Gönderen Konu: Hadise  (Okunma sayısı 49553 defa)

Ynt: Hadise
« Yanıtla #315 : 20 Temmuz 2009 - 21:02:22 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Bugün Show Haber'de canlı yayına katıldı ve Eurovision'u anlattı..Çok saçma olmuş bitmiş..gerçi daha yarışmadan öncede bir çok kez tartışıldı kıyafeti dansı falan abartılı bi şekilde..Tam bitti demiştik şimdide çıkıp TV'lere (hemde ana haber :) ısıtıp önümüze koyuyo...

Özlem Tekin

« Yanıtla #315 : 20 Temmuz 2009 - 21:02:22 »

« Yanıtla #316 : 20 Temmuz 2009 - 22:57:22 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bu kız git gide alaturkalaşmaya başladı...

İşte Yeni klip:

http://www.youtube.com/watch?v=5xchLAYRrDo

« Yanıtla #317 : 20 Temmuz 2009 - 23:03:55 »

« Yanıtla #318 : 31 Temmuz 2009 - 13:44:29 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
O ezgiler nedir böyle yahu,dağdan inenler bile moron moron bakmazlar,benimserler bu kızın parçalarını...

Güzel birşeyler yapmak istiyorsa bu kız,Sinan Akçıl'la her ne kadar sevgili durumları olsa da,albüm için iyi bi fikir değil,hele onun gibi avrupai bi kişiye göre

İnanır mısınız,şarkıyı ilk dinlediğimde kalkıp halay çektik o derece falan zannımca
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #319 : 31 Temmuz 2009 - 14:02:01 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
yeni sarkısını hiç beğenmedim ibolasmaya basladı sankii
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #320 : 31 Temmuz 2009 - 14:09:31 »

Çevrimdışı popkek

• Üye
  • **
  • ah sen ihanet sebebisin
para neredeyse oraya gider çünkü şu anda yaptığı iş çok daha geniş kitleye hitap ediyo bu ülkede bu tarz tutuyo napsınlar
baktık ki olmuyor iki adım geri gideriz

« Yanıtla #321 : 31 Temmuz 2009 - 15:12:23 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
yurtdışında çıkarttığı albümün çıkış şarkısı çok çok çok çok daha güzel...
schhh..

« Yanıtla #322 : 31 Temmuz 2009 - 21:07:37 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Hayatımda dinlediğim en ezik parçalarından birişu klipli parçası ayrıca o türkçeyle maalesef çok itici geldi bana halbuki çok çekici (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #323 : 31 Temmuz 2009 - 21:13:15 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Hayatımda dinlediğim en ezik parçalarından birişu klipli parçası ayrıca o türkçeyle maalesef çok itici geldi bana halbuki çok çekici (:
çok kötü söylemiş..iyi söylesde zaten şarkı kötü :nanik:
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #324 : 31 Temmuz 2009 - 21:17:19 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Zaten İbo Show'a çıkmasından belliydi bu hale geleceği...Şarkı kötü klip şarkıdanda kötü...

« Yanıtla #325 : 31 Temmuz 2009 - 22:49:50 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
bu kadar berbat bi şarkıyı nasıl olur da bu kadar insan beğenir ...
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #326 : 09 Ağustos 2009 - 12:33:54 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Eurovision bitti ve ben tekrar işime devam ediyorum.

Eurovizyon temsilcimiz Hadise yeni projelerini, aşk hayatını, dövmelerinin gizemini ve son albümünde ki “Evlenmeliyiz” parçasının altında yatan sırrı beniMTV’m’e anlattı.

Biraz albümden konuşalım isterseniz kahraman kim?
Kahraman kim öncelikle albümün ismi neden kahraman oldu çünkü albümdeki en çok beğenilen şarkının ismi “Kahraman” o yüzden böyle birşey yapmak istedim. İkinciside ben albüme bir isim koyunca sadece şarkıyı beğendiğimden dolayı koymak istemiyorum. Benim bu yıl yaşadıklarımla alakalı, kendimi nasıl hissettiğimle alakalı bir isim olsun istedim. Sevdiklerimden  benim için mesela annem en büyük kahramanım, onun dışında bu albümdeki kahramanlar Sinan Akçil ve Gürsel Çelik “Biraz sabret”e yaptığı düzenleme mesela inanılmaz  birşey beni çok iyi tanıyor, çok da iyi arkadaşım Gürsel.

