Gönderen Konu: Animeler  (Okunma sayısı 5037 defa)

Ynt: Animeler
« Yanıtla #30 : 02 Haziran 2010 - 11:55:12 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Yok mudur ki şu aralar güzel anime tavsiyesi olan?
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 02 Haziran 2010 - 11:55:12 »

« Yanıtla #31 : 02 Haziran 2010 - 12:07:49 »

furkiii

• Ziyaretçi
Yok mudur ki şu aralar güzel anime tavsiyesi olan?

film..? dizi..?

« Yanıtla #32 : 02 Haziran 2010 - 12:12:34 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
film..? dizi..?

Fark etmez. Film daha pratik olur sanırım :D

« Yanıtla #33 : 02 Haziran 2010 - 12:24:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
burada yazdıklarım dışında the disappearance of haruhi suziyama,millenium actress,valley of the wind..dizi olarak eğer hâlâ izlemediysen fullmetal alchemist,clannad after story ve bunlara ek olarak nodame cantabile ve fighting spirit de değişik animeler..=)

« Yanıtla #34 : 02 Haziran 2010 - 12:27:16 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Teşekkürler furkiii. The Disappearance of Haruhi Suzumiya'yla başlayayım o halde izlemeye :D

« Yanıtla #35 : 11 Haziran 2010 - 19:55:47 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Aslında az çok hepimizin aşina olduğu birşey anime :) Ben Death Note'u çok geç izleyenlerdenim. Tahmin edebileceğiniz gibi ondan sonra büyük bir boşluk oluştu içimde :)

Beck'e başlamak istiyorum bu aralar :)
Konusu çok ilgimi çekti.

"
Tanaka Yukio, 14 yaşında ama hayatında önemli hiç bir amaç bulamayan bir gençtir. Günleri sıkıntılı biçimde geçerken, garip görünüşlü bir köpeği kurtarır ve bu arada gitarist Minami Ryuusuke ile tanışır. Bu olaydan sonra şans eseri çocukluk arkadaşı Izumi ile karşılaşır ve beraber canlı müzik dinlemeye giderler. Hayatında hep pop dinlemiş olan Tanaka, diğer adıyla Koyuki, burada rock müzikle tanışır ve çok beğenir. Bir şekilde Ryuusuke'nin kurduğu Beck adındaki grupla kendini iç içe bulur. "

Eğer izlediyseniz yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

« Yanıtla #36 : 11 Haziran 2010 - 19:59:57 »

furkiii

• Ziyaretçi
bunu ben de merak ettim ve anlaşılacağı gibi izlemedim..=) konusu gerçekten ilgimi çekti, kendim için bu sayede izleyebilecek bir anime buldum,tabii önce eldeki filmler bitecek..:p bir de fma-2 durumları var..:s

« Yanıtla #37 : 11 Haziran 2010 - 20:08:08 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye

Grave of fireflies.. izlemek istiyorum hatta birazdan izleyebilirim bile :) Çok özendirici bir şekilde anlatmışsınız :)

« Yanıtla #38 : 11 Haziran 2010 - 20:38:51 »

furkiii

• Ziyaretçi
Grave of fireflies.. izlemek istiyorum hatta birazdan izleyebilirim bile :) Çok özendirici bir şekilde anlatmışsınız :)

grave of the fireflies kesinlikle izlemeye değer,pek çok film izledim yine de en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum her zaman..=)

« Yanıtla #39 : 18 Ağustos 2010 - 14:08:48 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Monster. İzleyin, izlettirin. 74 bölümlük bir anime ve ben 66. bölümdeyim. Bitmesini istemediğim için bu son bölümleri ağırdan ağırdan izliyorum. Olayın detayları verildi ama her şeyin altında yatan şey(ler) henüz açıklığa kavuşmadı. Tüm taşlar yerine oturunca Deathnote'tan bile daha güzel bir kurguyla karşılaşacağımı tahmin ediyorum.

