonra, Çağlar Türkmen tarafından masteringi yapıldı.

İlk klip söz ve müziği Artun Ertürk'e ait olan Kurtuluş ve Pamela'nın katkıda bulunduğu "Cinsellik Açık Bir Kapı" şarkısına Adana ve İstanbul İnter Hotel'de genç yönetmen Hakan Gök tarafından klip çekildi.

Özlem Tekin

Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera
« : 11 Ağustos 2008 - 13:35:57 »

Ynt: Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2008 - 13:49:35 »

Çevrimdışı marjinal kız

• Deneyimli Üye
  • Nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
myspace sayfasında bile bile diye bi şarkısı var Artun Ertürk'ün.sözleri çok güzel müziği de iyi
bir sis var önümde hiç bilinmeyen,bir ses var içimde yolu gösteren...

« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2008 - 15:08:29 »

Çevrimdışı Altarian

• Deneyimli Üye
  • Herkes karşı bu gidişime,öyle durma hadi gülümse.
Albümdeki son şarkı 'çalışanları'  zeynep casalini söylemiş güzelde olmuş.
I don’t like morning people... or mornings... or people.

« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2008 - 14:14:33 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Önyargılıyım gruba karşı klip çalışmalarından sonra.Solistin sesi de güzel diil.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2008 - 14:19:05 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bence gayet iyi bir grup evet klipteki hareketleri biraz acayip ama şarkıları gayet güzel    .music.

« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2008 - 21:18:50 »

Çevrimdışı peacecocuk

• Üye
  • **
Aynı zamanda Artun Ertürk'ün kendi seslendirdiği iki şarkıyı da myspace'den dinlayebilirsiniz

http://www.myspace.com/artunerturk

« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2009 - 02:46:23 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Hepsinin yaşları yakın ama Artun Ertürk, müzik yaşamında daha çok deneyime sahip. 16 yaşından beri Ankara’da birçok grupta adını duyurdu. 1980’lerin sonunda kurulan Absent Without Leave’le gençlerin ilgisini çekti. Ertürk, 1995’te Diplomatik Immunity’i i kurdu. Şebnem Ferah ve Özlem Tekin’le çalışıp, sahneye tıpkı Queen gibi enteresan kostümlerle çıktılar. "Immunity, dokunulmazlık demek. O zaman şimdiki grup elemanları yoktu. İran asıllı İngiliz bir solist ve Amerikalı basçı vardı. Bu yüzden böyle bir isim seçtik. Aslında kısa süreli bir grup olacaktı. Ama birkaç ay sonra Murat Köselioğlu ve Alp Dündar gruba katıldı ve işler değişti."

eski bir haber..çok da eski değil...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/