Birden çok kahraman var yani .
Evet aynen ve o yüzden albümün ismi kahraman oldu.

Ne ara çalıştınız siz bu şarkılara çünkü bizim seni gördümüz kadarıyla Eurovision için çok doluydunuz.
Evet ama ben o dönem mesela hep şey diyordum “arkadaşlar Eurovision bir yarışma  o yarışmayı yaşadık, çalıştık, yaptık, bitirdik ve o defteri kapattık ama sanatçının kariyerinde sadece Eurovision önemli değil o sadece bir bölüm yani o benim “Hadise” kitabımda 30 sayfalık bir kısım onu okudum ve bitirdim, kapattım şimdi 31.ci sayfadayım” diyebilirim.  Ben Moskovaya gitmeden bu şarkıları kaydetmiştik bile. Mesela ”Kahraman” “Biraz Sabret” ve “Sıradan” Ocakta yapılan şarkılar aslında.

Biz seni “Düm Tek Tek”le  dinlerken aslında şarkılara başlamıştınız öyle mi?
Evet evet aynen başlamıştım bile. Zaten bu benim işim sanatçı olarak  yeni şeyler üretmek albüm yapmak hayranlarımla konserlerde buluşmak ve özel projelerde yer almak. Eurovision bitti ve ben tekrar işime devam ediyorum.
Albümle ilgilide şunu söylemek istiyorum, biraz değişmiş gibi yani hem çok ağır bir R&B hissediyorum ama çok halay da hissediyorum.
Evet  doğru hepsi var. Onu bilerek eklemek istedim albüme çünkü ben zaten ben bir düğüne gidip halayımı çekmesinide biliyorum, bir çerkez kızı çerkez dansını nasıl yapar onlarıda biliyorum, gidip bir diskoda R&B şarkısında da dans etmeyi biliyorum yani bunlar benim kanımda olan şeyler ve içimde ne varsa albüme koymak istedim. O halay neden var? mesela insanlar  böyle birşey yazmıyor “Hiç Hadiselik birşey olmamış” Neden çünkü biliyorlar benim böyle şeyler sevdiğimi ve böyle bir kız olduğumu herkez biliyor, herkez hissediyor bunu. Yoksa Öyle bir şeyler yazılırdı mutlaka.

Hadise aslında biraz farklı bizim tanıdığımızdan.
Evet  evet aynen ve şöyle birşey var bir sanatçının zaten bir tarzı olamaz, yani tamam bir tarzın olur ama her albümde sen bir insan bir sanatçı olarak  büyüyosun  ve küçük küçük detaylar ekliyorsun. Mesela Madonna’nın albümünde her seferinde bambaşka oluyor çünkü her seferinde başka birşey yaşıyor mesela bir dönem diyelim bir ayrılık yaşadı belkide soul şeyler dinledi ve içinde soul şeyler buldu ve öyle şarkılar yapmak istedi ama dans etkileriyle birlikte. Bendede böle şeyler var.

Tatil yapıyor musunuz aralarda?
Evet. Yani ben çok tatile gitmeyi seviyorum ama azar azar, 5 gün sonra geri dönüyorum bulduğum boş günleri hemen organize etmeyi seviyorum hemen bir yere gitmeyi seviyorum, çünkü kendine gelliyosun yani o güneş, o sahil, o deniz, o havuz, o yemekler süper oluyor.

Deminden beri gözüme takılıyor bunu kaç kişi sordu bilmiyorum. Dövmeyi mi?
Evet Onu açıklarım o yüzden koydum zaten albüme,O yüzden bif fotoğraf çektirdim.

Bu ne dilde?
Bu latince, burda şey yazıyor “Kendi kanatlarıyla uçan kız”.

Güzel. Bu yeni bir dövme mi ?
Bunu ben  2008 Kasım da yaptırdım.
Peki bu şeymi? Yani belki işinde daha başarılı olduktan sonra belki  kendini daha iyi hissettikten sonramı bu dövmeyi yaptırdın?
Bunu aslında o dönem internetten dövmeler arıyordum, çok özel bir dövme istiyordum. Bunu buldum bir latin sitesinde dedim “Bunu buraya istiyorum.” Ve gittim yaptırdım çünkü kendimi buldum o sözlerde hakikatten kendi kanatlarıyla uçan bir kızım.

