Anket

En beğendiğiniz Hande Yener albümü hangisi?

Senden İbaret - 2000
2 (5.7%)
Ekstra -2001
0 (0%)
Sen Yoluna... Ben Yoluma... - 2002
1 (2.9%)
Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor - 2004
4 (11.4%)
Apayrı -2006
9 (25.7%)
Hande Maxi - 2006
1 (2.9%)
Nasıl Delirdim? -2007
8 (22.9%)
Hipnoz - 2008
4 (11.4%)
Hayrola? - 2009
2 (5.7%)
Hande'ye Neler Oluyor? - 2010
3 (8.6%)
Teşekkürler - 2011
0 (0%)
Kraliçe (2012)
1 (2.9%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Hande Yener  (Okunma sayısı 118025 defa)

Ynt: Hande Yener
« Yanıtla #1155 : 26 Nisan 2010 - 15:34:50 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
eğer çıkardığı albümdeki şarkılar için 1 yıl ömür biçiliyorsa haklısınız.

Bunun çalışkanlığıyla ne alakası var ki? "Çalışkan olan adamın şarkıları ömür boyu dinlenir!" diye bir kural mı var? Ben hala Özlem'in ilk albümündeki bütün parçaları severek dinlerim ve ömrümün sonuna kadar da dinleyeceğimi düşünüyorum; ama bu onun çalışkan olduğunu göstermez, o an için yapmış olduğu işin kalitesini gösterir. Aynı şekilde, Hande'nin yaptığı şarkıların sadece bir dönem dinlenmesi onun çalışkan olmadığını göstermez, yapmış olduğu işin kalitesi hakkında ipucu verir.
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #1155 : 26 Nisan 2010 - 15:34:50 »

« Yanıtla #1156 : 26 Nisan 2010 - 15:39:27 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
yahu ben de onu diyorum işte. yılda 1 albüm yapmak marifet değil. yeterli paran varsa, yılda 2 albüm de çıkarırsın. bütün işi prodüktör yaptıktan sonra, yılda 10-12 şarkı okumak zor olmasa gerek.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1157 : 26 Nisan 2010 - 15:43:59 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
yahu ben de onu diyorum işte. yılda 1 albüm yapmak marifet değil. yeterli paran varsa, yılda 2 albüm de çıkarırsın. bütün işi prodüktör yaptıktan sonra, yılda 10-12 şarkı okumak zor olmasa gerek.

İyi, güzel de ben de Hande'nin eserlerinin ne kadar kaliteli şeyler olduğundan bahsetmiyorum. Kendisini takip etmem. Ordan burdan kulağıma çalınmışlığı vardır şarkılarının ve bu kadar az dinlemeyle parçalarının kalitesini konuşamam. Benim bahsettiğim: İyi ya da kötü bu kadın çalışıyor! Ki bu kadar sık albüm çıkarması yaptığı işin tutmasıyla da bağlanabilir bence. Yani kendisini "kaliteli" bulan bir kesim de var ki yıllarca bekleyip zar zor albüm çıkaracak durumlara düşmüyor.

« Yanıtla #1158 : 26 Nisan 2010 - 15:46:14 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
yok ben anlatamadım. :D tamam, çalışkan...

« Yanıtla #1159 : 26 Nisan 2010 - 15:52:19 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
öncelikle çalışkan olmak sadece söz ve müzik yapmak demek değil. çalışkanlık herşeyiyle bir bütündür. her yıl albüm çıkaran = çalışkandır demedim. o senin çıkarımın. ben bu kadını takdir ediyorum çünkü büyük bir cesaretle tarzını değiştirdi, iyi müzisyenler ve aranjörlerle çalıştı. herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği tarzda şarkılar söyledi ayrıca aynı şekilde cesaret gerektiren kıyafetler, saç stilleri ve makyajlar denedi. piyasaya oynamak yerine bir dönem sırf kendi istediğini yaptı. dans etmeye çalıştı. ister beğenin ister beğenmeyin ama birşeyler yapmaya çalıştı. bu yaptığı şeyler başlı başına bir çalışkanlık göstergesi.

bu arada hayrola albümünde bir şarkı sözü hariç bütün sözler handeye ait. diğer albümlerinde de kendisine ait söz-müzik çalışmaları var. ayrıca bir dönem millenin diline pelesenk olmuş romeo adlı şarkıda  da söz-müzik kendine ait. bu anlamda da birşeyler yapmaya çalışıyor. sanıldığının aksine yani yan gelip yatmıyor birşeyler yapmaya çalışıyor.

bir de ekip işi demişsiniz ya o ekip neden handeyi seçiyor bunu da düşünmek gerekir? tembelliğinden olmasa gerek. .lol.
saçlarımıza beyaz düşmemişken...
farklı hayatlar seçmemişken...

