Gönderen Konu: Animeler  (Okunma sayısı 5035 defa)

Animeler
« : 14 Kasım 2008 - 14:06:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
izlemiş olduğunuz, önermek istediğiniz, hoşunuza giden animelerle ilgili öneriler verebileceğimiz, izlediğimiz animelerin olumlu-olumsuz değerlendirmesini yapabileceğimiz bir başlığımızın olmasını istedim.. :D animeye yeni başladım sayılabilir ama çok çabuk alıştım,arşivimi şu yorgun günleri atlattıktan sonra genişletmeyi düşünüyorum, benim gibi düşünen diğerleri varsa buradaki değerlendirmeler yolumuzda ışık olabilir..:D

dediğim gibi daha çok yeni olduğum için fazla bir öneride bulunmam mümkün değil şimdilik ama yine de birkaç animeden bahsetmek istiyorum izlemek isteyenler için..:D aslında sıra dışı olayların konu edinilmesini genelde sevmem ama en başta önereceğim anime de böyle bir anime, yalnız bunun pek bir tezat oluşturduğunu düşünmüyorum, çünkü gerçekten vaktinizin oldukça güzel geçmesini sağlayacak..:D bahsettiğim anime, yani şimdilik en fazla önerdiğim anime zombie loan,aslında 11 bölümlük versiyonu tv'de daha önce yayınlanmış ; ancak bunun haricinde de 2 ek son bölümü daha var..bir başka tavsiyem ki bu animeyi bugünlerde ikinci defa izliyorum, daha bitiremedim bu postayı, death note..aslında popüler bir anime,belki yine sıra dışılık var ama izlemeye bağlanmamak mümkün değil..:D bir başka tavsiyem de cowboy bebop, sanırım 26 bölümlük bir animeydi kendisi ama benim izleyemediğim bir-iki ek bölümü daha olduğunu duydum..:D dizi olarak önerebileceklerim şu anda ilk etapta bu üçü..film olarak ise çok şiddetli bir biçimde önerdiğim spirited away..bayılarak izlediğimi belirtmek isterim..:D

Özlem Tekin

Animeler
« : 14 Kasım 2008 - 14:06:40 »

Ynt: Animeler
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2008 - 15:56:24 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Hayao Miyazaki nin bütün filmleri harikadır
sıralasam şöyle bi izlediklerimi
1-Prenses Mononoke
2-Ruhların Kaçışı
3-Küçük Denizkızı Ponyo
4-Yürüyen Şato
5-Küçük Cadı Kiki
6-Komşum Totoro

birde oğlu Goro Miyazaki nin bir filmi var
Yerdeniz Öyküleri diye oda çok iyidir

dizi olarak Death Note a hep başlamak istemişimdir ama bi türlü olmadı valla
bi ara fırsat bulucam inşallah
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2008 - 16:25:46 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"The Nightmare Before Christmas"

İlk aklıma bu gelir hep çok popüler evet ama bence hakediyo onun dışında "Corpse Bride" yine bi Tim Burton işi tavsiyelerimdir 

"Sevimli Canavarlar" dı sanırım ismi onu beğenmiştim çok

Onun dışında Hayao Miyazaki ve David Lynch in animelerini çok merak ediyorum
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2008 - 16:44:22 »

furkiii

• Ziyaretçi
miyazaki ne çizse izlenir derim..=)

film olarak aslında ilk izlediğimde pek hoşuma gitmese de vampire hunter ile d'nin serüvenlerini izlemek de harcanan zamana oldukça değer,ben zombie loan'dan sonra farklı bir tarz olduğu için uyum sağlayamamıştım başta ama oldukça güzel..=)

death note gerçekten harika,ikinci defa izlediğim ikinci dizi oldu zombie loan ile birlikte..death note'da macera ve gizem her bölümde en üst seviyede,öyle olunca insan kaç bölüm izlese de zamanın nasıl akıp gittiğini farkedemiyor..zombi e loan da aynı şekilde ama zombie loan'ın macera yönü aslında tabii ki death note kadar çekici değil ama zombie loan'ın da güldürücü yönü ortaya çıkıyor burda,izlerken hem ne olacak düşüncesini taşırken hem de eğleniyorsunuz..=) yine de izlerken insan death note'un sonunu çok daha fazla merak ediyor tabii..=)

« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2008 - 17:55:51 »

furkiii

• Ziyaretçi
daha önce tavsiye olarak "death note" ismini vermişim,evet her daim tavsiye ederim ve favori animemdir ama burada aslında ince bir çizgi var,zira animeye yeni başlayan veya başlamış ve bundan sonra da alışkanlık hâline getirmeyi amaçlayan kişilerin ilk izlememesi gereken anime çünkü death note'un üzerine izlediğiniz diğer tüm animeleri beğenememe sorunu yaşayabilirsiniz ki mesela ben yaşadım,hatta yaşıyorum şu an death note'un en güzel bölümlerini (ilk 26 bölüm bence bu 37 bölümlük dizide) sarıp sarıp yeniden izliyorum başka anime izleyeceğime..:D daha önce bahsettiğim ve tavsiye ettiğim zombie loan ile başlamak uygun bence çünkü hem sürükleyici hem de komik olması nedeniyle kendini sevdirir hem de bitirdikten sonra yenilerini de zevkle izlersiniz (en azından elde bir death note olur :D )..bu arada zombie loan'ın müziğini çok seviyorum,death note da bu alanda iyi oldukça..:D

« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2008 - 18:07:17 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
uhumm..animasyona ne kadar çok bayılıyorsam, animeden de bir o kadar haz etmem. :nanik:
kocaman gözler,ağızlar.. japon balığını andıran , rutin ağız hareketleri falan filan..
televizyonda gösterimde olanlar dışında hiçbir anime açıp izlediğimi anımsamıyorum..
ay savaşçılarını izlerdim küçükkene.. ha bir de tsubasa vardı.. ona da ayrı bir ilgi duyardım ne hikmetse  :p
yok yok.. çelişki değil. çocukluk işte=)

hemen üstümde mesajı bulunan 'çılgın animesever kankitom' aracılığıyla "zombie loan"(nedir ne değildir en ufak fikrim yok) müziğini dinledim ben de.. tabi ki sevmedim.  .cool.

ahuahuhau..
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2008 - 23:02:59 »

furkiii

• Ziyaretçi
bleach'e başladım nihayet farklı anime olarak,aslında güzel başladı da yine de aklım death note'da kaldı,olayların gidişatı 26.bölümden sonra benim istediğim gibi olsaydı keşke diye yanmamak elde değil,o derece etkilenmiş hâldeyim..=)

uhumm..animasyona ne kadar çok bayılıyorsam, animeden de bir o kadar haz etmem. :nanik:
kocaman gözler,ağızlar.. japon balığını andıran , rutin ağız hareketleri falan filan..
televizyonda gösterimde olanlar dışında hiçbir anime açıp izlediğimi anımsamıyorum..
ay savaşçılarını izlerdim küçükkene.. ha bir de tsubasa vardı.. ona da ayrı bir ilgi duyardım ne hikmetse  :p
yok yok.. çelişki değil. çocukluk işte=)

hemen üstümde mesajı bulunan 'çılgın animesever kankitom' aracılığıyla "zombie loan"(nedir ne değildir en ufak fikrim yok) müziğini dinledim ben de.. tabi ki sevmedim.  .cool.

ahuahuhau..

zombie loan ve death note'un çizimleri de iyi,sen bu ikisinden biriyle (zombie loan'ı önce death note'u sonra izlesen daha iyi) başlarsan seveceksin eminim,özellikle de death note diyorum gizem ama onu izlersen de sonra başkasını beğenmezsin.. :p yine de şu kesin ki death note'u beğeneceğine yüzde yüz eminim.. a.n.

« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2008 - 21:26:34 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

zombie loan ve death note'un çizimleri de iyi,sen bu ikisinden biriyle (zombie loan'ı önce death note'u sonra izlesen daha iyi) başlarsan seveceksin eminim,özellikle de death note diyorum gizem ama onu izlersen de sonra başkasını beğenmezsin.. :p yine de şu kesin ki death note'u beğeneceğine yüzde yüz eminim.. a.n.

çok mu zor beğenen biriyim ne.  :p
buralara gelirkene getir furki bana.. yoksa onları aramak için çaba sarfedeceğimi hiç sanmıyorum.. :p
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2008 - 22:17:33 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Satoshi Kon un "Perfect Blue" isimli filmini yeni bitirdim
daha önce böylesini izlememiştim valla, o nasıl bir senaryodur, onlar nasıl diyaloglardır öyle
tutup gerçek filmi yapılası bir şey olmuş
oldukça David Lynch tarzı filmi, karışık sahneler, ne olduğunu anlayamamalar
ama burda film bir sonuca bağlanıyor
Dvd si alınıp, baş tacı yapılası bir film
izle bence furki, izlememen büyük kayıp olur

« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2008 - 22:33:34 »

furkiii

• Ziyaretçi
Satoshi Kon un "Perfect Blue" isimli filmini yeni bitirdim
daha önce böylesini izlememiştim valla, o nasıl bir senaryodur, onlar nasıl diyaloglardır öyle
tutup gerçek filmi yapılası bir şey olmuş
oldukça David Lynch tarzı filmi, karışık sahneler, ne olduğunu anlayamamalar
ama burda film bir sonuca bağlanıyor
Dvd si alınıp, baş tacı yapılası bir film
izle bence furki, izlememen büyük kayıp olur

anime newsnetwork'teki oylamayı baz alıp izliyordum filmleri (inandığım bir site..:D ),orda izlemek için film ararken bunu görmemişim sanırım,sağol vegateryan..zaten orda da yüksek bir oy ortalamasına sahipmiş 8,05 ile..:D medyan değeri de very good.. :p

bakalım nasıl bir şeymiş bulmalı,yeni anime=yeni heyecan..=)

« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2009 - 00:01:01 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
ben küçükken yanlış hatırlamıyorsam Show tv.de "Slam Dunk" diye bi anime dizi vardı
o zaman çok severdim, bugünlerde tekrar bulup izlemeye başladım
çok komik yahu, inanılmaz eğleniyorum izlerken
başlamadan önce çocukken izlediğim şeyi şimdi beğenirmiyim acaba diye korkuyordum ama hiç öyle olmadı, bu japonların amerika özentiliği olmasa böyle güzel şeyler çıkaramazlarmış valla :D

« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2009 - 12:30:47 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Slam Dunk da güzeldi oldukça :D Şu sıralar arkadaş tavsiyesi üzerine Darker Than Black izliyorum, fena değil. Şimdiye kadar izlediklerim arasında en sevdiğim anime Street Fighter 2: The Animated Movie'dir. Ondan sonra Death Note, Gantz, Full Metal Alchemist, Dragonball (ilk seri) diye gider... Death Note gayet güzel kurgulanmış (ama bi tane açık yakaladım senaryoda!) ve sürükleyici. Gantz oldukça sıkıcı şekilde ilk iki üç bölüme sahipken, bu bölümleri geçtikten sonra coşmaya başlıyo :D Sonlara doğru bi bölümü vardı, şimdi anlatmayım tadı kaçmasın da, hüngür hüngür ağladım o bölümde. FMA izleyeli çok oldu ama onun da ikinci sezonu çıkacakmış, şimdi piyasadaki sezonu izleyin derim. Dragonball klasik zaten. DBZ veye DBGT yerine ilk seriyi tercih etmemin sebebiyse... Anılar sanırım :D Az beklemezdim ATV'yi açıp TV başında DB başlasın diye... Sonra Esra Ceyhan'ın programı başlardı program listesinde DB görünmesine rağmen -_-