Başka var mı dövmeniz?
Evet altı tane daha var

Tarih mi  var aralarında?
Bu bir tarih ama özel bir tarih onun açıklaması bende kalsın. Sadece tabi herkes okuyabilir yoksa buraya koymazdım tabiki de ama özel bir konu bende kalsın.

Dünyayı turlarken hakkınızda her gün en az iki yeni haber çıkıyordu. Bütün gazetelerde vardınız, bunun ne kadarınden haberdardınız?
Çok  az. Hakikatten inanmıyacaksın  ama çok az. Sadece ekipten duyuyordum bazı şeyler böyle şeyler yazıldı şöyle şeyler yazıldı ama hiç kendim girip takip etmedim, çünkü biliyordum çok yazıldığını, çok konuşulduğunu.

Reklam içinmiydi peki?
Hayır, canım hayır.

Peki nasıl etkiledi gerçi duymadım dediniz ama ilk elbisenin resmi geldi, şurası şöyle olmuş burası böyle o kadar didik dikik eden herşeyin detaylı haberi yapıldı ki..
Öyleymiş ben de hiç takip etmedim o dönem.

O kadar yoğun bir gündem sanatçıyı etkiler, sonuçta kendinizi nasıl hissettiğiniz önemli. O enerjiyi nasıl geçirdiğiniz önemli bunlara kapalımıydın yoksa ekip seni biraz izolemi etti?
Yani.. Herkesin emeği var .Herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum. Mesela o dönem  laptop’um hep yanımdaydı ama hiç girmiyordum. Sitelere girer şeyi izlerdim provalarımı. Nasıl olduğuna bakardım görüntü için ses için, ışık için koreografımızla oturup yataktan izlerdik ve notlar yazardık ama ben mesela o dönem bunları hiç bilmiyordum yani. 12’sinde ben sahneye çıktım, sonra kıyafet konuşulmuş, ses, arkadaki vokaller herşey konuşulmuş. Biliyordum yani herşeyin konuşulduğunu çünkü duyuyorsun istemeyerek ama cok değil.

Memnunmuydunuz  kendinizden?
O an çok mutluydum yanibence herkezde çok mutlu olsun çünkü 4.ü olduk.O şartlar altında o hastalıkla  4.ü olmak bence çok büyük bir başarı  sadece  benim için değil Türkiye adına ama şimdi izlerken tabiki de keşke diyorum. Benim sadece bir keşkem var, o da kendime biraz daha dikkat etseydim çünkü ben çok çalışkan bir insanım sürekli hani herşeyin çok iyi olmasını istiyorum ve çok çalışıyorum.Keşke biraz daha böyle kendime zaman ayırsaydım diyorum. O yüzden enerjimi herşeyimi kaybettim ve hastalandım orada. Sadece bir keşkem varsa odur ama hiçbir şeyden pişman değilim çok da memnunum.

Peki bu hastalık olmasa beklenen birincilik miydi?
Hayır hayır hiç alakası yok çünkü ben 16 yaşımdan beri bu işi yapıyorum şimdi 23 yaşındayım her sanatçı gibi herkesin bir çıkış noktası vardr bendede öyle oldu. Okulumu bitirdim, güzel şeyler yaşadım bende. ”Düm Tek Tek” de  inanılmaz iki mislisi oldu ama  ben çok da iyi yaşıyabildim bunuda annem babam ve ailem beni çok destekledi  ve hiç kendimi kaybetmedim. Hala aynı Hadiseyim ,hala aynı şarkıları yapan bir kızım, hala en küçük şeylerden mutlu olan bir kızım.

Albümden bir adet video izledik çıkış videosu pek zorlanmış görünmüyorsunuz gördüğüm kadarıyla..
Benim için en eğlenceli klip evlenmeliyiz klibiydi. Burdan herkeze tekrar teşekkür etmek istiyorum çünkü onlar benden daha çok çalıştılar. Sabahın körüne kadar orda oldular ışıkları falan herşeyi ayarlamak tabiki de saniyesinde herşeyin girmesi lazımdı.Settte bende birkaç prova yaptım benim işim 3 – 4 saat sürdü toplam.