« Yanıtla #1160 : 26 Nisan 2010 - 16:01:10 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Hande'ye tembel diyen Ajda'ya da tembel demiş olur ki,burda da garip bir durum çıkar ortaya  :mm:
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1161 : 26 Nisan 2010 - 16:13:52 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
ajda ile hande'yi karşılaştırmam bile. eğer Türkiye'nin madonnası ben olucam, TR de ilk kez elektronik albümü ben yaptım gibi söylemleri olmasaydı, belki ben de '' elektronik müzik yapmaya çalışmasını'' taktir ederdim. ayrıca giydiği kıyafetler, yaptığı makyaj vs... tüm bunlar, seçtiği yolun bir parçası. zaten böyle giyinmese saçma olurdu. ben çalışmadı demiyorum dikkat ettiysen. son 3-4 albümdür, belki inat uğruna belki de kendi istediği için çabalamış olabilir. bu da kendini kabul ettirmek için verdiği bi mücadeledir. yoksa her yıl albüm çıkarmakla çalışkanlığın bi bağlantısı yok.ekibe gelince, aynı ekip demet akalın için de çalışıyor. yani bu işler gönül bağı değil, paranın gücüyle oluyor.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010 - 16:20:07 Gönderen: FIRATESER »

« Yanıtla #1162 : 26 Nisan 2010 - 16:17:55 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
yoksa her yıl albüm çıkarmakla çalışkanlığın bi bağlantısı yok.

5-10 yılda bir albüm çıkartmanın mı müzikal anlamda çalışkanlıkla ilgisi var?

« Yanıtla #1163 : 26 Nisan 2010 - 16:24:44 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
hayır arkadaşım ikisi de değil. 10 mesajdır anlatmak istediğim, çalışkanlığın süreyle bir alakası olmaması. eğer bir müzisyen, albümü başkasına emanet etmek yerine, sözünden müziğine, aranjesinden, kartonetine kadar her şeyiyle kendisi de ilgileniyorsa o kişi çalışkandır, üretkendir. mesleği sadece müzisyenlik olan biri, zaten mecburi olarak belli bir aradan sonra albüm çıkartmak zorundadır ki unutulmasın. kimisi bunu 5 yıl yapar, kimisi 2 yıl.  önemli olan albüme ne kadar kendisinden bişey kattığı. bana göre çalışkanlık budur.

« Yanıtla #1164 : 26 Nisan 2010 - 16:34:33 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
hayır arkadaşım ikisi de değil. 10 mesajdır anlatmak istediğim, çalışkanlığın süreyle bir alakası olmaması. eğer bir müzisyen, albümü başkasına emanet etmek yerine, sözünden müziğine, aranjesinden, kartonetine kadar her şeyiyle kendisi de ilgileniyorsa o kişi çalışkandır, üretkendir. mesleği sadece müzisyenlik olan biri, zaten mecburi olarak belli bir aradan sonra albüm çıkartmak zorundadır ki unutulmasın. kimisi bunu 5 yıl yapar, kimisi 2 yıl.  önemli olan albüme ne kadar kendisinden bişey kattığı. bana göre çalışkanlık budur.

Çalışkanlığın süreyle alakası yok; ama söz konusu sanatçı albümdeki her şeyle kendisi ilgileniyorsa bu çalışkanlıktır, öyle mi? O zaman bu ülkedeki sanatçıların kafadan yarısı tembel.

« Yanıtla #1165 : 26 Nisan 2010 - 16:42:09 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
evet, kesinlikle öyleler. hatta belki dahada fazlası. üretenle , sadece yorumlayan arasında bir fark yoksa sana göre ayrı mesele.

« Yanıtla #1166 : 26 Nisan 2010 - 16:45:06 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
evet, kesinlikle öyleler. hatta belki dahada fazlası. üretenle , sadece yorumlayan arasında bir fark yoksa sana göre ayrı mesele.

Üretenle yorumlayan arasında elbette ki fark var. Bunu da daha ilk yazdığım yazıda dile getirmişim. Ben üretkenlikten değil, çalışkanlıktan bahsettim. Çalışkan olmak SADECE söz müzik üretmekle alakalı değil demeye çalışıyorum en başından beri.

« Yanıtla #1167 : 26 Nisan 2010 - 16:50:28 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
eğer bir müzisyen, albümü başkasına emanet etmek yerine, sözünden müziğine, aranjesinden, kartonetine kadar her şeyiyle kendisi de ilgileniyorsa o kişi çalışkandır, üretkendir.

bir müzisyen şöyle düşünebilir ben yönetmen miyim klibe kafa yorayım? grafiker miyim albümün dizaynını kendim yapayım? kuaför müyüm saçımı kendim yapayım? aranjor müyüm tüm düzenlemeleri ben yapayım? tabii ki bunlarla ilgilense kafa yorsa fena olmaz ki bunlara da kafa yoran binlerce insan var. şöyle ki insanların daha hızlı birşeyler üretebilsin diye iş bölümü var. yoksa elbette bir kişi çıkar ve tüm bunların hepsini kendisi de yapar ama çok uzun zaman alır bu. herşeyi kendisi yapmıyor diye kimse tembel olamaz. sen kafa patlatırsın herşeye ama gider iş bölümü yaparsın -senin tabirinle başkalarına yaptırırsın- ki yıllar hayat akıp gitmesin.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010 - 16:51:50 Gönderen: buluttan »

« Yanıtla #1168 : 26 Nisan 2010 - 17:10:19 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri

şarkı söyleme tarzını bile değiştirdi hande,

eskisi kadar beğenmiyorum.tamam imaj dans vs. vs. gayet başarılı ama

sarmıyo şarkıları artık(beğenmiyorum)
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #1169 : 26 Nisan 2010 - 18:17:02 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
abi işin kısacası, beğenmiyorum. piyasaya oynuyor ve çalışkan falan da bulmuyorum.