Gönderen Konu: Animeler  (Okunma sayısı 5036 defa)

Ynt: Animeler
« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2009 - 23:24:41 »

Çevrimdışı hebelehobolo

• Deneyimli Üye
  • Öslem bir çiçek .....
    • www.
Benim en sevdiklerim Dragon Ball ve Slam Dunk'ti kucukken hep onlari izlerdim
Biz garbinkini hürmetle dinlediğimiz gibi, bizim musikimiz de bütün dünyada hürmetle dinlenecek bir halde olmalıdır.<br />Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir.<br />Milletin, ince duygularını, düşüncelerini anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir an önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Mustafa Kemal Ataturk

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2009 - 23:24:41 »

« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2009 - 21:28:38 »

furkiii

• Ziyaretçi
bleach'ten devam,ben bittim bleach bitmedi ama insanın bırakası da gelmiyor bir yandan;tabii diğer yandan da başkalarından geri kalmamak gerekiyor..bir de basilisk'i izledim 24 bölümü nihayet,bleach kadar sarmasa da güzel;zaten aslında izlemekte de biraz geç kaldım..bir de özel olarak belirtmek istediğim cowboy bebop var,26 bölümlük bu animeyi de yeni bitirdim..bittikten sonra söyleyeceğim şu ki izleyin ve izlettirin..=)zira benim ikinci izleyişim ve ona rağmen bunu söylüyorum..:D şimdi önümde clanned after story var,bakalım sanki benim seveceğim tarzdaymış gibi de durmuyor ama hakkında çok olumlu yazılar okudum,merakla izlemeyi bekliyorum..:D
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2009 - 21:41:52 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #17 : 19 Eylül 2009 - 17:39:17 »

furkiii

• Ziyaretçi
the girl who leapt through time..

son zamanlarda izlediğim en iyi anime..zamanda yolculuk yapan bir kızın hikâyesini anlatan bir kitaptan uyarlanmış;konuyu ilk gördüğümde daha farklı bir şey beklemiştim ama hiç beklenmeyen olayları içeren,bir süre önce izlenen bir sahneye çok iyi göndermeler yapıldığı bir anime,en önemlisi gayet zekice kurgulanmış bir anime..hem güldüren,hem düşündüren,hem de üzen türden yer yer..arkadaşlıktan aşka giden bir hikâyeyi anlatması uzaktan hoş durmayabilir;ancak bunun işlenişi ve olayların gelişimi öyle güzel ki romantik yapımlardan asla haz etmeyen biri olan ben bile gülümseyerek izledim her bir ayrı olayı..=) bir de kara tahtada yer alan ve tüm anime boyunca silinmeyen söz de hem aklımızdan silinmiyor,hem de gelişen her olayla doğruluğunu ispat ediyor..:

time waits for no one.. =)

japon anime fuarında 6 ödül birden kazandığını izledikten sonra şimdi öğreniyorum,hak etmiş kesinlikle..izlenme si gereken bir anime daha..=)
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2009 - 17:40:48 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #18 : 22 Eylül 2009 - 21:09:41 »

furkiii

• Ziyaretçi
grave of the fireflies..

şimdiye kadar böyle bir şey izlemedim,ilk defa bu kadar farklı bir anime izliyorum..bugüne dek film olsun,anime olsun,vs. olsun hiçbir yapımda duygulanmadığım kadar duygulandırmayı başardı beni..2.dünya savaşı sırasında amerikan baskısının üzerlerinde hissedildiği dönemlerdeki japonya'da geçen animede aslında çoğunlukla iki kardeşin hikâyesi anlatılıyor..öncelikle annelerini kaybetmeleri,sonra annesiz olarak yaşadığı zorluklar ve hiç kimsede annelerinin yanındaki huzuru ve mutluluğu bulamamaları,insanların sırt çevirişleri,yalnız başına aç hâlde yaşama tutunmaya çalışıp bunu başaramamaları..4 kişi olan hikâye tek kişi sona eriyor,o kişi de umutsuzluktan her şeyi bırakarak..her şey o kadar güzel işlenmiş ki..şimdiye kadar ne anime izleyip sevmişsem artık benim için hepsinden özel bir yere sahip ve herkesin izlemesi gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum..çoğunluğun -ne yazık ki- sahip olduğu anime algısını değiştirecek türden,bambaşka bir şey..animenewsnetworkte top10'da yer alamamasına da (13. veya 14. diye hatırlıyorum) ve pek bilinen bir yapım olmamasına da oldukça şaşırdım..japonya unutma bunları,o zamanları diyerek bitiriyorum..
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2009 - 22:37:22 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #19 : 22 Eylül 2009 - 22:34:59 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Güzel animedir GOTF(Fireflies değil miydi?). Küçük kız çok tatlıydı :(
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2009 - 22:36:32 Gönderen: Super Sonic »
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #20 : 22 Eylül 2009 - 22:38:06 »

furkiii

• Ziyaretçi
Güzel animedir GOTF(Fireflies değil miydi?). Küçük kız çok tatlıydı :(

haklısın,niye butterflies yazdım bilmiyorum..:D şimdi düzelttim..ilk defa böylesine duygusal bir anime izledim açıkçası..

« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2009 - 22:50:50 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Atmosfer aynı değil (savaş ortamı yok, daha mistik bi dünya) + GOTF seviyesinde duygu yüklü de değil; ama Gantz'ın sonlara doğru olan bölümleri çok duygusaldı açıkçası. Üzülmek isteyen onu izleyebilir. Basilisk'in son bölümü de çok iyiydi duygusallık açısından. Fullmetal Alchemist de ara ara duygusallaşıyodu... Başka dram havasında anime varsa ben de tavsiye alabilirim :D

« Yanıtla #22 : 22 Eylül 2009 - 23:03:59 »

furkiii

• Ziyaretçi
death note'un 26.bölümü oldukça duygusaldı,özellikle de ben sıkı bir L destekçisi olduğum için..=) onun dışında fma'ya genelde bayılıyorlar ama beni pek sarmadı açıkçası..dram içeren mushi-shi vardı,o sanırım tv'de gösterilen bir animeydi de..tabii sonra film olarak spirit away'de de vardı,sonra 5 centimeters per second vardı..bunların dışında a tale of memories,witch hunter robin,ghost in shell:stand alone complex:solid state society gibi animeler de var şu an aklıma gelen;ama bunlar açıkçası grave of the fireflies gibi direkt dram odaklı değil,yer yer içeriyor;ama hepsi kaliteli animelerdir..=)

« Yanıtla #23 : 22 Eylül 2009 - 23:14:38 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Death Note'ta ben de L'i destekliyodum aynen. Üzmüştü o bölüm beni de. Bi de animenin başlarında -pek önemli yer işgal etmeyen- bi kız vardı. Önce gerçek adını vermiyodu, iyi bi detektifti falan. Sonra Kira kızı kandırıp adını yazıyodu deftere. En sonunda da "Ben Kira'yım!" diyip kızı mahvediyodu. O sahne de oldukça etkilemişti beni. Mushi-shi, Tale of memories, Witch hunter Robin ve 5 centimeters per second'ı hiç duymadım. Bakarım... Ghost in the shell serisi elimde var; ama oldukça karışıkmış izleme sırası. Adamlar tablo falan çizmişler önce şu, sonra bu izlenecek diye. O yüzden ona başlayamadım, korktum :D

« Yanıtla #24 : 23 Eylül 2009 - 22:58:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
whisper of the heart..

izlemeyin,izletmeyin..ortaokul gençlerinin aşk hayatına tanık olduğumuz bir yapım ne yazık ki,çok basit gibi..yine de gençlerin kariyerlerine yönelik kararlarını yeteneklerini doğrultusunda öğütleyen yanı fena değil,gerçi her şeyi karşıya alarak alınan kararların olumlu bir sonucunu göstermediğinden havada kalıyor..anne babalar da her bireyi özgür bıraksın deniyor ama yine ortada bir sonuç yok..konudan anlaşıldığı üzere daha küçük yaşlara hitap ediyor ve hiç de başarılı değil istediği mesajı vermekte..animenews networkte aldığı o yüksek puan çok şaşırtıcı..

« Yanıtla #25 : 05 Ekim 2009 - 15:55:40 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
ya belki kızıcak yada dalga gececeksiniz ama:)anime ne yaa:):):):):):):)
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #26 : 05 Ekim 2009 - 16:43:50 »

furkiii

• Ziyaretçi
ya belki kızıcak yada dalga gececeksiniz ama:)anime ne yaa:):):):):):):)

anime aslında fransızca bir kelime,zaten okunuşunun aynı olmasının kaynağı da o..fransızca,animasyon ve çizgi filmin ortak olduğu eserler için kullanılıyor;ancak zamanla japoncaya yerleşiyor ve bugün bildiğimiz anime de japon çizgi filmi anlamıyla bilinçaltımıza yerleşiyor çoğunlukla..yine de gerçek anlamı,fransızca olarak kullanılan anlamı..=)

« Yanıtla #27 : 05 Ekim 2009 - 17:19:20 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
anime aslında fransızca bir kelime,zaten okunuşunun aynı olmasının kaynağı da o..fransızca,animasyon ve çizgi filmin ortak olduğu eserler için kullanılıyor;ancak zamanla japoncaya yerleşiyor ve bugün bildiğimiz anime de japon çizgi filmi anlamıyla bilinçaltımıza yerleşiyor çoğunlukla..yine de gerçek anlamı,fransızca olarak kullanılan anlamı..=)
teşekkürler cok güzel acıkladın
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #28 : 04 Şubat 2010 - 22:23:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
uzun zamandır güzel bir anime tutturamamıştım ve dizi izleme özelliğimi de önceye göre nispeten kaybetmiştim..:D nihayetinde beğendiğim ve tavsiye edebileceğim bir anime izlemeyi başardım: "summer wars"..gerçeküstü olayların normalde hoşuma gitmediğini her defasında tekrarlamak durumunda kalsam da yine de böylesi bir filmi sevmeyi başardım..=) böylesine sıra dışı bir dünyada gerçekleşen olaylar zincirinde kendimi küçükken aksiyon kitaplarını okuduğum zamanlarımdaymışım gibi hissettim,öylesine o dünyaya aittim ki..=) gerçekten de bu animenin başarılı olduğunu düşünüyorum,belki konusu fazlaca abartılı ve sıradan bir bilim kurgu filmi formatında ama çekiciliği fazla,ayrıca duygusal sahneler de çok başarılı monte edilmiş..izlenen en iyi anime olabilecek kalitede değil ama izlenesi olduğunu düşünüyorum..=)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2010 - 22:25:35 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #29 : 18 Mart 2010 - 01:25:11 »

furkiii

• Ziyaretçi
my neighbour totoro..biraz da fazla pembe bir dünya ama olsun yine de izlenesi olmuş..=) gördüğüm en tatlı anime karakterlerinden biriydi mei,totoro da çok sevimliydi..:D aman sakın kaçırmayın diyemem ama keyifli vakit geçirteceğini söyleyebilirim..