Anket

Değmez Mi Kargalar Mı?

Değmez
13 (50%)
Kargalar
13 (50%)

Toplam Oy Verenler: 26

Gönderen Konu: Kargalar  (Okunma sayısı 9923 defa)

Ynt: Kargalar
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2013 - 20:15:38 »

Çevrimdışı mavitilki

• Aktif Üye
Evet ancak o zaman dinleriz bence de yoksa albümün de klibin de çıkacağı yok:)

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 05 Mart 2013 - 20:15:38 »

« Yanıtla #16 : 06 Mart 2013 - 19:42:52 »

Çevrimdışı -MYSTIC-

• Deneyimli Üye
  • Yakın dövüşün hastasıyım..Ringlerin ustasıyımm..
Yanliz sevgilisine bir hadim ettirsem mi dememis :) :):)
TANRI DEĞİLİM AMA TAPANLAR VAR :D :D :D

« Yanıtla #17 : 06 Mart 2013 - 20:30:03 »

Çevrimdışı prınceofthedark

• Üye
  • **
27 kez dinledim hedef 50 :)

« Yanıtla #18 : 06 Mart 2013 - 22:27:44 »

« Yanıtla #19 : 06 Mart 2013 - 22:56:07 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Ben en çok bugün klibin falan yayınlanmasının gazıyla şarkıya off süper,mükemmel deyip,3-5 ay sonra o kadar da iyi değilmiş diyenleri merak ediyorum kaç kişi olacaklar :)

Bi de bir ''Değmez'' ,bir ''Bana Bi'şey Olmaz'' değil gözümde.Ama iyi iyi.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #20 : 06 Mart 2013 - 22:58:36 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Ben en çok bugün klibin falan yayınlanmasının gazıyla şarkıya off süper,mükemmel deyip,3-5 ay sonra o kadar da iyi değilmiş diyenleri merak ediyorum kaç kişi olacaklar :)

Bi de bir ''Değmez'' ,bir ''Bana Bi'şey Olmaz'' değil gözümde.Ama iyi iyi.

Bana Bi' Şey Olmaz'da yapmıştım ben onu :D Çok doğal bi tepki bence o. Bu parçayı tabii o albümle kıyaslamıyorum tabii ki ama bir Değmez değil hem parça olarak hem de video olarak :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #21 : 06 Mart 2013 - 23:00:38 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...

« Yanıtla #22 : 06 Mart 2013 - 23:01:18 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Kargalar bu albümün tanıtılması için gerekli olan piyasa alt yapısına sahip bir parça. Klip de, parçanın kendisi de bu mantıkla hazırlandı.

Bana göre albümün geri kalanıyla alakası bile yok. Albüm daha agresif, keskin ve sert.

« Yanıtla #23 : 06 Mart 2013 - 23:03:20 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Sabahtır dinliyoruz :) Şarkı hakkında birkaç şey söylemek istiyorum; sound, altyapı, düzenleme, riffler vs. tek kelimeyle şahane. İntroyu çok beğendiğimi özellikle belirtmiştim zaten. Daha girişten içine aldı zaten şarkı beni.

"Kalbimi yerinden söktün
Hançerleyip hapsettin
Esaretin tadı dilimde
Cesaretim bilmem nerede"

sözler buraya kadar gayet güzel başlıyor.

"Beni lüzumsuz yere beklettin
Bırakır gider miyim sence
Aynaları yumruklarken
İlk defa aşk bi' işkence."

Bu kısım daha farklı olabilirdi açıkçası. Daha sağlam sözler olabilirdi. Şarkıda ısınamadığım tek kısım diyebilirim. Ancak benim kafamdan bu düşünceler geçerken,

"bugün seni öldürsem mi?
cesedine tükürsem mi?
kargaları gözlerinle beslesem mi?
ya da vazgeçip yalnız üzülsem mi?"

olayın koptuğu yer geliyor işte. Bu kısımda sözler şahane. Beste şahane.(Açıkçası sözleri ilk duyduğumda endişelenmiştim biraz) Vokal şahane. Şarkının diğer kısımları da -sözler açısından düşünürsek- ortalama  diyebilirim. Albümün en "hafif" şarkısı olarak nitelendirildiği de düşünülünce ister istemez 109876543210' dan çok daha iyi bir albüm geleceği düşüncesindeyim ben. Tarlalar ve Sebepsiz Savaş'ı içerdiği düşünülünce hele... Her haliyle "Bana Bi'şey Olmaz" faciasını(şarkıdan değil albümün genelinden bahsediyorum, şarkı iyiydi zira) unutturacak gibi. Hatta unuttum sanki ben biraz ?!  :p

Klibe de fazla takılmamak gerekiyor. Ortalamanın üstünde hoş bir klip. Tek üzüldüğüm nokta "Bahar" gibi bir klip çekilebilirdi bu şarkıya. Ama diyorum ya önemli değil. Şu anki klip de gayet güzel, yeterli. Albümü beklemedeyiz.