Ekleme: IMDB puanı: 9.1

Her saniyesinde kalite fışkırıyor!
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2010 - 14:16:06 Gönderen: Super Sonic »

« Yanıtla #40 : 18 Ağustos 2010 - 18:14:59 »

Çevrimdışı hmd23

• Deneyimli Üye
Death Note...
Daha önceki arkadaşlardan bahseden vardır ama, şu ana kadar izlediğim animeler içerisinde en çok zeka ürünü olan anime diyebilirim. Zaten kısa ve az bölümlü bir animedir -sanırım 37 bölümdü- ki her bölümü ayrı zevk verir.

Kısacası denemeye değerdir derim. Bleach meselesine de girmem gerekirdi ama ona başlarsak bitiremeyiz korkarım :D
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010 - 21:50:55 Gönderen: hmd23 »
Her zaman doğruyu söyle. Böylece ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

« Yanıtla #41 : 21 Ağustos 2010 - 00:11:27 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Monster. İzleyin, izlettirin. 74 bölümlük bir anime ve ben 66. bölümdeyim. Bitmesini istemediğim için bu son bölümleri ağırdan ağırdan izliyorum. Olayın detayları verildi ama her şeyin altında yatan şey(ler) henüz açıklığa kavuşmadı. Tüm taşlar yerine oturunca Deathnote'tan bile daha güzel bir kurguyla karşılaşacağımı tahmin ediyorum.

Ekleme: IMDB puanı: 9.1

Her saniyesinde kalite fışkırıyor!

Beklediğim gibi güzel bir sonu olmadı. Çok şey havada bırakıldı ama sonuna kadar her şey harikaydı. Sırf sonu tatmin etmedi diye beğenmeyecek değiliz ya. 10/10

« Yanıtla #42 : 28 Ağustos 2010 - 17:57:59 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Valkyria Chronicles'ı bitirdim en son. Savaş, aşk, dostluk, mutluluk, hüzün, etkileyici başlangıç ve bitiş müzikleri (ikinci yarıdan itibaren kullanılan "Hitotsu no Negai" -> http://www.youtube.com/watch?v=piycacLls78 mükemmel olmuş özellikle; sabahtan beri 500. dinleyişim olmuştur), gerçekçi karakterler ve hayata dair bir şeyler görmek isteyenler kaçırmasın.

« Yanıtla #43 : 09 Eylül 2010 - 10:54:19 »

furkiii

• Ziyaretçi
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, sonbahar film etkinliklerine 3 Eylül – 3 Ekim 2010 tarihleri arasında Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da – 2010 sergisi kapsamında “Anime Filmler” programıyla başlıyor.

Pera Film “Anime Filmler” programında, 18 uzun metrajlı ve 8 kısa metrajlı film olmak üzere toplam 26 filmi gösterime sunuyor.  Programda Anno, Hara, Kato, Kawamoto, Kojima, Miyazaki, Okamura, Otomo, Yamamura ve Tomino gibi Japon Anime Sineması’nın önde gelen önemli  yönetmenlerinin filmleri yer alıyor.

Programda göze çarpan filmler arasında Hayao Miyazaki’nin Howl’un Yürüyen Şatosu, Ruhların Kaçışı; Tensai Okamura’nın Naruto: Kar Ülkesinde Ninja Çatışması, Katsuhiro Otomo’nun Buhar Çocuk, Mamoru Hosoda’nın Yaz Savaşları, Anno Hideaki’nin Evangelion: 1.0 Yalnız-değilsin filmleri yer alıyor. Sergide çizimlerinin yer aldığı Koji Yamamura ve Kunio Kato’nun da kısa filmleri ayrıca gösterime girecek.

http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/haber/15686041.asp?gid=282

aslında gitmek isterdim ama diğer yandan bu belirtilen filmlerin hepsini izledim ben..:p

« Yanıtla #44 : 09 Eylül 2010 - 12:31:18 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
herkes cok öneriyor beğeniyor bi kere bile izlemişliğim yok.
Bugün Doğanın Dengesi Yok..