Kiminle çalıştınız? Fikir kime aitti?
Videonun fikri Emir Halilzade yönetmenimiz onun fikriydi, çünkü benim fikrim bambaşkaydı ve ben onla masaya oturdum zaten Emir’le “Deli Oğlan” klibinide çektik. Dedim ki “Hadi sen önce anlat sonra ben anlatıcam fikrimi” ve anlatmaya başladı ve dedim ki “hakikatten çok eğlenceli olabilir. Hiç yapmadım böyle birşey bir kıyafet var zaten üzerimde, bir saç, bir makyaj ve herşey montajsız biliyorsun. Bunu sevdim çünkü aklımda bambaşka birşey vardı. Ben mesela klipde gelinlik falan mı giysek? öle şeyler düşünüyordum. İyiki de onu yapmamışız çünkü çok eğlenceli bambaşka yani ”Düm Tek Tek”den sonra çok eğlenceli bir klip oldu.

Sinan Akçıl’a katıldığı bir programda “Şarkıları yaparken verdiğiniz şarkının sanatçıya uygun olmasına bakıyor musunuz”gibi bir soru geldi. O da “Evet bazen” dedi. Eğer elimde yoksa bakıyorum, elimde varsa ona göre seçiyorum. Şimdi Hadise,Sinan Akçıl çünkü “EVLEMELİYİZ” mesaj çok mu açık?
Özel hayatımı konuşmayı sevmiyorum. Bunu herkes biliyor ama şöyle birşey var bu şarkı bana mı yazıldı? ”Evet” ama nasıl yazıldı? Çünkü evlenmeliyiz konusunda hiçbir alakam olmasa hayatta böyle bir şarkı okumam. Hayatta yani bu albümdeki her şarkı benimle alakalı yani benim sevdiğim konularla alakalı ve evlenmeliyiz şöyle doğdu. Ben küçüklüğümden beri düğünlere gelinliklere o güne çok önem veren bir kızım bunuda Sinan biliyor ve bundan etkilenip bu şarkıyı yazıyor. Yani şarkıcıya göre yazıyorum dediyse bu sefer doğru.

Gazetede okudum bir haber birlikteliğinizi kabul ettiniz yönündeydi yanılıyor muyum?
Öyle şeyler yazıldı ama ben hiç şey demedim “evet bu kişiyle aşk yaşıyorumi”diye bir açıklama yapmadım ben ve hiç yapmamda. Zaten beni görürseniz o kişiyle de hayır öyle birşey yok demem. Konuşmak istemiyorum çünkü bunlar özel konular o kişide belki konuşmak istemiyor. Bunlar özel şeyler o yüzden  herkesin disiplinine ve isteklerine saygı duymak lazım bence.

Mtv tr

« Yanıtla #327 : 09 Ağustos 2009 - 12:54:05 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Hadise bu sene ARABESK-FANTAZİ dalındaki tüm ödülleri götürür... :D

« Yanıtla #328 : 10 Ağustos 2009 - 01:53:37 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu kızcağızı biri doğru yönlendirsin,bu konuda ciddiyim..:D

bence potansiyeli olan bir isim;ama demet akalın veya yıldız tilbevari şarkılarıyla yalnızca yerli piyasada 3-5 gün bazı kesimlerce dinlenen bir isim olmaya gidiyor..halbuki aslında zeki biri olduğunu düşünmekteydim,şeytan tüyüne zaten fazlasıyla sahip ve tüm eleştirilere rağmen yeterli sesi olduğunu da düşünüyorum,mesela altta vereceğim linkteki şarkı sesine gayet yakışmış..=) daha çok genç hâlâ,bir ara doğru yöne girmiş ama şu anda değil..ne eurovisiondaki parçası ne de şu yeni çıkan,yapması gerekenler değil..zaten eurovisiondaki yönlendirilme hatası da ayrı bir mesele..olması gereken bence şunun gibi bir şey,zamanında da paylaşmıştım gibi hatırlıyorum..:

http://www.youtube.com/watch?v=wFz4PH0qFMM&feature=PlayList&p=4DB88BBB9B22C9DC&playnext=1&playnext_from=PL&index=11
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2009 - 01:57:03 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #329 : 10 Ağustos 2009 - 02:03:59 »

Çevrimdışı popkek

• Üye
  • **
  • ah sen ihanet sebebisin
harika söylemiş beklediğimin çok çok üstünde ancak

piyasa onu güzelliği ile tanıdı eğer o güzelliğini sergilemeyip şov yapmazsa büyük bi hayran kitlesi kaybeder

ya çok çalışıp çok iyi kaliteli işler yapıcak yada risk almadan bu yolda devam edicek
baktık ki olmuyor iki adım geri gideriz