Gönderen Konu: [Sinema] Barda  (Okunma sayısı 5947 defa)

[Sinema] Barda
« : 26 Ocak 2007 - 19:55:38 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü

TÜR:Dram
GÖSTERİM TARİHİ:2 Şubat 2007
YÖNETMEN:Serdar Akar
SENARYO:Serdar Akar
OYUNCULAR:Nejat İşler , Doğu Alpan , Melis Birkan , Burak Altay , Meltem Parlak , Nergis Öztürk , Salih Bademci , Serdar Orçin

BARDA

Nail, Nil, TGG, Aynur, Aliş, Sevgi, Pelin ve Cenk, yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur. Günlük hayatın akışı içinde huzurlu ve neşeli bir hayat sürmektedir. Her birinin kendilerine ait sıkıntıları ve çözmek zorunda olduğu problemler olsa da gençliğin getirdiği umutla hayata sımsıkı bağlıdırlar. Kimi evlilik, kimi mezuniyet, kimi düzenli bir hayata adım atma hayalleri içinde olan bu gençler, birden bire hayatlarının tam ortasına giren nedensiz şiddetle büyük bir yıkım yaşarlar.

Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

www.bardafilm.com

hakkaten acayip merakla beklediğim bi film.

« Son Düzenleme: 26 Ocak 2007 - 21:04:52 Gönderen: pyroxevil »

Özlem Tekin

[Sinema] Barda
« : 26 Ocak 2007 - 19:55:38 »

Ynt: [Sinema] Barda
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2007 - 19:58:36 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
2-3 kere fragmanını izledim sinemada..o bile gerdi beni...ama germesini  iyi bir gerilim filmi diye söylemiyorum..çok rahatsız etti de gerdi...hoşlanmadım  :D

« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2007 - 20:03:43 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
merak ettiğim bir film ama bilmiyorrum izlerken dayanabilir miyim  :s
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2007 - 02:22:00 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
kim barda :huh: yoksa ayşegül serisine yensı mı eklendi..  "ayşegül barda" :hööö: :dill :D

gelin bakalım sınemalara...bu aralar tyurk fılmlerı aciip patlama yaotı... cok umut verıcı bunlar..
daa artması dıleklerımle...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2007 - 16:21:01 »

furkiii

• Ziyaretçi
filmi görmeden konuşmak ne derece doğru bilmiyorum ama açıkçası ben de fragmanından ve dolaylı yoldan da filmden hoşlanmadım..

« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2007 - 19:35:43 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
filmin senaryosu ankarada yaşanan gerçek bir olaydan yola çıkılarak yazılmış. dün hürriyet gaztesinde olayı bizzat yaşayan kişiyle yapılmış bir röportaj vardı . cidden insanın kanını donduran çok acayip bir olay....
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2007 - 19:36:17 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2007 - 21:02:04 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
ben de okudum.ama okuduğum yazının filmle alakası olduğunu yazının yarısına gelince anladım..iyice sogudum filmden..igrenç ya,en igrenci de yapılan şeylere,yaşanan o kadar olaya karşın aciz kalınması ve bu kişilerin yanına kar kalması,cezalandırılmaması,yada üfürükten cezalarla sıyrılınması..
böyle zamanlarda  bi süper kahraman olup,süper güçlerimle herkese yaptıklarının bedelini ödetmek istiyorum  :D
tek bir endişem var,az gelişmiş beyinlerin bu filmi örnek alıp o hayvanlıkları yapmaya özenmelerinden korkuyorum..bildiğimiz gibi ne görsek özenir bi milletiz,bi arada hepimiz sanki kurtlar vadisinde yaşıyorduk sanki... nerde it-ugursuz  tipler  varsa kendini mafya babası sanmaya baslamıştı ..bu film de yeni özentilere yol açmaz insallah...

« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2007 - 18:14:38 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
bende okudum o röportajı. hakkaten en az yapanlar kadar göz yumanalrda iğrenç.

valla pyrox ben artık filmlerin dizilerin insanları etkiliceni düşünmüyorum çünkü artık insanlar senaristlerden daha yaratıcı olmaya başladı. insanın tüylerini ürperten mantığını zorlayan hatta kabul edemediği vahşetler , sapıklıklar... ihtiyaçları yok yani yardıma.

« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2007 - 19:47:17 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici

valla pyrox ben artık filmlerin dizilerin insanları etkiliceni düşünmüyorum çünkü artık insanlar senaristlerden daha yaratıcı olmaya başladı. insanın tüylerini ürperten mantığını zorlayan hatta kabul edemediği vahşetler , sapıklıklar... ihtiyaçları yok yani yardıma.

dogru diyosun aslında..baksanıza bu film bile gercek yaşamdan alınarak yapılmış..yani filmler insanların igrençliğinden yararlanarak yapılıyo artık,insanllar filmlerden görüp igrenç şeyler yapmıyor     =( :ehmm: :dewil :şişt:

« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2007 - 19:50:07 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
bende okudum da
bunun neden filme dönüştürüldüğünü anlamış değilim..
çok muhteşem bi olaymış gibi..
senaryo mu kalmadı...
önyargılı izlicem sanırım izlersem
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2007 - 19:56:46 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
amaç yapılanın kötü bişey oldugunu göstermekse eğer,kınamaksa yani...neden bütün başroldekiler kötü adamlar o zaman  :D
sanki film şey mesajı veriyo,yani ben fragmandan ve gercek olayı okudugum kadarıyla nladığımdan şu sonuça varıyorum:ne yaparsanız yapın,kötüye bişey olmaz,yaptıklarınız yanınıza kar kalır,ezin sizden zayıfları  ...
ama cidden izlerken fragmanı içim daralmıştı..o aciz hissetme olayı,elinden hiç bişey gelememsi durumunu yaşadım o an...
okudugum yazıda en nefret ettiğim kısım:
....falanca kaçmayı başarmış,adamlar peşinden gidip sokakta yakalamıslar,mahalleden biri de "oo bilmemne abi,yine kurban mı kesiyosunuz " demiş pis pis sırıtarak..ve 17 saat o kadar çığlığa bağırışa hiçkimse çıkıp da noluyo burda dememiş...
ben her gece yan dairemdeki tv de ne varsa kendi salonumdaymışcasına dinliyorum ,o kadar içiçe yaşıyoruz insanlarla yani..hergün biraz daha büyüyüp biraz daha nefret ediyorum insanlardan ......

« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2007 - 22:27:37 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
ben çok merak ettim filmi cuma gidicem bi sorun olmazsa. bu akşam da filmin  klibini izledim.. iyiler hep kazanır kötüler hep kazanır gibi bir şeyler  diyordu şarkıda .. klibin başlangıcınnda da adalet mülkün temelidir yazısı ve mahkeme sahnesi vardı... nasıl işlemiş serdar akar acayip merak ediyorum..
benim bu yaşanan olaydan haberim yoktu... bu olayı hatırlayan varmı?
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2007 - 23:44:39 »

Çevrimdışı deep_de

• Daimi Üye
  • akıll söyle ne yaptın senelerce
heyecanla beklediğim bir film...ama bar ortamında 4 duvar arasında tecavüzle gerginlikle geçmesi biras gericek çünkü tek bir ortama adapte olup ne biliyim neyse....
sadece özz için.......

« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2007 - 00:52:35 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
filmde bayağı olaylıymış. senaryo kunu falan çok dikkay çekti film
merak ettim doğrusu
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #14 : 01 Şubat 2007 - 09:34:54 »

Çevrimdışı kanatsız melek