Anket

Pamela Spence'in en beğendiğiniz klibi hangisi?

Ayrılamayız Biz
0 (0%)
Şuna Da Bak
0 (0%)
İstanbul
4 (16.7%)
Aşk Sevgiden Beter
17 (70.8%)
Kısık Ateşte
0 (0%)
Artık Bi Şeyler Yapmak Lazım
1 (4.2%)
Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece
1 (4.2%)
Aşk Yoruyor
1 (4.2%)
Veda Busesi
0 (0%)
Say What You Want
0 (0%)
Benim Farkım
0 (0%)
0 (0%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 24

Gönderen Konu: Pamela Spence  (Okunma sayısı 72602 defa)

Ynt: Pamela
« Yanıtla #465 : 06 Ocak 2008 - 02:43:35 »

Çevrimdışı öcü

• Daimi Üye
  • vamos bien
bildiğiniz pamelaydı o bölümde hani sarı kıvır kıvır saçlarıyla ben burdayım diyen kendisinede yakışıyor demeden edemezdim :pala :D
vamos bien

Özlem Tekin

« Yanıtla #465 : 06 Ocak 2008 - 02:43:35 »

« Yanıtla #466 : 06 Ocak 2008 - 11:10:46 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
fazla takıldım.. :S
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #467 : 03 Şubat 2008 - 14:32:01 »

Çevrimdışı peacecocuk

• Üye
  • **
PAMELA SPENCE

Gerçek ismi: Aslı Pamela Spence
Doğum tarihi: 1975
Doğum yeri: Almanya
Eğitimi: Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü
Sitesi: www.pamelaspence.co m
Namı: İstanbul şarkısıyla iyi bir çıkış yaptı.

Türk bir anne ve İngiliz asıllı Amerikalı bir babanın kızı olarak Heidelberg, Almanya’da dünyaya geldi. Babasının NATO’daki görevinden dolayı Almanya ve Amerika’nın çeşitli şehirlerinde yaşayıp, lise 1’e kadar hep Amerikan üslerindeki okullarda eğitimini sürdürdü. Bu dönem içerisinde okulun drama kolu başkanlığını üstlenmiştir ve aynı zamanda okul korosunda şarkı söylemeye başlamıştır. Bu dönem içerisinde ‘Orman Kitabi’, ‘Annie’, ‘Oliver Twist’ gibi okulun biletli müzikal yapımlarında rol almıştır. Bunun yanısıra derslerindeki akademik başarısından dolayı, o dönemdeki Amerika Cumhurbaşkanı Ronald Reagan tarafından ‘Presidential Academic and Physical Fitness Award’ a layık görülmüştür.

1988 sonunda, annesi ve babası boşanınca, annesi ve kardeşi ile birlikte yurtdışından Ankara’ya yerleşmiştir. Ve kalan lise 2 ve 3 eğitim sürecini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Bu dönemde Ankara’nın çeşitli rock barlarında (Graffiti, A-Bar, Manhattan, Replik vs) sahne almaya başlamıştır. Aynı zamanda çeşitli caz barlarında ve otellerde Caz ve Blues söylemiştir. Uzun bir dönem Durul Gence ile de çalışmıştır.
Bütün öğrenim hayatı sürecinde müzikle     
içiçe yaşadı. Reef, Monkey Bussiness , Durul Gence and friends ( uzun bir dönem Durul Gence ile çalıştı)
vb. birçok grupta solist olarak çalıştı.

Üniversite döneminde, 1 sene Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Rus Dili okuduktan sonra, konservatuar tiyatro bölümü sınavlarına girmeye karar verir ve kazanır. Bundan sonraki Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde sürdürür ve 1997’de buradan mezun olur. Bu sırada okulun birçok biletli yapımlarında başrol oynamıştır. (Jean-Paul Sartre-‘Sinekler’adli oyunda Elektra karakteri, Eugene İonesco-‘Macbett’ adlı oyunda Lady Macbett karakteri vs.)

1998’de İstanbul’dan ‘Atları da Vururlar’ müzikalinde başrol oynamak üzere bir teklif alır, ve bunun üzerine İstanbul’a taşınır. Henüz yeni bir mezun olarak Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan ile birlikte bu yapımda ‘Gloria’ adlı karakteri canlandırır.

1998–2000 arasında ‘Pam’s Band’ adlı grubuyla İstanbul’un çeşitli barlarında (Hayal Kahvesi, Kemancı, vs) rock, blues, ve soul söyleyerek sahne alır.

1999–2003 arasında Teoman’ın vokalisti olarak çalışır. Bu dönemde kendi grubu olan ‘Pam’s Band’ ile de sahne çalışmalarına devam eder, ve 2002’de Panik Atak adlı grupla (Aykut Gürel, Ozan Doğulu, Murat Yeter, Can Şengün, Sibel Gürsoy) da solist olarak çalışmaya başlar.