« Yanıtla #24 : 06 Mart 2013 - 23:19:10 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Şarkıyı da analiz etmeli.

Söz olarak, önceden de belirttim, Özlem'in son birkaç albümündeki gibi aşk için yalvaran ya da aşk için yaşayan kadın imajından sonra aşka lanet eden bir imaj çizmiş, eski çizgisine daha yakın. Diğer yandan, yine dediğim gibi bu şarkının piyasaya yönelik olması gerekiyordu, öyle de oldu. Sözler bakımından da, klip bakımından da bu destekleniyor.

Müzik olarak, Özlem'in bahsettiği dünya standartını yakalama açısından önemli bir basamak çünkü bu albümde kullanılan gitar düzenlemelerinin "rock" olarak Türkiye'de pek örneği yok. Türkiye'deki rock olarak nitelendirdiğimiz çoğu düzenleme melodik altyapı üzerine kuruluyken, melodik yapı derken, klavyeyi kastediyorum, bu şarkı gitarlar üzerine kurulmuş. Dikkat ederseniz, melodi sözlere uymamış, sözler melodiye uymuş şarkıda. Bu çok iyi bir adım. Çünkü Türk şarkıcılar nedense hala ve yöntemi uygulamaktan uzak duruyorlar. Kendilerince sebepleri de şu oluyor, Türk müziği yapısı buna uymuyor, ayrıca Türkçe sondan eklemeli dil olduğundan bu normlara uymuyor. Bu yüzden Özlem'i ve grup arkadaşları cesaretleri dolayısıyla tebrik ediyorum.

Ayrıca albümde çift gitar kullanılmış. Biri distortion yapmış, diğeri melodi oluşturmuş. Harika olmuş. Son zamanlarda dinlediğim en nitelikli klavye kullanımı var bu albümde. Türk müziklerinde bilirsiniz, pek intro ve outro kavramı yoktur. Bu şarkının introsu da harika olmuş, karanlık bir teması var. Ki bu kısacık bir intro. Diğer şarkılardaki sizleri öldürecek.

Bana Bi'şey Olmaz albümündeki davullar tam bir komedi unsuruydu. Fakat resmen onlarca level atlanmış bu albümde. Kargalar'ın davulları karakteristik olmasa bile hiç değilse şarkıda davul var hissini tamamiyle veriyor. Yutuba yüklenen ses kalitesi açısından kötü ama hele bi lossless versiyonunu dinleyin. Tüm enstrümanları duyun. Burada bas gitar bile duyulmuyor, yoksa her enstrüman açısından nitelikli şarkı olmuş.

Olumsuz yönlere gelecek olursak. Sözler biraz daha oturaklı olabilirdi. Evet, piyasaya yönelik, hak veriyorum, zira nakaratı böyle de beğendim, lakin giriş sözleri biraz daha güzel olabilirdi. Özlem'in nedense hep uzak durduğu mesele burada da kendini göstermiş. Özlem şarkılarında enstrümantel köprü kullanmıyor. Sürpriz olsun diye söylemiyorum, diğer şarkılarda var mı yok mu diye lakin albüm tanıtım şarkısında şöyle bi en azından 20-30 saniye kadar enstrümantel köprü olsa, bile hafiften solo çakılsa hoş olabilirdi.

« Yanıtla #25 : 06 Mart 2013 - 23:24:49 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Bu şarkı Özlem için bi milat olmalı. İlk defa albüm kaydındaki bi şarkıda brutal vokal yapıyor ve buna klip çekiyor. Değmez de güzel evet ama bu farklı bi özlem.

« Yanıtla #26 : 06 Mart 2013 - 23:33:52 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
Albümün en hafif parçası bu ise diğerlerini düşünemiyorum =))

« Yanıtla #27 : 06 Mart 2013 - 23:36:45 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye

Olumsuz yönlere gelecek olursak. Sözler biraz daha oturaklı olabilirdi. Evet, piyasaya yönelik, hak veriyorum, zira nakaratı böyle de beğendim, lakin giriş sözleri biraz daha güzel olabilirdi. Özlem'in nedense hep uzak durduğu mesele burada da kendini göstermiş. Özlem şarkılarında enstrümantel köprü kullanmıyor. Sürpriz olsun diye söylemiyorum, diğer şarkılarda var mı yok mu diye lakin albüm tanıtım şarkısında şöyle bi en azından 20-30 saniye kadar enstrümantel köprü olsa, bile hafiften solo çakılsa hoş olabilirdi.

Bu mesajdan diğer şarkıların sağlam sololar içerdiği sinyalini aldım ben, yanılıyor da olabilirim gayet tabii.  :mm:

« Yanıtla #28 : 07 Mart 2013 - 00:16:35 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Aydilge : "Oh be,Özlem Tekin sonunda Ana akıma başlarım, istediğimi yaparım, distortion'ı köklerim demiş." demiş.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #29 : 07 Mart 2013 - 00:34:02 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Şarkı bi yana, Özlem'i izlemeyi özlemişim. Oh be.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack