Gönderen Konu: opeth  (Okunma sayısı 3123 defa)

opeth
« : 28 Mart 2006 - 19:59:53 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
Opeth Biyografisi:
Opeth 1990 da kuruldu. grubun ilk kadrosu çok başarısız idi elemanların yerine tek tek yenisi geldi ve grup elemanllarınınn hepsi değişti. vokal ve gitar da mikael akerfeldt gitarda peter lindgren, davulda martin lopez bass ta ise martin mendez var. tür olarak tam bir isveç tarzı yani melodic death metal. tam olarak melodic death metal bence buna denir. sözleri vokalist mikael yazıor ve opeth in her albümü bir öyküyü anlatıor.grup kadroyu hala koruyor 95 te pek başarılı olmayan orchid albümünü çıkardılar. 96 da bir opeth klasiği olan ve kesinlikle çok sanatsal olan morningrise ı çıkardılar. bu albüm 5 parçadan oluşuyordu ve 60 küsür dakika idi. kesinlikle süper bir albüm. 98 de my arms your heorose(yazamadım galba)u çıkardılar ve nevermore ile amerika turuna çıktılar. 99 da süper bir albüm olan still life ı çıkardılar. grup her albümde daha da sertleşmekteydi. still life ta ki scream den death vocal lere geçiş çok ii yapılmış. albümde 2 tane yavaş parça bulunuyor. dier 5 parça ise tam bir melodic death metal.2001 de biraz daha progressive olan blackwater park ı çıkardılar. bu albüm türkiye ye gelmedi çünkü music for nations getirmedi. geçen ay ise deliverance yi çıkardılar daha elime geçmedi ama deliverance parçasını dinledim kesinlikle süper ve sert bir parça. melodic ten eser az kalmış. ama bence opeth in melodic hali daha iidi. bu albümde bateri ye daha çok yer verilmiş. opeth mart ayında 1 albüm daha çıkarıcak. bu adamlar ne kadar çabuk beste yapıo böle bir de klasik beste yazlması en zor olan şarkı türü. diğer bi melodik grup olan In Flames ile Dark Tranquility'nin kardeş grubu diye bilinirler

sağlam grup bence...bu arada tr geliolar konser için ilgilenenler için tarihlerinide bi ara yazcam,dinleyenler için yorumlarınızı bekliorum...
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

Özlem Tekin

opeth
« : 28 Mart 2006 - 19:59:53 »

Ynt: opeth
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2006 - 02:31:26 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
 progresif tarzları ve akustik ögeleriyle death metal grubu opeth,,öncelikle çalışkan bir gruptur bunu söyleyeyim,, tek seferde adamlar 2 albüm çıkarıyo deliverance ve  damantion biri brutal dieri progresif ve klasik rock diyebiliriz,, ama hiçbiri still life'ı tutmaz,,

neyse sansasyonal albüm ghost reveries atonement ,, en sonunda çıktı,,
atonement ve
reverie/harlequin forest  tracklerini ben begendim,, tavsiyede ederim,,

damnation albümü kadar degil ilk başlarda hoşunuza gitmeyebilir,, ama  sonra bagımlılık yapıyo,,

29 martta istanbul yeni melek ve 30 mart’ta da izmir kemancı’da sahne alacak,, baterist martin lopez hala hasta o yok,, vokal akerfeldt'i dinleyecegimiz için sorun yok gibi,,dream theaterin  mike portnoy'u degil sonuçta,,

lafı uzattım galiba seviyorum bu grubu ,, denemenizi tavsiye ederim,, saygılar

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2006 - 02:49:22 »

Çevrimdışı shafuck

• Aktif Üye
  • görünüş3 aldanma!!!
baba başlıı görünce  :höö:  :höö:  :aaaa.  :aaaa.
1 an kitlendim öyle bakakaldım konuyu açanın ellerinden öperim
TR gelmeleri ayrı 1 güzellik ama ben gidemedim o başka  :cry1:
aslında ankara önce izmir diye yazıldı ama işte org işi  :D
neyse felaket iyi 1 gruptur dinlemeyene farzdır  :D
1az piyasa da oldu ama olsun :wink:
TH3 FRAG!L3 ART OF 3X!ST3NC3...               
'n3fr3t3 s3vg!d3n daha fazla güv3n!yorum' DED! Ş3YTAN 'çünkü onun saht3s! olmuyor'
'!nsan k3nd!n! kayb3tm3d3n tanrıyı
tanrıyı kayb3tm3d3n k3nd!n! bulamaz'

« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2006 - 14:57:34 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
önemli değil shafuck ama okadar büyük değiliz yaw sadece 23:)) el olayına girme yani:),baktım hiç death grupları yok açıyım dedim öle işte,zaten şu lanet sınavlardan dolayı konserinede gidemedik şans işte neyse inşlh başka zaman bidaha gelirlerde gideriz...
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2006 - 19:06:59 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
bloodbath
for absent frıends
harvest
remember tomorrow
ın my tıme of need  .............   arada bi  dinnerim  ( yemek arası deil tabee :))