Teoman’ın ‘Gönülçelen’ adlı albümünde ‘Zamparanın Ölümü 2’ şarkısında Teoman ile düet yapmıştır.

Bu dönem içerisinde çeşitli dizilerde ( Aile Bağları, 5 Maymun Çetesi, Büyümüş de Küçülmüş, Ti Show, Mars Kapıdan Baktırır, Lahmacun Pizza, Aile Bağları, Aile Bağları, Dadı, Aşkım Aşkım vs.) ve kısa filmde
( Adam, The Man Who Forgot He Was Turkish vs.) rol almıştır.

Aynı zamanda maymun Çarli ile birlikte bir çocuk müzikali olan ‘Büyük Mo Efsanesi’ inde Türkiye’nin her yerinde 100 küsur oyun oynamıştır.

Kubilay QB Tunçer ile yer aldığı ‘Dikkat Kandırılıyorsunuz’ illüzyon gösterisi de bu döneme denk düşüyor.

Dans ile de ilgisi olduğundan MDT (Modern Dans Topluluğu) ile ‘Adam’ adlı kısa dans filminde yer almıştır.

Koreograf Handan Ergiydiren’in ‘Merdiven’ adlı kısa filminde Uğur Polat ile rol almıştır.

2004’de 2.inci stüdyo albümü kayıtları sırasında ‘Mucizeler Komedisi’ adli müzikalde Şener Şen, Meltem Cumbul, Mirkelam, Özlem Tekin, Şevket Çoruh ve Güven Kıraç gibi isimlerle başrol paylaştı.

2003–2006 arasında 3 tane stüdyo albümü çıkarttı.

ALBÜMLERİ
2003 Eğer Dinlersen
2004 Şehir Rehberi(19 Kasım)
2006 Cehennet(26 Mayıs)

ALBÜM DIŞI
2007 Romantik Filmi- “Veda Busesi”, “Artık Sevmeyeceğim”, “Sensiz Saadet Neymiş” adlı parçaları seslendir.
2007 Gripin Grubu ile “Zor Geliyor” adlı şarkıda konuk sanatçı olarak yer aldı.
2008 Gönül Salıncağı adlı dizide “Agora Meyhanesi” adlı şarkıyı seslendirdi.
2008 Üç Hürel Grubunun Sonsuza Kadar adlı albümünde “Sevenler Ağlarmış” adlı parçayı seslendirdi.
2008 XO Parfume reklamı için ” One Way or Another” adlı parçayı seslendirdi.
2008 Artun Ertürk Ve Diplomatik Rock Opera Grubunun “Açık Kapı” adlı şarkısında konuk sanatçı olarak yer aldı.
2008 Ege Çubukçu’nun yeni albümünde konuk sanatçı olarak yer aldı.
- 2008 Teomanın Söz ve Müzik Teoman adlı albümünde bir şarkıda Teomanla düet yaptı.
-2008 Cem Adrian’nın Emir adlı albümünde konuk sanatçı

KLİPLERİ
Ayrılamayız Biz
Şuna da bak
İstanbul
Aşk Sevgiden Beter
Kısık Ateşte
Artık Birşeyler Yapmak Lazım
Muhabbet Bağı
Aşk Yoruyor
Veda Busesi
Açık Kapı(konuk sanatçı)

REKLAMLARI
2005 Yapı Kredi World Card
2006 Ülker Halk Kek
2007 Coca-Cola

JİNGLELARI
1995 Uludağ Gazozları
2000 Sprite
2001 Fanta
2002 Genpa
2005 Yapı Kredi World Card
2007 Royal Halı

FİLM SOUNDTRACK
2002 ‘Yıldız Tepe’ TV filmi- Korkuyorum
2006 ‘Kısık Ateşte 15 Dakika’- Kısık Ateşte
2007 ‘Romantik’- Veda Busesi, Artık Sevmeyeceğim, Sensiz Saadet Neymiş
2007 'Ters yüz adlı dizinin jenerik müziği

OYUNCULUK
1993 Ferhunde Hanımlar(selçuğun amerikadan gelen eski sevgilisi)
2002 Lahmacun ve Pizza (tuğçegül)
2003 Büyümüş de Küçülmüş (nazlı)
2004 Sil Baştan
2004 Mars Kapıdan Baktırır
2005 Tombala
2005 Mucizeler Komedisi (melek)
2007 Rock Müzikaller
2007 Ters yüz (Ayşe)
2007 Avrupa Yakası(Tanrıverdi’nin vokalistliğini yaptığı arkadaşı Pamela)
2007 Kelebek Çıkmazı (lale)
2007–2008 Gönül Salıncağı (aslı)

