Gönderen Konu: Meme Kanseri İle Mücadele'de Özlem'den Mesaj!  (Okunma sayısı 2883 defa)

Meme Kanseri İle Mücadele'de Özlem'den Mesaj!
« : 02 Ocak 2006 - 23:02:18 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
http://www.pembis.com/meme-kanseri.php
,

Arzu Kaprol, Meral Okay, Bennu Gerede, Eyşah Özhim, Anjelika Akbar, Hale Caneroğlu, Özlem Tekin, ve Ahu Türkpençe, bu hastalıkla mücadelede erken teşhisin önemine çok inananlardan.

Eyşan Özhim ( iş kadını)

Meme kanserine yakalanmış ancak erken teşhis sayesinde hayatları krtulan arkadaşlarım var. İstatistikler, bu hastalığa yakalanma riskimizin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Kadınlar doktora gitmekten korkğu ve utandığı için erken teşhis sağlanamıyor. Fark edildiğinde ise çok geç oluyor. Ben altı ayda bir jinekoloğa gidiyorum. Doktora gitmekten değil, gitmemekten utanalım!

Ahu Türkpençe (oyuncu)

Meme kanseri erken tanı ile üstesinden gelinebilecek bir hastalık. Erken teşhis için de 40 yaşından sonra yılda bir kez klinik göğüs kontrolü ve mamografi çektirmek gerekiyor. Böylece hayatta kalma şansınızı yükseltebilirsiniz. Hayatı sevmek önce kendini sevmekle başlar. Kendinize özen gösterin.

Özlem Tekin (solist)

Ben her hastalığın zihinde, düşünce şeklinde ve davranışta başladığına inananlardanım. Alternatif tp, meme kanserinin "başkalarını kendinden daha fazla düşünme" şeklinden kaynaklandığına inanıyor. Gördüğüm örneklerden sonra bu ifade bana da çok mantıklı geliyor. Bencillik zannettiğimiz "kendini düşünmek", insani bir ihtiyaçtır. O yüzden, önce sen!

Arzu Kaprol (Tasarımcı)

Bilinçlenmemiz ve kontrollermizi gerekli periyotlarla yaptırmamız gerektiğini düşünüyorum. Meme kanserine yakalanıp, göğsü alınan arkadaşlarım da var, erken teşhisle normal hayatlarına dönenler de. Bu konuyu hep gündemde tutmalıyız. Ben bu kontrolleri yeni yeni yaptırmaya başladım. Bebeklerim bir yaşında ve emzirme dönemleri daha bitmedi. Onlara sağlıklı bir şekilde süt verebildiğim için çok şanslıyım.

Bennu Gerede (Fotoğrafçı)

Hiçbirimize uzak değil, her an hepimizin başına gelebilir. Korkmak ya da her şeyin sonu gelmiş gibi düşünmemek gerek. Yapacağımız çok şey var. Biraz daha bilinç sahibi olmak, kendini ihmal etmemek ve önemsemek ... Tabii bir de yaşam şeklimize dikkat etmek. Her şeyin başı, sağlıklı bir yaşam şekli. Lütfen bu konuyu ihmal etmeyin
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

Özlem Tekin

Meme Kanseri İle Mücadele'de Özlem'den Mesaj!
« : 02 Ocak 2006 - 23:02:18 »

Ynt: Meme Kanseri İle Mücadele'de Özlem'den Mesaj!
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2006 - 10:37:55 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
en güzel özlem konuşmuş işte öz farkı
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2006 - 13:39:10 »

Çevrimdışı darkaven

• Üye
  • **
  • MSN: cnr@k.ro
öz farkı evt
Üzülmeye değmez...

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2006 - 13:51:54 »

Çevrimdışı emiliya

• Üye
  • **
  • özlem asıgım sana
kesınlıkle ozleme katılıorum
ben aşık olmazdım ama senin aşkın bir başka...

« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2006 - 19:34:00 »

Çevrimdışı zeyna

• Aktif Üye
  • YAKIN OLMAK İÇİN UZAK DUR BENDEN..
işte fark bu yüzden onu sevmiyomuyuz :alkıs:
...Beni sana çağıran her ne ise sustur....

« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2006 - 18:25:10 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
ÖZ farkını konuşturmuş...
diğerleri boş konuşmuş...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2006 - 20:57:08 »

furkiii

• Ziyaretçi
süpersin öz süperrrrrr...!!!!:):):)

« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2006 - 21:06:02 »

Çevrimdışı GOKCE

• Aktif Üye
Hepte sevdıgım kısıler konusmus supersın Ozlem =)

« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2006 - 14:49:32 »

Çevrimdışı BLuE_NiGhT_230

• Üye
  • **
  • ! ! !
daha ne konuşsun kızcağız.. ?
(--_BLuE_NiGhT_--)

« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2006 - 22:33:27 »

furkiii

• Ziyaretçi
özlemin konuşması çok hoş ztn ya..böle karşına alıp saatlerce dinleyebilir insan..=))hoşluğundan öte burda da yine çok doğru konuşmuş..katılıyorum..=))

« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2006 - 00:26:45 »

Çevrimdışı nihaL

• Deneyimli Üye
  • Hiç gelme gideceksen...
diğerleri boşkonuşmuş diyorsunuz ama çok güzel şeyler söylemişler. günümüzde belki bayanların % 90 ı hala meme kanseri konusunda bilinçsizler. Eyşam Özhim,Ahu Türkpençe,Arzu Kaprol,Bennu Gerede tıp boyutun da bayanların kontrolleri ihmal etmemeleri gerektiğini belirtmiş. bence çok güzel açıklamalar. özlemin farkı var evet.özlem biraz daha psikolojik açıdan bakmış ve onu dile getirmiş.değişik bi açıklama olmuş onun ki. ama bu kişilere boş konuşmuş derken biraz haksızlık etmiş olmuomusunuz?

« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2006 - 01:12:02 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
diğerleri boşkonuşmuş diyorsunuz ama çok güzel şeyler söylemişler. günümüzde belki bayanların % 90 ı hala meme kanseri konusunda bilinçsizler. Eyşam Özhim,Ahu Türkpençe,Arzu Kaprol,Bennu Gerede tıp boyutun da bayanların kontrolleri ihmal etmemeleri gerektiğini belirtmiş. bence çok güzel açıklamalar. özlemin farkı var evet.özlem biraz daha psikolojik açıdan bakmış ve onu dile getirmiş.değişik bi açıklama olmuş onun ki. ama bu kişilere boş konuşmuş derken biraz haksızlık etmiş olmuomusunuz?
hayır...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2007 - 01:59:16 »

Çevrimdışı nihaL

• Deneyimli Üye
  • Hiç gelme gideceksen...
"boş konuşma" anlayışınıza bayıldım doğrusu...

« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2007 - 02:27:57 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
hayır...

Özlem at köprüden kendini dese atıcan yani ....

at gözlüklerini çıkar etrafta özlem den başka mantıklı konuşanların da olduğunu gör...

eğer röp.da yanlızca seni ilgilendiren kısımları okuyosan emin ol bu röp.seni hiç ilgilendirmiyo !!!

neye göre kime göre boş konuşmuş dierleri.. ? yada "boş" olan bi cümleyi söylermisin bana !

O konudaki herkes bişeylere teşfik etmiş bayanları ... Ama sen buna da boş diyosan senin yazdığın şeyleri bende artık dikkate almıycam [bu senin için ne kadar önemli bilemem ama benim için bi kazanç]çünkü mantık hatası yapıyosun !

« Yanıtla #14 : 13 Ocak 2007 - 03:14:07 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Alıntı

Fanatiklik böle bişey... Bilincinizi kaybedebiliyorsunuz ... Q_ZEN bunu demek istememiştir sanıyorum... Aşırı Özlem sevgisinin getirdiği bişey... Bence hepsi toplumu bilinçlendirmek adına bişeyler söylemişler...
      ▌▐