Gönderen Konu: Duman  (Okunma sayısı 43621 defa)

Ynt: Duman
« Yanıtla #510 : 12 Nisan 2009 - 12:17:51 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
galiba bi ara yeliz yeşilmen elemtere fiş diye şarkı yaptı diye baya bi eleştirilmişti, neysem kendi tercihleri ister yaparlar ister yapmazlar, kimse bir kesim beğenmiyecek diye şarkı sözleri üzerinde oynama yapmak zorunda değil, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez, eğer günahsa öbür tarafta hesabını verecek olan onlar, belli ki haberin altına yorum yapanlar zaten dinlemyodu duman'ı, sözlerin amacı zaten belli, bakalım nolcak önümüzdeki günlerde..
schhh..

Özlem Tekin

« Yanıtla #510 : 12 Nisan 2009 - 12:17:51 »

« Yanıtla #511 : 12 Nisan 2009 - 12:43:49 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Alıntı yapılan: Mehmet Tez, Hafif Müzik'te şöyle güzel demiş ki;
Duman ile ilgili gün içinde verdiğimiz haber çok üzücüydü. Zira bir sanatçı ya da grubu, düşünceleri ve bunları ifade ediş tarzlarıyla ilgili bu şekilde yargılamak her şeyden önce temel hak ve özgürlüklere aykırı. Beğenmek, beğenmemek, tasvip edip etmemek illa ki dinleyicinin takdiri, ama yargısız infaz yapmak ve kulaktan dolma bilgiler ve ezberlenmiş davranış kalıplarıyla linç etmeye çalışmak... Orada durmak lazım. Aynı şekilde yine Hafif Müzik'te çok da sevdiğimiz dostlarımız Portecho'nun klibini de hiç çekinmeden eleştirmiştik. Ama eleştirmekle linçe teşvik ya da en basitinden birilerini susuturmak arasında çok ince (aslında kalın) bir çizgi var.
Anlamaya çalışmadan yargılamaya meraklı insanlar her zaman, her alanda, her konuda olacak. Kavga etmek ya da kavga çıkarmak çok kolay. Aklı selim, özgürlüklere saygılı insanlara düşen, farklılıkları ve farklı görüşleri anlamaya çalışmak, öfkelenmek yerine bir "merhaba" demek. "Merhaba hemşerim. Senle ben farklıyız. Ama önce insanız. İnsan gibi davranılmaya hakkımız var. Birbirimizi boğazlamadan da geçinebiliriz..."

Dünya'daki tüm varlığımla katılmaktayım..!

Dükkanı kapar camiye gider, döner dükkanı açar müşteri kazıklar..! Kıldığın namazın, ettiğin duanın özü nerede kaldı..?

« Yanıtla #512 : 12 Nisan 2009 - 13:21:47 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
:D şimdi tam olarak ne oldu?? protestoyu başlatanlar özür mü diledi???
schhh..

« Yanıtla #513 : 21 Nisan 2009 - 15:28:47 »

furkiii

• Ziyaretçi
yeni albümün ilk klibi "dibine kadar"..:

http://www.mtv.com.tr/mplay/detail.aspx?ClipId=7477

niye dün yorum yazmadım bilmiyorum ama klip çok alakasız olmuş bence..:s :D
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2009 - 10:35:50 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #514 : 30 Nisan 2009 - 21:02:41 »

Çevrimdışı mustafabolat

• Yepyeni Üye
  • *
  • Rock'n Roll
arkadaşlar mayıs 15 konser var marmara göztepe ünide
GÜZEL GÖZLERİ HARAMSA , ÇATAL DİLLERİ ÖLÜM !<br />BUGÜNLERDE BENİ YAŞATMAYAN BİRİ VAAARRRR

« Yanıtla #515 : 07 Mayıs 2009 - 22:35:43 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
yeni albümün ilk klibi "dibine kadar"..:

http://www.mtv.com.tr/mplay/detail.aspx?ClipId=7477

niye dün yorum yazmadım bilmiyorum ama klip çok alakasız olmuş bence..:s :D

evet klip çook alakasız :D ama şarkı çook güzel .... çelişki :)
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #516 : 08 Mayıs 2009 - 11:30:55 »

furkiii

• Ziyaretçi
duman iyi de hayran kitlesinin geneli (elbette istisnalar var ki zaten genel profilin bahsettiğim gibi olmasından ben de rahatsızım) korkunç..duman hayranı olmak=etrafa zarar verecek boyutlarda içki içmek,ben rockerım edalarında olup da etrafa zarar vermeyi bunun gereği sanmak olarak belleyen kitlenin sayısı hiç de az değil maalesef..trendshow'da ilk olarak gözlemledim,dün de iki oldu..duman'ın sahne performansı iyidir ama seyircisiyle aram pek yok maalesef..=) belki de albümden dinlemek en iyisi..

« Yanıtla #517 : 13 Haziran 2009 - 12:26:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu sıralar çok sık dinliyorum duman'ı..albümler de yeni çıktığı dönemlerde bu kadar hoşuma gitmemişti..hatta bazı şarkıları dinleyememiştim bile ama şu an gayet hoşuma gidiyor..=) "senden daha güzel" takıntım da geçti büyük ölçüde,diğer şarkıların da güzelce tadına baktım..:D pek es geçebileceğim şarkı yok gibi,bu yaz bol bol dinlenecek albümlerden..duman sevgim sonradan başladı ama hızlı ilerledi..:D pek çok kişinin aksine ben bu iki albümün en başarılı işleri olduğunu düşünüyorum..yer yer farklı şeyler denemeleri,albümde gayet belirgin olan blues esintileri gayet hoşuma gitti..tabii kimi yerlerde "drunk rock" olarak tarif edilen klasik duman tarzına sahip şarkılar da mevcut..gayet güzel..=)

bu arada duman'ın şarkılarıyla ne kadar uğraştığını insan çalmaya kalkıştığında daha iyi görüyor..her şarkıya böyle emek verdiklerini hissettirmeleri de hoş..:D

« Yanıtla #518 : 13 Haziran 2009 - 16:37:25 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
:D şimdi tam olarak ne oldu?? protestoyu başlatanlar özür mü diledi???

en son bi grup gördüm facebook ta ben bununla ilgili duman karşıtı ... ne için toplandılar ne yapacaklar bilmiyorum ...
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #519 : 13 Haziran 2009 - 16:57:22 »

Çevrimdışı ciklet

• Üye
  • **
senin marşın çok başarılı olmuş

« Yanıtla #520 : 14 Haziran 2009 - 03:15:03 »

ARGo_

• Ziyaretçi
bu grup bana hatırlamak istemediğim çok şey hatırlatıyor...

« Yanıtla #521 : 27 Haziran 2009 - 17:15:52 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"Dibine Kadar" ın klibine bugün ilk kez izledim.Parçayı zaten sevimsiz buluyordum klip ondan da kötü olmuş.Niye bu kadar kötü bişeyle dönmüşler ki (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #522 : 29 Haziran 2009 - 00:11:36 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Şarkı kötü,klip kötü,promosyon zayıf.....Kısaca bu kez olamamış.

« Yanıtla #523 : 29 Haziran 2009 - 17:38:40 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
ben bu dinle dalga geçmiş diyenlere katılmıyorum ve anlamıyorum tamamen farklı ve şarkı gayet güzel bence ayrıca eleştiri olucağını bile bile çıkarmaları hoşuma gitti.Son konserde beklenen ilgiyi görememiş duman gazetede okudum.

« Yanıtla #524 : 29 Haziran 2009 - 20:51:34 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin