Gönderen Konu: Cenk Han Alkaya  (Okunma sayısı 1360 defa)

Cenk Han Alkaya
« : 17 Temmuz 2008 - 20:31:42 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
1993 yılında davul çalarak müziğe atıldı. Dönemin önemli müzisyenleriyle Cobra, Indians, Dolmuş Drivers gibi gruplarda çaldı.1998 yılında kariyerine şarkı söyleyerek devam etmeye karar veren Cenk Han Alkaya aramızdan 2005 yılında ayrılan Nuri Çandaş'tan opera şan dersleri aldı.2000 yılında şarkıcı olarak kurduğu Sodapop adlı grupla birçok şehirde sahne aldı.2004'ten itibaren hayalini kurduğu albüm için Faruk Kavi, Mert Alkaya ve Serkan Çeliköz'le çalışmalarını sürdürdü.2005 yılında askerliğini Ankara Mamak'ta yaptı. 2008'in ilk aylarında albüm kayıtlarını bitirdi "Gülmeyi Dene" isimli albüm 14 Mayıs 2008 tarihinde  piyasaya çıktı...

www.cenkhanonline.c om
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Cenk Han Alkaya
« : 17 Temmuz 2008 - 20:31:42 »

Ynt: Cenk Han Alkaya
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2008 - 06:46:00 »

Çevrimdışı hasibegunduz

• Yepyeni Üye
  • *
MUHTEŞEM BİR ALBÜM BENCE HERKESE TAVSİYE EDERİM
www.cenkhanalkaya.c om  resmi sitesi

« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2008 - 07:54:46 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
saol bilgi için bi bakayımm

« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2008 - 14:10:49 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Şarkılar güzel özellikle 'duyuyor musun' güzelmiş

« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2008 - 21:17:25 »

Çevrimdışı peacecocuk

• Üye
  • **
küçük kız'ı beyendim ben de

« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2008 - 09:30:35 »

furkiii

• Ziyaretçi
"Türk Rock sahnesinin tanınmış yüzlerinden Cenk Han Alkaya, ‘Gülmeyi Dene’ albümünün ikinci video klibini Ağlar Gece isimli şarkısına çekti. ‘15 yıllık müzik yaşamımın küçük bir özeti’ dediği ‘Gülmeyi Dene’ albümünde öne çıkan parçalardan biri olan Ağlar Gece; 80’lerin vintage sound’uyla indie rock tınılarını harmanlayarak dinleyiciyle buluşuyor.

İmre Haydaroğlu’nun yönetmenliğinde çekilen Ağlar Gece video klibinin kostüm tasarımlarını Furkan Boran üstlendi. Çarpıcı seneryosuyla dikkat çeken video klibin performans sahneleri Beylerbeyi’nde gerçekleşti.

‘Gülmeyi Dene’ albümüyle, rock sound’una modern bir bakış açısı getirerek uzun soluklu olacağının işaretlerini veren Cenk Han Alkaya’nın Ağlar Gece video klibi, bu hafta Türkiye’de müzik yayını yapan TV’lere dağıtıldı"

http://www.rockhayat.com/haberoku354/haberin-devami

« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2008 - 03:06:00 »

Çevrimdışı alanissa

• Yepyeni Üye
  • *
    • AnimasalOnline
Davul çalarak müzik kariyerine başladıktan sonra 1998'den itibaren solisti olduğu alternatif rock grubu Sodapop ile çeşitli mekanlarda  sahne alan Cenk Han Alkaya 'nın ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AİR etiketiyle geçtiğimiz aylarda  müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün mix lerini Uğur Onatkut ( Yüksek Sadakat) , mastering ini  Cem Büyükuzun yaptı. Prodüktörlüğü Cenk Han Alkaya ' ya ait modern bir sound anlayışı ve çizgisinde hazırlanan albümde sanatçıya, 2 şarkıda Aylin Aslım back vokal yaparak , düzenlemelerde Kargo grubundan Serkan Çeliköz katkıda bulundu.
Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müziği Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi aynı zamanda albüm kapak fotoğrafını da çeken Deniz Yavaşoğulları klipte Cenk Han Alkaya'ya eşlik etti . Müzik yayını yapan televizyonlarda sıkça ekrana gelen Duyuyor musun çeşitli dergilerin listelerinde de üst sıraları zorladı.

‘Gülmeyi Dene’ albümüyle, rock sound’una modern bir bakış açısı getirerek uzun soluklu olacağının işaretlerini veren Cenk Han Alkaya ’ nın  Ağlar Gece video klibi , bu hafta Türkiye’de müzik yayını yapan TV’lere dağıtıldı.Aynı zamanda ilk kliptede imzası bulunan İmre Haydaroğlu’nun yönetmenliğinde çekilen Ağlar Gece video klibinin kostüm tasarımlarını Furkan Boran üstlendi.

Cenk Han Alkaya albümü Gülmeyi Dene yi  şu şekilde tarif ediyor.

Bu albümde kendi iç dünyamı yansıttım . Kendi sıkıntılarımı, sevinçleri, umutlarımı, umutsuzluklarımı. Biraz depresif, biraz karanlık ama olabildiğince umudu kaybetmeyen. Şehir hayatında dimdik durmaya çalışan bir adamın hikayesini bulabilirler dinleyenler albümün içinde. Sert tavrı olan, enerjik bir albüm var ortada .

Cenk Han Alkaya nın takipçileri tarafından hazırlanan http://www.cenkhanalkaya.com dan her türlü bilgi ve içeriğe ulaşılabiliyor.

aynı zamanda resmi fan sitesi de varmış (:
http://www.cenkhanalkaya.biz
bir damla yağmur anlattı...

www.animasalonline. com

« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2008 - 19:47:46 »

furkiii

• Ziyaretçi

« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2009 - 14:26:38 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
(ELİNDEKİ KUMANDA İLE MUTLU)

(FURKAN BORAN İLE BİRLİKTE)

(ESKİLERDEN)

FACEBOOKTA KİŞİSEL SAYFASINDA BULDUM:)

Soulmates never die   

« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2009 - 01:45:07 »

furkiii

• Ziyaretçi
4 şubat günü yüxexes programının konuğu olacakmış..

« Yanıtla #10 : 07 Mart 2009 - 19:26:08 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
3. klip gülmeyi dene

Soulmates never die   

« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2009 - 16:01:33 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa

Soulmates never die   

« Yanıtla #12 : 31 Mayıs 2010 - 06:50:01 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Dinliyorum 1 aya yaklaşık bir süredir ama nedense beni vuran,göz kırpan bir parçasına denk gelmedim,gene de dinlemeye devam ediyorum,belki ısınırım diye
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/