Gönderen Konu: The Used  (Okunma sayısı 716 defa)

The Used
« : 12 Mart 2007 - 17:03:03 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Vokal + Piano
Bass + Geri Vokal
Gitar + Geri Vokal
Davul
  -  Bert mccracken
-  Jeph howard
-  Quinn allman
-  Dan Whitesides

Albümleri
The Used [2002]
In Love and Death [2004]
Lies for the Liars [2007]

2000 senesinde ulusal bir band şirketiyle anlaşan grup profesyonel müzik hayatına geçmiş oldu.. Çıkış yerleri Amerika Utah kentidir.. Müzik otoriteleri tarafından "yeni çağın yeni sesi" olarak görülmüştü. Elektronik müziği ve insanı alıp götüren gitar tonları, vokallerinin çoğu kişiye değişik gelen sesi ile yaratıcı yeni nesil bi grup geldi dedirtiyordu herkese. İnsanı cezbedeci olan vokalin piyano bilgisinin küçümsenmiyecek olması.. Çoğu güzel şarkının oluşumunda etkili olan aşk olgusu vokalimizide etkileyecek olacakki  harkulade şarkılar ortaya çımasına neden olmuş.. Ve aynı hissiyatı dinlecilerde oluşturması ayrı bi güzellik :) Saw filminin soundtrack'inde "Sound Effects And Over Dramatics" isimli şarkıları yer alıyor.. 2003 senesinde ilk dinlediğimde bütün gün soluksuz dinlememe neden olan şarkıları "Greener With The Scenery" şarkılarını dinlemenizi isterim.. Grup hakkında fazla bilgi yok kopyala yapıştır yapmak isterdim ama bulamadım :dill Magazin hoşumuza gidersede

DipNot olarak : Ozzy Osbourne'ün kızı Kelly Osbourne için şarkı yazmışlığı var Bert'in 

Klipleri deil ama şarkıyı dinlemeniz için bakabilirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=fvH9GF_1UyU  -   Greener With The Scenery

http://www.youtube.com/watch?v=O7_0xFXX__c  -   Noise And Kisses
      ▌▐

Özlem Tekin

The Used
« : 12 Mart 2007 - 17:03:03 »

Ynt: The Used
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2007 - 17:23:37 »

cansu

• Ziyaretçi

bu adama aşık oldum ben  :D

Ynt: The Used
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2014 - 13:07:57 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
uuuvvw baby başlığı 2007 de açmışım buda 3. mesaj : ) evet benim bayıldığım bi grup deil ama ara ara insanın canı istiyo böyle şeyler yalnız bu sefer arayı 7 sene kadar açmışım hazır 1 Nisanda yeni albümleri çıkacakken eskileri yad etmek hoş olur diye düşündüm albüm kapağı ve parçalar şöyle

1. Revolution
2. Cry
3. El-Oh-Vee-Ee
4. A Song To Stifle Imperial Progression (A Work in Progress)
5. Generation Throwaway
6. Make Believe
7. Evolution
8. Imaginary Enemy
9. Kenna Song
10. Force Without Violence
11. Overdose
      ▌▐