Düzenleme: Hepsi hakkında yazmışım ama kalbimin efendisiyle ilgili yazmamışım! Tü bana!!! Street Fighter 2: The Animated Movie ise taaaaa ilkokul 5. sınıfta aynı adlı oyunu "biraz" sevdiğim için görüp aldığım bi animeydi. 5. sınıftan bu yana tonlarca kez izlemişimdir. Hatta İngilizce'min gelişmesini ve belki de şu an üniversite okumamı sağlayan animedir (abarttım mı ne .woot.) Bu animeyle o "biraz" sevdiğim oyunu resmen yaşam tarzım haline getirdim... Hikayesi, o zamana göre harika olan çizimleri, animasyonları, müzikleri, dövüş sahneleriyle hala onu alt edebilecek bi anime bulamadım. Avatarımda görünen karakter de (Ryu) bu animedeki baş karakter.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2009 - 12:41:17 Gönderen: Super Sonic »
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2009 - 00:47:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
hayao miyazaki'nin bir filmini daha izledim : prenses mononoke..nasıl da izlememişim bunca zamandır hayret ettim ve en iyilerimden biri oldu,yine gerçek üstü olaylar yaşansa da uzun süredir bu kadar sürükleyici bir kurgu izlememiştim,ayrıca aslında filmin genelinde insanoğluna da bir mesaj var..=) mutlaka izlenmeli diyorum,zaten ne demişler miyazaki ne çizse izlenir..=)

şimdi sırada witch hunter robin var,bakalım 26 bölümmüş..yaşasın tatil..=)
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2009 - 00:49:43 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2009 - 00:47:31 »

furkiii

• Ziyaretçi
witch hunter robin'i maalesef henüz bitiremedim,ne kadar izlersem gözlerim o kadar yorgun düşüyor hâliyle ve uyku da o kadar bastırıyor..=) yine de az kaldı sayılır..izlediğim 19 bölüm sonunda kesinlikle tavsiye ettiğim bir anime konumunda..hatta şöyle diyeyim death note'u izledikten sonra en zevkle izlediğim dizi oldu kendisi..

aslında aynı amaç etrafında toplanmış farklı olaylarla kurgulanmış bir hikâye..death note'takine benzer akıl oyunları witch hunter robin'de de var ama tabii death note'ta "L" olduğundan pek fazla karşılaştırma yapmak da istemiyorum..=) asıl kendine bağlayan kısmı, insanı saran ve o anki heyecanı yaşatan birbirinden farklı ve çok sayıdaki olay ve maceraları..fazlasıyla beğendim..

ayrıca soundtracki de çok güzel..=) yine dizinin bazı bölümlerinde yer alan piyano sesinden oluşan müzik de hem kullanıldığı sahnelere çok uygun,hem de oldukça hoş..maceradan maceraya atılırken bir yandan da duygulandıran bir anime..=)

aslında olaya farklı anlam katmak isteyen veya çok boyutlu düşünen kişiler, çok başka anlamları da çıkarabilirler..ben yalnızca kendi almak istediğim ve aldığımdan söz ediyorum,yoksa farklı bir gözle bakıldığında insanın bugüne kadar yaşatmış olduğu bazı düşünceleri sorgulamasına neden olabilir,daha şüpheci bir yaklaşıma sahip olmasını sağlayabilir kimi "öyleymiş gibi" kabul edilen olaylarda..anime diyip geçmeyin..=) bence izleyin..=)

« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2009 - 10:23:46 »

furkiii

• Ziyaretçi
en son toradora'yı bitirdim,izlediğim diğerlerine göre farklıydı ama güzel sayılabilir..=) tabii daha bölümleri bitmedi,yani bildiğim kadarıyla 25 bölümün tamamı mart ayında bitecek..farkı aslında konusundan ziyade yaşanan olayların veriliş şeklinden kaynaklanıyor..tavsiye ederim izlenebilir..

bleach'ten devam,bir de miyazaki filmi yapmak gerek..=)