ÖZEL
2005 MTV World Chart Express’te 4 hafta ‘İstanbul’ şarkısıyla 1 numarada kaldı ve ilk defa bir türk sanatçısı MTV Europe’un sitesinde ‘Ayın sanatçısı’ olarak yerini aldı
2007’nin Eylül ayında Powertürk tarafından hayatının belgeseli yapıldı.
2008 Demet Evgar’ın çıkaracağı rock albümde en büyük destekçisi..
2008 Vatan gazetesine verdiği röportajda yeni İngilizce albüm hazırlığında olduğunu söyledi…

resim ve videolar vardı ama elimizde olmayan sebeblerden ötürü 37.sayfa galiba ordalar.saygılar..
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2008 - 13:43:26 Gönderen: peacecocuk »

« Yanıtla #468 : 03 Şubat 2008 - 16:22:03 »

furkiii

• Ziyaretçi
resim ve bilgiler için teşekkürler peaceçocuk..gördüğün üzere forum kabul etti tek mesajda..tekrar tekrar yazmaya gerek yok..

« Yanıtla #469 : 03 Şubat 2008 - 17:22:31 »

Çevrimdışı d-she seyhtan

• Üye
  • **
süper bir paylaşım peacecocuk teşekkürler

« Yanıtla #470 : 03 Şubat 2008 - 18:48:49 »

ARGo77

• Ziyaretçi
valla nediyeyim resimleri görünce dumur oldum..hepsindede ç0k güzel çıkmış..paylaşım için teşekkürler.....

« Yanıtla #471 : 03 Şubat 2008 - 21:18:11 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
vay be
ne güzel özetlemişsin ha sayfanın dibinden bakmaya bşladığımdan mesajın başını görene kadar kim bu manyak dedim..
bravo
ben  bu kadını daha yaşlı zannediyodum hatta tipten hiç de çaktırmıyo diyoduk

« Yanıtla #472 : 04 Şubat 2008 - 13:14:54 »

Çevrimdışı peacecocuk

• Üye
  • **
teşekkrler arkadaşlar

daha 32 yaşında pamela

« Yanıtla #473 : 14 Şubat 2008 - 17:17:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
böyle hiç uğraşmayıp site açsaydık bence yeni..
şaka şaka..
32 den fazla gözteriyor amanda nın dediği gibi
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #474 : 08 Mart 2008 - 01:42:17 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
höö oldum diyorum peacecocuk...
amanın diyroum  bide, bunlar ne güzel resimler böyle...
teşekkürler resimler için...
mesajını okumadıgım için sadece resimlere yorum yaptım o kadar.. =)
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #475 : 22 Mart 2008 - 20:20:45 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
yüksel altuğun üc Hürel'in tribüte albümde yer alan pamela için dedikleri

..Ve Pamela Spence... Bana göre albümün en konuşulacak performansı ondan gelmiş. Cenk Eroğlu'nun enfes düzenlemesiyle yeniden hayat verdiği Üç Hürel hit'lerinden "Sevenler Ağlarmış" ı dinlemeye doyamadım. Popüler bir benzetmeyle, Pamela şarkıyı gerçekten de "ağlatmış..." Özellikle, Üç Hürel'in (Feridun, Onur ve Haldun Hürel kardeşler) fırtına gibi estiği günlere yetişemeyen gençlere "şanssızlıklarını telafi etme" şansı tanıyan bu harika albüme yüreğini koyan Bülent Seyhan, Feyyaz Kuruş ve Cenk Eroğlu bana göre "yılın müzik olayına" birlikte imza atmışlar...

http://arsiv.sabah.com.tr/2008/02/07/gny/haber,522906FB482B40E1B2DA91F10B7D2038.html
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #476 : 22 Mart 2008 - 20:42:21 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
nedense sevesim geldi birden.. (:
pek şeker göründü gözüme..
bu kadar dengesizliğin içinde dengeli bir insan görmek fena olmuyor..

seviyorum seni pamela..  (:  :çiçek:
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #477 : 23 Mart 2008 - 12:52:36 »

Çevrimdışı peacecocuk

• Üye
  • **
3 hürelin albümünde söylediği şarkıyı burdan dinleyebilirsiniz

http://www.seyhanmuzik.com/main/main.php?display=music&act=show_product&cid=1&prdct_id=2163v7ym1c

« Yanıtla #478 : 23 Mart 2008 - 13:21:50 »

Çevrimdışı kasvet

• Deneyimli Üye
parcayı ii yorumlamıs ama ben beğenmedim...orjinali daha ii

« Yanıtla #479 : 23 Mart 2008 - 16:36:39 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
seni seviyorum pamelaaa
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)