Gönderen Konu: Dünya'yı Kurataran Adamın Oğlu  (Okunma sayısı 2455 defa)

Dünya'yı Kurataran Adamın Oğlu
« : 16 Aralık 2006 - 10:36:25 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
'Dünyayı Kurtaran Adam''ın Oğlu'

Kartal Tibet'in yönettiği filmde Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Deniz Seki ve Pascal Nouma başrolleri paylaşıyor.

Dünyayı kurtaran adam Cüneyt Arkın'ın oğlu rolünde Mehmet Ali Erbil'in yer aldığı film, uzay boşluğunda yitip giden Türk astronotu Gökmen'in kurtuluş hikayesini anlatıyor.

dun ızledım bı haber bultenındede fılmdekı sahnelerın gora'yla nbe kadar cok benzedıgının tartısmıslardı...
ıkı fılmdende benzer sahnelerı gosterdıler, hakkatende cok benzıyo...dunyayı kurtaran adamın oglu bıraz belese gelmıs gıbıme geldı :hı:

siz bu film hakkında  neler soylersınız arkadaslar??

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2006 - 10:37:19 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

Özlem Tekin

Dünya'yı Kurataran Adamın Oğlu
« : 16 Aralık 2006 - 10:36:25 »

Ynt: Dünya'yı Kurataran Adamın Oğlu
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2006 - 11:49:12 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
:D :D :D fragmanı görünce içimden "batsın bu dünya " şatkısını söyledim...  :D :D
gora ya benzerliğini bilmem de,mehmet ali erbilin tiplemeleri bana  "mayk"  ve "peluş"  u hatırlattı ...
bi de nazan öncel in aşkım baksana bana  şarkısı bu filmin soundtracinde falan mı var acaba..hani en sonunda diyo ya şarkının "dünyayı kurtaran adam,nerdee"  diye  :D :D

« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2006 - 12:28:14 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Ha biri uzayla ilgili film çektiya işte diğeride taklidini çekiyo sanki daha iyisini yapacakmış gibi..yaww mehmet ali erbilin hangi filmi komikti ki senaryodaki laflar bayıyo insanı ondaki mizah anlayışı belden yukarı çalışmıyo ki..nedeyelim artık adam bi sene içinde 20 tane film çekiyo antik guntik ne çektiği hakkında onunda bi fikri yok random işler yapıyo kafasına göre..hadi bakalım dünyayı kurtaran adamın oğlu nasıl olacak derimm ben efectleri güzel olmuştur ama senaryo metnini bilemem..

« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2006 - 12:28:36 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Dünya'yı kurtarırken küfür yemişler

14 Aralık 2006 Perşembe 06:23
Filmin gösteriminden önce yapılan basın toplantısında Cüneyt Arkın'ın filmle ilgili açıklamalarından sonra söz alan oyunculardan Ali Erkazan, söyledikleriyle ortamda soğuk rüzgârlar esmesine neden oldu. 'Siz bana soru sormazsınız' diyerek bir anda mikrofonu eline alan Erkazan, şöyle konuştu:

"Az önce Cüneyt Ağabey, Kartal Tibet'in sinemaya ekip ruhunu getirdiğini söyledi. Ben bir ekip başının ekibine küfrettiğini hiç duymadım. Yönetmenlik sette oyunculara bağırmak, hakaret etmek değildir. Biz özverimizi ortaya koyuyoruz bir de küfür yiyoruz. Başrol oyuncuları dışında diğer herkes askerdeki gibi manga vaziyetinde bekliyordu."

Erkazan şöyle devam etti: "Bir gün M. Ali Erbil sette kostümünü değiştirmeye gitti, bizi manga vaziyetinde durdurdular. Sanki hiç dinlenmeye hakkımız yokmuş gibi. Bir gün yönetmen Kartal Tibet sette aramıza gelip 'Arkamdan küfredenler varmış, ben buradan hepsine iki katını iade ediyorum' dedi ve ağzını bozdu."

Ali Erkazan'ın açıklamalarını dinleyen Cüneyt Arkın, toplantı sonrası, "Böyle şeyler olur ama filme emek veren insanları düşünerek bunun açıklaması yapılamaz. Aile içinde kalmalıydı, ben çekimler boyunca ne bir aksilik gördüm, ne de bir küfür işittim. Bence sinemacı, tiyatrocu olmak değil, adam olmak önemlidir" dedi.

