Gönderen Konu: beğendığımız tıyatro oyunları  (Okunma sayısı 2200 defa)

beğendığımız tıyatro oyunları
« : 03 Haziran 2006 - 00:05:45 »

Çevrimdışı geçersiz

• İl Temsilcisi
KARAR KİMİN
Brain clark
KONUSU: Ken Harrison Güzel Sanatlar Okulunda öğretmendi ve aynı zamanda heykeltıraşlık yapıyordu.Onun hayatı geçirdiği trafik kazasıyla tamamen değişmişti.Boyundan aşağısı tamamen felç kalan Ken, artık sadece hastane odasındaki yatağında yatıyordu.Hayatı bir anda sadece yatmaktan, ilaç almaktan,cihazlara bağlı yaşamaktan ve hastane personeliyle konuşmaktan ibaret oluvermişti.Bir daha eski hayatına dönebilir miydi? Bunun için doktorları bir mucize bekliyorlardı.Kendisi için yaşamak ve yaşamamak arasında bir fark görmemeye başlayan Ken hayatı için kendi kararını vermişti. O artık yaşamak istemiyordu.. Ancak kendi hayatıyla ilgili kararı verebilecek miydi?

Forum kurallarını okuyunuz

Özlem Tekin

beğendığımız tıyatro oyunları
« : 03 Haziran 2006 - 00:05:45 »

Ynt: beğendığımız tıyatro oyunları
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2006 - 00:08:02 »

Çevrimdışı geçersiz

• İl Temsilcisi
AYRILIK
Behiç Ak
AŞK’A HOŞGELDİNİZ…

İki kişilik oyun;

Biri kadın, diğeri erkek ve dört yıl süren bir aşk evliliği. Boşandıktan sonra ilk kez bir yıl on üç günün ardından bir araya gelen kadın ve erkek neler yaşayabilir? Ya da gerçekte asıl yaşamayı istedikleri nedir?

İşte tam bu noktada oyunun yazarı Behiç AK ile sahneleyen Mehmet ÇEVİK’in tadımlık buluşumu,  “AYRILIK ” a derin ve kocaman bir dünyanın kapılarını aralıyor

Kadın ve erkeğin  ayrılık sonrasındaki ilk karşılaşmalarında yaşanabilecekler üzerine kurulu oyun, bu ikili ilişkinin dünlerine, ayrı kaldıkları zaman içindeki bireysel serüvenlerine yolculuklarıyla traji-komik bir öykü sunuyor. Birbirlerini sonsuza dek yitirme pahasına da olsa acıtırlar, yaralarlar ama bir o kadar da ironik bir gülümseme bırakırlar bizlere.

“AYRILIK ”da  “Kadın” ve “Erkek” diye adlandırılan oyun kişileri;  hayal kırıklıklarıyla canları acıyan, düşleri, gerçekleri ve  onları bu gerçeklere sürükleyen bilinçleri arasında çırpınan insanlardır. Ve içine çekildikleri durumun gerçeğinde, birbirlerine duydukları, “Maskeli” de olsa, birbirlerine sunabildikleri “Aşk”ları, sığınakları olan çocuk dünyalarında, karanlık gecenin, gülümseyen yıldızları gibi çakılıyor gözlerimize…

Modern yaşamda,  çağın sunduklarıyla kendini ifade eden, “ada”lara kadın ve erkeğin, yani insanın; kendisine yapacağı  yolculuğu gerçekleştirebilecek mi sorusuna birlikte yanıt aramaya ne dersiniz?

AŞK’A HOŞGELDİNİZ…

« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2006 - 11:13:29 »

mehhmet

• Ziyaretçi
hayatimda hic tiyatroya gitmedim hep bunu eksikliyle buyudum:)

« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2006 - 11:24:17 »

R_V_N

• Ziyaretçi
nejat uygur tabiki :D

« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2006 - 11:46:00 »

Çevrimdışı tetraoz

• Aktif Üye
  • teTRaoz Türkiye'yi Taşıyor
Nejat Uygur Ve Okul Tiyotraları Tuzsuz Delibekir Hacivat Karagöz Bu Tarz...
.......... Ne Desem ..... Ne Desem

« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2006 - 12:06:30 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
sersem kocanın kurnaz karısı
dolu düşün boş konuş(haluk bilginer  zuhal olcay)
ferhat ve şirin
derya gülü(sevinç erbulak)
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2006 - 12:13:00 »

mehhmet

• Ziyaretçi
laaaaaa tek tiyotro izlemen benmiyim:) utndim şimdi walla en kısa surede izlicem yawwwww

« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2006 - 12:26:26 »

R_V_N

• Ziyaretçi
boşver be dostum fırsatı olmamıştır .. deişik bişe yaw... eğlenceli de...  o deilde ben bi oyunda pynamak çok isterdim .. iii rol yapacağıma inanıyorum..
en azından özcan denizden ii oynarım    :öö:  :öö:  :öö: :öö:

« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2006 - 12:31:11 »

mehhmet

• Ziyaretçi
haha sinan sen oyna ben izleyim böylece hem bir ilk olur hemde senin sahne deneyimin olur hemde beleşe gelmiş olur:)

« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2006 - 12:34:01 »

R_V_N

• Ziyaretçi
haha sinan sen oyna ben izleyim böylece hem bir ilk olur hemde senin sahne deneyimin olur hemde beleşe gelmiş olur:)
beleşemi yok yaw  baksen uyanığa... abi atın bunu para vermio die bağırırım oyunun ortasında
ya aklıma ne geldi  okulun tiyatro topluluğuna gittim üye olmak oyunlarda oynamak istiom dedim  bana sen 3. sınıfsın olmaz dedi  :(((((

« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2006 - 12:39:45 »

mehhmet

• Ziyaretçi
hadiya kucukleri hep eziyolar şimdi git abi 3.sinif bitti de:)
ska bir yanada tiyotro icinde kaldiysa devam et bişman olma ilerde birde bana bir oyun tqavsiye edin yawwwww

« Yanıtla #11 : 04 Haziran 2006 - 12:42:27 »

R_V_N

• Ziyaretçi
yok tam tersi 1. sınıfları alıolar :)  beni almadılar..  ben gidceğim zaman sana haber veririm beraber giebiliriz. tiyatrolara hep tek başıma giderim. ayıpsın

« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2006 - 12:46:15 »

mehhmet

• Ziyaretçi
ana gine bot kırdım bari resmim altina botmen diyeyim bune yaw nejat amcayi tavsdiye ediyolar ama ben sevmiyorum o adami :laylaylay:

« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2006 - 13:15:49 »

Çevrimdışı geçersiz

• İl Temsilcisi
sersem kocanın kurnaz karısı
dolu düşün boş konuş(haluk bilginer  zuhal olcay)
ferhat ve şirin
derya gülü(sevinç erbulak)

dolu düşün boş konuş gerçekten çok hoş bı oyun ferahan şensoy harıka bı iş çıkarmış
http://www.oyunatolyesi.com/oyun_details.asp?p=galeri&id=5

« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2006 - 13:58:12 »

mehhmet

• Ziyaretçi
belki giderim usta saol