Gönderen Konu: Açıkhava’nın En Sert Grubu Biziz ( 29 temmuz 2005 / Kelebek )  (Okunma sayısı 711 defa)

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Açıkhava’nın en sert grubu biziz

Büşra BOZOK (29 Temmuz 2005)

Beş senelik aradan sonra ‘10-9-8-7-6-5-4-3-2-1’ adlı albümünü çıkaran Türk rock müziğinin güçlü seslerinden Özlem Tekin, yarın akşam Manga grubuyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verecek. Açıkhava’nın en sert grubu olduklarını söyleyen Özlem Tekin, birlikte konser vereceği Manga grubu için ‘Onlar test edildi, onaylandı’ diyor.

- Manga grubuyla konser vermeye nasıl karar verdiniz?

Manga grubuyla birçok rock festivalinde arka arkaya çıktık. Neden böyle bir şey Açıkhava’da da olmasın dedik. Rock grubu olduğu zaman iş hakikaten daha güzel oluyor. Açıkhava’nın en sert grubu biziz.

- Teklif kimden geldi?

Most Prodüksiyon’dan geldi. Biz de hemen kabul ettik. Daha sonra bir araya geldik ve neler yapabileceğimizi konuştuk. Konserde dekor, kostümler ve ışıklar gerçekten çok ilginç olacak. Prova yaptık ve çok eğlenceli geçti.

- Konserde neler olacak?

Konserde ilk önce Manga çıkacak, arada ben de onlara katılıp şarkı söyleyeceğim. Manga’dan sonra ben çıkacağım ve onların solisti bir şarkıda bana eşlik edecek. ‘Bitti Rüya’ şarkımı söyleyeceğim Manga’yla birlikte.

- Rock ciddi bir şekilde yükselişe geçti. Senin kendi şarkıların var, ama yazarlığınla fazla ön plana çıkmadın...

Yazarlığın nasıl ön plana çıkarıldığını bilmiyorum. Benim albümlerimde en az yedi şarkı bana ait oluyor. Genelde çıkış yaptığım şarkılarım bana ait ama bunu nasıl lanse ederim bilmiyorum. Levent Yüksel’e de şarkı verdim ben. Şimdilerde ise Nilüfer’le böyle bir çalışmamız var.

- Geçmişe kıyasla rock müziğe ilgi oldukça fazla. Bunu neye bağlıyorsun?

Davulcusu ve basçısıyla grup mantığı bizde biraz geç yerleşti. Yapımcılar kendileri dinlemeseler bile ‘Gençlik bunu dinliyor’ diyerek rock gruplarına para yatırmaya başladılar. Hatta yurtdışındakilere benzer klipler çektirmek için çabalıyorlar.

- ‘Piyasa’ olarak adlandırılan bir şeyler düşündün mü hiç?

Hiçbir zaman düşünmedim. Son albümümün dışında çok aşırı sert rock yapmıyorum. Ama sahnede sert çalıyorum. Her albümüme bir alaturka şarkı koyuyorum. Diğer rockçılarda olmaz, ama ben mutlaka göbek atılma kıvamında bir rock şarkı yapıyorum.

Manga onaylandı

- Rock şarkılarına doğu melodisi katarak sevdirmeye çalışıyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Benim denemediğim bir şey kalmadı açıkçası. Şu saatten sonra senteze gerek yok. Alaturka ezgiler olmadan da rock müzik yapılabiliyor artık. Bazı şarkılarda buna ihtiyaç duyuluyor, ama sırf millet sevsin diye yapılacak birşey değil...

- Sen hangi grupları dinliyorsun?

Çilekeş diye yeni bir grup var, onların müziklerini çok beğendim. 110 grubunu da seviyorum. Manga’ya bir şey demiyorum, onlar test edildi onaylandı.

- Son albümün ne zaman çıktı?

İki ay önce çıktı. Klip çekmedik, turneyle tanıttık albümü. Turneden sonra klip çektik, ama bizim çektiğimiz klibe korku filmi muamelesi yapıldı. Klip geceyarısı yayınlanıyor.

Oyunculuğa da sağlam yapıştım

- ‘Sil Baştan’ adlı dizide ve ‘Mucizeler Komedisi’ adlı müzikalde oyunculuğunuz çok beğenildi.

Kişinin üç kariyeri olurmuş hayatında, ben birincisini müzikle götürüyorum. Oyunculuğa da sağlam yapışmış vaziyetteyim. Çok güzel iki projeyle başladım, bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum. ‘Sil Baştan’, diğer dizilerin arasından hemen sıyrıldı. Bana tamamen farklı olan bir karakteri canlandırırken zorlandım, ama çok da keyif aldım. Dizi bittikten sonra çok teklif aldım, ama albümüm yeni çıktığı için değerlendiremedim. Yeni sezonda oyunculuğa devam etmeyi düşünüyorum.

- Oyunculuk dersi aldınız mı?

Müzikal provalarında çok ağır provalar yaptık, dans dersleri aldık. Her gün hocayla bire bir çalışmalar yaptık. Dizide edindiğim tecrübe buna nasıl yansıdı bılmiyorum.

- Sizce iyi bir oyuncunun sınırları olmalı mı?

Bence bu yönetmene bağlı, oyuncuya değil. Bir yönetmenle sevişme sahnesi çekilebilir, öbürüyle çekilemez. Bence oyuncu hamur gibidir. Oyunculukta çok fazla bir şey yapamıyorsun sadece yönetiliyorsun. Marjinal olarak tanınıyorum, ama aslında utangaç bir insanım.

Çilekeş diye yeni bi grup var demiş.. o tabiri çok komikime gitti... :D:D:D

utangacım demiş... :hönk: :hööö:  :şok:  :D :D
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2007 - 12:46:21 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

Özlem Tekin