Gönderen Konu: Büyük Adam Küçük Aşk  (Okunma sayısı 1031 defa)

Büyük Adam Küçük Aşk
« : 29 Kasım 2008 - 03:13:17 »

Çevrimdışı kime-ne

• Üye
  • **
  • MDD&PDA
Yönetmen : Handan İpekçi 
Senaryo : Handan İpekçi 
Yapım : 2001, Türkiye-Yunanistan 
Tür : Dram 
                                                     Oyuncular
Şükran Güngör, Dilan Erçetin, Füsun Demirel, Yıldız Kenter, İsmail Hakkı Şen

Konu
Nefretin yerini giderek aşka bıraktığı bir hikaye... Kahramanları 75 yaşındaki bir yargıç emeklisi ile yakınlarını köyüne yapılan bir operasyonda kaybeden küçük bir Kürt kızı...

" Büyük Adam Küçük Aşk ", tüm yakınlarını kaybeden beş yaşındaki Hejar ile huzurevine yatma hazırlığı içindeki yargıç emeklisi otoriter Rıfat Bey'in yollarının başka bir operasyon sonrasında İstanbul'da kesişmesinin öyküsü...

Türkçe'den taviz vermek istemeyen Rıfat Bey ile Kürtçe'den başka dil bilmeyen inatçı Hejar'ın ortak yaşamları itiş kakış ile başlasa da, birbirlerine ısınmaya başladıktan sonra önce Türkçe-Kürtçe öğrenirler, ardından da birbirlerini sevmeyi... 

bu filmi o küçük kızla aynı adı taşıdığım için daha bir çok seviyorum.....

Gewre boze rindike.. Çavreşe çav beleke.. Kewe çima dilezini..Benda kesi namini.. Roniya roje derewe.. Şeven li vir pir tari ne.. Li çiya zinar ezmanan xinim.. Axa jindari ji hilweşinim.. Ger be wargehbim eze neminim.. Liber bayezemanan.. Beridayi germiyananan.. Ka wer neçe le dine.. Çileyi germa havini.. Gellek mina te çübun.. Mirin ne tu mizgini ...........

Özlem Tekin

Büyük Adam Küçük Aşk
« : 29 Kasım 2008 - 03:13:17 »

Ynt: Büyük Adam Küçük Aşk
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2009 - 20:08:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Füsun Demirel'in oyunculuğu çok iyi(ydi).
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2010 - 13:45:17 »

Çevrimdışı Sınır

• Aktif Üye
  • Hiç.
müthiş bir filmdi. filmin sadece adına bakıp, belaltına vuran insancıklar gösterdiler ne kadar hayvancık olduklarını!
hejar'ın çok farklı bir atmosferi vardı. yaşadıklarını yaşattı bana da. anlatılamayacak bir sakin duruşu beni tedirgin etmiyor değildi de. İnatçılığına hayrandım, karşındakinin -barınma, yeme anlamında muhtaç olduğu birinin- diktasına bile baş eğmedi. devam etti kürtçe konuşmasına ve kürtçe sövmesine :) baktı karşısındaki de kürtçe konuşmaya çalışıyor o da türkçe öğrenmeye başladı. Buradan türklere sağlam bir mesaj çıktığı açık.

..

« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2013 - 10:22:15 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Yahu, film Kürtçe başlayıp da hiçbir şey anlayamadığımı görünce bir durdum şöyle. Altyazıyla mı izlemek gerekiyor ki? Yoksa anlamadan devam mı etmeliyim?
Kalbim pusula, sen kuzey!