Gönderen Konu: Türk Rock Haberler  (Okunma sayısı 45494 defa)

Ynt: Türk Rock Haberler
« Yanıtla #285 : 30 Mart 2010 - 21:21:38 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
pardon o zaman..:D o maNga'nın gösterdiği sebep,diğer yandan da maNga'nın istenmeyen grup ilân edilmesi ve gelen tepkiler nedeniyle festivalden çıkarıldığı konuşulmakta..:D
O zaman emreaydını da tutmalarına gerek yok,al birini vur diğerine :D

Açıklanmayan bir grup kalmış sanırım geriye,bugün fan page de öyle bi açıklama yaptılar.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

« Yanıtla #285 : 30 Mart 2010 - 21:21:38 »

« Yanıtla #286 : 08 Nisan 2010 - 12:11:52 »

furkiii

• Ziyaretçi
izmir'deki şebnem ferah konseri,en sonunda spring fest organizasyonuna dönüştürülmüş..katılımcıları şu şekilde..:

mfö
şebnem ferah
çilekeş
gökçe
cem özkan

http://www.biletix.com/event.htm?id=LKSF9&pr=BK

« Yanıtla #287 : 13 Mayıs 2010 - 22:47:13 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Post'un İkinci Albümü: "Antimeta"
Post, ikinci albümü "Antimeta"nın ilk klibini "N.O.G.D" parçasına çekti.

Post'un İkinci Albümü: "Antimeta"
Post, yeni albümü "Antimeta" ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İkinci albümü "Antimeta"da Türkçe ve ingilizce şarkı sözleriyle electro, electro punk, post-punk, elektronik ve diğer tarzlarda müzik yapan grubun prodüktörlüğünü ve mixini Çağan Tunalı, yapımcılığını ise Noiseist üstlendi. Albümün mastering'i Grammy sahibi ses mühendisi Andy Jackson tarafından Tube-Mastering Studyolarında yapıldı.

İkinci albümün ilk klibi olan N.O.G.D (Ne Olur Geri Dönme), kısa bir süre önce Can Fakıoğlu'nun yönetmenliğinde çekildi ve müzik kanallarında yayınlanmaya başladı.

Post, 2006 senesinde, ses mühendisi ve tasarımcısı Erdem Tunalı, Trip-hop söz yazarı ve vokalisti Aytuğ Aksakal, basçı Burak Serter, davulcu Salih Topuz birlikteliğinde İstanbul da kuruldu. Elektronik müzik, dans müziği, alternatif müzik, country müzik, hip hop ve trip hop ile sentezleyerek; özgür ve göreli komposizyon anlayışıyla, kolaj bir teknikle bestelerini yazmaya başlayan grup, 2007'de istanbul'da çeşitli sahnelerde performans vermeye başladı. 2008 senesinde kompozisör ErdemTunalı'nın Hollanda Kraliyet Konservatuarına, elektronik müzik komposizörlüğü bölümüne kabul edilmesiyle askıya alınan proje, daha sonraları Tunalı'nın konservatuarın gelenekçi tutumundan ve Avrupa nesnel felsefesinin sanatını olumsuz yönde etkilemesinden dolayı geri dönmesiyle, grup 2009 yılında albüm Su yolunu Bulur'u tamamlayabildi. Dijital ortamda yayınlanan bu albümün "Boy Boy" ve "Woman or Joint" parçalarına DGMND tarafından 2 klip çekildi ve bu klipler müzik kanallarında yayınlandı.

Post'un ikinci albümü "Antimeta"nın lansman gecesi 8 Mayıs Cumartesi tarihinde Indigo'da gerçekleştirilecek.

« Yanıtla #288 : 12 Haziran 2010 - 15:13:18 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
4x4'ten Yeni Albüm
"Hayırédan "evet"e geçişteki ilk köprü "Aşk Katili"...

4x4'ten Yeni Albüm
"Hayır"dan "evet"e geçişteki ilk köprü  "Aşk Katili"...

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Göktuğ Şenkal ve Burak Kulaksızoğlu'ndan oluşan 4x4 grubu ilk albümleri "hayır" ile sade ve sert olarak tabir ettikleri  rock soundu arayışlarından sonra şimdi de 2. albümleri "evet"den ilk single "Aşk Katili" ile karşımızda.

Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu'na, düzenlemesi 4x4'e ait olan "Aşk Katili" kadınların günlük ve anlık  gereksiz sorunlarla erkeklerin "aşk"larını nasıl öldürdüklerini anlatan, sözleri ve soundu çok güçlü, çok eğlenceli bir rock şarkısı...

« Yanıtla #289 : 17 Haziran 2010 - 12:27:33 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ece gürselin 2 bin e yakın şiiri varmış...200e yakında bestesi varmış..albüm yapıcakmış..
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2010 - 12:28:20 Gönderen: shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #290 : 17 Haziran 2010 - 12:38:55 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
ece gürselin 2 bin e yakın şiiri varmış...200e yakında bestesi varmış..albüm yapıcakmış..
5 yıl önce de yapacaktı .hıh.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #291 : 17 Haziran 2010 - 14:01:39 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

5 yıl önce de yapacaktı .hıh.

Rock ?  :höö:
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #292 : 17 Haziran 2010 - 14:26:24 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

« Yanıtla #293 : 17 Haziran 2010 - 14:29:50 »

« Yanıtla #294 : 22 Haziran 2010 - 09:53:39 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
öh :D merak ettim..

« Yanıtla #295 : 04 Temmuz 2010 - 19:24:36 »

« Yanıtla #296 : 10 Temmuz 2010 - 00:15:09 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
DDR - Agitprop
EMI Müzik Türkiye'nin dağıtımını üstlendiği DDR'nin ilk albümü "agitprop" Peyote Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı!

DDR - Agitprop
EMI Müzik Türkiye'nin dağıtımını üstlendiği DDR'nin ilk albümü "agitprop"  Peyote Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı!

Ülkemizin dikkat çeken alternatif gruplarından DDR'nin iki buçuk yıldır üzerinde çalıştığı ve başlangıçlarından bugüne sahnelerde çala çala yeşertip büyüttükleri şarkılarından oluşan albümleri "agitprop" geçtiğimiz haftalarda yayımlandı.

14 Türkçe parçadan oluşan albümün dinamik ritmik döngüler hâkimiyetindeki krautrock etkileşimli atmosferi, grubun kendine has şarkı anlayışı ve başka bir dünyadanmış gibi tınlayan vokal estetiğiyle karakter kazanıyor.

DDR, 2002 yılında Cihan Cinemre ve Can Batukan tarafından İstanbul'da kuruldu ve aynı yıl "Post-technik" isimli ilk  demo kaydını yayımladı. 2004'te Bora Şimşek ve Deniz Yoldüz'ün katılımıyla üye sayısı dörde çıkan topluluk, Hırvatistan'da bulunan Slusaj Najglasnije! plak şirketi tarafından çoğaltılan ikinci demosunu kaydetti.

Müziklerini kalıplaşmış şarkı formundan uzak, karanlık, döngüsel ve çoğunlukla ton dışı olarak tanımlayan DDR, 2006'da prodüktörlüğünü Barkın Engin ve Selçuk Artut'un yaptığı üçüncü demoları "Yeniden Üretim"i yayımladı.

Grubun 'Meinhof' isimli parçaları 2007 Ekim ayında yayımlanan "Türkiye'den Alternatif Rock Vol.1" Voltaj (Doublemoon) toplamasında, 'Non' isimli parçaları da Karga tarafından 2010 kışında yayımlanan "Kompile Karga" isimli  toplamada yer aldı.

« Yanıtla #297 : 23 Temmuz 2010 - 23:02:49 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Hangi Rock'çı delikanlımızsınız?

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/hangirock/Start.aspx

Emre Aydın çıktı  :P

« Yanıtla #298 : 23 Temmuz 2010 - 23:16:19 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #299 : 23 Temmuz 2010 - 23:17:39 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Feridun Düzağaç'mışım:)

Ben de öyleymişmişim. Soruları evirdim çevirdim ya Feridun çıktı ya Emre. Başka rockçı delikanlımız yok sanırsam :D