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2006 - 13:59:42 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Harvest Neyle Bİ Parçadır Yaa Bİlmesdim Ama Bilir Oldum Bu Grubu  Forest of October i Dİnliorum Şimdi :))
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2006 - 01:26:01 »

Çevrimdışı sasely

• Yepyeni Üye
  • *
opeth tek kelimeyle dinlenilmesi gereken bi grup!! çünkü farklı - kendine özgü bir tarzları var... parçalara girişleri, mikaelin brutalden softa geçişleri, melodileri, şarkı sözleri, kapak tasarımları (albüm kapağı baskılı t-shirtleri ayrı bi havalı oluyo  :dill ), bitmeyen şarkıları vs vs... :happy:
yokluğum umrumda...

« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2006 - 04:10:51 »

Çevrimdışı ...

• Üye
  • **
süperrrrr bi grupp:)
konuyu acanın eline sağlık:)
yeni melek konseri dinleeiici dolasyla vasatgecmiş grup ii tbi herzman için ama dinleyenler öle diilmiş...öle duydum bilgi sağlam yerden ama kendim görmeden bişi diemem tbi:)
adamlar bide headbang yapın demişler nasıl yapılır onu anlatmıslar bide öne arkaya kafa sallanıcak bir iki üç gibisinden oha ezmişler resmen bisi
ı'm here without you:(
But you're still with me in my dreams
and tonight, there's only you and me... :(

« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2006 - 13:49:59 »

cansu

• Ziyaretçi

1. Wreath
2. Deliverance
3. A Fair Judgement
4. For Absent Friends
5. Master's Apprentices
6. By The Pain I See In Others

son albümlerindeki paralar bunlar... for absent friends gayet iii bi parça ama yine de albümdeki en sıkı parça albüme adını veren vee 13,35 dkka süren deliverance parçasıı   :şişt:

« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2006 - 07:18:58 »

Çevrimdışı Freedevil_sf

• Aktif Üye
Şarkılarının 10 Dk ya Yakın Olması Ve Hatta Bazılarının 10 Dk'yı Geçmesiyle Ün Salmış,Gerçekten "Sanat" Diye Adlandırılabilecek Pek Çok Çalışmaya İmza Atmış,Aşmış Grup Elemanlarından Oluşmuş Süper Ötesi Grup :) Bu Kadar Uzun Şarkı Sözleri Yazıp,Bu Kadar Uzun Beste Yapmak,Bunlarıda Muheteşem Biçimde Yapmak Her Babayiğidin Harcı Değil :)
Müşteri Daima Haklıdır :P

« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2007 - 11:17:59 »

Çevrimdışı corpse13

• Yepyeni Üye
  • *
wreath harwest face of melinda deliverenced
dinleyn abiii;)

« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2007 - 10:41:08 »

furkiii

• Ziyaretçi
Opeth’ten Yeni Albüm: The Roundhouse Tapes (Live)

-Albümde Yer Alan Parçalar:

Cd 1

1. When
2. Ghost of Perdition
3. Under the Weeping Moon
4. Bleak
5. Face of Melinda
6. The Night and The Silent Water

Cd 2

1. Windowpane
2. Blackwater Park
3. Demon of The Fall

Albümün, Opeth resmi sitesinde açıklanan fiyatı 23.99$ ve eğer albümü site üzerinden satın alma imkanınız varsa, üzerinde albüm kapağı baskısı bulunan bir adet Opeth t-shirtü de albümün yanında hediye olarak gönderiliyor.

« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2008 - 15:31:22 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
bu grubun bir parçası türk bi rocker ın şarkısıyla benzetiliyordu o ünlü rocker kimdi ki ne?
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2008 - 11:13:22 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
en sevdiklerimden biridir opeth.

"hope leaves" yağmurlu bir gün tadındadır benim için.. ve nedense dinlerken hiç güneş doğmaz.. (belki o an istenmez de... )

"harvest" bir akşam vakti.. kalabalık sokaklara çıkıp tek başına insanları izliyormuş hissi verir bana..

ayrıca "hope leaves" şu an ki ruh halimin tercümanıdır sanki... ve üçnokta işte
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2008 - 15:56:51 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
şu sıralar merak ettiğim bi grup.. ilk fırsatta dinleyeceğimdir..
başlangıç yukardaki mesajlarda ki tavsiyelerden oluşacak bir liste ile olacaktır...

:duyuru: belediyeden tüm halkımıza ilanen duyurulur :duyuru:  :dill :D
hey gidi günler… göz yaşım sel