Gala sırasında tüm oyuncular Ali Erkazan'a veryansın ederek, yaptığının yanlış olduğunu söylediler.

reklam kokan hareketler bunlaaarrrr... hehe hehe

« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2006 - 13:15:53 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
  • sebepsiz ve sonuçsuz,denek hayatım!!
bişi sorabilirmiym :D
bu film komedi mi,yosa ciddi ciddi bilim kurgu mu
fragmanlarından ne olduğu pek anlaşılmıyoda
bak bu tren devrilir,bağırır bu raylar
o sahte o kart düzene....

« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2006 - 15:26:15 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bişi sorabilirmiym :D
bu film komedi mi,yosa ciddi ciddi bilim kurgu mu
fragmanlarından ne olduğu pek anlaşılmıyoda
bence mehmet ail nin olduu bi filmin bilim kurgu olmasının ımkanı yok..onun için diger secenek, yanı komedı dıyorum...aslında pekte komedi beklemiyorum sahsen bu fılmden...çok ozentı olmuş hakkatende....

« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2006 - 15:29:22 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
dün akşam makina dalardı ama izleyemedim,m.aliden iice nefret etmeye başladım
bu filme kim gider kiiii
ne olduğu bile bellii diil
şahsen türk sinemasına destek için bilem gitmem

« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2006 - 15:37:14 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bence mali son demlerini yaşıyo....şu anki sahip olduu zirve popularıtesın zamanalrında artık ne kazansam kardır dıyo bence... yani işin kalitesi vs. sorun diil ona galıba... aynı şekilde bende tiskinmeye basladım..zaten seemıyodum. :ıy: :böö:

tutmayacak bu fılm bana gore...
ilk dunyayı kurtaran adamı hatırlayın hehe onun yanında hiç kalacak bu film... her serii filmlerde olduu gibi bundada ikincisi ilkinin basarısına (!) yetısemeyecek hehe

« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2006 - 16:03:22 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
biri falan izlemedim ama şuanda sinemada gösterimde olan filmler varken kimsenin ona rağbet ediceni sanmıyorum
ve sadece biz değil mali için son zamanlarda bi çok insan aynı şeyi düşünüo
cık cık cık yazık olduuuuuuu

« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2006 - 17:37:00 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
İlk filmini hatırlıyorumda bi söz vardı ondan sonra kapadım gittim filmi :D :D :D

Filmin daha başı 2. 3. dakkası bilemedin 5 olsun işte filmin başında tanıtım niteliğinde şu anki durumun tasviri yapılıyor... Ve bu durumdan kurtuluşun bi insanın gerçekleştireceğinden söz ediyor ve abimin söze şöyle bir girişi var aynen şu;

"insan beyin molekülleri........."  yuh dedim ya noluyoruz abi naptın sen :D :D :D

kapadım çıktım bende hehe
      ▌▐

« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2006 - 17:41:40 »

Çevrimdışı notneedapprovaL

• Üye
  • **
ilk filme bakbak gül yaa ölüyodum gülmekten ilk izlediim de gerçi ilk ve son oldu ama:D
bu hayat benm benMSE eER kimse karIŞMazsa yaŞAMAya DEeerr!!!!

« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2006 - 17:51:01 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
bence bunlar dünyayı falan kurtaramaz :ıy:

:alkıs: dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak herşey   :alkıs:

« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2006 - 17:56:25 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
bence bunlar dünyayı falan kurtaramaz :ıy:

:alkıs: dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak herşey   :alkıs:

Koptum ela  :D :D :D :D
okudum baştaki yazını sonra bi baktım el çırparak bişey geliyo yandan çok masumane bi şekilde :D :D :D

Evet bencede bunlar kendilerini kurtaramazlar dünya şöyle dursun...
      ▌▐

« Yanıtla #13 : 17 Aralık 2006 - 18:08:01 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
valla ben filmi merak ediyorum ama sanki bana iyi bişi çıkmıycak gibide geliyo,
bilmiyorum ama en azından izleyenlerin fikrini burdan okuruz,
ama buda göreceli olur ama ben malinin oldugu hiç bi filmi begenmedim
bu nasıl bi film biliyorum ama mali yi bi kenara bırakın çok degerli sinema sanatçıları var belki onlar kurtarmıştır ne dersiniz...
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2006 - 22:22:23 »

Çevrimdışı burak5306

• Üye
  • **
  • I'm No Barby Doll
mehmet ali erbilin oynadığı her filmin hayalkırıklığı olacağını düşünüyorum. çünkü espriler klasik m.ali erbil esprisi olmaktan öteye geçmiyo. bunları zaten tv den izliyoruz. onun dışında film sıradan bir film gibi geliyo bana.. (hababam sınıfı,hemşo gibi olacağını düşünüyorum)
tabi bu filmleri beğenen bu türleri seven varsa normal bir filmdir tabi...